Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2014., 13:26   #201
Quote:
vitaka kaže: Pogledaj post
Razlika u tom slučaju je da vlasnik tvrtke plaća davanja/doprinose na prijavljenu dobit i dohodak, a ovaj freelancera ne plaća baš ništa. Da bi vlasnik tvrtke bio konkurentan u odnosu na ovog freelancera, spušta cijenu na razinu isplativosti, te je time prisiljen da sakrije dio dobiti. Freelancera tako poštenog obrtnika gura u grješne aktivnost. To ti je taj kotač...
Tko kaže da plaća? Pogledaj listu dužnika. Nema nikakve razlike između jednih i drugih, a vidim da vi zanatlije pokušavate ( kao i u svakoj branši ) nametnuti svoja cehovska rješenja.

Gospodo, postoji nešto što se zove slobodno tržište, a to što porezna ne radi svoj posao nema veze sa istim.

Evo kako to riješavaju na zaostalom Zapadu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:58   #202
Molim vas da raspravu nastavite privatnim porukama, a ovdje ostavite mjesto razmjeni iskustava o vjenčanim fotografima i snimateljima. Hvala.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 17:51   #203
Mayo, zar ovo nije korisno buducim mladenkama? U nekoliko navrata se spomenilo da se trazi racun i ugovor za snimanje, da se pazi s freelancerima i slicno, mislim da bi trebalo bit korisno cut iz prve ruke sta i kako treba ocekivat od fotogfa u pravnom smislu, i sta inspekcija ima pravo ako vam se pojavi na vjencanju.


"Available Light. As in, Every. Available. Light." By D.H.
hrrrle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 17:59   #204
jedno pitanjce, daklem udajem se 6.12 al nece bit svadba daklem ja, dragi, dva kuma i dvije mame kod maticara(starogradska vjecnica u zg-u), i nakon toga na cevape...daklem dali nas normalno mogu kumovi ili mame slikat sa svojim mobitelima/foticima jer nemam namjeru za tih par slika unajmljivat ikakvog profi fotografa?
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 20:07   #205
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
jedno pitanjce, daklem udajem se 6.12 al nece bit svadba daklem ja, dragi, dva kuma i dvije mame kod maticara(starogradska vjecnica u zg-u), i nakon toga na cevape...daklem dali nas normalno mogu kumovi ili mame slikat sa svojim mobitelima/foticima jer nemam namjeru za tih par slika unajmljivat ikakvog profi fotografa?
Imas dežurne fotografe u Starogradskoj vijećnici koji ti mogu pofotkat vjenčanje za cca 250 kn (foto), možeš uzeti i video koji je oko 300 kn. Ostavi se fotkanja s mobitelom jer ces kod pokreta dobiti mutne fotografije. Ako imas nekog tko barem nesto zna o fotografiranju, neka uzme fotic. Znaci jednog fotografa, a ne njih pet, jer ti to nece dozvoliti.

Moja preporuka je da uzmes profi fotografa, po mogucnosti u pratnji, tako da moze zabilježiti okupljanje, koju fotku na gornjem gradu i sl. Vjenčanja su prigoda koju bi trebalo kvalitetno ovjekovjeciti.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.

Zadnje uređivanje vitaka : 19.11.2014. at 20:15.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 20:13   #206
Možda sam zalutao..., ali imam dosta filmova onih koji su išli na projektor..., a nemam projektora.Zanima me da li tko zna ikoga da se bavi sa prebacivanjem tih vrpci na neki moderniji mediji?
__________________
vkrnic blog
vkrnic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 22:13   #207
Quote:
vitaka kaže: Pogledaj post
Imas dežurne fotografe u Starogradskoj vijećnici koji ti mogu pofotkat vjenčanje za cca 250 kn (foto), možeš uzeti i video koji je oko 300 kn. Ostavi se fotkanja s mobitelom jer ces kod pokreta dobiti mutne fotografije. Ako imas nekog tko barem nesto zna o fotografiranju, neka uzme fotic. Znaci jednog fotografa, a ne njih pet, jer ti to nece dozvoliti.

Moja preporuka je da uzmes profi fotografa, po mogucnosti u pratnji, tako da moze zabilježiti okupljanje, koju fotku na gornjem gradu i sl. Vjenčanja su prigoda koju bi trebalo kvalitetno ovjekovjeciti.
hvala na odgovoru
ali okupljanja nece bit, nas je sestoro i to familija i to je to, svadba je cisto papirologije radi s obzirom da zivimo zajedno 13 godina...po meni to nije nikakva prigoda vec samo nacin da drzava uzme jos malo love, kuzis, ne patim na nista od toga, da se moze on line potpisat taj komad papira to bi napravila al nazalost se ne moze...

moje pitanje je bilo samo hoce li itko radit probleme ako se bude slikalo mobitelima/ili s najobicnijim dig foticem i to je to
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 22:58   #208
Quote:
hrrrle kaže: Pogledaj post
Mayo, zar ovo nije korisno buducim mladenkama? U nekoliko navrata se spomenilo da se trazi racun i ugovor za snimanje, da se pazi s freelancerima i slicno, mislim da bi trebalo bit korisno cut iz prve ruke sta i kako treba ocekivat od fotogfa u pravnom smislu, i sta inspekcija ima pravo ako vam se pojavi na vjencanju.
Slazem se, informacije o inspekcijama i njihovim ovlastima te o pravnim obvezama fotografa su korisne. No, beskrajnom prepucavanju o tome je li bolje/ispravnije izdavati racune ili raditi preko ugovora nije mjesto na ovoj temi.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 06:53   #209
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru
ali okupljanja nece bit, nas je sestoro i to familija i to je to, svadba je cisto papirologije radi s obzirom da zivimo zajedno 13 godina...po meni to nije nikakva prigoda vec samo nacin da drzava uzme jos malo love, kuzis, ne patim na nista od toga, da se moze on line potpisat taj komad papira to bi napravila al nazalost se ne moze...

moje pitanje je bilo samo hoce li itko radit probleme ako se bude slikalo mobitelima/ili s najobicnijim dig foticem i to je to
Jel se mozes danas slikati svojim foticem/mobitelom ispred vjecnice?
Onda ne vidim zasto nebi mogla na dan kad ces potpisati papir...
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 08:14   #210
Quote:
vkrnic kaže: Pogledaj post
Možda sam zalutao..., ali imam dosta filmova onih koji su išli na projektor..., a nemam projektora.Zanima me da li tko zna ikoga da se bavi sa prebacivanjem tih vrpci na neki moderniji mediji?
Ovo i mene zanima. moji mama i tata imaju snimku svadbe koja se samo projektorom može gledat. A Projektor nemamo. Tako da još nijednom nisam vidjela tu snimku, a i oni sami samo jednom nakon vjencanja. Bilo bi super kad bi netko imao informaciju gdje se može prebaciti u neki suvremeniji format.
__________________
Laku noć, njene pospane oči...
Mala Vidra 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 09:12   #211
Želim snimati 2-3 vjenčanja potpuno besplatno. Čisto za potrebe svog booka i skupljanja referenci.

Kako to izvesti? naravno, niko mi neće od inspekcije (ako se pojavi) vjerovat da radim džabe i kako to pokriti onda da bude sve legalno jer ne želim radit u grču cijelu večer.

Možete mi pomoći kako to izvesti? hvala.
strganaoprema is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 09:43   #212
potpišete ugovor s mladencima? ne radite nelegalno ako snimate besplatno
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 14:22   #213
Možes snimati besplatno, ali otvori obrt, firmu ili što već, inače ne radiš legalno.
Ugovor s mladencima ti ništa ne znači za legalan rad, osim ako oni nemaju firmu pa te zaposle kod sebe :-)
Ali da može pomoći poslje ako bude problema u vezi tvojih materijala i sl., to da. S druge strane to ti je dokaz da radiš nelegalno ako nemaš firmu/obrt i neko te lako prijavi, kao i na temelju slika na webu i sl.
fotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 14:25   #214
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
Jel se mozes danas slikati svojim foticem/mobitelom ispred vjecnice?
Onda ne vidim zasto nebi mogla na dan kad ces potpisati papir...

znam za ispred vjecnice, al mene zanima unutar, dakle za vrijeme vjencanja?
fala
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 19:06   #215
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
znam za ispred vjecnice, al mene zanima unutar, dakle za vrijeme vjencanja?
fala
Na dogovorima za svoje vjenčanje jasno sam pitala matičarku je li dozvoljeno da naš prijatelj, gost na vjenčanju fotka i rekla je da može slobodno. Tako je i bilo. U to vrijeme (prije nekoliko godina) na forumu se dosta pisalo da se ne smije, da ne daju pa sam htjela biti sigurna.
Uglavnom, niti ne znam s kojim razlogom bi itko zabranio
Tako da sam uvjerena da nećeš imati problema.
Kad fotkam za svoj studio uvijek imam dokument na kojem navedeno da obavljam djelatnost za koju je firma registrirana, ali ni to me nitko nikad tražio. Mogla bih biti samo mrvu ležernije odjevena gošća s velikim fotićem
HigherLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 20:02   #216
Quote:
fotko kaže: Pogledaj post
Možes snimati besplatno, ali otvori obrt, firmu ili što već, inače ne radiš legalno.
Ugovor s mladencima ti ništa ne znači za legalan rad, osim ako oni nemaju firmu pa te zaposle kod sebe :-)
Ali da može pomoći poslje ako bude problema u vezi tvojih materijala i sl., to da. S druge strane to ti je dokaz da radiš nelegalno ako nemaš firmu/obrt i neko te lako prijavi, kao i na temelju slika na webu i sl.
Fotke na webu same po sebi nisu dokaz da netko nije fotkao besplatno, a niti za imati web ne moraš imati firmu nit obrt

Ovaj dio s radom na autorski i mogućnost sklapanja takvog ugovora između dvije osobe nije mi jasan i tu ništa ne bih tvrdila.

Zeznuto može biti oglašavanje obavljanja neregistrirane djelatnosti jer upit može poslati i neki inspektor pa kad mu se podastre cjenik ne može se baš tvrditi da se radi besplatno.
HigherLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 22:26   #217
Quote:
HigherLove kaže: Pogledaj post
Fotke na webu same po sebi nisu dokaz da netko nije fotkao besplatno, a niti za imati web ne moraš imati firmu nit obrt
.
Nisu, ali ako ima web stranicu na kojoj nudi svoje usluge, ili ima cijenik, onda mu sama stranica, cijenik i sve što ima može biti dokaz protiv njega.
fotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 12:03   #218
Quote:
Mala Vidra 88 kaže: Pogledaj post
Ovo i mene zanima. moji mama i tata imaju snimku svadbe koja se samo projektorom može gledat. A Projektor nemamo. Tako da još nijednom nisam vidjela tu snimku, a i oni sami samo jednom nakon vjencanja. Bilo bi super kad bi netko imao informaciju gdje se može prebaciti u neki suvremeniji format.
Ima kolegu koji radi telekiniranje. Cjena je oko 10kn po minuti. Rolice filma su oko 3 - 5 min. Ako si zainteresirana javi u PM.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 23:50   #219
Quote:
HigherLove kaže: Pogledaj post
Na dogovorima za svoje vjenčanje jasno sam pitala matičarku je li dozvoljeno da naš prijatelj, gost na vjenčanju fotka i rekla je da može slobodno. Tako je i bilo. U to vrijeme (prije nekoliko godina) na forumu se dosta pisalo da se ne smije, da ne daju pa sam htjela biti sigurna.
Moze se. Vec sam dva puta u godinu dana prijateljima tamo fotkao obred vjencanja. Niko nije trazio nikakve papire, niko se nije bunio. Maticarka je rekla da je sve ok.
Zvao sam i maticni ured prije samog vjencanja za provjerit je li slucajno treba neka dozvola i rekli su da ne znaju za nikakve zabrane/dozvole.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 23:24   #220
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
znam za ispred vjecnice, al mene zanima unutar, dakle za vrijeme vjencanja?
fala
udala sam se 11.10. ove godine i nitko nije spominjao nikakve zabrane fotografiranja obreda.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.