Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 12:00   #1
Maha Shivaratri

Čitam da je danas taj dan . Koliko znam probdjeva se cijelu noć pjeva , vrše obredi , čisti tjelo i duša sl. . Ima neko iskustva s tim obrdima i koliko je povezan sa drugim duhovnim praksama ili je imao utjecaja na neke prakse ,religije .
svatiti is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 15:16   #2
"SHIVAM SHANTAM ADVAITAM CHATURTHAM MANYANTE, SA ATMA SA VIGYEYAH"

''That reality which is Shivam, infinite silence;

which is Shantam, infinite peace;

which is Advaitam, the undivided, is said to be Chaturtham, the fourth.''

It is beyond the three states of consciousness, waking, dreaming and sleeping,

Ta stvarnost koja je Shiva, beskonacna tisina, koja je Shantam, beskonacni mir ; koja je Advaitam, nepodijeljena, kaze se da je Chaturtham, cetvrto (stanje svijesti/transcendentalna svijest). Ono je onkraj tri stanja svijesti, budnosti, sanjanja i dubokog sna,"
Cetvrto je Sebstvo . I to Sebstvo - Sa Atma, sa vigyeyah - to je ono sto treba spoznati". To je ono o cemu govore Vede
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:55   #3
Kod nas u ashramu panditi svakodnevno izvode Rudrabhishek yagye. Rudra/Shiva predstavlja cetvrto stanje svijesti 'Chaturtham' koje je stanje beskonacne tisine i beskonacnog mira tako da se te yagye izvode radi stvaranja svjetskoga mira. U Indiji ih izvodi nekoliko tisuca pandita redovito.
Mi ovdje meditiramo normalno ujutro i navecer i nismo nocu bdjeli, cak i ovi 'nasi' Hindusi ovdje.
Shiva je ta unutarnja tisina i blazenstvo koje se dozivljava u meditaciji.

Ostati budan nocu i meditirati, prema instrukcijama koje mi imamo za meditaciju, bilo bi nasilje prema fiziologiji.
Ako vam se spava, vi jednostavno ne mozete meditirati i trebate se jednostavno prepustiti snu...ionako cete prirodno zaspati.

...,no ako netko ostaje budan i pjeva bhajane kao neku zrtvu Bogu, mogu i to razumijeti. Ako se nesto radi za Boga, to onda i nije tako tesko.
Ja sviram svaku vecer klasicnu gitaru pa smo ja i prijatelj pjevali do oko 1h 'Om nama Shivaya'. Imali smo dvije gitare i bilo je zabavno.

Tako, svatko ima svoj pristup pa neka uziva kako god mu odgovara.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.