Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2014., 14:39   #21
Ja sam im nedavno poslao upit preko facebooka da mi dostave detaljan cijenik za jedan od duo klasik paketa jer na internet stranicama imaju cjenik u kojem su navedene samo mjesečne naknade za pakete, a nije navedeno koliko je uspostava poziva, međunarodni pozivi itd.
Rekli su da će prosljediti kolegama iz prodaje i da im ostavim mail u inbox međutim ništa nisu javili. Kada sam im rekao da nisam ništa dobio i da su neozbiljni, ispričavali su se i rekli da će svakako javiti međutim opet nisu javili. Tu je komunikacija stala. Zaključak je da su u startu totalno neozbiljni i da se ne treba s njima upuštati u ništa.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:16   #22
Quote:
Mr. Generator kaže: Pogledaj post
Ja sam im nedavno poslao upit preko facebooka da mi dostave detaljan cijenik za jedan od duo klasik paketa jer na internet stranicama imaju cjenik u kojem su navedene samo mjesečne naknade za pakete, a nije navedeno koliko je uspostava poziva, međunarodni pozivi itd.
Rekli su da će prosljediti kolegama iz prodaje i da im ostavim mail u inbox međutim ništa nisu javili. Kada sam im rekao da nisam ništa dobio i da su neozbiljni, ispričavali su se i rekli da će svakako javiti međutim opet nisu javili. Tu je komunikacija stala. Zaključak je da su u startu totalno neozbiljni i da se ne treba s njima upuštati u ništa.
Prije božića sam razgovarao s njihovom SZK i mislim da su rekli da je uspostava poziva 19 lipa.
No nekako mi se ne sviđa kod njih to što nemaju podršku vikendom. Podršku daju samo radnim danom do 8-22 sata. Ajde to radnim danom do 22 sata još nekako može stati ali nemati podršku vikendom e to je već nešto drugo. Po toj logici mogu imati problema s internetom ili telefonom u subotu u podne ali ne može se računati na njihovu pomoć prije ponedjeljka.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 10:04   #23
Pa nije valjda da sam jedini ovdje zainteresiran za usluge terrakoma. Volio bi pročitati vaša iskustva, Prije svega onih koji imaju uslugu priko HT žice
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 19:55   #24
Valjda premalo ljudi koristi njihove usluge, a kao što sam i napisao nakon ovog iskustva kad mi nisu dostavili cjenik, za 20 kn što bih eventualno mjesečno uštedio ne želim se upuštati u novi proces promjene operatera i ulaženje u novu ugovornu obvezu.af
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 14:27   #25
Exclamation

Evo konačno sam uspio doći do službenog i detaljnog cjenika pa ću ga podjeliti s korisnicima foruma:

https://drive.google.com/file/d/0B07...ew?usp=sharing
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 14:01   #26
Terrakom preporuka

evo vidim da je bilo upita vezano za terrakom. meni upravo istice ugovor 2g. planiram i dalje ostati na njima, problema je stvarno bilo na prste jedne ruke, za razliku od ostalih operatora koje sam koristio. ono sto je vaznije sto ljudi nikako da shvate da sa manjim operatorom je sve lakse rijesavati, a opet nisu toliko mali da su neozbiljni. trenutno imam kabelsku i sve usluge, a koristio sam ih jos dok su kao voljatel nudili Internet na HT parici, adsl transport se zvalo ili tako nesto. definitivno su najpovolniji jedino sto sad razmisljam pricekati jer su u blizini u kvartu dosli sa vdsl-om (kombinacija FTTB + vdsl na parici u samoj zgradi). U korisnickoj me uvjeravaju da i cijela kabelska mreza od 01.02. ide na novi standard pa ce brzine ici kao i vdsl do 120 Mbps, tako da se ne moram bojati da nesto propustam, jer ce cijene biti izjednacene

i ove price da nema podrske 24 h, do prije dva mjeseca je bilo a sad je promienjeno da se sve priave zaprimaju putem glasovnih poruka i kvarovi se opet rijesavaju najkasnije 48 sati od prijave (tehnika dezura). ja ne vidim da se ista promijenilo osim sto si pricao sa agentom, a iz iskustva meni dok tehnicari nisu dosli nikad nista nije bilo rijeseno iz korisnicke na bilo kojem operatoru

u svakom slucaju iz mog iskustva topla preporuka, sa malom ogradom, ja sam na terrakomovoj infrastrukturi dok je bilo pitanja za uslugu preko Ht parice sto je ipak djelomicno u HT nadleznosti.
bUser is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 16:14   #27
Quote:
bUser kaže: Pogledaj post
evo vidim da je bilo upita vezano za terrakom. meni upravo istice ugovor 2g. planiram i dalje ostati na njima, problema je stvarno bilo na prste jedne ruke, za razliku od ostalih operatora koje sam koristio. ono sto je vaznije sto ljudi nikako da shvate da sa manjim operatorom je sve lakse rijesavati, a opet nisu toliko mali da su neozbiljni. trenutno imam kabelsku i sve usluge, a koristio sam ih jos dok su kao voljatel nudili Internet na HT parici, adsl transport se zvalo ili tako nesto. definitivno su najpovolniji jedino sto sad razmisljam pricekati jer su u blizini u kvartu dosli sa vdsl-om (kombinacija FTTB + vdsl na parici u samoj zgradi). U korisnickoj me uvjeravaju da i cijela kabelska mreza od 01.02. ide na novi standard pa ce brzine ici kao i vdsl do 120 Mbps, tako da se ne moram bojati da nesto propustam, jer ce cijene biti izjednacene

i ove price da nema podrske 24 h, do prije dva mjeseca je bilo a sad je promienjeno da se sve priave zaprimaju putem glasovnih poruka i kvarovi se opet rijesavaju najkasnije 48 sati od prijave (tehnika dezura). ja ne vidim da se ista promijenilo osim sto si pricao sa agentom, a iz iskustva meni dok tehnicari nisu dosli nikad nista nije bilo rijeseno iz korisnicke na bilo kojem operatoru

u svakom slucaju iz mog iskustva topla preporuka, sa malom ogradom, ja sam na terrakomovoj infrastrukturi dok je bilo pitanja za uslugu preko Ht parice sto je ipak djelomicno u HT nadleznosti.
kad ih ovako netko hvali, a taj netko od registracije 2011 napiše svega 3 posta i sva 3 posta su o terrakomu čovjek bi najprije pomislio da je taj netko djelatnik terrakoma i ovdje se na forumu pojavi tek toliko da ispravi krivu Drinu.

Ako je taj terrakom tako dobar kako se slabo zna za njega (ja sam za njega čuo prvi put prije 15-ak dana) zašto ga nema u reklamama, na facebooku kad im se postavi neki upit prođe i po nekoliko dana dok se netko ne odluči odgovoriti.
Kad zoveš SZK dobiješ odgovor sekretaricesvi operateri su zauzeti i prvi ste u redu čekanja i onda im treba 15 minuta da se netko javi.
A onda kad konačno dođeš na razgovor s agentom jedan ti kaže jedno, drugi kaže drugo.

Mislim da je to prije neprofesionalnost
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 17:21   #28
Ja se slažem s tvrdnjom da su neozbiljni i to je jedan od glavnih razloga zašto se bojim riskirati i kupit njihove usluge.

Ja sam se za ovaj detaljan cjenik koji bi btw trebao biti na web stranicama (trenutno je na webu samo cjenik koji prikazuje mjesečne naknade paketa) borio skoro 20 dana da ga dobijem.

Što se reklame tiče, nedavno su počeli vrtiti neke reklame na Anteni Zagreb.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."

Zadnje uređivanje Mr. Generator : 04.01.2015. at 17:33. Reason: dopuna
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 20:06   #29
Quote:
Mr. Generator kaže: Pogledaj post
Ja se slažem s tvrdnjom da su neozbiljni i to je jedan od glavnih razloga zašto se bojim riskirati i kupit njihove usluge.

Ja sam se za ovaj detaljan cjenik koji bi btw trebao biti na web stranicama (trenutno je na webu samo cjenik koji prikazuje mjesečne naknade paketa) borio skoro 20 dana da ga dobijem.

Što se reklame tiče, nedavno su počeli vrtiti neke reklame na Anteni Zagreb.
Ovaj cjenik koji si linkao dobio sam na email s dokumentacijom za potpis ugovora i svih ostalih transakcija.
Kad razgovaraš s njima kažu da su drugi kabelski operater u državi, no to je predpostavljam u ZG, izvan ZG vjerojatno ovise o HT žici kao i svi ostali.
Smeta me kod njih što je teško doći do informacija bilo na SZK bilo na facebook postaviš neki upit ili kritiku nekad im treba dan-dva da odgovore, a kad im uputiš kritiku zašto nema odgovora na fejs, omnda kažu da rješavaju sve probleme po redu, ma kojem redu kad danima nitko niti postavlja upite niti komentara, na SZK si prvi u redu čekanja i po 15 minuta, vjerojatno u szk možda memaju i više od jednog ili dvojice koji odgovaraju na sve i na telefone i na facebook, a možda i na mail, a po forumima evo vidiš i sam ima 15-ak dan skoro niko ne odgovara na upit.
Po cijeni nisu skupi no ako vridi ona tko ne plati kurvu....
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 21:18   #30
Quote:
Jerry_nidžo kaže: Pogledaj post
kad ih ovako netko hvali, a taj netko od registracije 2011 napiše svega 3 posta i sva 3 posta su o terrakomu čovjek bi najprije pomislio da je taj netko djelatnik terrakoma i ovdje se na forumu pojavi tek toliko da ispravi krivu Drinu.

Ako je taj terrakom tako dobar kako se slabo zna za njega (ja sam za njega čuo prvi put prije 15-ak dana) zašto ga nema u reklamama, na facebooku kad im se postavi neki upit prođe i po nekoliko dana dok se netko ne odluči odgovoriti.
Kad zoveš SZK dobiješ odgovor sekretaricesvi operateri su zauzeti i prvi ste u redu čekanja i onda im treba 15 minuta da se netko javi.
A onda kad konačno dođeš na razgovor s agentom jedan ti kaže jedno, drugi kaže drugo.

Mislim da je to prije neprofesionalnost

“a onda je svizac zamotao cokoladu” samo zaposlenik pa ipak je ovo vrlo bitno radi se o usluzi od valjda 200kn i 3 potencijalna korisnika, mozda sam prije dionicar. Upravo zbog ovakvih jacih likova ne komentiram, jer trolovi itako ne dolaze nesto saznati nego pametovati i otkrivati zavjere. Cuj istrazivanje na FB. U 10 minuta sam puno pronasao, samo treba znati gdje traziti. Nemojmo dalje komentirati, odi ti najbolje kod operatora koji su u reklamama, to je fakat mjerilo kvalitete, sigurno si pogodio i sa “ultra branda” Vipnet, koje si vjerojatno birao istom metodom…
bUser is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 17:44   #31
Ne znam, meni su bili relativno uslužni i dosta informacija sam dobio... Ak pogledaš, svi moraju prek T-coma htjeli ne htjeli, tako da ako uzmeš bilo kog, kakva ti je mreža, tak će ti bit i s optimom, iskonom, pa čak i s terrakomom... Nebih se složio da vrijedi ova "tko ne plati kurvu..."

Znam čovjeka iz susjedstva koji je ludio na sve žive zbog interneta. Tko god mu pruži uslugu, ne valja. I tko je kriv? Naravno T-com jer je mreža u banani.

Čitao sam na računalo.com o Terrakomu neki dan da su iznenađenje na tržištu s cijenom i uslugom, i da konkuriraju iskonu koji je bio relativno jeftin (sad vidim da nisam pogriješio ).
Htio sam nešto bolje i kao uzet ću veći paket s hrpom telefona i brzim netom i mislim si ajd malo ću proguglati da vidim što se nudi. Naletim na terrakom, malo analize, nazvao i zaključio da su ok. Sve fino objašnjeno. Gledam iskon, nude mi paket za 209 kuna u narančastoj zoni (to je kao njihova mreža ), gledam terrakom cjenik - ista stvar 30 kn jeftinija (HT mreža). Razmišljam, jbt, pa ovi su najjeftiniji. Raspitao se malo o referencama (većim ribama bili partneri, s nekima još uvijek surađuju), razmišljam i mislim si - pa nisu za bacit, mada jesu no name.. I tako se odlučio upustit u cijelu pricu i sad sam zadovoljan moram priznat.

btw. prije iskona sam bio na tcomu i kad mi je riknuo modem, nisam imao neta mjesec dana i više dok mi nisu kvar otklonili, a da ne pričam koliko sam čekao da dobijem agenta da se pojadam...
Borabor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 20:27   #32
Ja sam korisnik Total tv-mix usluge,no usluge telefona i interneta pruža mi terrakom,valjda kao koperant Total-tv......Već je gotov pola godine kako sam prešao s T-com,te jedino što mogu reć da sam bar za sad,prezadovoljan.
Računi su mi smanjeni barem za trećinu......koliko vidim terrakom cjenik je u nekim stvarima još povoljniji od totalovog,pa kad mi istekne ugovor s totalom,možda pređem izravno na terrakom,izuzev tv-usluge,jer ne vjerujem da netko ima bolju tv uslugu od totala.
Vebster is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 18:36   #33
Moram se složiti da su neodgovorni i tromi. Ne trude se da dobiju nove korisnike.
Poslao sam im mail 26.12 a odgovor dobio tek 2.1. Riječ je bilo o najjednostavijem upitu oko cijena i hostinga.
Vjerojatno se još gore ponašaju kada postaneš korisnik pa bi preporučio svima da uzmu nekog ozbiljnijeg.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 17:58   #34
Quote:
ag007 kaže: Pogledaj post
Moram se složiti da su neodgovorni i tromi. Ne trude se da dobiju nove korisnike.
Poslao sam im mail 26.12 a odgovor dobio tek 2.1. Riječ je bilo o najjednostavijem upitu oko cijena i hostinga.
Vjerojatno se još gore ponašaju kada postaneš korisnik pa bi preporučio svima da uzmu nekog ozbiljnijeg.
Nebi ti ni ja odgovorio da mi pošalješ upit za blagdane
Borabor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 19:34   #35
Quote:
Borabor kaže: Pogledaj post
Nebi ti ni ja odgovorio da mi pošalješ upit za blagdane
A baš to.
A nisu ni drugi nešto bolji, T-Comu kad šaljem nešto mailom i zaboravim na to dok dobijem odgovor.
Bezzeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 10:43   #36
mobitel c3000 ??? kopija samsunga s5 ,ona aplikacija teramobil jel to radi preko interneta ili neznam kako jer joj treba 3g mreža ili je spojen preko wifia na ruter ,naplata uspostave poziva preko te aplikacije ???
mrkva666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 15:39   #37
Quote:
mrkva666 kaže: Pogledaj post
mobitel c3000 ??? kopija samsunga s5 ,ona aplikacija teramobil jel to radi preko interneta ili neznam kako jer joj treba 3g mreža ili je spojen preko wifia na ruter ,naplata uspostave poziva preko te aplikacije ???
Tek sam u fazi prelaska na terrakom, pa još ne mogu nešto konkretno reći osim što se tiče ove aplikacije koliko sam razumio iz razgovora s njima.
Mislim da je dovoljan pristup internetu e sad da li i 3g to nisam siguran.
Mobitel je inače otključan na sve mreže tako da u njega može bilo koja kartica, a može i bez nje ako ćeš koristiti WIFI.
A što se tiče poziva i naplate. Kad upućuješ poziv priko aplikacije primatelj će dobiti poziv kao da zoveš s kućnog telefona, pa vjerojatno se i naplata vrši preko kućnog telefona ovisno koju tarifu koristiš
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 18:13   #38
Evo konacno nakon mjesec dana cekanja od potpisivanja ugovora , danas su me nazvali da bi mi rekli da mi ne mogu isporuciti 20 Mbps. Da tcom veli da mi je losa parica za tu brzinu .
Inace sam 100m. od centrale i kada su tehnicari od tcoma mjerili propusnost (u dva navrata) rekli su da mi je parica super i da imam maximalnu propusnost bez problema.
E sada sta sada terrakom zeza to neznam , ili ima tcom ne dozvoljava da daju tu brzinu svojim korisnicima.
Sve se vise pitam da potpisem s njima ugovor za 10Mbps
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 15:32   #39
Sto se terrakoma tice mogu reci samo jedno- KATAFAKINGSTROFA. Isporucili mi modem proslu subotu. Nisam se uspjela spojiti i zovem sluzbu za korisnike. Svaki dan od tada ( osim nedjelje jer ne rade. )
Svaki put mi neljubazni lik kaze nek kazem u cemu je problem i kao javit ce sr. I ne jave se. Rrazim da tehnicar dode, a oni kazu da ce me to kostati.
Na kraju sam im rekla da mi ih je pun kurac ( doslovce) i nek mi posalju raskid ugovora, a oni meni da to ne ide tako.
Ima jos ,al nemrem vise o tom jer se uzrujam.
NEPROFESIONALNI, BAHATI, NEORGANIZIRANI.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 21:17   #40
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Sto se terrakoma tice mogu reci samo jedno- KATAFAKINGSTROFA. Isporucili mi modem proslu subotu. Nisam se uspjela spojiti i zovem sluzbu za korisnike. Svaki dan od tada ( osim nedjelje jer ne rade. )
Svaki put mi neljubazni lik kaze nek kazem u cemu je problem i kao javit ce sr. I ne jave se. Rrazim da tehnicar dode, a oni kazu da ce me to kostati.
Na kraju sam im rekla da mi ih je pun kurac ( doslovce) i nek mi posalju raskid ugovora, a oni meni da to ne ide tako.
Ima jos ,al nemrem vise o tom jer se uzrujam.
NEPROFESIONALNI, BAHATI, NEORGANIZIRANI.
Mene to podsjeća na sistem rada Total tv-a, a kolko vidim oni su u suradnji. Nazovem i prijavim problem i kažu da će me nazvat, međutim ništa.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.