Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2013., 21:37   #61
Quote:
choxychoki kaže: Pogledaj post
Dali je pametno prestat pušit ako se pjeva? Oče glasnice bolje radit?
Pametno je u svakom slučaju.
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 16:44   #62
Ja volim pjevat, ali imam loš glas.
Mr. Rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 22:58   #63
mene moji mole da šutim.
__________________
every saint has a past, and every sinner has a future...
scooby0726 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 16:39   #64
Također .
__________________
.
Kaname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 00:59   #65
Ja obozavam pjevat. Da svima idem na živce. Ali nema veze mene to ne sprijećava. Baš me briga, ja mislim da dobro pjevam. Anyway mogu pjevat visoke tonove, ali nikak da uspijem otpjevat who you are od Jessie J to mi je gore nego da pjevam I will always love you XD
ticijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 12:49   #66
Za sebe bih mogla reći da pjevam lijepo (u usporedbi sa prijateljima i rodbinom). Često pjevam i ne govore mi da prestanem.
Balzebuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 16:55   #67
Ja znam pjevati, ali mislim da imam ružan glas I imam problema s tremom -.-
dianabuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 17:24   #68
Quote:
dianabuba kaže: Pogledaj post
Ja znam pjevati, ali mislim da imam ružan glas I imam problema s tremom -.-
daj link u sanducic da cujemo to, uzvracam guitar solo
alevkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 10:52   #69
Quote:
ticijana kaže: Pogledaj post
Ja obozavam pjevat. Da svima idem na živce. Ali nema veze mene to ne sprijećava. Baš me briga, ja mislim da dobro pjevam. Anyway mogu pjevat visoke tonove, ali nikak da uspijem otpjevat who you are od Jessie J to mi je gore nego da pjevam I will always love you XD
Kaj je I will always love u problem otpjevat?
Lazy Eyeball is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 10:47   #70
dosta priče, evo

Zadnje uređivanje ultramundane : 16.09.2013. at 11:24.
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 21:09   #71
Ja volim pjevat al me nekak sram samu pjevat u javnosti.
I kod visih tonova preskacem jedan ton.Mogu pjevat iznad i ispod al kad idem otpjevat bas taj-nemogu,samo zrak ide van bez zvuka.Fascinantno je.
Htjela sam ic na zbor u srednjoj ali imam obaveze za vrijeme zbora.
beastfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 11:36   #72
Quote:
Fall the beast kaže: Pogledaj post
Ja volim pjevat al me nekak sram samu pjevat u javnosti.
I kod visih tonova preskacem jedan ton.Mogu pjevat iznad i ispod al kad idem otpjevat bas taj-nemogu,samo zrak ide van bez zvuka.Fascinantno je.
Htjela sam ic na zbor u srednjoj ali imam obaveze za vrijeme zbora.
Čuo sam da se vas prvašića prijavilo u zbor 70. Biće lijepo ovoj novoj profi s vama
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 18:22   #73
Kažu mi ekipa iz razreda da stvarno dobro pjevam Rozginu "Nirvanu", hahaha, al, glas mi je u ...
stBoni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 22:06   #74
Ja sad ovo čitam i morao sam napraviti nalog samo zbog ovog, ovako, slazem se dijelom sa Snowcrowned, a hard.flaxxx ne razumijem sta hoce reći, nije falsett vec falsetto ili ako ces vec na domacem jeziku onda reci falset a ne sa dva "t". Snowcrowned slažem se sa tobom samo osim toga sa Head Voice i Falsetto ja mislim da su oni isti samo na Head voice se manje propušta vazduh,a na falsetto se pušta više vazduha... chest voice(puni glas)- ti je ovaj kojim pričaš, imaš i mixed voice koji je izmedju head i chest glasa, sve ovo : falsetto, chest voice,head voice itd. su vokalni registeri...
E sad ovo alto, contralto, soprano i svi izmedju i dole i gore su tipovi glasova, kod muskaraca ima bass baritone tenor i jos vise njih - oni svi se razvrstavaju na 1,5 oktavu, e sad kad neko ima vise od toga onda mu je to super jer moze biti oba glasa u horu i prvi a i drugi...
Onda ako hoćeš da proširiš raspon onda radiš razne vježbe i sl. NE smiješ se puno naprezati jer ce ti nateći glasnice i dobices "nodes" ... takodje uči BELTING malo po google-u pročačkaj ima puno tutoriala, probaj da dišeš iz dijafragme
DIJAFRAGMA
Počni tako što ćeš leći na krevet i disati, nek ti se pomjera stomak a ne prsa, pomoce ti i ako stavis ruku na stomak dobićeš bolji feeling i biće ti lakše da shvatis sta je disanje iz dijafragme, onda predji na sjedenje i nakon toga na stojanje malo pjevaj ma ma ma ma ma iz dijafragme (do, re, mi, fa, so, fa, mi, re, do.. pa na cis i tako dalje)
Sad sam se rasprico puno ali eto nadji sebi neku tezu pjesmu i onda je vjezbaj polako (nemoj neku pretjerano tesku) naprimjer uzmi neku od dajem primjer Florence and the Machine oni imaju dobre pjesmu a Florence Welch dobar vokal, ako ti je previse tesko transponsuj na neki niži ton instrumental ili orginial pjesmu pa uci tako, ja prepurucujem Never let me go ili Cosmic love , biram ove pjesme jer u njima ima dosta chest voice, falsetto i head voice... pa eto vježbajte polako i proširite si malo raspon i dobijete na snazi... ja sam ovako vjezbao i sad mi je raspon od F2 do D5 a prije je bio A2 do A4 ... SREĆNO

uff sto ga naprica :P

http://www.youtube.com/watch?v=9IejHKpfHso evo ovde video sa kojim mozete naci svoj tip glasa ž

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 29.11.2013. at 23:52. Reason: spajanje postova
toxena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 22:19   #75
kaj nije dijafragma ona misicna ovojnica koja se pomice kad disemo da napravi mjesta za pluca?
beastfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 22:26   #76
Pa da...

Vidi, ako prije nego sto otpjevas visoki ton udahneš na prsa i kreneš onda ces se naprezat, mozda ti pukne glas, i nemozes ga drzati dugo, a ako pjevas iz dijafragme onako opusteno onda se ne naprezes jer kad udahnes na prsa gornji dio se poveca i onda pjevas iz grla, a to ne valja..
citat : "Our biggest goal in breathing from the diaphragm is to be able to create a steady, consistent flow of air. The diaphragm is a muscle that’s attached to the bottom of the lungs.

When you inhale and press your diaphragm down, you have control over the amount of air that exits your body and you don’t have to regulate it at your throat. When you breathe into your chest while not utilizing the diaphragm, you’ll have to use your vocal cords to control the rate at which the air exits your body, which often causes unnecessary tension as well as shortness of breath.

All that being said, simply breathing from your diaphragm isn’t enough. You also have to continue the downward push of the diaphragm in order to regulate the amount of air exiting the body." malo podugo ali vrijedi procitati

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 29.11.2013. at 23:52. Reason: spajanje postova
toxena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 16:54   #77
Quote:
Fall the beast kaže: Pogledaj post
kaj nije dijafragma ona misicna ovojnica koja se pomice kad disemo da napravi mjesta za pluca?
Dijafragma sprječava ulazak sperme u maternicu. Dijafragma je mala, za višekratnu upotrebu, gumena ili silikonska čaša s fleksibilnim obručem koji pokriva vrat maternice.

Za to tvoje ja preferiram naziv ošit. Meni je problem pjevati visoke tonove otkako mi je glas mutiro. Toxena hvala na savjetima proprčkaću malo po internetu i onda gnjavit starce.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 23:12   #78
Pa i otkad je meni mutirao ne mogu nista pjevati kao sto sam prije mogao bez imalo truda.. ali malo vjezbanja i otvori se glas, i prosiri domet, a ako ima pitanja oko tehnike hmm nek neko postavi pa cu napisati koja je moja tehnika...

"Dijafragma, prečaga ili ošit je mišić koji se nalazi između grudnog koša i trbuha. Dijafragma je prirodna granica između ove dve duplje. Njena najznačajnija uloga je u procesu udisanja pošto se njenim kontrakcijama širi grudni koš.

Na samoj dijafragmi nalaze se nekoliko otvora kroz koje prolaze organi iz grudnog koša u stomak, a među njima su 3 najveća jednjačni otvor, otvor za aortu i otvor za donju šuplju venu. Dijafragmu ožičava prečežni živac koji polazi iz vrata."
izvor Wikipedia

Sorry, nek admin spoji post..

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 05.12.2013. at 09:04. Reason: spajanje postova
toxena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 22:43   #79
Quote:
bebaboo kaže: Pogledaj post
Ko i svi tinejdžeri i ja pjevam po kući i sve mi super ide. Poboljšala glas,učila sama,pitala sam i profku iz glazbenog u školi da mi da neke savjete..I tu je problem. Ne mogu otpjevati visoke tonove Stalno mi puca glas i ne mogu išta. Kaže da trebam pjevati iz dijafragme i bit će kao bolje,jer ovako ne ide to visoko pjevanje.
Imate neku vježbu ili kaj već da to poboljšam pjevanje il taj raspon dijafragme??
P.S.
Jel vašoj mami ide na živce pjevanje ko i mojoj? xD

Ja imam sličan problem, samo što sam ja pjevam malo falš kad pjevam visoke tonove, ali kod mene tati ide na živce kad pjevam i to je normalno, jer ako te puno sluša kad pjevaš dosadi, isto kao neka pjesma koja ti se sviđa, ako ju puno slušaš dosadi ti ))
ado2203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 16:59   #80
G2-D5 moji vokal range ali iznad B4 ne mogu pjevati vise komotno i ne mogu se dugo zadrzati na toj razini brzo mi popuca glas, neki savjet ili vezbe kako bi ucvrstio svoj vokal i pjevao lagodnije na visim registrima?
sosredotocen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.