Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2004., 21:05   #21
Quote:
Herpes kaže:
Pa i nema evolucije svijesti.
Svijest je uvijek ista, percepcija duha je ona koja evoluira.
Točno, no što je duh u stvari?
Usmjerenost svijesti, svijest nije nikad sama za sebe, uvijek je to svijest o nekome ili nečemu. A što evoluira?
Evoluira onaj fokus svijesti sve do usmjerenja u samu sebe, sve dok svijest ne postane sama sebe svjesna.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 08:10   #22
Quote:
*010# kaže:
A, mehanički, rekao sam da je karikirano...

Nego, zašto bi taj "model" bio negacija transcedencije? Ta uvijek imaš AS koja je transcedentna svemu, i 'događanje' svijesti koje se očituje. Nema ni govora o panteizmu, jer AS u biti nikad "ne napušta svoj dom".
Rekao si: prestaje biti AS. Znaci prestaje biti jedno a postaje nesto drugo. I eto te u panteizmu.
 
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 08:27   #23
Quote:
*010# kaže:
Točno, no što je duh u stvari?
Usmjerenost svijesti, svijest nije nikad sama za sebe, uvijek je to svijest o nekome ili nečemu. A što evoluira?
Evoluira onaj fokus svijesti sve do usmjerenja u samu sebe, sve dok svijest ne postane sama sebe svjesna.
Duh je neziva materija koju ozivljava svijest, isto kao sto ozivljava sve sto postoji.
Svijest je svijest.
Svijest po sebi ne evoluira u nista.
Ako bi evoluirala eto ti opet panteizma!
Tzv. "Svijest" (preuzetno jastvo) koja ima fokus je spoznajna modifikacija duha.
Neznanje je poslijedica nerazlikovanja duha i svijesti, pa se uzimaju da su isto.
Iskustvo svijesti po sebi nije fokus svijesti, jer u tom iskustvu nema procesa spoznaje, pa gdje tu može biti fokus?
Sve sto god kazemo o tome samo je opsjena!

Zaključak:
MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
 
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 12:38   #24
Quote:
Apsolutna svijest jest sve, i još više od toga! Ali sve nije a.s.!


Logika ti je malo slaba..

Quote:
"Život" Apsoluta 'rađa' nove svijesti čiji su svijetovi umišljotine istih, i te nove svijesti se vrte po vilajetima postojanja sve dok ne skuže da su tko su i što su.
To nisu svijesti.. to su umišljene "tobože-svijesti".. ači ne moze postojati vise svijesti.. svijest je samo jedna...

Nasa svijest je umsljotina, tj. proizvod misljenja..
Ali sta se trudimo kad je to nemuguće izreci bez kontradikta..

Quote:
AS(Apsolutna svijest) spoznaje sama sebe i spoznata se živi->u "trenu" kada spozna svoj 'ja' prestaje biti AS i počinje stvaranje svijeta-polja svijesti kroz koji će se to 'ja' očitovati->no "istovremeno" sa zadatka evolucije dolazi 'stara' svijest koja se prepoznala u AS te je tako stalno "živa" Jedna i Jedina AS
Ha ha koje nebuloze....
Kako apsulutna svijet ima šta spoznavati.. ona ništa ne spoznaje.. ona samo JEST....

Evolucija svijest nema uopce...
Evuluirati moze samo ego.svijet ... (tj. bice cije ju tijelo stvara)..

Quote:
Usmjerenost svijesti, svijest nije nikad sama za sebe, uvijek je to svijest o nekome ili nečemu. A što evoluira?
Evoluira onaj fokus svijesti sve do usmjerenja u samu sebe, sve dok svijest ne postane sama sebe svjesna.
Tocno da je ali.. ta tvoja materijala ne-svijest.. tj umisljotina svijesti...
Jer apsolutna svijest je ta i jedina koja misli
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 12:40   #25
No di je taj EM.. uvjek zbrise kada zapocne dobar razgovor
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 13:07   #26
Quote:
grizli kaže:


Logika ti je malo slaba..

Kakve veze apsolutna svijest ima s logikom koja je funkcija tvoje i moje umišljene ne-svijesti.
Ništa nije logično po pogledu apsolutne svijesti.
Apsolutna svijest je jedan paradoks do jaja.

I ti drugome jamu kopaš, a sam u nju padaš!
 
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 15:21   #27
Quote:
Herpes kaže:
Duh je neziva materija koju ozivljava svijest, isto kao sto ozivljava sve sto postoji.
Duh je jedan aspekt trojedinstva duh-dusa-tijelo, i nikako nije neziva materija ozivljena pristnoscu svijesti. Duh je "zracenje" duse, bas kao sto su sunceve zrake zracenje Sunca.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 16:52   #28
Quote:
Kakve veze apsolutna svijest ima s logikom koja je funkcija tvoje i moje umišljene ne-svijesti.
Ništa nije logično po pogledu apsolutne svijesti.
Apsolutna svijest je jedan paradoks do jaja.

I ti drugome jamu kopaš, a sam u nju padaš!

______________________________

S tiem se slazem.. ali ako izbjegavamo zdrav razum.. onda zasto ista ovdje pisemo po forumu

Vidi vidi kao ti to "cvrsto stojis" izda teza apsolutne svijesti... a da i ti nisi mozda kojim slucajem prosvjetljen????????
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 18:46   #29
Grizliju, medi Božjem...


To nisu svijesti.. to su umišljene "tobože-svijesti".. ači ne moze postojati vise svijesti.. svijest je samo jedna...

Točno, svijest je jedna. No, trebao bih znati da su odlike svijesti, da je narav svijesti trojstvena, i da se svaki «kvant» svijesti ponaša po hologramsko-fraktalnom principu: da je identičan Cjelini(hologramska narav) ali da tu svoju narav tek ostvaruje razvojem(fraktalnim načinom).

Trojstvo svijesti čine: svijest ili polje svijesti, jastvenost svijesti, i usmjerenost svijesti. U Vedama pojam poznat kao sat-cit-ananda. Ono o čemu govoriš jest polje svijesti. No, znaj, da Apsolutno polje svijesti ima svoju Jastvenost, i usmjerenost-u samu sebe. Ostali «dijelići» polja svijesti Apsoluta također imaju oko svog jastva «mini» polja svijesti, svoje umišljotine u koje se usmjeruju. Nakon buđenja, nakon prosvjetljenja dolazi do preusmjerenja pozornosti svijesti s tvorevina vlastitog polja svijesti u polje svijesti Apsoluta ili kao krajnji cilj u samo jastvo Apsoluta. Konačni «cilj» je prepoznati svoje ja kao Ja Apsoluta, utrnuti usmjerenje s okoline u samo Jastvo, i spoznati da Ja jesam sve što postoji.


Kako apsulutna svijet ima šta spoznavati.. ona ništa ne spoznaje.. ona samo JEST....

Joj, nemoj kao Atena na onom drugom topicu. Naravno, da AS jest, a to 'jest', jest u stvari spoznavanje. Biti=znati!
Bog sam sebe spoznaje i spoznat se živi. – Toma Akvinski

Evolucija svijest nema uopce...

Točno, nema je, niti je ikada počela, iz pozicije Apsoluta.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 19:27   #30
Quote:
Točno, svijest je jedna. No, trebao bih znati da su odlike svijesti, da je narav svijesti trojstvena, i da se svaki «kvant» svijesti ponaša po hologramsko-fraktalnom principu: da je identičan Cjelini(hologramska narav) ali da tu svoju narav tek ostvaruje razvojem(fraktalnim načinom).
Ja ti to zovem obicno trkeljanje tj. bespotrebni nacin da samo sebi objasnis neobjasnive stvari...

kakvi sad kvanti ovdje i neki znanstveni pristup... oslobodi se tih gluposti.. a takodjer se oslobodi teza o trojstvenosti, i sl....
Svaki argumenti, doktrine i objasnjenja o apsolutnoj svijeti su potpuno bespotrebni..

Svijest samo jest



Quote:
Trojstvo svijesti čine: svijest ili polje svijesti, jastvenost svijesti, i usmjerenost svijesti. U Vedama pojam poznat kao sat-cit-ananda. Ono o čemu govoriš jest polje svijesti. No, znaj, da Apsolutno polje svijesti ima svoju Jastvenost, i usmjerenost-u samu sebe. Ostali «dijelići» polja svijesti Apsoluta također imaju oko svog jastva «mini» polja svijesti, svoje umišljotine u koje se usmjeruju. Nakon buđenja, nakon prosvjetljenja dolazi do preusmjerenja pozornosti svijesti s tvorevina vlastitog polja svijesti u polje svijesti Apsoluta ili kao krajnji cilj u samo jastvo Apsoluta. Konačni «cilj» je prepoznati svoje ja kao Ja Apsoluta, utrnuti usmjerenje s okoline u samo Jastvo, i spoznati da Ja jesam sve što postoji.
Ma daj pusti Vede... vjerujes im ko da ih je Bog sam svoji mrukama ispisao...

Svaki text na zemlji sve st oces procitati ima svoje mane.. niti jedan ne moze objasniti apsolutnu svijest.. to je sve tapkanje na mjestu.. odbaci sve to..

Ovaj Vedski text niej los po meni.. sve to lijepo stoji....

Ali kakve reci ti meni koristi od bilo kakvih teza.. NIKAKVE...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 19:30   #31
No jos nesto.. o tom textu.... to je prilicno "dobro " slikovito objasnjenje...

Koriste ga recimo i u skoli ruziog kriza...

Ali to je samo sliak u tvom umu.. zamisljene kugle ko atomi.. i sl.... isto kao slo zamisljas atom kao kuglu tako je i stim...

i nista drugo nego samo mala pomoc materijalnoj svijesti da svati o cem se tu radi...

Ali od toga nema koristi...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 19:33   #32
Quote:
Joj, nemoj kao Atena na onom drugom topicu. Naravno, da AS jest, a to 'jest', jest u stvari spoznavanje. Biti=znati!
Bog sam sebe spoznaje i spoznat se živi. – Toma Akvinski
odbaci dogmatiku.. prestani citirat.. pogotove neprosvjetljene majstore kao toma..

Nije.. Apsolutna svijet je "praznina" po nekoj nasoj zamisli... zato jer je djelovanej znacajka dualne svijesti, objekta i subjekta...... djlovanej je pojam tvoje materijalne svijeti..


Ma sto god ja reko kakvu kod ja "imenicu i objasnjenje" o apsolutnoj svijeti reko znaj da je kriva.... i da je u sferi materijalne svijesti...

Pa bezveze je i o tome pricati...

Kad dozivis prosvjetljenje sve ce ti biti jasno
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 20:57   #33
Quote:
*010# kaže:
Duh je jedan aspekt trojedinstva duh-dusa-tijelo, i nikako nije neziva materija ozivljena pristnoscu svijesti. Duh je "zracenje" duse, bas kao sto su sunceve zrake zracenje Sunca.
"Atman nikada ne podliježe promjeni, a buddhi (duh) nije nikada podaren svjesnošću. No điva vjeruje da je atman istovjetan s buddhi i zbog te obmane smatra da je promatrač i znalac."
Atmabodha -Shankaracharya

Na tat sva-abhasam dršyatvat
"Duh sam ne svijetli (nije samosvojan) jer spada u kategoriju objekata spoznaje (dršya)."
Yoga sutre-Patanjali

Kad tako voliš vedsku literaturu, daj ti koji citat koji potvrdjuje tvoje teze!
 
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 20:59   #34
Quote:
grizli kaže:
Vidi vidi kao ti to "cvrsto stojis" izda teza apsolutne svijesti... a da i ti nisi mozda kojim slucajem prosvjetljen????????
MUUUUUUUUUUUUUUUUU
 
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 21:41   #35
Quote:
grizli kaže:



Ovaj Vedski text niej los po meni.. sve to lijepo stoji....

Ali kakve reci ti meni koristi od bilo kakvih teza.. NIKAKVE...
Nije to Vedski tekst, nego moj.
A kakva korist od njega, nikakva, ako nisi dozivio ono o cemu pisem tak da si objasnis neke stvari. Bez iskustva, sve ostaje u sferi laprdanja.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 21:44   #36
Quote:
grizli kaže:
odbaci dogmatiku.. prestani citirat.. pogotove neprosvjetljene majstore kao toma..

Nije.. Apsolutna svijet je "praznina" po nekoj nasoj zamisli... zato jer je djelovanej znacajka dualne svijesti, objekta i subjekta...... djlovanej je pojam tvoje materijalne svijeti..


Ma sto god ja reko kakvu kod ja "imenicu i objasnjenje" o apsolutnoj svijeti reko znaj da je kriva.... i da je u sferi materijalne svijesti...

Pa bezveze je i o tome pricati...

Kad dozivis prosvjetljenje sve ce ti biti jasno
Meni je sve jasno, za tebe ne znam....
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 21:50   #37
Quote:
Herpes kaže:
"Atman nikada ne podliježe promjeni, a buddhi (duh) nije nikada podaren svjesnošću. No điva vjeruje da je atman istovjetan s buddhi i zbog te obmane smatra da je promatrač i znalac."
Atmabodha -Shankaracharya

Na tat sva-abhasam dršyatvat
"Duh sam ne svijetli (nije samosvojan) jer spada u kategoriju objekata spoznaje (dršya)."
Yoga sutre-Patanjali

Kad tako voliš vedsku literaturu, daj ti koji citat koji potvrdjuje tvoje teze!
Za pocetak ti meni objasni gdje se moj tekst kojeg si citirao razlikuje od ovih vedskih?

A sto se tice vedske literature, nije mi bas toliko omiljena, jer ima i mudrijih stvari, recimo Evandjelje po Ivanu, Kyballion, Gurdjief, Ouspensky...uglavnom zapadno usmjerenje.

Kako bi jedan moj prika rekao, Indijci jos nisu nadisli sedmicu, daleko su jos od devetke.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 21:59   #38
Quote:
Nije to Vedski tekst, nego moj.
A kakva korist od njega, nikakva, ako nisi dozivio ono o cemu pisem tak da si objasnis neke stvari. Bez iskustva, sve ostaje u sferi laprdanja.
Ajde na lijepo piši kaj si ti to doživel?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 22:05   #39
Quote:
grizli kaže:
Ajde na lijepo piši kaj si ti to doživel?
Već sam napisao, imaš u knjižarama....ukratko, "aham brahmasmi"-Ja sam sve što postoji...
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 23:23   #40
Quote:
Već sam napisao, imaš u knjižarama....ukratko, "aham brahmasmi"-Ja sam sve što postoji...
No ajde pliz ukrako..

Kak je puno ime knjige i autora??
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.