Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 17:53   #4841
Quote:
F.M kaže: Pogledaj post
Po meni nije ostalo nista od starog ceeda, na cesti vjerujem da će izgledat bolje od i30 a to i nije teško.
S tim se slazem. Nadam se da ce i iznutra izgledat bolje, pogotovo dio ispred suvozaca. Ovaj dio kokpita ispred vozaca jos prodje i kod novog i30. Ali ona praznina i bezlicnost ispred suvozaca...
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 00:19   #4842
Konacno su uveli turbo benzince ali jesu li zivahni to ne znam, ali opet vrh ponude je 1.4TB sto ce vecini biti ok ali meni se to ne svidja taj downsizing motora.
F.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:13   #4843
Pozdrav,
nije specifično za ovaj topic ali dogodili se na cee'd-u:
Naime, išao sam s cockpit sprayem malo počistiti kabinu i na dijelu plastike ispred suvozača nanio sam sprej iz blizine. Crna plastika je posvijetlila
Ima li tko ideju kako da to popravim tj. kako da vratim plasitici prvobitnu crnu boju?
J.A.F.O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:51   #4844
Koji su to muljatori u KMAG... pa to je strašno!!! Danas tj.20.02.2018 išao na redovni servis koji me na kraju izašao 2070kn!!! ulje,filteri i tobože je bila potrebna izmjena svjećica!!? kazu da se po potrebi svjecice mijenjaju na cca 30tkm ponekad na 45tkm a ponekad na 60tkm. na zadnjem servisu su mi rekli da je bila izmjena na 60tkm,a danas mi tvrde na 45tkm.. tko je tu više lud!! Uputio sam cak i pismo u KIA-u i smatram se prevarenim. Zašto..? pa zato jer imaju neku foru ako je auto stariji od 5g a moj je, 2013 (pro ceed 1.4) mogu ugraditi zamjenske dijelove i auto mi ostaje pod istom garancijom. Uglavnom servis se čudio tome i kaže da ja imam garanciju od 7g i da to ne smijem napraviti jer gubim garanciju ugradivši zamjenske dijelove!!?? uglavnom evo link na stranicu pa prosudite sami da li sam prevaren i znaju li oni uopće svoj posao!!??

https://www.kia.hr/sezonska_ponuda/r..._economy_line/
cannondale1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:12   #4845
Vjerojatno si prevaren. Istu foru imaju u hyundai servisima Mene je tip zvao da mi veli kako su mi plocice pri kraju i hocu li original ili original zamjenske.
Na pitanje koja je razlika nije znao dati odgovor jer i jedne i druge dolaze iz Hyundaia. Org 800 kn, org zamjenske 400 kn.
Uzeo sam zamjenske i nisam požalio. Ne cvile i dobro koce. Sada su na autu vec 50 tkm.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:36   #4846
Quote:
Prigorecc kaže: Pogledaj post
Vjerojatno si prevaren. Istu foru imaju u hyundai servisima Mene je tip zvao da mi veli kako su mi plocice pri kraju i hocu li original ili original zamjenske.
Na pitanje koja je razlika nije znao dati odgovor jer i jedne i druge dolaze iz Hyundaia. Org 800 kn, org zamjenske 400 kn.
Uzeo sam zamjenske i nisam požalio. Ne cvile i dobro koce. Sada su na autu vec 50 tkm.
Da,čista klasika... vjerovatno je i proizvođač pločica isti Ali kako su ostali zatečeni kad sam im rekao da imaju ovo s ponudom za vozila starija od 5g.. nisu znali uopće što reći. Samo su se izmotavali i rekli da to ne smijem napraviti!! A gle link... zanimljivo zar ne
Sad čekam njihov odgovor iz KIA-e i iz servisa,a onda ću malo to isto iznjeti u medije.Ako sam ja prevaren neka barem drugi budu upoznati i neka jeftinije prođu. Eh da,nisam spomenuo da mi je prvo zaračunato 5.5L ulja!!!! dobro da sam tražio da prvo pogledam račun. 5.5L!!!!!!! onda su se ispricavali da je krivo naplaceno ulje da je to kolicina za diesel!!! i onda nš pop..diti
cannondale1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 00:15   #4847
KMAG je glavni razlog zasto Kiu necu vise ni pogledat dok god su oni zastupnici, a ni Hyundai jer je sigurno slicna prica i sad pusem na hladno,nakon 4 god zivce sam izgubio na servisima,ovih 7 god jamstva mogu si nabit u neko mjesto.
F.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:51   #4848
Postoje i drugi zastupnici. U Osijeku se nedavno pojavio drugi (ne mogu se sad sjetit kako se zovu :/ ) i mogu reći da su bili duplo jeftiniji što se tiče zamjenskog TPMS senzora.
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:28   #4849
Bar u Zagrebu i okolici imaš izbora što se tiče servisa za Kiu. Ja sam išao samo jednom na Žitnjak. Nakon toga u Kia Leško u Krapini.
zaccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:34   #4850
U Splitu sa Prizmićem, to jest sa njihovim servisom u 4 godine nije bilo nikakvih problema.
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:37   #4851
Je li Prizmić jos uvijek u garazi ili su otvorili neki novi servis?

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
spas021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:38   #4852
Quote:
spas021 kaže: Pogledaj post
Je li Prizmić jos uvijek u garazi ili su otvorili neki novi servis?

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
Ja idem u garažu u Koteksa, ne znam da li imaju neki drugi servis.
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:52   #4853
Jedno je zastupnik a drugo ovlasteni servis i salon,a svi oni spadaju pod KMAG,ne daj boze da imate prometnu,ja sam cekao dijelove 20 dana za 2014 ceeda,to je kriminal, trebali su mi hitno dijelovi ovjesa,oni ih u Hrvatskoj nisu imali???To je po meni bila kap koja je prelila casu nezadovoljstva.
F.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:33   #4854
Angry

Quote:
F.M kaže: Pogledaj post
KMAG je glavni razlog zasto Kiu necu vise ni pogledat dok god su oni zastupnici, a ni Hyundai jer je sigurno slicna prica i sad pusem na hladno,nakon 4 god zivce sam izgubio na servisima,ovih 7 god jamstva mogu si nabit u neko mjesto.
U ovome se slažem! ne mogu reći da je auto loš ali ti se sve skupa zgadi pored ovakvih neznalica!! Ovaj tren sam došao od njih jer sam im odnio printani primjerak njihove akcijske ponude za aute starije od 5g. Na kraju mi kažu pa što nisam tražio to jucer!!?? pa nisu ni znali za to dok nisam rekao i poslao E-mail!!! i pitam ih danas koliko su puta tokom danasnjeg dana mušterijama dali do znanje da mogu proći jeftinije s dijelovima.. Naravno da je ostao muk i tišina jer nikome nisu ponudili!! zašto nemaju to na plakatu unutar prijema?! ma gade mi se!! u SLO mi je servis za ovo sto sam radio 236€
cannondale1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:03   #4855
Pozdrav, jucer sam iz salona dopelao novu kiu ceed 2017 i htio sam si staviti celicne felge od kie 2014god. i nepasu mi gore, felga zapinje a brojevi i razmak rupa sve mi stima.. jel mi moze tko pomoci ili jel netko imao slican problem?
Koska7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:48   #4856
Quote:
Koska7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jucer sam iz salona dopelao novu kiu ceed 2017 i htio sam si staviti celicne felge od kie 2014god. i nepasu mi gore, felga zapinje a brojevi i razmak rupa sve mi stima.. jel mi moze tko pomoci ili jel netko imao slican problem?
Kolko cola je stara i nova felga,koji et i kolki razmak rupa, koji jot? Koje gume stavljas dimenzija? Postoje kalkulatori s kojima sve izracunas
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:14   #4857
16 cola i stara i nova..razmak rupa 5x114,3.. jot mislim da 6,5.. gume 205 55 16.. celicna felga mi zapinje za celjust na disku..neki ljudi su mi rekli da navodno moram nove felge bas kupit za taj model.
Koska7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:35   #4858
Quote:
Koska7 kaže: Pogledaj post
16 cola i stara i nova..razmak rupa 5x114,3.. jot mislim da 6,5.. gume 205 55 16.. celicna felga mi zapinje za celjust na disku..neki ljudi su mi rekli da navodno moram nove felge bas kupit za taj model.
Trazi felge po ovim dimenzijama. Celicna ili aluminijska svejedno. Mogu biti i odstupanja al to ti najbolje navest podatke od obje felge pa se moze izracunat.

https://www.wheel-size.com/size/kia/ceed/2017/

Po ovom jedino na 1.4 crdi ide et50. Al to nebi trebalo smetat ak si stavio et51. Premala razlika da zapinje
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:47   #4859
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Trazi felge po ovim dimenzijama. Celicna ili aluminijska svejedno. Mogu biti i odstupanja al to ti najbolje navest podatke od obje felge pa se moze izracunat.

https://www.wheel-size.com/size/kia/ceed/2017/

Po ovom jedino na 1.4 crdi ide et50. Al to nebi trebalo smetat ak si stavio et51. Premala razlika da zapinje
Ok, hvala ti.
Koska7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:10   #4860
Quote:
Koska7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jucer sam iz salona dopelao novu kiu ceed 2017 i htio sam si staviti celicne felge od kie 2014god. i nepasu mi gore, felga zapinje a brojevi i razmak rupa sve mi stima.. jel mi moze tko pomoci ili jel netko imao slican problem?
Te čelične felge su sa Ceeda iz 2014 ili od nekog drugog modela?
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.