Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2018., 02:23   #721
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
mislim da nebi trebao imati problem, jer CA ima opciju prije ulaska u avion, stoji ti ispred neka kolica gdje ostaviš tu ručnu prtljagu, pa na izlazu pokupiš...


To znaci da bi mogao i veliku torbu koju inace treba checkirati. Dobro, ne bi mogao kroz security s njom.

Nema uvijek te opcije, sta ako ide airbus, onda se ne ostavljaju torbe na kolica.

Ipak, mislim da mozes s tom torbom, ako je mekana i moze se stisnuti u dozvoljene dimenzije. Iako, rijetko provjeravaju, ako razlika nije ocita.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 16:19   #722
Hvala na odgovorima
Airbus je, znaci ako je mogu stisnut 5 cm moze proc?
brachonelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:36   #723
imam pitanje za znalce.
trebao bi kupit 3 karte za eu let (germanwings) s tim da bi samo za jednu osobu trebao uzeti predanu prtljagu, a za 2 osobe samo rucna (onaj mali kofercic).
nisam prosao cijeli postupak kupnje nego samo pretragu i odabir, ali nigdje nisam nasao mogucnost da se odabere samo jedna predana prtljaga vec se automatski za sve putnike odabire predana prtljaga (a samim tim i znatno visa cijena), a to mi ne treba.
dakle, od 3 putnika, 2 bi bila samo s rucnom prtljagom, a jedan i s predanom prtljagom. Kako to odradit? htio bi, ako je moguce, odjednom uzeti 3 karte, a ne da dve pa onda jos jednu (tako riskiram vecu cijenu, a vrlo vjerojatno bi ta jedna osoba bila na drugom kraju aviona).
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 12:59   #724
imaš opciju kod kupnje da odrediš kome ide što, odnosno kad upišeš imena putnika imaš kučicu gdje upišeš da ta osoba ima dodatnu prtljagu, osobno tako kupovala, isto nas troje bilo, dvoje ručna, jedna dodatna, bez problema.....ako nisi ziher, prati postupak, upisuj podatke, neće ti ništa naplatiti, a prije te završne radnje upisivanja kartice već moraš naletiti na tu opciju..nadam se da sam uspjela objasniti
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:26   #725
tnx. budem vidio pa ak ne naidjem na mogucnost da samo za jednu osobu nadoplatim prtljagu, odustat cu.

valjda se moze platit na aerodromu prilikom predaje prtljage
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:17   #726
cim selektiras datume, let, odvedete na dio putnika, kod svakog ti odmah nudi slektiranje te dodatne prtljage, stvarno nemozes fulat
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:29   #727
to je kod svih avioprijevoznika/posrednika tako ili..?

u svakom slucaju, budem pazio (sad kad zmam gdje trebam pazit)... tnx
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:34   #728
rekla bih da, da.. al nisam bas puno kupovala preko posrednika, tu bas nemogu kategoricki tvrdit... sto jesam, moglo se
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:21   #729
do sad sam samo jednom sam kupio kartu direktno kod avioprijevoznika (CA) i ti bez predane prtljage pa ne znam kako ide kad se kupuje prwko posrednika i za vise osoba (a samo jedna predana prtlhaga).
uglavnom, budem pazio gdje trebam dodat prtljagu.. valjda se moze naknadno dodat ak negdje propustim odabrat 1 kom predane...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 07:32   #730
ako nisi siguran, kazem uvijek mozes proci postupak kupnje nekoliko puta, pazis na svakom koraku sto se nudi i sve to bez da u konacnici kupis, kad prodjes sve i skuzis sto gdje upisujes, krenes u kupnju.. samo onda preporučam obrisi povijest preglednika, jer ti aviokompanije prate sto radis, pa bi ti mogla narast cijena karte, znaci prodji kupnju, kad proucis, obrisi povijest i kreni u stvarnu kupnju... stvarno je vrlo jednostavno, samo treba citat svaki korak
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:16   #731
tnx
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 20:01   #732
Pročitala sam par stranica u azad, ali nisam nasla konkretan odgovor:
Hoce li mi CA naplatiti dodatne kile ako mi rucna prtljaga ima 10kg, a ne 8kg kako je propisano?

(Pisete da ozbiljne kompanije ne drame oko kg, al ne znam koliko je CA ozbiljna )
lalaxy6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:13   #733
moje iskustvo s CA je da rucnu petljagu ne mjere (ni dimenzije ni kile). ljudi su doslovno imali kofere koji naocigled premasuju one max. dopustene dimenzije.
e sad, dal je uvijek tako, ne znam.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 07:56   #734
moze li se u rucnoj prtljazi (qatar airways konkretno) prenijeti kava/caj, zacini...?
Wanderlust666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:30   #735
Ako nisu tekućine, da.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 10:34   #736
Tko ih ne bi htio?
http://www.edreams.com/blog/the-cool...ortal=facebook
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 21:26   #737
Kratko pitanje u vezi cigareta i upaljaca, letim za Nizozemsku pa vidim da je dozvoljeno ponijeti upaljac uz tijelo (pretpostavljam da to znaci da ga mogu nositi u dzepu hlaca u kojima putujem, a ne u rucnoj prtljagi). Sto je s cigaretama? Uspio sam naci samo info da se moze nositi do 2 steke cigareta kupjenih u duty freeu, ali ja bih ponio samo jednu kutiju svojih cigareta i to je to.

Ako se to moze da li da ih stavim u rucnu prtljagu ili da ih samo ostavim tipa u dzepu jakne? Trebam li napominjati da imam kutiju, odnosno vaditi je kod pregleda ili ju ne trebam ni spomenuti? Hvala!
filip989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 03:02   #738
Možeš ponijeti i cigarete i upaljač, svejedno je li u džepu ili u prtljazi koju unosiš.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:16   #739
Jedino, ako je nesto u džepu, onda treba izvaditi na securitiju, ali ako je u dzepu od jakne, nju ionako skidas na securitiju i ne treba spominjati ni kutiju ni steku.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 13:49   #740
Ima tko iskustva s onim sarenim navlakama za kufere? Gde bi se to moglo po nekoj jeftinijoj cijeni kupiti kod nas (Maras ima neke ultra skupe; za ebay i slicne nemam vremena ni volje cekat da stigne)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.