Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2018., 03:33   #2341
Quote:
tangenta kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
živim u Zagrebu i razmišljam prijeći sa sezonskih na cjelogodišnje gume s obzirom da ne radim veliku kilometražu – cca 5000 kn i to uglavnom po gradu (možda 1-2x godišnje na autocesti). Profil guma koje trebam je 195/50/15. Neka preporuka?
E da, auto već ima 15 godina tako da mi ne trebaju neke turbo skupe gume, ali s druge strane gume nisu nešto na čemu želim škrtariti :-)
Ja bi za ZG isao na Michelin jer mi se cini najblizi ljetnima.
Inace, trenutno se malo igram da na jednom autu jos nisam stavio zimske gume i vozikam se na premium ljetnima po gradu i okolici bez imalo problema. Kako mi se cini necu ih ni stavljat tako da za tako malu kilometrazu mozda nije lose razmislit i o samo stvarno dobroj ljetnoj gumi.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 08:32   #2342
Slazem se da vrhunska ljetna moze odradit laksu zimu, ali ipak nebi riskiro, uzmes cjelogodisnju i miran si, a kao sto i sam kazes CC+ je skoro pa ljetna.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:08   #2343
Hvala na sugestijama
tangenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 22:35   #2344
Quote:
filip989 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, razmisljam preci na oba auta sa sezonskih na cjelogodisnje gume.
Imamo C4 (205/55/r16) i kalos (185/60/r14).

Oba prolaze godisnje oko 11-13 tkm godisnje (nekad vise, ali nikad manje) s time da je kalos auto za ducan i posao, a s c4 idemo na sva dalja putovanja.

Za c4 moram kupovati nove me na proljece u svakom slucaju. Kalosove ljetne ce biti ok jos jednu sezonu, a zimske bi mogle biti jos 1-2.

Ni supruga ni ja ne divljamo, ona po autoputu s kalosom vozi do nekih 110 najbrze, c4 rijetko ide preko 130. Po gradu i otvorenoj cesti prema prometu ili ogranicenju (plus 10-15 gore, ovisno o situaciji).

Razmisljam o cjelogodisnjima zbog vremena uglavnom, zivimo u blizini zagreba, temperature su sve vece zimi, snijega i nekakve poledice ima sve manje.
Skladistenje 2 seta guma nam je malo problem tokom citave godine, a gume mijenjamo bez felgi (nemamo posebne felge za svaki set guma), tako da je tu opet dvaputngodisnje odlazak vulkanizeru, s 2 auta znaci 4 puta jer nam jedan uvijek mora biti na raspolaganju.

Citam da je jedino ovaj michelin donekle kvalitetan za sve uvjete, ne znam iskreno dal ga ima u dimenziji za kalosa, pa me zanimaju preporuke.

Cifra mi nije bitna previse jer ne volim stediti na gumama, jedino sto bi nam cjelogodisnje puno olaksale zivot.

Prihvacam i opciju ostanka na sezonskima, ali ako bi za nase potrebe i koristenje auta mogli naci cjelogodisnje adekvatne kvalitete i da mogu potrajati 2 godine, onda bi presli na njih. Hvala!
Imam C4 sa CrossClimate gumama koje su sada 2 zimu na autu. Do sada sam napravio 35.000 km, sad imaju 5.5 mm profila.
Vozim ZG i okolicu, pola km po AC.
Zadnjih par mjeseci pad gripa na mokroj cesti. Na snijegu se još dobro drže, iako je to lošije od pravih zimskih. Povećanu buku ni potrošnju nisam primjetio. Namjeravam ih voziti do slijedeće zime, naravno ako izdrže još 35.000 km.
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:53   #2345
Kako drže CrossClimate na ovom snijegu ako netko ima iz prve ruke?
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:06   #2346
Ja sam u ponedjeljak popodne prošao starom cestom kroz Liku i bez problema idu. Vozio sam se kao i inače (prosjek oko 70-80 kmh), malo prilagodio brzinu i to je to. Evo jedna slika ceste prije plitvica, poslije je bilo i lošije.

https://photos.app.goo.gl/HlDD6UHxEgLQLoSt1
__________________
.
NooKie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:14   #2347
Nema razlike u odnosu na zimske? Koliko je cc guma stara?
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:31   #2348
Nemam bas iskustva sa zimskim gumama tako da ti tu ne mogu pomoci. Guma je kupljena u 10om mjesecu prosle godine.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
__________________
.
NooKie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 00:15   #2349
Quote:
ruud kaže: Pogledaj post
Nema razlike u odnosu na zimske? Koliko je cc guma stara?
Ima ... zimska je zimska ... al recimo takva neka premium cjelogodišnja može parirat nekoj zimskoj srednjeg ranga ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:46   #2350
Moje iskustvo sa cc+ gumama po ovom snijegu je pozitivno.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:42   #2351
I moje sa AllSeasonContact, prva zima, ne vidim razliku u odnosu na zimske Pirelli dok su bile nove.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 17:18   #2352
Ok znaci kao nove sljakaju super. Pitanje je dakle kakva ce biti iskustva kada odrade 3 sezone npr ljeto-zima-ljeto i vise
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:01   #2353
Nisam ocaran, ali nisam ni razocaram GY Vectorom na drugom autu. Jest da im je vjerojatno druga il treca zimska sezona, imaju cca 5-6 mm ripne pa zato kazem da nisam razocaran. Probijaju se donekle kroz friski snijeg, na poluzaledenoj bljuzgi dosta auto plese lijevo-desno, jako podupravljaju u zavoju. Tu mi se cini da su malo i amortizeri krivi (ili je auto opcenito samo tvrdi od mog ) ali ne mogu sad procjeniti nego kad okopni pa cu onda vidjeti jel do njih, jer ne vozim cesto taj auto.

Ne moze se nikako mjeriti sa zimskom gumom, pogotovo ne Nokianom koji imam na svom autu. Nokian cupa ko lud, mogu poklopiti gas u prvoj, proklizava ali pristojno ubrzava, ne ukopa se u mjestu.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk Pro
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:47   #2354
Auto na kojem ga probavaš je općenito kronično podupravljiv, a ovjes je djelo umjetnika - treba znat napravit auto koji se naginje u zavoju ko spaček ali zato LOŠE upija neravnine.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:07   #2355
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Auto na kojem ga probavaš je općenito kronično podupravljiv, a ovjes je djelo umjetnika - treba znat napravit auto koji se naginje u zavoju ko spaček ali zato LOŠE upija neravnine.
O kojem se tocno autu radi??
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:11   #2356
Ja sam mu prodao auto.

Suzuki Baleno.

I u usporedbi s trenutnim korejskim govnetom koje vozim - taj suzuki je po pitanju handlinga vrhunski vozački stroj a po pitanju udobnosti predsjednička limuzina.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:17   #2357
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Ja sam mu prodao auto.

Suzuki Baleno.

I u usporedbi s trenutnim korejskim govnetom koje vozim - taj suzuki je po pitanju handlinga vrhunski vozački stroj a po pitanju udobnosti predsjednička limuzina.
Cudno da Suzuki koji radi Swifta koji je po meni super mali vozacki auto, moze tako usrat...
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:23   #2358
S druge strane je tim autom valjda mission impossible svjetski pretjerati da završiš u grabi, jer na volanu ima dovoljno feedbacka i jer se generalno ponaša pitomo i oprašta greške. A ja ne volim podupravljive aute.

Kakav je bio ko nov ne znam - ja sam ga vozio od 12. do 19. g.

Ali malo smo ošli u off
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:32   #2359
ajdr jos malo offa....sto sad vozis?
soprano23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:38   #2360
Acc(id)ent iz 2006.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.