Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2004., 14:25   #1
Arrow Pozor! OK film na TV!

Prije smo imali pokušaj stalne teme koja bi upozoravala na filmove na TV. Bila je malo preambiciozno zamišljena pa nije išlo. Dakle, ako vidite u TV Story ili nekom drugom TV vodiču najavu dobrog filma slobodno ga obznanite ovdje. Evo, ja sam zakasnio jučer podsjetiti vas da ne propustite sjajni Wilderov "Kiss Me Stupid" na TV Slovenija. A bila je, isto na Sloveniji "Nebeska udica" Ljubiše Samardžića.

A danas navečer na TV SLO (1 ili 2, ne znam točno) je Abre los ojos Alehandra Amenabara. Ja ga još nisam vidio ali pričalo se ovdje da je mnogo bolji od Vanilla Sky (što zapravo i ne znači ništa). Evo jedan citat sa imdb-a:

Quote:
Forget overrated "Vanilla Sky"-this is a real deal!"Abre los ojos" directed by Spanish director Alejandro Amenabar("Tesis","The Others")reminds me a little bit David Lynch's stuff,mainly because the plot is pretty complicated.Amenabar creates here a very strange and unique atmosphere-the viewer isn't sure what is reality and what is imagination.The acting is excellent and the ending is totally surprising.The film has also some striking visuals and eerie scenes.Highly recommended.
I Basic Instincts je danas na HTV.
Dante is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 14:48   #2
lijepa je tvoja zelja, pace dobronamjerna..ali tko ce predlagat okej filmove....vec vidim - pozor !!! super film na tvju - PASSPORT PARIZ, a u subotu payback se mel gibsonom....
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 15:17   #3
Quote:
milk kaže:
lijepa je tvoja zelja, pace dobronamjerna..ali tko ce predlagat okej filmove
Ajde si sam odgovori na pitanje. Nije teško. A piše ti gore (hint: ti). Samo poštujte elementarnu formu (ne kao ja) točno vrijeme, koji TV kanal, po mogućnosti svoje mišljenje ili neki citat, link. Ne opterećujte se previše oznakom "OK film". To je subjetivna stvar, naravno.
Dante is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 04:27   #4
malo kasnim, ali sinoc poslije ponoci na prvom sam slucajno naletio na danski blinkende lygter iliti 'kod treperave svjetiljke'. skoro sam ga ignorirao jer pocetak mi i nije bio nesto napet, no hvala bogu da sam skicnuo jos jednom prije spavanja, propustio bih jedan od najboljih malih filmova u zadnje vrijeme. u najkracim crtama, radi se o cetiri kriminalca u bijegu koji silom prilika prenoce u davno napustenoj gostionici usred sume te nakon nekog vremena odluce ostati tamo i obnoviti je. iako se ne radi o komediji, film je na mahove _uzasno_ duhovit, vec me dugo nista nije nasmijalo kao jedna scena s kravama, psihopatom, maloumnikom i hrpom oruzja (vec vidim komentare animal rights nazija )
enivejz, veli paski da je pred nekih mjesec-dva vec bio na hrt-u pa ce sigurno uskoro biti opet so take a note.

sad samo da negdje nabavim dvd..
__________________

what you piss in is yours for life
otO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 12:47   #5
Danas u 20:30 HTV2 - Kužiš stari moj (na imdb.com nema još niti pet ocjena, a niti komentara, eto prilike da obogatite entry. Ekranizacija romana Zvonimira Majdaka. Gledao, nije nešto, ali domaći film je domaći film, 1973. godina.
Dante is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 15:04   #6
Buena Vista Social Club Wim Wenders - 22:00 Nov@ TV. Plot Summary: A group of legendary Cuban musicians, some as old as their nineties, were brought together by Ry Cooder to record a CD. Komentari - Wonderful music, glamourous characters, exciting pictures of Havana.
Dante is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 23:36   #7
Baš uživam sad u Buena Visti.
Nego, snimio sam si Abre los ojos....

Samo što ne znam ni slovenski ni španjolski, jebemumiša, i šta sad da radim, da si zovem dečka od bivše ili odem na tečaj španjolskog?

Nabim
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 00:42   #8

pa strpi se malo dok ne bude opet repriziran na nasoj televiziji, vec je bio nekoliko puta.

enivejz, u petak u 14.40 na nov@ tv je the seven-ups, americki krimic iz 1973. sa royem scheiderom u glavnoj ulozi. bas sam pred koji dan razmisljao kako bi mi pasao neki film sa scheiderom i evo ga
__________________

what you piss in is yours for life
otO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 23:55   #9
oke, upravo sam vidio u programu da je danas u 03.50 ujutro na hrt1 kanadski film laserhawk. blurb iz novina: "prije 250 milijuna godina napredna vrsta svemirskih insekata mesozdera posijala je ljude na udaljenom planetu zemlji kako bi se kasnije njima hranili. dosao je trenutak kad se izvanzemaljska bica vracaju na zemlju kako bi ubrala plodove. sudbina zemlje u rukama je neobicne cetvorke: zbunjenih tinejdzera zacka i care, ekscentricnog pisca stripova i jednog prorocki raspolozenog psihijatrijskog pacijenta. da bi spasili covjecanstvo, moraju se udruziti i pronaci mjesto na koje se srusila drevna svemirska letjelica laserhawk koja im moze pomoci da sprijece invaziju..."
vec zvuci kao jedan od najboljih filmova ikad, a pazi sad: glumi mark hamill!
__________________

what you piss in is yours for life
otO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 18:36   #10
A pazi danas dan

20:00 Kanal A - Urota (Conspiracy Theory)

22:00 Nova - Ljubav prije svega (Birthday Girl )

22:00 HTV 2 - Smrtonosno oružje 1 (Lethal Weapon)

01:15 HTV 1 - Peppermint (I saw this in 1999 at the Seattle International Film Festival... film won the Greek Competition Award during the Thessaloniki Film Festival... "Peppermint" was probably the best Greek film for 1999. It 's the story of a personal voyage, a middle-aged man's voyage back to his age of innocence in the decades of the 50's and the 60's...)

03:10 Slovenija 1 - Idiotska noć (After Hours)
Dante is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 18:30   #11
Sutra, HRT2 9.20 - The Killing od Kubricka
ToxicAvenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 22:04   #12
Quote:
ToxicAvenger kaže:
Sutra, HRT2 9.20 - The Killing od Kubricka
a ovo se nije moglo malo bolje najaviti?

jest da NE VOLIM Kubricka, al noir zvuči privlačno čak i u kombinaciji s njegovim imenom
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 03:43   #13
Quote:
poirot kaže:
jest da NE VOLIM Kubricka, al noir zvuči privlačno čak i u kombinaciji s njegovim imenom
Čuj, ako ne voliš Kubricka, nitko te ne tjera da o tome pričaš. I da se blamiraš.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 17:54   #14
evo veceras htv1 00:15 Claire's Knee ...pretposljednja priča o moralu' iz rohmerovog filmskog ciklusa Six contes moraux...preporuka. :-)
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 19:55   #15
Quote:
Anderlon kaže:
Čuj, ako ne voliš Kubricka, nitko te ne tjera da o tome pričaš. I da se blamiraš.


jel moram voljeti i sladoled od vanilije?
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 02:08   #16
Quote:
poirot kaže:


jel moram voljeti i sladoled od vanilije?
Ne moraš ti voljeti sladoled od vanilije, ali ako voliš Isusa, moraš voljeti i Kubricka. Moraš. Nema. Piše u Drugoj poslanici Timoteju.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 16:15   #17
Songs from the Second Floor, http://www.imdb.com/title/tt0120263/
danas, SUB, na SLO2, 23:50-01:25

Boogie nights, P.T.Anderson, http://www.imdb.com/title/tt0118749/
SUB, 06.05., RTL, 02:40

uzivajte
__________________
"Zbog slabog interesa bolje sutra se otkazuje"
žirafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 16:22   #18
...Scotty
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 20:15   #19
U moru repriza na našoj televiziji, spomeniti ću samo one filmove koji nisu bili:
Dodir bez opravdanja (Woodsman) - Slo 2, srijeda, 20:00 - Kevin Bacon i kontrovezna tema o pedofiliji
Automobili koji su pojeli Pariz - Slo 2, četvrtak, 22:55 - raniji film Petera Weira, tvorca Mad Maxa, otkačena priča i cool auto su razlog za pogledati ovu horor komediju.
Pirates of the Carribean - petak, HRT 1, 20:10 - zagarantirana zabava za cijelu obitelj , naročito ako volite gusare
Vatrena lisica - RTL, petak, 01:05 - Clint Eastwood, režirao i glumi, ako volite akcijske scene s avionima, ne propustite.
L.A. povjerljivo - subota, HRT 1, 21:35 - jedan od najboljih filmova 90 - tih - obavezno pogledati. Russel Crowe, Kevin Spacey i Guy Pearce.
Vrtoglavica - nedjelja, HRT 2, 22:55 - Hitchockov film koji je propao u kinima, ali to nije razlog da ga ne pogledate. Da bar još uz to daju i Visoku napetost Mela Broksa.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 16:02   #20
Dead Ringers (David Cronenberg, 1988.) – petak, 5.5., NOVA TV, 01:00.
Tinko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.