Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2014., 16:09   #21
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
Ali prilagođeni program se ne može dobiti na zahtjev, ne? Ako je učenik normalnih sposobnosti...
Rečeno je da učeniku "neki predmeti ne idu",a to se onda rješava individualiziranim ili prilagođenim programom.
Rossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 17:40   #22
posljedice... netko ih gleda kao kaznu, netko kao normalanu reakciju s druge strane. i uvijek postoje. baš uvijek.

ima mogućnost ne učiti i ne slušati na satu, padati razrede do šesnaestog rođendana i onda se ispisati. nitko ga ne smije prisiljavati na učenje. osim onih koji ga hrane i koji će skupa s njim snositi posljedice njegovih odluka ako ih podrže. tada, kad bude nkv radnik može moliti na okolo da ga netko primi da na crno izučava zanat pa kad mu dođe iz guzice u glavu položiti večernju školu i majstorski ispit. ne bi bio ni prvi ni zadnji.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 10:08   #23
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
Zdravo svima! Jeste li vidjeli situaciju u kojoj učenik potpuno ne želi učiti neki nastavni predmet koji je proglašen obveznim u nastavnom programu (npr. jer ga sasvim ne zanimaju matematika ili strani jezici ili učenik misli da mu ti predmeti nikako ne idu)? Ima li opisani problem rješenje? Trebamo li poštovati stav učenika ili moramo inzistirati na sudjelovanju u nastavi iz tih predmeta jer su oni ipak važni i korisni?
Hvala unaprijed!
Ako učenik misli da mu ti predmeti ne idu, treba mu pomoći pri svladavanju gradiva.

Što se tiče bojkota predmeta jer ga to ne zanima - školski program je propisan i ako odluči ne učiti određeni predmet može se samo dovesti u situaciju da ne završi školovanje, jer će imati negativnu ocjenu i padati razred.

Ne vidim koristi od poštivanja stava u smislu opisanog, korisnije bi bilo djetetu pojasniti da ima obavezu učiti taj predmet, jer ga na kraju krajeva i nakon školovanja očekuju obaveze koje mu se neće baš uvijek sviđati...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 09:18   #24
Zanima me:
1. Je li moguć kompromis ako učenik ima odlične ocjene iz svih predmeta osim bojkotiranog? Mora li i onda pasti razred samo zbog jednog predmeta?
2. Je li sasvim sigurno da će učenik imati negativnu ocjenu ako nikako ne uči neki predmet? Je li moguće imati nekakvu ogromnu sreću pogoditi dovoljno pravilnih odgovora na nekim ili svim testovima da bi na kraju imao pozitivnu ocjenu?
Orlin1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:11   #25
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
Zanima me:
1. Je li moguć kompromis ako učenik ima odlične ocjene iz svih predmeta osim bojkotiranog? Mora li i onda pasti razred samo zbog jednog predmeta?
2. Je li sasvim sigurno da će učenik imati negativnu ocjenu ako nikako ne uči neki predmet? Je li moguće imati nekakvu ogromnu sreću pogoditi dovoljno pravilnih odgovora na nekim ili svim testovima da bi na kraju imao pozitivnu ocjenu?
Odgovor na ova pitanja zna svatko tko je barem jednu godinu isao u drzavnu skolu i imao redovni nastavni program RH.
Rossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:28   #26
Quote:
Rossa kaže: Pogledaj post
Odgovor na ova pitanja zna svatko tko je barem jednu godinu isao u drzavnu skolu i imao redovni nastavni program RH.
Ja nikada nisam živio u RH, a i pitao sam sasvim teoretski na temi.
Orlin1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:38   #27
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
Zanima me:
1. Je li moguć kompromis ako učenik ima odlične ocjene iz svih predmeta osim bojkotiranog? Mora li i onda pasti razred samo zbog jednog predmeta?
2. Je li sasvim sigurno da će učenik imati negativnu ocjenu ako nikako ne uči neki predmet? Je li moguće imati nekakvu ogromnu sreću pogoditi dovoljno pravilnih odgovora na nekim ili svim testovima da bi na kraju imao pozitivnu ocjenu?
1. Ne. Mi smo u gimnaziji imali primjer ucenika koji je iz svega imao 5, a biologiju je izjavio da nece uciti. Profesorica ga je ocjenjivala kao i sve ostale te je redovito isao na popravni, tad bi napokon naucio za 2.

2. salabahter?
Mozes prepisivati psihologiju ili sociologiju i izvuci se, ali naveo si predmete poput matematike i stranih jezika. Dakle i pod 2 je odgovor ne. Mozda jednu godinu, ali iz tih predmeta se gradivo nadovezuje na prethodno, ako ces polagati drzavnu maturu...
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:47   #28
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
2. salabahter?
Mozes prepisivati psihologiju ili sociologiju i izvuci se, ali naveo si predmete poput matematike i stranih jezika. Dakle i pod 2 je odgovor ne. Mozda jednu godinu, ali iz tih predmeta se gradivo nadovezuje na prethodno, ako ces polagati drzavnu maturu...
A je li moguće biti pošten, ali iznimno sretan? Imate li mnogo testova gdje morate birati pravilni odgovor između nekoliko ponuđenih? Ako da, valjda možeš imati sreću pogoditi dovoljno pravilnih odgovora za pozitivnu ocjenu?
Orlin1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:56   #29
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
A je li moguće biti pošten, ali iznimno sretan? Imate li mnogo testova gdje morate birati pravilni odgovor između nekoliko ponuđenih? Ako da, valjda možeš imati sreću pogoditi dovoljno pravilnih odgovora za pozitivnu ocjenu?
Ne, ako je takav tip pitanja onda ili treba vise od 70% za dva ili postoje negativni bodovi da bi se izbjeglo pogadanje odgovora.
Ja sam se prvi put susrela s takvim tipopm ispita na faksu, u osnovnoj i srednjoj su vecinom bila usmena ispitivanja i pismeni. Postoji negdje pravilnik ali mislim da nema predmeta bez usmenog odgovaranja.
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 13:02   #30
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
Ne, ako je takav tip pitanja onda ili treba vise od 70% za dva ili postoje negativni bodovi da bi se izbjeglo pogadanje odgovora.
To samo pravi vjerojatnost za pozitivnu ocjenu premalom, ali ona ostaje ipak nenulta.
Orlin1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 13:08   #31
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
To samo pravi vjerojatnost za pozitivnu ocjenu premalom, ali ona ostaje ipak nenulta.
Mozes sucajno cuti neki informaciju na TV-u i bas te to pita i da 2.
Statisticki gledano, mozes jednom izvuci 2, dugorocno ne.

Recimo da imaju 4 pismena s ponudenim odgovrima godisnje svaki po 20 pitanja i treba ti 70% za dva... izracunaj malo... nema sanse

a ovo je najbolji moguci slucaj, da nema usmenih a na pismenom su samo zadaci na zaokruzivanje
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 13:11   #32
Ako radis istrazivanje za knjigu, ubaci malo sf-a ili fantasya pa ces objasniti kako glavni lik prolazi razred.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 21:55   #33
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
A je li moguće biti pošten, ali iznimno sretan? Imate li mnogo testova gdje morate birati pravilni odgovor između nekoliko ponuđenih? Ako da, valjda možeš imati sreću pogoditi dovoljno pravilnih odgovora za pozitivnu ocjenu?
bez obzira kakav je test, ako pratiš na satu na kojem moraš sjediti nema šanse da ne dobiješ dvojku, bez obzira na tip pitanja. ako se radi o lakšem predmetu možeš izvuči i četvorku. znači, treba iskoristiti vrijeme koje moraš prosjediti i uključiti pola mozga i prolaz je zagarantiran.

baš me zanima o kojem se razredu radi. naravno, i o predmetu.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 22:06   #34
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
Mozes sucajno cuti neki informaciju na TV-u i bas te to pita i da 2.
Statisticki gledano, mozes jednom izvuci 2, dugorocno ne.

Recimo da imaju 4 pismena s ponudenim odgovrima godisnje svaki po 20 pitanja i treba ti 70% za dva... izracunaj malo... nema sanse

a ovo je najbolji moguci slucaj, da nema usmenih a na pismenom su samo zadaci na zaokruzivanje
Ja nisam ekspert za teoriju vjerojatnosti, ali dosta je dobro znam jer igram backgammon. Istražit ću nešto i probat ću izračunati kad imam vremena. Osim toga nije mi jasno:
1. Je li potrebno imati pozitivnu ocjenu na sva 4 testa da bi prošao razred?
2. Mislim da je prolazak moguć čak i ako ima i usmenih ili drugog tipa pismenih ispitivanja ako možeš kompenzirati slabe ocjene iz tih ispitivanja pozitivnim rezultatima na testovima. Jesam li u pravu?
Na kraju, mala vjerojatnost za nešto ne znači da se to ne može dogoditi u praksi. Npr., koliko ja znam, u našem backgammon klubu netko je nekada dobio 6-6 na kockicama 5 puta za redom. Vjerojatnost za to je samo 1/60 466 176, ali već imamo precedent.
Orlin1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 22:10   #35
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
baš me zanima o kojem se razredu radi. naravno, i o predmetu.
Ja opisujem hipotetičnu situaciju i ne konkretiziram razred i predmet.
Orlin1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 01:17   #36
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
Zanima me:
1. Je li moguć kompromis ako učenik ima odlične ocjene iz svih predmeta osim bojkotiranog? Mora li i onda pasti razred samo zbog jednog predmeta?
2. Je li sasvim sigurno da će učenik imati negativnu ocjenu ako nikako ne uči neki predmet? Je li moguće imati nekakvu ogromnu sreću pogoditi dovoljno pravilnih odgovora na nekim ili svim testovima da bi na kraju imao pozitivnu ocjenu?
Ova pitanja, kao i uvodno, su, uz dužno poštovanje, vrlo glupa.

Da, past će razred ako ni na jednom popravnom roku ne zna za dva i imat će negativnu ocjenu ako nikako ne uči za taj predmet.

Ne, ne treba se "poštovati" učenikova želja da ne uči neki predmet. On nije mjerodavan da odlučuje o tome.
U osnovnoj školi će imati posljedice, a srednja nije obavezna, pa ako mu se ne da, slobodan je ispisati se.

Ne možeš postavljati ništa hipotetski jer gotovo svaki prolaz ili pad ovisi od konkretnog učenika, konkretnog profesora i konkretne škole (ravnatelja, ostalih učenika i tako dalje).
Nema odgovora na tvoja pitanja.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 13:08   #37
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ova pitanja, kao i uvodno, su, uz dužno poštovanje, vrlo glupa.

Da, past će razred ako ni na jednom popravnom roku ne zna za dva i imat će negativnu ocjenu ako nikako ne uči za taj predmet.

Ne, ne treba se "poštovati" učenikova želja da ne uči neki predmet. On nije mjerodavan da odlučuje o tome.
U osnovnoj školi će imati posljedice, a srednja nije obavezna, pa ako mu se ne da, slobodan je ispisati se.

Ne možeš postavljati ništa hipotetski jer gotovo svaki prolaz ili pad ovisi od konkretnog učenika, konkretnog profesora i konkretne škole (ravnatelja, ostalih učenika i tako dalje).
Nema odgovora na tvoja pitanja.
odgovorila si točno ono što sam i ja mislila.
tema je u najmanju ruku,čudna.
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 11:25   #38
Lol
Najbolje još da mamina i tatina zlata sami odlučuju šta će učiti a šta ne i još za to i proći razred
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 16:05   #39
Pitanja su stvarno smijesna. Naravno da postoji mogucnost da se netko skrumpira i dobije pozitivnu ocjenu iz predmeta koji nije ucio. Mogucnost je mala, ali uvijek postoji. Sad bas da mi je dovoljno da ta mogucnost postoji (iako je mala) i da cu tako izlaziti na ispite i vjerovati da cu bas ja biti te srece....
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 16:24   #40
Meni nikad nijedan predmet nije bio grozan. Bili su mi grozni oni predmeti u kojima nastavnik nije imao želju naučiti ništa učenike, koji su govorili da su učenici loši u učenju jer jednostavno ne žele učiti i vole markirati s nastave jer su takvi po prirodi.
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.