Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2017., 20:21   #501
Quote:
natalija kaže: Pogledaj post
Evo provjerila, skinuli su 316.50 kn.
Jesi ti možda kupio za 2 osobe?
Zvala sam i pitala, kažu da se u tom slučaju obračunava popust a da je za jednu osobu ova cijena od 316,50 kn.
Ja sam kupila za dvije osobe pa sam svejedno svaku policu platila 316.50
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:33   #502
A nešto su onda očito muljali s tim cijenama.
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 11:59   #503
Pozdrav svima,

Na koliko se preporuca osiguranje za JI Aziju (Singapur + Indonezija)?
Je li 30.000 eur dovoljno? Osim toga kakva su iskustva s croatia osiguranjem? Nekako mi se cine najpovoljniji od nekoliko osiguravajucih kuca kod kojih sam napravio brzi izracun na stranicama za ono sto mi treba (prtljaga + zdravstveno).
Phil_HR is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:08   #504
Quote:
Phil_HR kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Na koliko se preporuca osiguranje za JI Aziju (Singapur + Indonezija)?
Je li 30.000 eur dovoljno? Osim toga kakva su iskustva s croatia osiguranjem? Nekako mi se cine najpovoljniji od nekoliko osiguravajucih kuca kod kojih sam napravio brzi izracun na stranicama za ono sto mi treba (prtljaga + zdravstveno).
Ja bih uzeo na veći iznos. A koje je trenutno najpovoljnije ne znam, ja sam kao i mnogi uzeo godišnje na akcijski dan.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:10   #505
Vjerojatno jest. Ipak ja bi na tvom mjestu dao par kuna više i uzeo na 50.000 EUR. Sa Croatia-om imam dobra iskustva (i sa Allianzom isto tako) i kad sam predao dokumentaciju (manji zdravstveni problemi) isplata odštete (cca 1000 kn) je bila u roku od 2 tjedna. Zemlja putovanja je bio Tajland.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:40   #506
Zahvaljujem na pomoci. Uzet cu onda Croatiu ili allianz na nesto veci iznos.

Lp
Phil_HR is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 20:45   #507
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ja bih uzeo na veći iznos. A koje je trenutno najpovoljnije ne znam, ja sam kao i mnogi uzeo godišnje na akcijski dan.
s obzirom da je ovo osiguranje limitirano na max 28 ili 30 u komadu na putu i ne pokriva ti putovanje od recimo 60 dana,
zna netko možda ( ili radi u osiguranju) na koji način oni znaju/ određuju kad je meni počelo tih 28 dana ?
Tipa odletim u jednu državu A i budem tamo 25 dana, pa promjenim državu u drzavu B i tam budem 20 dana, pa opet promjenim državu u C gdje se razbolim.
Od kud oni crpe informaciju da sam ja stigo u državu C 45 dana nakon napuštanja hrvatske ? ja im mogu reci da sam doletio prije 5 dana iz HR u državu C i da mi "tehnički osiguranje " vrijedi.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 07:27   #508
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
s obzirom da je ovo osiguranje limitirano na max 28 ili 30 u komadu na putu i ne pokriva ti putovanje od recimo 60 dana,
zna netko možda ( ili radi u osiguranju) na koji način oni znaju/ određuju kad je meni počelo tih 28 dana ?
Tipa odletim u jednu državu A i budem tamo 25 dana, pa promjenim državu u drzavu B i tam budem 20 dana, pa opet promjenim državu u C gdje se razbolim.
Od kud oni crpe informaciju da sam ja stigo u državu C 45 dana nakon napuštanja hrvatske ? ja im mogu reci da sam doletio prije 5 dana iz HR u državu C i da mi "tehnički osiguranje " vrijedi.
Nemam pojma ali da se idu interesirati (npr. da pitaju za kartu) ne možeš to sakriti
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 14:32   #509
Bok ljudi,

zna netko jel postoji obiteljsko putno osiguranje? :/ gugl ne daje odgovore
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 14:39   #510
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

zna netko jel postoji obiteljsko putno osiguranje? :/ gugl ne daje odgovore
Pa eventualne popuste dobiješ kod rezervacije. Allianz recimo ima 50% popusta na djecu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 20:40   #511
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma ali da se idu interesirati (npr. da pitaju za kartu) ne možeš to sakriti


Pa bar to mozes reci nemam bacio pass i obrisao mail. A i imas u sklopu Amexa 30 dana osiguranje, pa ni ne moras uzimat to akcijsko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 20:45   #512
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Pa bar to mozes reci nemam bacio pass i obrisao mail. A i imas u sklopu Amexa 30 dana osiguranje, pa ni ne moras uzimat to akcijsko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
npr. Zig u putovnici ?
Kako ces se vratit ako nemas kartu? (a ako imas broj karte, itinerar lako dohvatis iz Amadeusa)
_A_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 07:11   #513
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Pa bar to mozes reci nemam bacio pass i obrisao mail. A i imas u sklopu Amexa 30 dana osiguranje, pa ni ne moras uzimat to akcijsko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Možda za manje iznose osiguravatelj ne bi ništa pitao ali za veće iznose zasigurno bi se pobrinuli da ne plate ono što ne moraju. A kao i što kolega kaže ostaje žig u putovnici.
A što se tiče Amex-a to je točno ali uvjet je karta plaćena sa njim što kod mene nije uvijek slučaj. Druga stvar je što od prije nekih godinu dana i Turska traži ovo osiguranje a sumnjam da bi bili sretni da im pokažem Amex koji ionako pokriva jako mali iznos (iako nitko nikada nije ništa pitao).
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:32   #514
Quote:
_A_ kaže: Pogledaj post
npr. Zig u putovnici ?
Kako ces se vratit ako nemas kartu? (a ako imas broj karte, itinerar lako dohvatis iz Amadeusa)
nisi nikad cuo da netko putuje s one way kartom. Ja sam sad zadnji put kartu iz singapura za kuci kupio cca 7 dana pred put doma. u oba smjera sam isao one way.

i žig u putovnici će mi pokazati dam im samo zadnji kad sam ušao u aktualnu državu gdje me bolest ulovila

Kupovao sam ja normalno uvijek osiguranje samo me zanimalo kojim metodoma provjeravaju jesam li ja na putu 12 dana ili 112 dana
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 20:52   #515
Ne radi se o osiguranju, ali nedavno sam cula za slucaj (iz prve ruke), kad se covjeku na ulazu u Austriju, na kontroli putovnica, po pecatima u putovnici, brojilo koliko je dana proveo u EU te godine (tad jos nismo bili u EU).

Ako se trazi dokumentacija za nesto, ti je moras priloziti. Evo, upravo danas sam predala zahtjev za povratom troskova iz USA, a nisam imala osiguranje tada, nego je bio sluzbeni put. Morala sam priloziti putni nalog, dokaz da je placen doprinos za INO putovanje, platni listic ...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 21:28   #516
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ne radi se o osiguranju, ali nedavno sam cula za slucaj (iz prve ruke), kad se covjeku na ulazu u Austriju, na kontroli putovnica, po pecatima u putovnici, brojilo koliko je dana proveo u EU te godine (tad jos nismo bili u EU).

Ako se trazi dokumentacija za nesto, ti je moras priloziti. Evo, upravo danas sam predala zahtjev za povratom troskova iz USA, a nisam imala osiguranje tada, nego je bio sluzbeni put. Morala sam priloziti putni nalog, dokaz da je placen doprinos za INO putovanje, platni listic ...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Pa to rade jer šengen viza omogucuje da se bude unutra max 90 dana u zadnjih 180 dana

Znaci igrom slucaja da obrisem confirmation mail od aviona ode sve u k


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 02:44   #517
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Pa to rade jer šengen viza omogucuje da se bude unutra max 90 dana u zadnjih 180 dana

Znaci igrom slucaja da obrisem confirmation mail od aviona ode sve u k


Sent from my iPhone using Tapatalk
možda ako se baš zainate i traže te kopiju cijele putovnice/svih žigova, onda se može vidjet da si prije zemlje C bil u B i A i točno kad ušel/izašel. znam da zvuči paranoično al siguran sam da kad bi bil veči iznos u pitanju da bi tražili svaku sitnicu. več sam ja puno put razmišljal na koji način znaju koliko mi je put trajal, i siguran sam da su spremni za takve situacije
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:12   #518
vidim da se dosta merkur preporučivao. ne znam jel sam ja ćorava ili na njihovoj stranici nema kalkulatora za izračun premije
uglavnom, gledala sam još uniqa, croatia, allianz i euroherc i EH je zasad ispao najjeftiniji (zdravstveno, nezgoda, odgovornost i prtljaga)-jel ima tko iskustva s njima, nisam baš našla da se o njima pisalo.

allianzov kalkulator mi pak daje različite cifre. ono, unesem sve i pokaže mi jednu cijenu i onda refresham i idem ponovo unosit i dobijem drugu cijenu (200 i neš kn je razlika) i to se nije jednom desilo nego stalno tak (a iste parametre unosim)
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:25   #519
Meni je najjeftiniji bio generali


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:26   #520
ja eurohercu ne bi dao da osigura ni nacrtani auto, a kamoli uzeo putno...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.