Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 15:19   #1
Štetna ambicioznost

Šta biste vi rekli potencijalnom poslodavcu koji vam kaže da vidi da ste ambiciozni i da se boji da zbog toga neće moći pružiti dovoljno da vas zadrži tj. boji se da nakon 6 mjeseci, godinu dana neće doći do zasičenja sa poslom i da ćete otići negdje drugdje.
Situacija je takva da sam na profesionalnoj prekretnici, mijenjam branšu za 180 stupnjeva. Čak sam i na pola puta studija vezanog uz tu branšu. Našao sam se u tome i naravno da se želim što više educirati u razvijati u tom smjeru. E sad, jedan poslodavac mi je pružio priliku za razgovor iako nemam iskustva u toj branši. Kažu da sam im zanimljiv, ali da im je najveći strah da ne odem nakon par mjeseci.
Šta biste vi odgovorili poslodavcuu takvoj situaciji?
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:35   #2
Ako ti je poslodavac ponudio posao i ako to želiš raditi - prihvati
nema tu puno mudrosti. nitko ne zna što će biti za 6mj
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:40   #3
Pa ja posao želim, ali poslodavac se boji da će mi dosaditi tj. da me zbog ambicioznosti neće moći zadovoljiti. Sa popriličnom sigurnošću mogu reći da to nije tako, ali opet, to mora poslodavac shvatiti.
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:10   #4
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Sa popriličnom sigurnošću mogu reći da to nije tako, ali opet, to mora poslodavac shvatiti.
Posalji mu link na ovu temu.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:34   #5
Pravi se da nisi ambiciozan. Poslodavci ne vole ambiciozne i nadobudne.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 01:16   #6
a sta te boli dupe ?
ionako ako i odes, - - - NECE TE BITI !
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 01:47   #7
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Šta biste vi rekli potencijalnom poslodavcu koji vam kaže da vidi da ste ambiciozni i da se boji da zbog toga neće moći pružiti dovoljno da vas zadrži tj. boji se da nakon 6 mjeseci, godinu dana neće doći do zasičenja sa poslom i da ćete otići negdje drugdje.
Situacija je takva da sam na profesionalnoj prekretnici, mijenjam branšu za 180 stupnjeva. Čak sam i na pola puta studija vezanog uz tu branšu. Našao sam se u tome i naravno da se želim što više educirati u razvijati u tom smjeru. E sad, jedan poslodavac mi je pružio priliku za razgovor iako nemam iskustva u toj branši. Kažu da sam im zanimljiv, ali da im je najveći strah da ne odem nakon par mjeseci.
Šta biste vi odgovorili poslodavcuu takvoj situaciji?
ja bi prije rekao da oni takve ne trebaju. sto ambicijozni ima radit u poslovanju koji radi kao sat i bez njega? cim takav dode, narusi se sukob interesa, a klijent ionako ne moze pratit amibcijozni plan.

ambicjozni imaju samo jedno mjesto, a to je da sami svojim mukama izrade svoju kulu. koju ce nazalost svi ne ambicijozni kasnije kopirat.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:17   #8
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Pa ja posao želim, ali poslodavac se boji da će mi dosaditi tj. da me zbog ambicioznosti neće moći zadovoljiti. Sa popriličnom sigurnošću mogu reći da to nije tako, ali opet, to mora poslodavac shvatiti.
a možda je to samo izgovor.
i ja imam sličan problem. moja je struka drugačija (i "bolja") od one u koju bih se prebacila, što navodi poslodavca na pomisao da je meni taj posao bitan samo do prve prilike kad ću ja otići raditi u svojoj struci.

jedan mi je rekao na razgovoru za posao: "znam ja nekoga tko traži xy" (tu moju struku)
i šta reći
izgleda, bolje bi bilo da se nisam ni školovala.
white-light is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:14   #9
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Pravi se da nisi ambiciozan. Poslodavci ne vole ambiciozne i nadobudne.
nažalost izgleda da je tako. Mene na jednom razgovoru za posao pitali da li sam zbilja spremna raditi taj posao do mirovine ili mi je to prolazna stanica dok si ne nađem nešto drugo (čitaj:bolje ).... jer znaju tko su i što su, naravno.
Da vjeruju u sebe i sve mogućnosti koje mogu pružiti ljudima (pogotovo mladim i ambicioznim, visokoobrazovanim i na početku karijere) ne bi takve gluposti niti pitali.

Glupača

naravno da više k tome poslodavcu ne idem ni na testiranje niti razgovor unatoč tome što imam iskustva na tom mjestu
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:20   #10
valjda vam je jasno da organizacije od vas stvaraju ovce. kakva pitanja vas ameri pitaju za vizu ili posao? cim on vidi da ces ti stvarat svoj show unutar njegovog on ti da ban.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 12:58   #11
U RH se u većini firmi ne smije izraziti otvorenost prema dodatnim edukacijama, usavršavanju i td. jer te odmah gledaju kao prijetnju, i među kolegama, ali i među nadređenima.
Ako imaš puno raznovrsnih izobrazbi, znanja i većeg iskustva to više dođe kao minus nego plus.
Srećom, ima jedan manji dio firmi gdje se cijeni tvoja ambicioznost i marljivost, ali u većini ne, baš kako je gore netko napisao poželjno je biti ovca.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 22:04   #12
koda kazes zenskoj kod prvog izlaska, 'prije nego narucimo veceru, reci mi os se udat za mene, da ne bacam pare bezveze'
t0k is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 00:20   #13
Evo vlastito iskustvo, radio sam u firmi s prihodima u stotinama milijuna kuna. Svoj posao sam radio odgovorno i pošteno, no pored glavnog posla, imao sam i dodatan na kojem sam bio izuzetno uspješan, a znanja s tog posla unosio sam i u prvu firmu te nudio pomoć na tim područjima koja sam razvijao na drugom poslu. Long story short - priča je završila tako da mi se gazda prve firme zaprijetio da će mi dati otkaz ako ja budem tako vrijedan (da, doslovno tako), jer njemu (da njemu) nije u interesu da ja imam alternativu i sigurnost iz dva prihoda. Priča je završila sporazumnim otkazom. Kako su brojni ovdje zaključili, ne isplati se ovdje biti ambiciozan, vrijedan, tražiti više, raditi više.
tektako is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 10:17   #14
Quote:
tektako kaže: Pogledaj post
Evo vlastito iskustvo, radio sam u firmi s prihodima u stotinama milijuna kuna. Svoj posao sam radio odgovorno i pošteno, no pored glavnog posla, imao sam i dodatan na kojem sam bio izuzetno uspješan, a znanja s tog posla unosio sam i u prvu firmu te nudio pomoć na tim područjima koja sam razvijao na drugom poslu. Long story short - priča je završila tako da mi se gazda prve firme zaprijetio da će mi dati otkaz ako ja budem tako vrijedan (da, doslovno tako), jer njemu (da njemu) nije u interesu da ja imam alternativu i sigurnost iz dva prihoda. Priča je završila sporazumnim otkazom. Kako su brojni ovdje zaključili, ne isplati se ovdje biti ambiciozan, vrijedan, tražiti više, raditi više.
Vidiš da se isplati. Jesi li uspio u svom alternativnom poslu ?
Proposal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 11:23   #15
Quote:
Proposal kaže: Pogledaj post
Vidiš da se isplati. Jesi li uspio u svom alternativnom poslu ?
Da baš se isplati
Na drugom poslu jesam uspio, tj. uspjeli smo zajedno, jer je bila riječ o firmi koju sam vodio s kolegama, ali smo na kraju sve zatvorili i odlučili kao svi pravi Hrvati naći si posao u državnoj službi - škola, HEP, Vodovod, itd. Ako pogledaš moj post u temi "posao u Slavoniji" shvatit ćeš i zašto - radiš puno, plaća mala, posao ne siguran, a još pola svoje zarade daješ državi koja financira ne radnike oko tebe. Kako bi rekao Mamić "e nećeš razbojniče".
tektako is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 11:57   #16
Quote:
tektako kaže: Pogledaj post
Da baš se isplati
Na drugom poslu jesam uspio, tj. uspjeli smo zajedno, jer je bila riječ o firmi koju sam vodio s kolegama, ali smo na kraju sve zatvorili i odlučili kao svi pravi Hrvati naći si posao u državnoj službi - škola, HEP, Vodovod, itd. Ako pogledaš moj post u temi "posao u Slavoniji" shvatit ćeš i zašto - radiš puno, plaća mala, posao ne siguran, a još pola svoje zarade daješ državi koja financira ne radnike oko tebe. Kako bi rekao Mamić "e nećeš razbojniče".
Ne bih rekao da si u alternativnom poslu uspio ako si ga zatvorio. Malo si i kontradiktoran. Ne voliš i prezireš državnu službu u kojoj si se na kraju zaposlio.
Ja sam radio u državnoj službi a nakon toga sam krenuo u privatni posao.
Ne krivim druge za osobni neuspjeh, nego sebe.
Proposal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 13:51   #17
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Šta biste vi rekli potencijalnom poslodavcu koji vam kaže da vidi da ste ambiciozni i da se boji da zbog toga neće moći pružiti dovoljno da vas zadrži tj. boji se da nakon 6 mjeseci, godinu dana neće doći do zasičenja sa poslom i da ćete otići negdje drugdje.
Situacija je takva da sam na profesionalnoj prekretnici, mijenjam branšu za 180 stupnjeva. Čak sam i na pola puta studija vezanog uz tu branšu. Našao sam se u tome i naravno da se želim što više educirati u razvijati u tom smjeru. E sad, jedan poslodavac mi je pružio priliku za razgovor iako nemam iskustva u toj branši. Kažu da sam im zanimljiv, ali da im je najveći strah da ne odem nakon par mjeseci.
Šta biste vi odgovorili poslodavcuu takvoj situaciji?
Zvuči mi kao vrlo neambiciozni poslodavac koji ne nudi neku posebnu budućnost zaposleniku.
Proposal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 19:55   #18
Quote:
Proposal kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da si u alternativnom poslu uspio ako si ga zatvorio. Malo si i kontradiktoran. Ne voliš i prezireš državnu službu u kojoj si se na kraju zaposlio.
Ja sam radio u državnoj službi a nakon toga sam krenuo u privatni posao.
Ne krivim druge za osobni neuspjeh, nego sebe.
Ne znam što ti je kontradiktorno? Kako sam ti naveo, dozlogrdilo mi je raditi po 12, 13 sati dnevno, nekada i po cijele dane, vikende i blagdane, kada ekipa za iste te novce "rade" od 7 do 15 uz 32 dana godišnjeg, regrese, božićnice, uskrsnice, plaćena bolovanja, - samo nastavi niz koje benefite imaju zaposlenici javnog sektora. Također, ne radim u javnom sektoru - to mi je želja.
Ako si krenuo u privatni posao onda znaš o čemu pričam. Za plaću od 9.000 kuna ti moraš još toliko dati državi, a gdje su nameti, troškovi banke, knjigovodstva, operativni troškovi, itd. Jedna je stvar pokrenuti pravi biznis i realno raditi u njemu, a druga je stvar naših "biznismena" koji prodaju WC papir državnoj upravi, rade za rođaka u općini i slično. Njima nije ništa problem jer ionako su sve 100-struko naplatili od - države. Kada si u realnom, pravom i tržišnom sektoru, e onda cijeniš sve što si odradio, a ne voliš kada pola svoje zarade daješ za (ne)radnike javnog sektora, milijun umirovljenika od kojih je većina lažnih, - nastavi niz. Da je država ispravna, ne bi mi bio problem pola zarade dati državi, ali ne dam ih ovakvoj državi, čitaj ljudima.
Kako vjerojatno i sam možeš zaključiti, ili si dio ekipa u Hrvatskoj, ili si dio ekipe u inozemstvu. Sredine ovdje nema.
tektako is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 21:53   #19
Quote:
tektako kaže: Pogledaj post
Ne znam što ti je kontradiktorno? Kako sam ti naveo, dozlogrdilo mi je raditi po 12, 13 sati dnevno, nekada i po cijele dane, vikende i blagdane, kada ekipa za iste te novce "rade" od 7 do 15 uz 32 dana godišnjeg, regrese, božićnice, uskrsnice, plaćena bolovanja, - samo nastavi niz koje benefite imaju zaposlenici javnog sektora. Također, ne radim u javnom sektoru - to mi je želja.
Ako si krenuo u privatni posao onda znaš o čemu pričam. Za plaću od 9.000 kuna ti moraš još toliko dati državi, a gdje su nameti, troškovi banke, knjigovodstva, operativni troškovi, itd. Jedna je stvar pokrenuti pravi biznis i realno raditi u njemu, a druga je stvar naših "biznismena" koji prodaju WC papir državnoj upravi, rade za rođaka u općini i slično. Njima nije ništa problem jer ionako su sve 100-struko naplatili od - države. Kada si u realnom, pravom i tržišnom sektoru, e onda cijeniš sve što si odradio, a ne voliš kada pola svoje zarade daješ za (ne)radnike javnog sektora, milijun umirovljenika od kojih je većina lažnih, - nastavi niz. Da je država ispravna, ne bi mi bio problem pola zarade dati državi, ali ne dam ih ovakvoj državi, čitaj ljudima.
Kako vjerojatno i sam možeš zaključiti, ili si dio ekipa u Hrvatskoj, ili si dio ekipe u inozemstvu. Sredine ovdje nema.
Ako si radio 12-13 sati dnevno, ponekad i vikendom, ti si u stvari radio posao za 2 ili 3 čovjeka. Trebao si biti plaćen prekovremeno i ekstra nadnicom. Mislim da prekovremeno možeš po zakonu raditi maksimalno 8 sati tjedno i naravno, svaki dodatni sat ti mora biti plaćen. Ti kao da si radio u engleskoj manufakturi.
Na žalost, u Hrvatskoj se to ne kažnjava.
Živim za dan kada će poslodavcu kojem ulove radnika u neplaćenom prekovremenom zaljepiti opaku kaznu (recimo 200.000 kn) pa će te onda tjerati doma u 16.00.

U priči o WC papiru i ogromnim zaradama bez puno muke, ti u stvari pričaš o korupciji u javnoj nabavi koja je rak rana ove države.

Naravno da ima sredine. Moja filozofija je manje se žaliti, nego se primiti posla i dobro planirati. Planiraš si posao u okviru poreznog zakona kakav je, i može se lijepo zaraditi.
Proposal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 09:33   #20
Quote:
Proposal kaže: Pogledaj post
Na žalost, u Hrvatskoj se to ne kažnjava.
Živim za dan kada će poslodavcu kojem ulove radnika u neplaćenom prekovremenom zaljepiti opaku kaznu (recimo 200.000 kn) pa će te onda tjerati doma u 16.00.

U priči o WC papiru i ogromnim zaradama bez puno muke, ti u stvari pričaš o korupciji u javnoj nabavi koja je rak rana ove države.

Naravno da ima sredine. Moja filozofija je manje se žaliti, nego se primiti posla i dobro planirati. Planiraš si posao u okviru poreznog zakona kakav je, i može se lijepo zaraditi.
Upravo tako, svaki mjesec mi je na papiru bio isti - 8 sati dnevno, od 8 do 16. Svaka plaća ista, a realno katastrofa.
Da, nažalost, WC papir poduzetnici su kod nas "nositelji gospodarstva".

Naravno, nema od žalopojki ništa, ali poslovni model se treba promijeniti, kako živim u Slavoniji, zemlje imam (oko 10 ha), krećem trenutno s tim, dok ne dođe neki željeni posao. Jedino sada što uzgajati na toj zemlji, baš sam bio u onoj Poljoprivrednoj agenciji...
tektako is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.