Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2011., 11:18   #41
Teško da će te pustit poprijeko... Piste su ograđene... Jedino ako ima neki tunel ispod piste...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 11:21   #42
Niš onda imamo opciju trčite ljudi, trčite ili puzanje kroz one tunele za prolaz živina

Zapravo kad razmislim i nije neki loš početak putovanja, napeto je, tipa hoće li upaliti reflektore i sirene ko u filmu ili ćemo naletit na nekog medveda u rupi.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 11:21   #43
trebalo bi pitati omisljane kak se oni prebace do aerodroma ak nemaju auto
vjerojatno postoji neki bus od aerodroma do omislja, grada krka itd.
bolje da su aerodromsku zgradu stavili na stranu prema omislju da se ne mora pista zaobilaziti
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 11:31   #44
Pa kad bolje razmisliš to bi im bilo puno logičnije nego ovo, uštede radi, barem ne bi trebali gradit ovu cestu uokolo, treba im to sugerirat kada budu išli u obnovu zgrade, ovak ovi kaj su organizirano na nekim aranžmanima proputovanja pa se vrate jedno 5 sati prije leta nemaj kaj za radit, a ovako se čekiraju i odu na kavu u Omišalj ili nešto.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 11:32   #45
e da, nikad mi nije bilo jasno zasto aerodrom nisu stavili na grobnicko polje?
em je zasticenije od bure, em nema mosta (s tim se izbjegava zatvaranje bure) a i prometno je puno blize rijeci.
ili je tamo ipak premali prostor za manevriranje avionima?

buda, imas pravo, trebalo bi im ovo sugerirati..ionako bi trebalo novu zgradu napraviti a ovo ruglo srusiti
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 11:39   #46
Baš sam bio nedavno gledao neku reportažu o tom aerodromu i ono ljudi (stranci) dođu ranije jer im je tak organizirano i onda gledaju di će im pasti koja pločica, komad žbuke ili armature, a kaj je najgore još bi i potrošili možda koju kunu koja im je ostala,ali tamo nemaju gdje, vele dobro je kada dođeš, izletiš van i onda u bus i to je to, al kad dođeš nazad i moraš tam čamit 5 sati


Loše skroz, nećemo mi nikad naučit kak se od turizma mora živit u svakom njegovom segmentu, pa ja bi barem dofuro onaj drveni štand ili nešto i prodavo koštice ili banane, ili kineske magnetiće
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 11:47   #47
sto se cudis..kad vidis tko vodi nas turizam(koji ministar) i htz, sve ti je jasno
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 11:52   #48
Mislim da Grobnik odpada radi visokih planina u okolici...
Iako sam jednom prilikom čitao trip report o slijetanju na Krk po buri, skoro pa je bilo sranja od straha... I to doslovno sranja u gaće.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 11:54   #49
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Mislim da Grobnik odpada radi visokih planina u okolici...
Iako sam jednom prilikom čitao trip report o slijetanju na Krk po buri, skoro pa je bilo sranja od straha... I to doslovno sranja u gaće.
tamo znaju biti jake bure (mislim na krk) i vrlo cesto zatvaraju most..nije tako cesto kao maslenicki most, ali ipak..zato sam i pitala za grobnik. i mislila sam da su planine problem, ali s druge strane ni cavtat nije idealan aerodrom po tom pitanju (stisnut izmedju mora i brda)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 12:02   #50
Niš otpada mi opcija preko ograde ili kroz tunel, nije mi toliko zbog ograde jer imam doma dobre škare, a mislim si nije tako visoko prebacim deku i preko sam, ali me odbila ova šikara i kameniti teren. http://www.youtube.com/watch?v=6j-nwYEntFk

Kaj se tiče tko nam vodi turizam, stoji, samo mi nije jasno da naprave reportažu, ljudi ukažu na probleme koji zaista nisu kaj ti ja znam kakvi, i nitko neće reagirati, da trebaju milijuni za sanaciju glavne zgrade pa ni ne očekujemo da to naprave do sljedeće sezone, ali da bi se više zaradilo kad bi se nedaj Bože ubacio koji sadržaj i zaposlio kaji čovjek više barem u sezoni to bi valjda nekome smetalo.

Pa na onom Brniku ili Tesli imaš više nego na Plesu i ja uvijek ostavim lovu tamo, ne zato kaj mi je viša nego kad negdje ideš uvijek si "željan" svega pa si misliš ma ko ga jeb.. neću propast ako sad popijem kavu, pojedem sladoled ili kupim neki suvenir, razglednicu, i tak se nakupi nešto novaca pa neka 20% ljudi razmišlja jednako ipak je to nekakava lova, a tko čeka tom je uvijek do nečega.

Možda se varamo možda je toi tamo tako, ali nekako sumnjam, u svakom slučaju ako sam se prevario priznam svoju grešku kad se vratim.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 12:04   #51
Uh, meni je Dubrovački aerodrom najdraži... Pogotovo sa sjedalice 5A je pogled fenomenalan, prvo na Rijeku Dubrovačku i novi most, a onda na Babin Kuk i na sam Dubrovnik. A najzanimljivije mi je kod slijetanja gledat lica putnika koji dolaze u DU prvi put, kad avion još poprilično visoko u zraku, samo odjednom tresne na pistu... U principu je dubrovački čak i dobro smješten, veći problem je Splitski, zato jer je kod njega moguć prilaz samo s jedne strane.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:00   #52
buda, skroz si u pravu..mi govorimo godinama o nedostacima hrv. turizma, o nesposobnosti vladajucih ljudi itd..ali sve uzalud..uzalud sve afere u novinama, tv, jer ispada po onom, tresla se brda, rodio se miš
da su pametni u turizmu, organizirali bi i bus od aerodroma do omislja, krka, baske itd..dal judi mogu i u vlastitom aranzmanu doci do tih mjesta, a ne samo sa shuttle busevima od krckih hotela itd..
ali boli njih ... za dobrobit ove zemlje.

i meni je jako drago letjeti avionom za dubrovnik-ipak mi je prvi let u zivotu bio Dubrovnik-ZG
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:03   #53
Ja ne trebam ni reći kud sam ja letio prvi puta u životu...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:25   #54
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ja ne trebam ni reći kud sam ja letio prvi puta u životu...
London?
meni je London bio prvo putovanje u inozemstvo (15 godina), ali busom (ne racunam 1x u trst kao mala i 3x pecuh i harkanj prije toga- BIH i SLO tad bili u jugi, pa ne racunam)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 05.05.2011. at 13:30.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:40   #55
I to s British airways... Na Gatwick. Koji mi se tada činio kao nešto jaaaaako veliko... Karta je bila jeftina, 200 EUR, na akciji.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 15:11   #56
BEČ

BEČ
1.Da li bi netko bio ljubazan pa opisao kako doći sa autobusnog kolodvora na koji dolazi bus iz Zg do aerodroma?
2. Kako doći sa željezničkog kolodvora na koji dolazi vlak iz Zg do aerodroma?
Da li voze aerodromski busevi na toj relaciji? Koliko znam južni željeznički kolodvor je u rekonstrukciji. Sa njega su vozili aerodromski busevi...
Francek09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 15:35   #57
Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
BEČ
1.Da li bi netko bio ljubazan pa opisao kako doći sa autobusnog kolodvora na koji dolazi bus iz Zg do aerodroma?
2. Kako doći sa željezničkog kolodvora na koji dolazi vlak iz Zg do aerodroma?
Da li voze aerodromski busevi na toj relaciji? Koliko znam južni željeznički kolodvor je u rekonstrukciji. Sa njega su vozili aerodromski busevi...
Bus iz Zagreba za Beč VIB kolodvor: http://www.croatiabus.hr/redvoznje.php

Ima još jedan, ali ubij me nemrem se sjetit kak se zove prevoznik.

Bus sa VIB kolodvor do aerodroma : http://www.eurolines.at/en/home/offers/airport_shuttle/

P.S. Pogledaj prvu stranu teme
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 15:36   #58
Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
BEČ
1.Da li bi netko bio ljubazan pa opisao kako doći sa autobusnog kolodvora na koji dolazi bus iz Zg do aerodroma?
2. Kako doći sa željezničkog kolodvora na koji dolazi vlak iz Zg do aerodroma?
Da li voze aerodromski busevi na toj relaciji? Koliko znam južni željeznički kolodvor je u rekonstrukciji. Sa njega su vozili aerodromski busevi...

Pogledaj na temi Beč zadnji post...
https://www.forum.hr/showthread.php?t=123171&page=53
Za liniju međunarodni autobusni-Schwechat pitaj nekog tko živi u Beču ili proguglaj na netu..
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 15:43   #59
Bus sa SchwedenPlatza..
http://www.oebb.at/busplan2011/118500.pdf
Vlak...
http://www.oebb.at/de/Fahrplanauskun.../kif907_11.pdf
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 10:34   #60
Quote:
Miamia11 kaže: Pogledaj post
Rim Fiumicino? Koja je najpovoljnija opcija?
Postoje dva vlaka koja voze na relaciji Rim - Fiumicino. Jedan je Leonardo express, polazi sa glavne postaje - Termini i karta košta 15 EUR, vozi izravno, bez zaustavljanja. Drugi vlak ne ide s Terminija, no prolazi npr. preko Trastevera ili postaje Ostiense i zaustavlja se na nekoliko postaja. Cijena mu je 8 ili 9 EUR. Vožnja traje malo dulje od pola sata (i malo dulje nego s Leonardo expressom). S obzirom na razliku u cijeni, do sada sam uvijek koristila jeftiniju varijantu. Informacije su dostupne i na stranicama zračne luke Fiumicino.

Hvala puno Miami! tek sad skontala da sam pogresno protumacila temu ;Svakako si mi pomogla puno jer sam se na stranicama o Rimu vec pocela gubiti! Thanks again!
ranija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.