Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2006., 21:25   #21
Quote:
Ava Adore kaže:
jel ovo za Hrvatsku? 15 kg se može nositi, ne 10. ne znam koliko je za van
Ma to je samo deklarativno
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 00:34   #22
Ja vrlo cesto imam 20 kg u ruksaku koji ide u check-in, i jos barem 15 kg u rucnoj prtljagi i na sebi (fotoaparat, notebook, itd)

Kako je vec netko napisao, najteze stvari obavezno idu u rucnu prtljagu. Zajedno sa svime sto je osjetljivo na rentgenske zrake (filmovi, fotoaparati, uredaji).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 09:13   #23
na apsolventko sa 30kg robe?
svasta

hehe
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 20:37   #24
Quote:
dadopg kaže:
na apsolventko sa 30kg robe?
svasta

hehe
Sta se cudis, kladim se da ce nositi 15litara cuge nazad (ako ne popije suvenire)


I jeli netko zna koliko se cuge moze nositi preko granice.
Prije je bilo 1L zestokoga ali neznam kako je sada.
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 21:53   #25
Quote:
marioxp kaže:

I jeli netko zna koliko se cuge moze nositi preko granice.
Prije je bilo 1L zestokoga ali neznam kako je sada.
Na crnogorsko-hrvatskoj je 1 litra žeste i 1 šteka pljugi (al' to samo ako te ufate )

Znam ja, u Dubrovniku se ljetos fino pušilo i pilo na račun blizine granice Gradu


Mada, mislim da se to slabo provjerava, ja na Macelju uvijek pokupujem gomilu cigara i Finlandia votki, pa me još ni jednom nisu špotali
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 21:56   #26
Quote:
Patagonija kaže:
Ma to je samo deklarativno
Mda, to tebi, tko bi tebi naplatio

Ja se još uvijek ne usudim probat
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 22:13   #27
Quote:
Ava Adore kaže:
Mda, to tebi, tko bi tebi naplatio
Nadrkane, isfrustrirane babetine na šalteru? Od kojih sam mnogo lepša i mnogo bogatija

Also, ako meni nisu naplatile - onda nikom neće
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 07:58   #28
Quote:
marioxp kaže:
Sta se cudis, kladim se da ce nositi 15litara cuge nazad (ako ne popije suvenire)


I jeli netko zna koliko se cuge moze nositi preko granice.
Prije je bilo 1L zestokoga ali neznam kako je sada.
Samo treba mrtav-hladan proci kraj carinika i reci da nemas nista. Ja zadnji put iz Portugala nosio 6 L porta... I nikom nista...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 11:29   #29
4 gajbe amstela iz madarske nis nisu rekli
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 11:42   #30
4 gajbe amstela iz madarske nis nisu rekli
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 12:08   #31
Quote:
nuit kaže:
ma da ja idem iz ljubljane za grčku na apsolventsko a nosim poveći kufer, zna se kako to ide kod cura pa si mislim da mi ne naplate neku naknadu ono
do 25 kg je sve ok...vidim da ides na apsolventsko...a to je charter let, tako da te tamo nece zezati za prtljagu!

pozdrav od jednog od vodiča
 
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 21:26   #32
Avion & prtljaga

Bok,

cura i ja prvi put putujemo avionom, pa nas interesira par sitnica...
btw: idemo u Tunis...

dakle, pročitali smo ove gluposti na siteu od Croatia Airlinesa u vezi prtljage (dimenzije, tezina i to), ali smo culi danas da prtljaga tj. koferi moraju biti "tvrdi"... tj. oni lakši "ko za plac" ne dolaze u obzir... jel to istina?

i jos, koliko je riskantno i je li uopce moguce svercati alkohol? znam da je limit za rucnu prtljagu 100ml, ali za prtljagu nista nigdje ne pise...

Unaprijed hvala na odgovorima...
0, 03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:03   #33
ne kuzim, zaksto nebi mogli putovat sa 'mekanim' koferima, ili npr sportskim torbama? tko vam je to reko?
ni ja nemam onaj skroz tvrdi kofer, a decko mi je do nedavno putovao sa sportskom torbom pa... spakiras stvari u ono sto imas doma i da ta prtljaga ne bude teza od 20kg ako se ne varam...

sto se alkohola tice, mislis za unijeti u tunis? pa mislim da mozes ali u koferu... a i tekucinu mozes unosit u avion i vise od 100ml samo ako je kupljeno u duty free-u... (tako smo mi u egipat, i vodu i alkohol)
Foxy lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:30   #34
pa da.. nama to isto za te "mekane" kofere nije imalo smisla...

tnx foxy lady
0, 03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 14:58   #35
Quote:
0, 03 kaže: Pogledaj post
Bok,

cura i ja prvi put putujemo avionom, pa nas interesira par sitnica...
btw: idemo u Tunis...

dakle, pročitali smo ove gluposti na siteu od Croatia Airlinesa u vezi prtljage (dimenzije, tezina i to), ali smo culi danas da prtljaga tj. koferi moraju biti "tvrdi"... tj. oni lakši "ko za plac" ne dolaze u obzir... jel to istina?

i jos, koliko je riskantno i je li uopce moguce svercati alkohol? znam da je limit za rucnu prtljagu 100ml, ali za prtljagu nista nigdje ne pise...

Unaprijed hvala na odgovorima...
kao sto je vec receno, to s mekim torbama nema smisla. jedino sto je istina vezano uz tvrde torbe i avione jest to da su one najbolje za avionski prijevoz. kad sam cula kako ih sve nabacuju, cccccccc ozbiljno, najbolja je ona masa koju radi samsonite (mislim da nesto slicno imaju i drugi proizvodjaci) koferi su stvarno 'peri-deri'. Ako namjeravate puno putovati avionom, svakako si nabavite cvrsce torbe, ali ne zbog 'propisa'. Ta ce vam se investicija isplatiti (ne jednom sam vidjela na onim trakama na aerodromima hrpetinu potpuno unistenih 'mekih' torbi) No dobro, malo sam zabrijala previse o torbama
sto se tice cuge i tunisa - iz vlastitog iskustava - najbolje vam je kupiti pice u nasem ili njihovom djuticu (bolje nasem). To sve normalno unosite u zemlju. Ako to ne kupite ranije, pozdravite se s cugom u Tunicu. Najzesce sto cete naci je pivo i to skupo i lose. I to reklamiraju kao da je ne-znam-sto, ogromni jumbo natpisi 'beer here'. Jbg, muslimanska zemlja, puno 'zesca' od Turske, npr. gdje je Efes na svakom koraku...
Ali ako idete preko agencije, sigurno vam je manje-vise sve dogovoreno. Sretan put i dobar provod!
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 15:01   #36
Quote:
very fairy kaže: Pogledaj post
sto se tice cuge i tunisa - iz vlastitog iskustava - najbolje vam je kupiti pice u nasem ili njihovom djuticu (bolje nasem). To sve normalno unosite u zemlju. Ako to ne kupite ranije, pozdravite se s cugom u Tunicu. Najzesce sto cete naci je pivo i to skupo i lose.

a alkohol u hotelima kolko je skup da ne govorim... tako da...pravac djutic kad se chekiras!!!
Foxy lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 15:47   #37
poz...


idem u kanadu, i imam pravo na 2 torbe po 23 kg.
Ali ja sad imam jednu torbu od 26 kg. a neda mi se teglit jos jedna za te 3 kg.koliko se placa ako imam vise i jel se uopce moze platit!!
belinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 22:23   #38
Mislim da će ti to proći bez naplate. Tako barem govore ljudi koji su imali koju kilu više u prtljazi.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 22:38   #39
hoće ako ide iz hr, al nemoj se kladit na to ako ide nazad iz druge države... mene su ''spržili'' po džepu u lisabonu i to pošteno, za samo 5 kg viška - 75€:...inače, progledaju kroz prste ako avion nije pun... taj puta ne da nije bio pun , nego je svaki putnik imao svoja 3 mjesta,al eto... bad luck...
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 02:33   #40
Ja cesto putujem avionom, i imam samo te sportske torbe. Ono sta mora bit je da se moze zatvorit, odnosno da nista ne viri, ne ispada...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.