Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2018., 11:23   #4921
Quote:
Blaubarschbube kaže: Pogledaj post
Najbolje ti je ako imas nekoga u Austriji pisati u svoj bewerbung njihovu Austrijsku adresu za tvoju kao da tamo zivis. I kupi si Austrijski broj, jer kada vide HRV broj znati ce koliko je sati, a oglase trazis iz Hrvatske.
nisam sigurna da se ovo isplati, jer ce izgubiti svoje i njihove vrijeme da bi se ispostavilo da nema uopce pravo rada u at. a znamo koliko se firmama da s tim zezat..

po stoti put, njemacka, ljudi, njemacka..
putovnica is offline  
Old 26.01.2018., 11:31   #4922
Quote:
JZT- kaže: Pogledaj post
Nije baš tako.
Imali smo stogodišnji ugovor s Austro-Ugarskom oko studiranja. Ugovor je istekao 2011. ili 2012., tako da su naši studenti koji su tad studirali morali platit jedne godine školarinu kao bilo koji stranci. Ulaskom u EU ponovno ne plaćamo, no sad nema veze s AU.

@putovnica: hvala ti na odgovoru!
Čekaj, zbilja su zajebali ljude za te dvije godine , dakle od 2011. do našeg ulaska u 2013?

A 2011. je već lagani završetak pregovora i vrijeme ratifikacije pristupnog ugovora. Dakle nije više bilo pitanje da li ćemo ući, nego samo formalno proces ratifikacije ulaska.

Baš šupski...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 26.01.2018., 13:04   #4923
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
nisam sigurna da se ovo isplati, jer ce izgubiti svoje i njihove vrijeme da bi se ispostavilo da nema uopce pravo rada u at. a znamo koliko se firmama da s tim zezat..

po stoti put, njemacka, ljudi, njemacka..
Istina ali opet mu je svejedno. Ako iznajmi nesto u Austriji i trazi posao od tamo svejedno treba dozvolu za rad.
__________________
Don't leave me murph!
Blaubarschbube is offline  
Old 26.01.2018., 19:05   #4924
Ja sam donedavno bio sluzbeno upisan na Montanuniversitat Leoben, mogu i tamo otici i ponovno se upisati i upisati kurseve njemackog kao student, hoce li me to kociti kod poslodavaca ako sam sluzbeno student?

Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
nisam sigurna da se ovo isplati, jer ce izgubiti svoje i njihove vrijeme da bi se ispostavilo da nema uopce pravo rada u at. a znamo koliko se firmama da s tim zezat..

po stoti put, njemacka, ljudi, njemacka..
Zar nije praktički isto ako si inžinjer?
JZT- is offline  
Old 26.01.2018., 19:35   #4925
Quote:
JZT- kaže: Pogledaj post
Ja sam donedavno bio sluzbeno upisan na Montanuniversitat Leoben, mogu i tamo otici i ponovno se upisati i upisati kurseve njemackog kao student, hoce li me to kociti kod poslodavaca ako sam sluzbeno student?

Zar nije praktički isto ako si inžinjer?
Što se tiće plaća kao sredstvo kupovine bolja je Austrija. plaća je skoro ista ali cijene najma stanova su manje i nije toliki kaos kao u Njemačkim gradovima naći pristojan stan. Prijatelj mi iznajmljuje podrum u Muenchenu za 700eura soba od 17 kvadrata. Njemačka je komotnija po pitanju dozvole za rad, dosta ljudi ne kuzi da Austrijski AMS funkcionira skoro jednako lose kao i HRV. institucije
__________________
Don't leave me murph!
Blaubarschbube is offline  
Old 26.01.2018., 19:39   #4926
Odustao sam od fakulteta gore jer sam probio s njihovom papirologijom i nepostojećim regulativama

@michael collins: bila je jedna godina u igri 100 posto, 2012.
JZT- is offline  
Old 27.01.2018., 11:21   #4927
Quote:
JZT- kaže: Pogledaj post
Zar nije praktički isto ako si inžinjer?
pa nije ako firma mora za tebe vaditi radnu dozvolu. ne da im se. gnjavaza. traje. a koliko sam shvatila, ti si ravno s faksa, bez iskustva. mislim da kao takav, ams i ne bi izdao dozvolu.

Quote:
JZT- kaže: Pogledaj post
Odustao sam od fakulteta gore jer sam probio s njihovom papirologijom i nepostojećim regulativama.
ne bih htjela zvucat zlocesto, ali ako ti je to bio problem(pretpostvaljam zbog jezika), zapitaj se da kako bi onda funkcionirao u radnoj zajednici, poznas li uopce strucne rijeci na njemackom?! ako si vec jako zagrijan za austriju, moja ti je topla preporuka da ipak pokusao upisati ovdje postdipl, usavrsavanje, certicifiranje, stogod, da bolje svladas jezik u svom strucnom podrucju, da steknes preporuku i kontakte i da si enormno povecas sanse s austrijskim "papirom".
putovnica is offline  
Old 27.01.2018., 11:39   #4928
Nisam baš skroz bez iskustva, imam 6 mjeseci internshipa u jednoj korporaciji u Parizu, plus još neki manji projekti. Nisam odustao gore od fakulteta samo zbog papirologije, već zato što nisam vidio preveliku budućnost u toj struci, pa sam upisao drugi Master kod nas. Baš sad šibam po Deutsche Welle tečaju B1, ide mi sasvim pristojno. Da je stisnut do ljeta i položit B1....
JZT- is offline  
Old 27.01.2018., 13:39   #4929
Quote:
JZT- kaže: Pogledaj post
Nisam baš skroz bez iskustva, imam 6 mjeseci internshipa u jednoj korporaciji u Parizu, plus još neki manji projekti. Nisam odustao gore od fakulteta samo zbog papirologije, već zato što nisam vidio preveliku budućnost u toj struci, pa sam upisao drugi Master kod nas. Baš sad šibam po Deutsche Welle tečaju B1, ide mi sasvim pristojno. Da je stisnut do ljeta i položit B1....
Na kojem si sveucilistu zavrsio Master? Nisam siguran ali mozda i tu mozes dobiti par poena.
__________________
Don't leave me murph!
Blaubarschbube is offline  
Old 27.01.2018., 14:16   #4930
Nisam završio u Austriji Master. Montanuniversitat Leoben, sad ću završit u Splitu Master.
JZT- is offline  
Old 27.01.2018., 16:11   #4931
Radna dozvola

Pozdrav društvo.Zna li netko od vas može li se dobiti radna dozvola za elektroinstalatera sa završenom prekvalifikacijom od 6 mjeseci bez iskustva u struci?
hagi is offline  
Old 29.01.2018., 13:40   #4932
Quote:
hagi kaže: Pogledaj post
Pozdrav društvo.Zna li netko od vas može li se dobiti radna dozvola za elektroinstalatera sa završenom prekvalifikacijom od 6 mjeseci bez iskustva u struci?
Teoretski za svaki posao moš dobit radnu dozvolu ako se par stvari poklopi. Ovisi i o regiji,neke izdaju lakse,neke nikako. Ovisi i o poslodavcu,ako ima dobru vezu dobit ćeš radu dozvolu neovisno o zanimanju. Ja radim posao sasvim van struke i nisam nikakav inzinjer,a dobio sam odmah trajnu radnu dozvolu

Mi kada smo primali ljude,doslovno dobijes osjecaj da lik koji radi u AMS-u nasumicno odabire radnike i odobrava radne dozvole,dok na kraju čovjek s boljom kvalifikacijom i svim ostane kratak.
sheitan is offline  
Old 31.01.2018., 11:45   #4933
Eto ga...
Mozda i otvore granice

http://www.krone.at/1627844
__________________
Don't leave me murph!
Blaubarschbube is offline  
Old 04.02.2018., 14:32   #4934
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
I kakvi su Bugari po mentalitetu? Citam zadnjih par strana, ali nista o tome


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
ja što sam upoznala nešto Bugara u Njemačkoj, po mentalitetu su dosta slični Srbima. Njih par; zahebancija, opuštenost, osjećajni, uglavnom dobri ljudi. Ovi iz okolice Sofije, sa njima sam najnormalnije govorila hrvatski, jer njihov dijalekt tamo je dosta sličan srpskom. Ali isto tako, ženske-za čas se rasplaču, za glupost dignu nos, sve primaju k srcu, temperamentniji od nas. Mi smo za dvije-tri nijanse hladniji.
zlatka v is offline  
Old 04.02.2018., 20:02   #4935
Talking

Quote:
zlatka v kaže: Pogledaj post
ja što sam upoznala nešto Bugara u Njemačkoj, po mentalitetu su dosta slični Srbima. Njih par; zahebancija, opuštenost, osjećajni, uglavnom dobri ljudi. Ovi iz okolice Sofije, sa njima sam najnormalnije govorila hrvatski, jer njihov dijalekt tamo je dosta sličan srpskom. Ali isto tako, ženske-za čas se rasplaču, za glupost dignu nos, sve primaju k srcu, temperamentniji od nas. Mi smo za dvije-tri nijanse hladniji.
Vala jes, ja sam se iznenadila da sa njima sasvim dobro mogu komunicirati. I ok su ekipa. Meni su Rumunji enigma..al isto cool raja, lijep im je jezik al ne kuzim ko ih strpa u ona brda. Oni kao da su sa Marsa pali..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Old 04.02.2018., 20:13   #4936
Ajte ljudi sto se zamarate time ko je kome slicniji..Austrijanci u Tirolu npr nemaju osobitu emociju za hrvatsku, znaju da nam je more lijepo i plavo..u becu se osjeca da smo si svoji..al ako im nisi potreban, dzaba da si potomak kralja Tomislava..tolko im i nismo vazni.. al humor im je dobar, ok su Austrijanci, ko mi samo malo kvarniji..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Old 04.02.2018., 20:50   #4937
Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
Vala jes, ja sam se iznenadila da sa njima sasvim dobro mogu komunicirati. I ok su ekipa. Meni su Rumunji enigma..al isto cool raja, lijep im je jezik al ne kuzim ko ih strpa u ona brda. Oni kao da su sa Marsa pali..
je, sa Rumunjima se čovjek može dobro skompati, i kao što sam pisala na temi o Njemačkoj, izuzetak su njihovi Romi koji su dno dna.

Dosta ima ljudi koji su iz Rumunjske ali su zapravo Mađari iz Erdelja, govore mađarski perfekt, oni mi se više sviđaju od Mađara iz Mađarske. Pa i sami Mađari za sebe, kad se opuste, vele da nema goreg ljudi od njih, dok za primjer dobrih ljudi navode ove Erdeljce
zlatka v is offline  
Old 05.02.2018., 16:54   #4938
Zvao me Kurz maloprije, pita kakvo je vrijeme i veli da neće produžiti ban
Austra is offline  
Old 05.02.2018., 17:16   #4939
Quote:
Austra kaže: Pogledaj post
Zvao me Kurz maloprije, pita kakvo je vrijeme i veli da neće produžiti ban
cool story bro!
__________________
Don't leave me murph!
Blaubarschbube is offline  
Old 06.02.2018., 02:16   #4940
Quote:
Valodja41 kaže: Pogledaj post
Ljudi,

putujem na rad za zimsku sezonu u jedan hotel.
Dal budu mi naplatili naši porez na plaću tam kad se vratim u četvrtom mjesecu?

Lp
kako si našao posao,da li treba znat njem jeziik?koji posao uopce radis
neutron is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.