Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2006., 22:01   #1
Exclamation Investirati u poljoprivredu - kako početi?

..... malo sam razmišljao i čitao ....

Cijena poljoprivrednog zemljišta je relatvno niska , pa sam si kontao s obzirom da imam keša a i nisam ljenjivac zasto ne investirati u poljoprivredu
..... NPR u podizanje trajnog nasada oraha.... sam nasad ne zahtjeva pretjerano puno rada sto znaci da nemora biti primarni izvor zarade a opet donosi profit kroz koju godinicu.... tako sam si ja smislio uzeti zemljište od cirka 5-10 hektara i posaditi ORAHE ....

e sad .... nisam poljoprivrerdnik ali znam drzati lopatu u rukama i uz malo literature i pokoji savjet mislim da bi islo .... no međutim nemogu nikako skontat računicu .....

Čuo sam da su poticaji za nasadu oraha po 1hektaru oko 40000kn .....


dajte bacite vasa razmisljanja o tome !!!

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 10.03.2009. at 11:04.
NERAST is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 08:48   #2
cula sam s dvije neovisne strane da ima smisla i da se isplati. Nisu pricali bas o Orahu. Pogotovu kad udjemo u EU pa pocnu neka ogranicenja kojih sad nema.
cutee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:03   #3
Quote:
cutee kaže:
cula sam s dvije neovisne strane da ima smisla i da se isplati. Nisu pricali bas o Orahu. Pogotovu kad udjemo u EU pa pocnu neka ogranicenja kojih sad nema.
Je, sam kaj orasima treba oko 30 godina da pocnu roditi kak spada.

Pa sad, dobra je to looooooong term investicija.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:32   #4
Joooooj, to je i meni odmah palo na pamet... Čovječe koliko treba orahu da rodi...

Veća je vjerojatnost da će preko tih tvojih nasada proći kakva autocesta još i prije prve berbe...

Ma šalim se... dobra ideja za strpljive!
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 18:31   #5
to sa orasima ces tesko isplatit, ali ako imas volje bavit se poljoprivredom najbolje ti je dinje(lubenice) sadit, tu ti je najbrza zarada preko lita, a posli branja dinja posadiš kupus(glavati, cvjetaču, brokulu ili neki drugi).
fiona_goth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 18:42   #6
posadi neku šumu. netreba puno rada, a ak nebuš zaradil buš barem imao drva za ogrjev. ostalo ti zahtjeva puno ulaganja i rada više od jednog čovjeka.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 16:07   #7
Mogao bi ti biti problem kupnja zemljišta, pogotovo takvih velikih parcela o kojima pričaš.
Moj prijatelj želi proširiti intenzivnu proizvodnju sadnica, no nema zemljišta. Jednostavno nije na prodaju. Malene parcelice da, no u komadu teško je pronaći dobru zemlju.
Prvo-seljaci nisu baš bedaci i znaju da je će cijena zemlje rasti, a i druga stvar, seljaci su zajebani i ljubomorni pa radije puštaju da im zemlja stoji neobrađena, nego da je prodaju.
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 18:27   #8
Quote:
Tuco-il brutto kaže:
Mogao bi ti biti problem kupnja zemljišta, pogotovo takvih velikih parcela o kojima pričaš.
Moj prijatelj želi proširiti intenzivnu proizvodnju sadnica, no nema zemljišta. Jednostavno nije na prodaju. Malene parcelice da, no u komadu teško je pronaći dobru zemlju.
Prvo-seljaci nisu baš bedaci i znaju da je će cijena zemlje rasti, a i druga stvar, seljaci su zajebani i ljubomorni pa radije puštaju da im zemlja stoji neobrađena, nego da je prodaju.
svaka čast
__________________
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Dorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 18:42   #9
Quote:
NERAST kaže:
..... malo sam razmišljao i čitao ....

Cijena poljoprivrednog zemljišta je relatvno niska , pa sam si kontao s obzirom da imam keša a i nisam ljenjivac zasto ne investirati u poljoprivredu
..... NPR u podizanje trajnog nasada oraha.... sam nasad ne zahtjeva pretjerano puno rada sto znaci da nemora biti primarni izvor zarade a opet donosi profit kroz koju godinicu.... tako sam si ja smislio uzeti zemljište od cirka 5-10 hektara i posaditi ORAHE ....

e sad .... nisam poljoprivrerdnik ali znam drzati lopatu u rukama i uz malo literature i pokoji savjet mislim da bi islo .... no međutim nemogu nikako skontat računicu .....

dajte bacite vasa razmisljanja o tome !!!
Čuo sam da su poticaji za nasadu oraha po 1hektaru oko 40000kn .....
Ideja ti možda nije loša što se tiče rasadnika ...no orasi su zbog toga što treba dosta godina da bi se oni pokrili ....danas kod nas se isplati kruške i jabuke.....još jabuka ima no kruške su pokrivene na tržištu samo 10 posto ...i to bi ti bio biznis za pet...ja sam planirala nešto slično ...no ne to več jagode ...rasadnici jagoda koji ti rode dva puta u godini i jedna sadnica ti daje max.5 kg....ove godine ču to preuzeti kao hobi.
Bitno je da pogodiš sadnju i da one rode čim prije u samoj sezoni ...jer početna cijena je 15 kn ...a ako ti kasne s rodom pada cijena ....največa zarada ti je u biti prva dva tjedna ...a ostalo več drugi dođu i pada cijena od 10 do 7 kn po mjerici ...a u svakoj mjerici ne nalazi se baš kg več kojih pola kg ...pa razmisli o tome ....Kruške jagode
bambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 18:47   #10
gle, pametan si momak i imas volje za radit, sto je najbitnije. raspitaj se dakle prvo za koju su kulturu najveci poticaji i kakve su kvote za eu. i to si lijepo posadi, je li to repica ili kukuruz, ili vinogradi ili jabuke, zdrava hrana ili ljekovito bilje, svejedno.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 19:09   #11
Quote:
NERAST kaže:
..... malo sam razmišljao i čitao ....

Cijena poljoprivrednog zemljišta je relatvno niska , pa sam si kontao s obzirom da imam keša a i nisam ljenjivac zasto ne investirati u poljoprivredu
..... NPR u podizanje trajnog nasada oraha.... sam nasad ne zahtjeva pretjerano puno rada sto znaci da nemora biti primarni izvor zarade a opet donosi profit kroz koju godinicu.... tako sam si ja smislio uzeti zemljište od cirka 5-10 hektara i posaditi ORAHE ....

e sad .... nisam poljoprivrerdnik ali znam drzati lopatu u rukama i uz malo literature i pokoji savjet mislim da bi islo .... no međutim nemogu nikako skontat računicu .....

Čuo sam da su poticaji za nasadu oraha po 1hektaru oko 40000kn .....


dajte bacite vasa razmisljanja o tome !!!
kao sto je netko vec napisao, pa treba ipak proci koja godina da orasi pocnu roditi, no tvoj podmladak ce ti dici spomenik ako posadis orahe na 5-10 hektara jer ce tek oni lijepu lovu okretat (naravno, ovisno o trzisnim kretanjima, EU politici i slicnim promjenjivim faktorima).
Ja imam 2 stabla oraha i od toga pola ode u skrinju, a pola prodam. Kad samo pomislim koja je to kolicina na 10 hektara

A jesi razmislio o ljesnjacima? Znam 2 lika koji se time bave i svake godine nicu novi nasadi, posao im cvjeta fakat dobro.
Johnny Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 19:17   #12
Quote:
Natch kaže:
gle, pametan si momak i imas volje za radit, sto je najbitnije. raspitaj se dakle prvo za koju su kulturu najveci poticaji i kakve su kvote za eu. i to si lijepo posadi, je li to repica ili kukuruz, ili vinogradi ili jabuke, zdrava hrana ili ljekovito bilje, svejedno.
sam ti posadi, sve će to samo izrasti. i pokupiš zaradu i poticaje. ljudi dragi. poticaji su samo dio sredstava koje su potrebni za ulaganje. ako su veći poticaji veće je ulaganje. dobro, nije koeficijent isti za sve kulture jer država ima neke interese. ako ga već tako nagovarate, nek se raspita na kojim poticajima i kulturi se može varati. tak da ništ ne posadi, a prikaže da je. i dobi čistu lovu.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 19:23   #13
jako si pametan. ja samo kazem da pazi sta sadi. jer se tocno zna sta ce u eu biti isplativo a sta ne.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 19:47   #14
sir i vrhnje. kakve velike veze imaju poticaji sa isplativošču? jel to znači da gdje su največi poticaji da je to najisplativije? a za što se zna da će biti najisplativije u eu?
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 16:52   #15
Hmmm

... evo ja zadnjih dana ko sto rekoh intenzivno se bavim to idejom ....
....Jedni mi vicu orah orah ,, a drugi ljesnjaci ,,, super biznis i brze radja a isto ne zahtjeva puno brige.....

meni je jednostavno glupo biti neki mali sitni drkavac na tržištu ako mogu financiski podnjeti da posadim i do 10 ha oraha ili lješnjaka odjednom....

..... sto se zemljista tice nasao sam i kontaktirao nekoliko ljudi prodaju takva zemljista u komadu ..... heheh i jos na podrucju od posebne skrbi .....

NEznam ali sve mi se vise cini da ce ljesnjaci na mojoj zemlji rasti jer brze dodjes do para....

NERAST is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 18:32   #16
Aha, jos jedan koji misli da se u poljoprivredi ne treba sljakati i da sve pada s neba

PS Najbrzi povrat love je u povrtlarstvu (plastenici), vocarstvu i vinogradarstvu, ali sve su to radno vrlo intenzivne grane poljoprivrede.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 16:10   #17
I za lješnjake treba jako puno vremena da počnu rodit.
__________________
Rubi
www.MojPodsjetnik.com - Za sve koji vole SMS!
rubirubic3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 20:55   #18
Ako imaš volje sadi što god- razbistrit će ti se što točno kad kupiš zemlju.
crvena sonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 13:25   #19
jagode

bok
pišem iz istre i u posljednje vrijeme me zanimaju jagode.
netko možda zna nešto u svezi toga
hvala
__________________
ghigo74
ghigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 21:14   #20
Quote:
ghigo kaže:
bok
pišem iz istre i u posljednje vrijeme me zanimaju jagode.
netko možda zna nešto u svezi toga
hvala
Jagode su također isplative, mnogo rode, lako se razmnožavaju, ali...
Problem je u tome da one ne mogu dugo stajati uskladištene jer brzo propadaju. Treba imat savršeno organizirano tržište, tako da iz vrta idu ravno na tržnicu ili sl.
Orasi se npr. mogu skladištiti jako dugo, pa kad naiđe povoljna prilika, lako se prodaju, ali treba čekat 10-15 godina da počnu davat ploda.
__________________
Klikajte......
www.promet.tk
azblj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.