Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2008., 10:15   #1
Časnik HV-a

Zanima me da li ima netko sa fakultetom ko se prijavio za natječaj HV-a za časnika, jer bih se prijavio a ne znam baš puno o tome.Koliko se puta može dobit prekomanda i općenito o tome.
empirior is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 11:43   #2
Ja sam se iz zezancije prijavio (dipl.ing.el., Osijek) pa su me nazvali i rekli da bi me sigurno primili(kao nije se skoro nitko sa VSS prijavio) ali bi trebao ona 3 mjeseca vojnog roka odraditi.
dubby is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 17:53   #3
Quote:
empirior kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ima netko sa fakultetom ko se prijavio za natječaj HV-a za časnika, jer bih se prijavio a ne znam baš puno o tome.Koliko se puta može dobit prekomanda i općenito o tome.
Ima tu tonu informacija i podataka, mozda najbolje ak si u mogucnosti na 15 minuta skoknuti do svog vojnog ureda, jako su voljni sve objasniti.
a neke sture informacije imas i na morhovoj stranici...
istoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 00:48   #4
Daj ekipa bjezite od HV....imati zavrsen fakultet i biti u HV je gubitak vremena.
Govorim iz iskustva....uistinu....za cca 5500-6000 kn se hebat sa svakavim ljudima....i sve to prolazit...da ti je nadredeni koji je jedva osnovnu zavrsio, a sada je npr. satnik....ma uzas....
Imas fax...perspektivan si...BJEZI OD HV....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 10:45   #5
Quote:
win32 kaže: Pogledaj post
Daj ekipa bjezite od HV....imati zavrsen fakultet i biti u HV je gubitak vremena.
Govorim iz iskustva....uistinu....za cca 5500-6000 kn se hebat sa svakavim ljudima....i sve to prolazit...da ti je nadredeni koji je jedva osnovnu zavrsio, a sada je npr. satnik....ma uzas....
Imas fax...perspektivan si...BJEZI OD HV....
to tvoje mozda stoji... al pogledam danas neke ljude koji su bili u "policiji" na granici sa slovenijim... covjek ima 45 godina jedva neku srednju skolu koju je morao imat da bude milicioner, te uziva doma uz penziju od 6k kn...

s druge strane susjed dipl.ing sa 35 godina radnog staza ima penziju 1500 kn...

pa ti sad vidi kome se bolje isplati... tebi crncit do 70 godine zivota da bi kasnije zivio od toga sto si ustedio jer je penzija ocajna... ili njemu koji od 45te godine ladi jaja uz penziju u visini prosjecne ing place... da ne pricam o tome kolko ces ti puta imati samo tjedan ili dva godisnjega, prekovremene, crncit... a on se cijeli zivot nece posteno oznojit, imat pun godisnji, sve benificije koje idu sa drzavnim aparatom (dolazak na posao sat vremena kasnije, odlazak sat vremena ranije, topli obrok, 2 puta kavu po sat vremena u toku dana itd)
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 17:47   #6
Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post
to tvoje mozda stoji... al pogledam danas neke ljude koji su bili u "policiji" na granici sa slovenijim... covjek ima 45 godina jedva neku srednju skolu koju je morao imat da bude milicioner, te uziva doma uz penziju od 6k kn...

s druge strane susjed dipl.ing sa 35 godina radnog staza ima penziju 1500 kn...

pa ti sad vidi kome se bolje isplati... tebi crncit do 70 godine zivota da bi kasnije zivio od toga sto si ustedio jer je penzija ocajna... ili njemu koji od 45te godine ladi jaja uz penziju u visini prosjecne ing place... da ne pricam o tome kolko ces ti puta imati samo tjedan ili dva godisnjega, prekovremene, crncit... a on se cijeli zivot nece posteno oznojit, imat pun godisnji, sve benificije koje idu sa drzavnim aparatom (dolazak na posao sat vremena kasnije, odlazak sat vremena ranije, topli obrok, 2 puta kavu po sat vremena u toku dana itd)

on sigurno nije bio običan policajac na granici već neki šef GP-a il tak neš jer znam da policajci u mirovini nemaju ni blizu 6000 kn već rade razne poslove da bi mogli preživjeti uz tu mirovinu..možda ima 6000 jer je sudjelovao u ratu pa ima ratnu mirovinu ali 6000 samo policijska neznam baš...
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 20:31   #7
Ljudi ne znam za policajce ali brijem da je ok biti časnik,traže ljude s fakultetom, a jedva da se tko prijavi.Jel ti bolje bit u nekoj privatnoj firmi od cca 5 ljudi, radit sa fakultetom, čekat prekovremene,ostajat duže, dobit pola plaće sad a pola kad bude imo i tako,a u vojsci imaš sve plaćeno, hranu smještaj, putne troškove itd.Jedino sranje je što si njihov i kad te pozovu ti moraš ić.Kaže mi frendica da je njen bratić u vojsci i da je mogao birat kud da ga bace, ali to sa srednjom školom.Ne znam, nisam još nikog našao sa faksom da je u vojsci, da mi objasni situaciju.Svaki posao ima svoje mane i prednosti tako da...teško je danas naći neki dobar posao,ali brijem da je ovo donekle ok.
empirior is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:21   #8
Quote:
empirior kaže: Pogledaj post
Ljudi ne znam za policajce ali brijem da je ok biti časnik,traže ljude s fakultetom, a jedva da se tko prijavi.Jel ti bolje bit u nekoj privatnoj firmi od cca 5 ljudi, radit sa fakultetom, čekat prekovremene,ostajat duže, dobit pola plaće sad a pola kad bude imo i tako,a u vojsci imaš sve plaćeno, hranu smještaj, putne troškove itd.Jedino sranje je što si njihov i kad te pozovu ti moraš ić.Kaže mi frendica da je njen bratić u vojsci i da je mogao birat kud da ga bace, ali to sa srednjom školom.Ne znam, nisam još nikog našao sa faksom da je u vojsci, da mi objasni situaciju.Svaki posao ima svoje mane i prednosti tako da...teško je danas naći neki dobar posao,ali brijem da je ovo donekle ok.
Znas sta..radim u vojsci i znam sta pricam....a kada dodes tamo onda skuzis zsto se tako malo ljudi javi za taj posao, a i onda kada se jave mole Boga da istekne taj prvi ugovor od tri godine i da pobjegnu iz sustava.
A to da mozes birati kuda da ides zaboravi...hehehe....ovo je uistinu smjesno, ali hebiga ne mozes znati dok ne pitas...
Ekipa, bjezite od vojske...pogotovo od Gardijskih brigada.....a ako mislite da vam se i u vojsci sve plati....dajte molim vas. Da je tako to bi bilo super, ali daleko je to od prave istine. Uz to kada vidite sa kime radite i kako...ma uzas... A te spike da imas sve placeno zaboravi!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 12:47   #9
cuja san ovo tip ima 24 god on kaze a da li je istina ne znam: radi u puli na nekom dvotrupcu koji radi malo i nista najvise liti 2 miseca kada za brijune voze publiku i glumce, namirnice i smece, svako toliko je slobodan po 15 dana, kaze da ima placu 7-9k, u puli placen smjestaj i hranu, ima zavrsenu srednju pomorsku skolu.

kako san cuja na brodu je nesto tipa voditelj broda ili nesto tako...

da li je to moguce?
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 13:21   #10
Quote:
win32 kaže: Pogledaj post
Znas sta..radim u vojsci i znam sta pricam....a kada dodes tamo onda skuzis zsto se tako malo ljudi javi za taj posao, a i onda kada se jave mole Boga da istekne taj prvi ugovor od tri godine i da pobjegnu iz sustava.
A to da mozes birati kuda da ides zaboravi...hehehe....ovo je uistinu smjesno, ali hebiga ne mozes znati dok ne pitas...
Ekipa, bjezite od vojske...pogotovo od Gardijskih brigada.....a ako mislite da vam se i u vojsci sve plati....dajte molim vas. Da je tako to bi bilo super, ali daleko je to od prave istine. Uz to kada vidite sa kime radite i kako...ma uzas... A te spike da imas sve placeno zaboravi!
Koja je tvoja stručna sprema? Koliko dugo si u vojsci? I kao nije problem koliko godina imaš?

Ja sam isto čuo hvalospjeve o ovjsci, vss sam i radim u privatnoj firmi.
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 16:56   #11
Quote:
m515 kaže: Pogledaj post
Koja je tvoja stručna sprema? Koliko dugo si u vojsci? I kao nije problem koliko godina imaš?

Ja sam isto čuo hvalospjeve o ovjsci, vss sam i radim u privatnoj firmi.
Samo cu ti reci da sam dovoljno dugo da sam shvatio da je to sve k... od ovce.
Zaboravite na ono sto vam se prica, nudi...jer sve je to velika laz.
Kada sam krenio studirat nudili su mi njihovu stipendiju posto sam vec bio u sustavu i naravno da na svu srecu nisam prihvatio, jer si tek onda u k....i mogu zahvaliti jednom starom casniku koji je prosao sve i svasta i koji mi je prijateljski preporucio da lijepo odbijem tu njihovu stipendiju....
Vojska!?! Danas je vojska zastitarska firma, hrpa neperspektivnih ljudi, iskompleksiranih casnika koji vise nisu u standardu pa hebu sve oko sebe...hrpa lazi koje ti svaki dan lijepo zamotaju u celofan i ponude ti ih na srebrnom pladnju.
Kakvo domoljublje!? To je bilo '91.....sada vise nije ostalo ni "G" od gardijskih brigada. Nema obuke, nema nista.....samo sve vise otupis medu tim ljudima i slusajuci te price i jedva cekas 16 h da ides kuci.
Najgore je to sto ima ljudi koji se trude, ali ti najvise i popuse jer ih se gleda kao da su pali sa Marsa....a tako su i mene gledali u pocetku dok se nisu naviknuli na neke stvari...jer ja sam cudan sto svaki dan citam, trcim, idem u teretanu....ucim....jako sam cudan, jer bolje je po cijele dane biti u kantini i piti kavu.
A organizacija!? Ma katastrofa! Koliko neplacenih straza imam....koliko dezurstava, koliko uzetih slobodnih dana... Kada se samo sjetim koje sam probleme imao dok sam na ispite isao....a na ispit te mora pustit...ali ne, moras doci na posao i onda te pusti malo ranije kuci i onda se pravi kao da ti je napravio tko zna kakvu uslugu.
Glavna tema je cuga.....ogovaranja...tko je koga hebo....kako su zene u vojsci k... i kako svima puse k...
Hebo ja tu vojsku kada u godinu dana nemam sat vremena hebene obuke!!!
Cak ni ne znam sve ljude koji su mi u vodu jer su stalno po strazama, slobodnim danima....i tako iz dana u dan....
Bolje bi se hebo kod privatnika za manju lovu, ali bih bar bio kod kuce a ne da me hebe osoba koja jedva ima osnovnu skolu zavrsenu....a cin dobila za vrijeme rata tako da su izvlacili iz vrece....i tko je jamio-jamio je....
Zao mi je sto tako sve kazem, ali samo kazem kako je......a onaj tko kaze suprotno laze.....ili nije u vojsci.
Ekipa ide na straze, a ni gadanje iz puske koju duze nisu imali...
Drzava, a koliko se zakona krsi....ma strava....
I onda uvijek nahebe jadna vojska....kada vidim one uredske stakore koje nose nove cizme, a decki na strazi one stare uzasne cizme koje propustaju na sve strane...i koje su za sva godisnja doba....a oni po uredima koji mogu i bosi biti sa obzirom koliko "rade" uvijek imaju najbolje uniforme, najbolje cizme....
Ili kada ti dode novi casnik i dobi neki vod u npr. topnistvu, a u zivotu nije vidio haubicu....top.....ma nista, ali je zavrsio npr. promet....ma uzas...i onda neka takva osoba vodi neko gadanje....koja je to smijurija kada mu izvadis kartu, a on ne znao ocitati ni hebene koordinate.....a stojna tocku ne bi nasao da mu das tri dana i ne znam koje sve poznate tocke....
Decki, zavrsit fax i grebite se za neko dobro mjesto....a ne idite u vojsku, to je moj prijateljski savjet.....pogotovo ako mislite imati obitelj....zaboravite na to....
A ovo sto netko prica o placama 9000-10000 kn...dajte molim vas ekipa pa sta je vama....pa tu placu nema ni npr. neki satnik sa zapovjednim dodatkom...
I da, divno je kada putujes po cijele dane na posao....stalno si po strazama (gde cuas doslovce nista)......i kada si na poslu hebes macku mater od dosade....
Imao sam situaciju kada sam cca 8 mj. putovao na posao svaki dan sa busom koji jedva vozi....kretao je u 5:15 ujutro, a kuci sam dolazio oko 18:15.....divota...svaki dan skoro 5 h u busu.....super...
A kada odete u vojsku, naviknit cete se na to.....i biti ce vam divno....
Jedva cekam da mi zavrsi ugovor i da sve odhebem sto prije...a nista ne garantira da cu ga i odraditi do kraja....a najgore je sto ja volim vojsku, ali vojsku.....ne "vojsku" kao sto je ova.....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 15:20   #12
Quote:
win32 kaže: Pogledaj post
Samo cu ti reci da sam dovoljno dugo da sam shvatio da je to sve k... od ovce.
Zaboravite na ono sto vam se prica, nudi...jer sve je to velika laz.
Kada sam krenio studirat nudili su mi njihovu stipendiju posto sam vec bio u sustavu i naravno da na svu srecu nisam prihvatio, jer si tek onda u k....i mogu zahvaliti jednom starom casniku koji je prosao sve i svasta i koji mi je prijateljski preporucio da lijepo odbijem tu njihovu stipendiju....
Vojska!?! Danas je vojska zastitarska firma, hrpa neperspektivnih ljudi, iskompleksiranih casnika koji vise nisu u standardu pa hebu sve oko sebe...hrpa lazi koje ti svaki dan lijepo zamotaju u celofan i ponude ti ih na srebrnom pladnju.
Kakvo domoljublje!? To je bilo '91.....sada vise nije ostalo ni "G" od gardijskih brigada. Nema obuke, nema nista.....samo sve vise otupis medu tim ljudima i slusajuci te price i jedva cekas 16 h da ides kuci.
Najgore je to sto ima ljudi koji se trude, ali ti najvise i popuse jer ih se gleda kao da su pali sa Marsa....a tako su i mene gledali u pocetku dok se nisu naviknuli na neke stvari...jer ja sam cudan sto svaki dan citam, trcim, idem u teretanu....ucim....jako sam cudan, jer bolje je po cijele dane biti u kantini i piti kavu.
A organizacija!? Ma katastrofa! Koliko neplacenih straza imam....koliko dezurstava, koliko uzetih slobodnih dana... Kada se samo sjetim koje sam probleme imao dok sam na ispite isao....a na ispit te mora pustit...ali ne, moras doci na posao i onda te pusti malo ranije kuci i onda se pravi kao da ti je napravio tko zna kakvu uslugu.
Glavna tema je cuga.....ogovaranja...tko je koga hebo....kako su zene u vojsci k... i kako svima puse k...
Hebo ja tu vojsku kada u godinu dana nemam sat vremena hebene obuke!!!
Cak ni ne znam sve ljude koji su mi u vodu jer su stalno po strazama, slobodnim danima....i tako iz dana u dan....
Bolje bi se hebo kod privatnika za manju lovu, ali bih bar bio kod kuce a ne da me hebe osoba koja jedva ima osnovnu skolu zavrsenu....a cin dobila za vrijeme rata tako da su izvlacili iz vrece....i tko je jamio-jamio je....
Zao mi je sto tako sve kazem, ali samo kazem kako je......a onaj tko kaze suprotno laze.....ili nije u vojsci.
Ekipa ide na straze, a ni gadanje iz puske koju duze nisu imali...
Drzava, a koliko se zakona krsi....ma strava....
I onda uvijek nahebe jadna vojska....kada vidim one uredske stakore koje nose nove cizme, a decki na strazi one stare uzasne cizme koje propustaju na sve strane...i koje su za sva godisnja doba....a oni po uredima koji mogu i bosi biti sa obzirom koliko "rade" uvijek imaju najbolje uniforme, najbolje cizme....
Ili kada ti dode novi casnik i dobi neki vod u npr. topnistvu, a u zivotu nije vidio haubicu....top.....ma nista, ali je zavrsio npr. promet....ma uzas...i onda neka takva osoba vodi neko gadanje....koja je to smijurija kada mu izvadis kartu, a on ne znao ocitati ni hebene koordinate.....a stojna tocku ne bi nasao da mu das tri dana i ne znam koje sve poznate tocke....
Decki, zavrsit fax i grebite se za neko dobro mjesto....a ne idite u vojsku, to je moj prijateljski savjet.....pogotovo ako mislite imati obitelj....zaboravite na to....
A ovo sto netko prica o placama 9000-10000 kn...dajte molim vas ekipa pa sta je vama....pa tu placu nema ni npr. neki satnik sa zapovjednim dodatkom...
I da, divno je kada putujes po cijele dane na posao....stalno si po strazama (gde cuas doslovce nista)......i kada si na poslu hebes macku mater od dosade....
Imao sam situaciju kada sam cca 8 mj. putovao na posao svaki dan sa busom koji jedva vozi....kretao je u 5:15 ujutro, a kuci sam dolazio oko 18:15.....divota...svaki dan skoro 5 h u busu.....super...
A kada odete u vojsku, naviknit cete se na to.....i biti ce vam divno....
Jedva cekam da mi zavrsi ugovor i da sve odhebem sto prije...a nista ne garantira da cu ga i odraditi do kraja....a najgore je sto ja volim vojsku, ali vojsku.....ne "vojsku" kao sto je ova.....
Hvala za ovako iscrpnu ilustraciju "vojničkog" života, u jednom dahu sam sve pročitao.

Očito se u vojsci ne radi ništa, hrpa je "nepismenih" tamo a vođu čopora čine uredski miševi koji tračaju i ispijaju kave 8 radnih sati.

Ja mislim da se tu treba posatviti pitanje "tko šta želi" ?
Ti očito voliš akciju, organiziranost i sve ono šta pravu vojsku karakterizira.
S druge strane su ljudi kojima ne praše rad, red, disciplina- paše im baš onakva vojska iz tvog opisa.

Milim da oni hvalospjevi idu iz usta onih kojina paše primati plaću i neraditi ništa. To je njima ideal i radno mjesto o kojem su sanjali, stoga su ovi hvalospjevi jednim dijelom i iskreni.

Iz srednje škole 4 su u vojsci - nešto kopnena nešto mornarica (ne tuže se, ali prvenstveno se hvale da ne rade gotovo ništa). Dvoje klega s faksa su također tamo. Jednog nisam dugo vidio a ovaj se drugi također hvali pričom da mu se dan sastoji u ispijanju kava i čitanju novina. Upravo još jedan kolega s faksa je otišao u mornaricu- ima dobra očekivanja. Napustio je privatnu firmu. On mi je ispričao da mu rođak s višom prometnom školom ima 7 500 kn plaću, on očekuje i veću (nakon nekog perioda) vss je. Koliko sam ga razumio taj rođak ga i nagovorio na to.

Ja sam isto imao priliku i vezu za PZO da tamo ostanem raditi nakon odsluženja vojske ali me jedan od zaposlenih odgovorio od te solucije.

Poanta svega, tko ne želi raditi a želi solidnu plaću vojska mu je ipad dobar izbor. Ali pri tome se mora pomiriri s činjenicom da će u struci zakržljati ali ni ta žrtva nije prevelika ako je na prvom mjestu plaća i posao bez stresa i umora s benificiranim stažom.
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 20:41   #13
Quote:
empirior kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ima netko sa fakultetom ko se prijavio za natječaj HV-a za časnika, jer bih se prijavio a ne znam baš puno o tome.Koliko se puta može dobit prekomanda i općenito o tome.
javi mi se na pp sa pitanjima pa ću se potruditi odgovoriti ti što točnije...
Nikša13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 20:48   #14
Quote:
win32 kaže: Pogledaj post
.
Zao mi je sto tako sve kazem, ali samo kazem kako je......a onaj tko kaze suprotno laze.....ili nije u vojsci.

Da je sve superodlično, nije, ali ni situacija nije loša kao što ju ti predstavljaš.

Bar ne u zrakoplovstvu
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:18   #15
Quote:
empirior kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ima netko sa fakultetom ko se prijavio za natječaj HV-a za časnika, jer bih se prijavio a ne znam baš puno o tome.Koliko se puta može dobit prekomanda i općenito o tome.
Pa kaj natječaj još traje? Baš gledam na MORH-ovoj stranici gdje ima samo neki natječaj objavljen prošle godine u 4.mjesecu
http://www.morh.hr/ssrediste/natjecaj.asp
buci_bu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 14:57   #16
Quote:
buci_bu kaže: Pogledaj post
Pa kaj natječaj još traje? Baš gledam na MORH-ovoj stranici gdje ima samo neki natječaj objavljen prošle godine u 4.mjesecu
http://www.morh.hr/ssrediste/natjecaj.asp
Kad ga ne mogu popuniti. Tražu 800 ljudi vec godinu i 5mj. Evo nama natjecaj za policiju bija tražilo se 1400 ljudi za 30 dana se prijavilo 5000.
Kolembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 11:56   #17
Quote:
Kolembo kaže: Pogledaj post
Kad ga ne mogu popuniti. Tražu 800 ljudi vec godinu i 5mj. Evo nama natjecaj za policiju bija tražilo se 1400 ljudi za 30 dana se prijavilo 5000.
Sjecam se kada sam ja isao na selekciju i ta tri tjedna....toliko su nas ubijali psihicki i fizicki da nas na kraju i nije bas puno ostalo. Znaci, bila je to uistinu SELEKCIJA i prava obuka....da je tako stalno ili bar ponekad, ne bih ni trenutka pozalio sta sam u sustavu.
A sada....sada na zadnjim selekcijama nisu smjeli ljude izbaciti (znaci selekcija je bila samo neka formalnost) jer im nedostaje ljudi.
Tolika je nestasica sa ljudima da ih nema dovoljno ni za strazu drzati, a ne za neku obuku.
Ako se mene pita, definitivno bih bolje otisao u policiju....a ne u vojsku. Ako nista drugo bar imaju sindikat, a ne mi u vojsci koji nemamo nikakva prava. Sada sam sebi psujem mamu sto nisam otisao u policiju kada sam imao priliku....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 15:37   #18
Quote:
win32 kaže: Pogledaj post
Ako se mene pita, definitivno bih bolje otisao u policiju....a ne u vojsku. Ako nista drugo bar imaju sindikat, a ne mi u vojsci koji nemamo nikakva prava. Sada sam sebi psujem mamu sto nisam otisao u policiju kada sam imao priliku....
Razgovarao sam s policajcima i oni govore da im je krivo što nisu otišli u vojsku jer dok nema rata manja je opasnost nego u policiji gdje te svaki dan netko može skratiti za glavu.
Previše je oprečnih mišljenja, svatko treba odlučiti za sebe i probati pa što bude. Uvijek se može odustati i ništa se ne mora.
Ma koji god posao da čovjek ima na kraju će mu dosaditi i neće biti zadovoljan i onda će si govoriti da je trebao ovo ili ono.
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 16:17   #19
Quote:
Stana kaže: Pogledaj post
Ma koji god posao da čovjek ima na kraju će mu dosaditi i neće biti zadovoljan i onda će si govoriti da je trebao ovo ili ono.
 
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 21:09   #20
VOJSKA

Ljudi pričate svašta.
Imam puno njih koji rade u vojsci i kojima je ludilo, al da se razumimo to su visoko obrazovani ljudi, koji nakon časničke škole su brzo napredovali i na pozicijama se vec popeli u godinu dana.
Kao šta nije svaki posao za svakoga, tako nije ni vojska.
Netko će reči da je uredski posao dobar, a za druge to je gubitak vremena.

Vojska nudi magisterije, doktorate, što očeš, jer takvih ljudi uvijek treba u vojsci.
Ne zaboravite da se približava NATO i da će u vojsci biti plaće kao u Europi jednom profesionalnom vojniku.

Svaki sat prekovremeno je plaćen, oni koji su krenili u časničku školu sada imaju dopust več ove godine od 23.12-06.01.09.Sve im je besplatno, tamo jedu, piju, treniraju,...čista plača.Na kojem poslu ti to imaš????

A da vam ne zaboravim reći da imaju BENEFICIRANI RADNI STAŽ!
Pa ti zbroji naših 12mjeseci, njimna se računa da su odradili 15mjeseci.
Besplatni obroci, besplatni prijevoz...i niz dr. pogodnosti.

Jednom riječju VOJSKA JE DRŽAVA U DRŽAVI.
spoza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.