Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 19:02   #1401
Pozdrav, mozda sam fulao temu ali nisam uspio naci nista slicno tome. Uglavnom zanima me da li ima negdje u Zagrebu gdje bih mogao doci staviti svoju metu i vjezbati gadanje sa svojim lukom? Mozda negdje na istocnom dijelu, dubrava, sesvete ili tako negdje. Da se ne placa jer nisam bas s lovom, a volio bih malo rekreativno se vratiti tom sportu. Hvala
Ferrious is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 00:48   #1402
jeli ovo jos aktualno u osijeku napampasu? bas bi probala
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 01:11   #1403
Pozdrav svima ovde ako nekoga još uopće i ima. Ja "svratim" ponekad ali od ekipe nitko ništa... Izgleda da sam ja održava topic živim. Pitanjima. Sad toliko znam o streličarstvu da više nemam šta pitat. Toliko sam uša u materiju da mi ništa nije jasno. Prije dvi godine sam u dvorani puca 30 krugova više nego sad. Triba san kupit praćicu. Upropastija si me Sash... Ajmo pitanje. Namjeravam bar pokušat sklepat nišan za CU,onaj "Retina IQ micro". Problem mi je onaj gornji,okrugli mjehurić. Treba mi da pokazuje vertikalno. Horizontalne imam ali to nijr to. Proba sam na "Ali express-u" ali mislim da su svi vodoravni. Doopeen,reka bi da se ti razumiš u svakoga vraga. Pomagaj.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 03:16   #1404
Koliko vidim na tom nišanu ovo gore glumi No Peep s kojim pucam već deset godina (valjda jedini u HR).
Na njemu ima podešavanje gore-dolje i lijevo-desno pa vjerujem da su i na tvom tako napravili.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 18:58   #1405
Quote:
Robert Mugabe kaže: Pogledaj post
Koliko vidim na tom nišanu ovo gore glumi No Peep s kojim pucam već deset godina (valjda jedini u HR).
Na njemu ima podešavanje gore-dolje i lijevo-desno pa vjerujem da su i na tvom tako napravili.
Živili mi Mugabe. Interesantan mi je taj nišan. Pomalo mi je skup ali danas je ionako sve postalo skupo. Pogotovo ako je za hobi. Sićam se da ste pisali ovde o tom nišanu. Ma tepko ću ga ja napravit ali eto,palo mi je na pamet. Volija bi opet čut iskustva o IQ micro. Dobre i loše strane.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2018., 14:43   #1406
Sub,danas ti je na bowhunterssupplystore IQ Lite 5 pin za 40$ pa ako si dešnjak ovo je doobra prilika.
Te pare vrijedi uvijek.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2018., 09:35   #1407
Quote:
Robert Mugabe kaže: Pogledaj post
Sub,danas ti je na bowhunterssupplystore IQ Lite 5 pin za 40$ pa ako si dešnjak ovo je doobra prilika.
Te pare vrijedi uvijek.
Hehehe,Robi,na žalost,ja sam od onih naopakih. LH. Ali isto hvala.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2019., 01:18   #1408
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
uhhh , natjerao si me da se zacrvenim
inace , imam neka znanja i o pusci , a minobacace i haubice sam ipak samo navodio

pokusaj obratiti paznju na lakat , da je okrenut paralelno s tetivom (da te ne lupa)
to vjezbas tako da naslonis dlan na stok vrata i onda okreces ruku dok ti ne sjedne polozaj u kojem lakat udobno drzis
druga stvar: (ako si desnjak) lijevo rame pokusavaj gurati dolje , da bude sto je vise moguce u ravnini s prednjom i zadnjom rukom
pri kraju natega , vuci ledima , kao da pokusavas spojiti lopatice
to ce ti dati bolju stabilnost i mirnocu i vise snage , jednom kad se naviknes
takoder , pokusaj se kontrolirati da u nategu opustis prste i sve misice koji nisu bas direktno potrebni (ovo je i najtezi dio)
sve u zlato!
Evo,skoro 10 godina star post. I još uvik ovo sve pokušavam Sash. I danas. Spremam se za državno. Na prošlom turniru,u Sisku sam ispuca 557. 28 10-tki. Nije loše za veterana koji je počeja uz virtualne trenere,Sasha i Doopeena. Veliko hvala.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 07:24   #1409
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Evo,skoro 10 godina star post. I još uvik ovo sve pokušavam Sash. I danas. Spremam se za državno. Na prošlom turniru,u Sisku sam ispuca 557. 28 10-tki. Nije loše za veterana koji je počeja uz virtualne trenere,Sasha i Doopeena. Veliko hvala.
Lijepo. Koja vrsta runde i koja kategorija? (sijecam se da si pisao prije na ovoj temi al neda mi se trazit stare postove)

Sent from my H8314 using Tapatalk
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 07:37   #1410
Ne sijecam se dal sam uopce posto svoje rezultate prije, pa evo da nebude da samo pitam druge: bas sam na pivi nakon 351/600 i 359/600 na 18m 40cm full WA face, barebow. Nisam vec -2 mjeseca puco 45#, a danas sam koristio oko 50# pa su rezultati malo pali (bio sam vec sjeban na polovici prve runde), ali i inace sam na oko 400/600 sa 35#. Pucam oko godinu i pol, ali sa cestim dugim stankama zbog poslovnih puteva; self thought - najveci problem, ali nemam iskusnih barebow coacheva u blizini, probat cu ove godine nekog uhvatit kad sam na putu u drugim zemljama.

Sent from my H8314 using Tapatalk
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 17:01   #1411
Pozdrav ćelavi ! I sam san ćelav. Pucam olimpijski. Ovo je rezultat dvoranski,18 metara,tri-spot lice. 20 X 3 strele. Ali valjda znaš. Iako sam uplovija u veteranske vode,pucam u seniorskoj kategoriji. Ne da se osjećam mlađe,nego volim žešću konkurenciju.O da,pišem ovde,već 10.tak godina. Prije je bila gomila postova,upita.odgovora a sad već rjeđe. Od pruje 3 godine imamo i klub u Splitu,pa se ima di pucat, Prije sam puca u garaži,na 4 metra i po smetlištima. Stvarno su mi puno pomogli ljudi ovde. Teoretski,savjetima. Naravno da sve to triba istražit i probat u praksi. Ali puno puta bi se,dok pucam,sitija nekih savjeta. I "radili" su. Sad,kad već ponešto znam o streličarstvu,ponešto,još se sitim savjeta odavde. Pucaš BB- Ne zanima me BB ali do poda se klanjam ljudima koji ga pucaju.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2019., 00:27   #1412
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Pozdrav ćelavi ! I sam san ćelav. Pucam olimpijski. Ovo je rezultat dvoranski,18 metara,tri-spot lice. 20 X 3 strele. Ali valjda znaš. Iako sam uplovija u veteranske vode,pucam u seniorskoj kategoriji. Ne da se osjećam mlađe,nego volim žešću konkurenciju.O da,pišem ovde,već 10.tak godina. Prije je bila gomila postova,upita.odgovora a sad već rjeđe. Od pruje 3 godine imamo i klub u Splitu,pa se ima di pucat, Prije sam puca u garaži,na 4 metra i po smetlištima. Stvarno su mi puno pomogli ljudi ovde. Teoretski,savjetima. Naravno da sve to triba istražit i probat u praksi. Ali puno puta bi se,dok pucam,sitija nekih savjeta. I "radili" su. Sad,kad već ponešto znam o streličarstvu,ponešto,još se sitim savjeta odavde. Pucaš BB- Ne zanima me BB ali do poda se klanjam ljudima koji ga pucaju.
Super da konacno imate klub, i sretno na drzavnom

Sent from my H8314 using Tapatalk
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2019., 15:02   #1413
Može netko preporucit neki luk za pocetnika i koliki draw weight?
Whey123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2019., 23:07   #1414
https://www.bogentandler.at/de/hha-sight-shim-3603

Ljudi,zna li itko šta je ovo? BTW,triba bi RH nišan za CU "preimenovat" u LH. Okrenija glavu i scope ali scope triba još ulivo bar 5-6 milimetara. Sash,na onom tvom poklonu,koji još uvik radi,Je bila jedna extenzija koja je nišan pomakla ulivo. Dakle? Ima ovde još ko živ?
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2020., 17:58   #1415
Ima li živih ovde?
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2021., 19:13   #1416
Pozdrav, vidim da baš niste aktivni ali idem probati. Počelo me zanimati streličarstvo zadnjih mjeseci, a zbog trenutne sitacije s koronom nisam u mogućnosti probati neki klub.
Pa me zanima jel mi se isplati kupovati početnički luk i opremu, luk od prijatelja mi je pre težak pa mi to nije opcija za vježbanje.
Ima to smisla da vježbam i pucam malo doma dok se klub ne otvori ili je bolje pričekati?
Leubenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2021., 19:35   #1417
Pozdrav svima...
Planiram kupiti luk za rekreaciju , uz zračnu pušku da mi ne bude dosadno.
Dakle potpuna nepoznanica za mene , znam ono što sam pročitao i pogledao na youtube.
Bacio sam oko na 70 LBS THORNS MAN KUNG kod nas i PSE 2019 Stinger Extreme RTS package u Sloveniji.
Šta da uzmem , gdje je razlika, na šta da pazim.
Ponavljam luk je čisto rekreativno, nikakva takmičenja i slično.
gfc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2022., 12:12   #1418
Također i ja razmišljam o luku, isto rekreativno, imam veliko dvorište, pa bi stavio neku metu ...

https://studio-trade.hr/proizvod/dug...bin-hood-drvo/ ovaj je cijenom pristupačan, a koliko je kvalitetan
nemam pojma ..

Zanimaju me takvi tradiconalni obični lukovi.


__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2022., 13:07   #1419
Također i ja razmišljam o luku, isto rekreativno, imam veliko dvorište, pa bi stavio neku metu ...

https://studio-trade.hr/proizvod/dug...bin-hood-drvo/ ovaj je cijenom pristupačan, a koliko je kvalitetan
nemam pojma ..

Zanimaju me takvi tradiconalni obični lukovi.




Ja bi reko da ti je to prejak luk za početak. Ciljaj na cca max #25.
Imaš drvenih lukova gdje se krakovi mogu mijenjat. Kako napreduješ tako ih mijenjaš.
Ice_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2022., 21:41   #1420
Sto se tice opreme , cini mi se ok yellow counter (hr shop) a od stranih Bogentandler (austrijski, tamo sam narucio) i alternativess (luxemburg). Racunajte oko 100 eur za luk i 100-150 za ostalu opremu (torba,tobolac,tab i kojesta). Ali najbolje je prvo otici u lokalni klub i probat.
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.