Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li ateist ili teist?
Ateist 145 58.94%
Teist 87 35.37%
Agnostik 14 5.69%
Glasovatelji: 246. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2015., 22:24   #1
Jeste li ateist ili teist?

Evo zanima me koliko tinejđera su ateisti. Molim moderatore da ne gledaju na ovo kao na pitanje koje treba biti postavljeno u Religiju jer većina teen populacije na ovom forumu kruži na ovom forumu a ne na Religija pa ovako dobivamo točnije rezultate.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 13:20   #2
Jesi ovo teist sad izmislio ili to postoji kao rijec?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:04   #3
Quote:
Gunster kaže: Pogledaj post
Jesi ovo teist sad izmislio ili to postoji kao rijec?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Uguglaj teist i dobit ćeš teizam. Vjerovanje u postojanje Boga je teizam, ateizam je odsustvo vjerovanja u Boga.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:09   #4
Quote:
Gunster kaže: Pogledaj post
Jesi ovo teist sad izmislio ili to postoji kao rijec?


OT: teist sam.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:21   #5
Ateist sam od 3. razreda osnovne.
A i vecina ljudi koje poznam su ateisti ili barem agnostici
CoffeeMug is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:26   #6
Quote:
CoffeeMug kaže: Pogledaj post
Ateist sam od 3. razreda osnovne.
A i vecina ljudi koje poznam su ateisti ili barem agnostici
Ja sam od 8. osnovne, zapravo nikad dotad nisam razmišljao o bogu ili vjeri, samo sam se pricestio zbog neke kao tradicije, tako se i molio... Oko mene su svi vjernici, većinom katolici
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:55   #7
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Ja sam od 8. osnovne, zapravo nikad dotad nisam razmišljao o bogu ili vjeri, samo sam se pricestio zbog neke kao tradicije, tako se i molio... Oko mene su svi vjernici, većinom katolici
Pa ako su ti u obitelji vjernici cak je i cudno da ti nisi.. Meni su uvjek govorili da sam izaberem
Pa sam procito i bibliju iz znatizelje a sakramente imam do krizme, isto samo zbog tradicije
CoffeeMug is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 15:22   #8
Quote:
CoffeeMug kaže: Pogledaj post
Pa ako su ti u obitelji vjernici cak je i cudno da ti nisi.. Meni su uvjek govorili da sam izaberem
Pa sam procito i bibliju iz znatizelje a sakramente imam do krizme, isto samo zbog tradicije
Tako meni govore da se krizmam jer je to tradicija Hrvata. Kako me živcira kad mi to neko kaže, a krizmanje zbog tradicije umanjuje značenje samog sakramenta. Tako mi mater prima popa u kuću da blagoslovi samo zato jer je to neka tradicija, da ne bi ispali drugačiji od većine ovdje. Cijelo djetinjstvo proveo sam uz neke nacionaliste i 'prave Hrvate'. Čak sam i sam ja imao neke šovinističke misli dok sam bio mlađi, al sam tada bio glup i to je bio utjecaj moje okoline. Ali to nije tema ovdje, pa nije potrebna ikoja diskusija o tome.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 15:39   #9
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Tako meni govore da se krizmam jer je to tradicija Hrvata. Kako me živcira kad mi to neko kaže, a krizmanje zbog tradicije umanjuje značenje samog sakramenta. Tako mi mater prima popa u kuću da blagoslovi samo zato jer je to neka tradicija, da ne bi ispali drugačiji od većine ovdje. Cijelo djetinjstvo proveo sam uz neke nacionaliste i 'prave Hrvate'. Čak sam i sam ja imao neke šovinističke misli dok sam bio mlađi, al sam tada bio glup i to je bio utjecaj moje okoline. Ali to nije tema ovdje, pa nije potrebna ikoja diskusija o tome.
Pa budino realni sakramenti ni nemaju neko veliko znacenje.. A to za tradiciju roditelji uvjek govore djeci jer zele da razmisljas kao oni, a kasnije kad si stariji sam odlucis
CoffeeMug is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 17:02   #10
Quote:
Gunster kaže: Pogledaj post
Jesi ovo teist sad izmislio ili to postoji kao rijec?


OT: Ateist sam od svoje 12. godine, no uredno sam primio sve sakramente i isao na vjeronauk do kraja osnovne iako je i moja stara ateist, jer eto, "da se ne isticem".
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 18:00   #11
Ateist od 12. godine. Moji su teisti. Nisam krizmana jer sam smatrala da nije u redu da odem na sakrament koji "potvrđuje moju vjeru u boga", ako u boga ne vjerujem; usprkos tome što sam bila jedina u razredu koja se nije krizmala. No, išla sam na vjeronauk do kraja osnovne.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 23:02   #12
Sve više imam osjećaj da sam trebao napisati što znači teist a što ateist
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 23:20   #13
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Tako meni govore da se krizmam jer je to tradicija Hrvata. Kako me živcira kad mi to neko kaže, a krizmanje zbog tradicije umanjuje značenje samog sakramenta. Tako mi mater prima popa u kuću da blagoslovi samo zato jer je to neka tradicija, da ne bi ispali drugačiji od većine ovdje. Cijelo djetinjstvo proveo sam uz neke nacionaliste i 'prave Hrvate'. Čak sam i sam ja imao neke šovinističke misli dok sam bio mlađi, al sam tada bio glup i to je bio utjecaj moje okoline. Ali to nije tema ovdje, pa nije potrebna ikoja diskusija o tome.
E vidis lagali su te, kako inace mladjima lazu. Od 1945 - 1991 godine minimum 80% ljudi se nikad nije ni krstilo a kamoli da su bili vjernici, to su radili oni u manjim sredinama a cak niti tamo svi. U vecim gradovima je toga bilo u tragovima. Od 1991 svi kao kad stisnes prekidac postaju ultra katolici i govore da je tako bilo oduvijek, lazu! Moji nisu se nikad krstili niti ja, niti imamo ikakve veze sa crkvom niti postojimo u njenim spisima, nismo licemjeri kao vecina. Narod ti je kao ovce, promjeni se politika, coban zafucka, a ovce krenu. Nazalost je tako. Pa onda neki kao ti pocinju shvacati kako su nacije i religije nesto sto je izmislio covjek a ne majka priroda, pa pocinjes shvacati da tvojim zilama ne tece 'hrvatska' krv i geni jer geni i krv imaju veze sa biologijom, koja je postojala puno prije nego je ikakva nacija na ovoj planeti bila IZMISLJENA. Pa onda shvatis kako su ljudi glupi kada se u vezi izisljenih stvari mrze i ratuju i dan danas.

Nacija i Religija su dva glavna alata za manipulaciju masa, i dva glavna alata zbog kojih su bili svi ratovi u povijesti covjecanstva. Umjesto da to ljudi ukidaju i da se udruzuju, prvo kontinenti pa onda planet, umjesto toga se to i dalje njeguje. To su dva najveca zla u covjecanstvu i dva najveca primitivizma.
Recimo, krivim, nasilnim putem (ali nikada u potpunosti iskreno takodjer) je komunizam pokusao tome stati na kraj, ali na krivi nacin pa je propao. Zato oni koji su nacionalno i vjerski optereceni i vole zlocinacke porazene snage u drugom svjetskom ratu, ce uvijek napadati partizane i sovjete (ruse) a rijetko amerikance i engleze iako su i od njih izgubili takodjer rat. Zasto? Pa zbog komunizma, zbog nacija i religija, a i zbog toga sto je crvena armija zadala zadnji udarac ulaskom u Berlin, ali vise zbog onog prvog.

Uglavnom, to dvoje samo siri mrznju, podjele, ratove, beskrajna medjusobna optuzivanja i teorije zavjere, gledanje na cinjenice iz razlicitih uglova, svaka strana ima svoju istinu itd. Nema kraja tome dok to dvoje ljudima vlada i nesto im predstavlja.
KaligulaPametni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 23:51   #14
Quote:
KaligulaPametni kaže: Pogledaj post
E vidis lagali su te, kako inace mladjima lazu. Od 1945 - 1991 godine minimum 80% ljudi se nikad nije ni krstilo a kamoli da su bili vjernici, to su radili oni u manjim sredinama a cak niti tamo svi. U vecim gradovima je toga bilo u tragovima. Od 1991 svi kao kad stisnes prekidac postaju ultra katolici i govore da je tako bilo oduvijek, lazu! Moji nisu se nikad krstili niti ja, niti imamo ikakve veze sa crkvom niti postojimo u njenim spisima, nismo licemjeri kao vecina. Narod ti je kao ovce, promjeni se politika, coban zafucka, a ovce krenu. Nazalost je tako. Pa onda neki kao ti pocinju shvacati kako su nacije i religije nesto sto je izmislio covjek a ne majka priroda, pa pocinjes shvacati da tvojim zilama ne tece 'hrvatska' krv i geni jer geni i krv imaju veze sa biologijom, koja je postojala puno prije nego je ikakva nacija na ovoj planeti bila IZMISLJENA. Pa onda shvatis kako su ljudi glupi kada se u vezi izisljenih stvari mrze i ratuju i dan danas.

Nacija i Religija su dva glavna alata za manipulaciju masa, i dva glavna alata zbog kojih su bili svi ratovi u povijesti covjecanstva. Umjesto da to ljudi ukidaju i da se udruzuju, prvo kontinenti pa onda planet, umjesto toga se to i dalje njeguje. To su dva najveca zla u covjecanstvu i dva najveca primitivizma.
Recimo, krivim, nasilnim putem (ali nikada u potpunosti iskreno takodjer) je komunizam pokusao tome stati na kraj, ali na krivi nacin pa je propao. Zato oni koji su nacionalno i vjerski optereceni i vole zlocinacke porazene snage u drugom svjetskom ratu, ce uvijek napadati partizane i sovjete (ruse) a rijetko amerikance i engleze iako su i od njih izgubili takodjer rat. Zasto? Pa zbog komunizma, zbog nacija i religija, a i zbog toga sto je crvena armija zadala zadnji udarac ulaskom u Berlin, ali vise zbog onog prvog.

Uglavnom, to dvoje samo siri mrznju, podjele, ratove, beskrajna medjusobna optuzivanja i teorije zavjere, gledanje na cinjenice iz razlicitih uglova, svaka strana ima svoju istinu itd. Nema kraja tome dok to dvoje ljudima vlada i nesto im predstavlja.
Isitna. Ako će svijet ići prema boljem onda će prvo nestat religije, a onda će se nacije početi udruživati. Ovdje su svi tinejđeri, ali pretpostavljam kad bih pitao starije jel im bolje bilo u SFRJ ili danas, sigurno bi rekli SFRJ. Kod komunizma mi se ne sviđa to što npr. danas Putin zabranjuje homoseksualcima da voze auta jer je to psihički poremećaj po njemu. Sad ne znam baš te sustave kako točno funkcioniraju, imam 16g valjda cu nauciti. Kad bi pitali Hrvate neke osnovne činjenice iz Biblije, a 90% Hrvata se vode kao kršćani, k***c bi znali. Jedino što znaju reći je: Hrvati su kršćanski narod. Odma mi se zgadi kad čujem to. Ako HDZ pobijedi na parl. izborima onda ću definitivno otići iz ove države ovaca. Već napisah, ali gadi mi se HDZ-ovo isticanje domoljublja, ali tako je najlakše pridobiti glas ovog primitivnog naroda. Još više mi se gadi Crkva. Ali Hrvati su ovce i boli ih k za išta osim kad je u pitanju njihova guzica. Još ovi branitelji što sad nešto kmekaju. Jedan razlog više da odem iz ove države.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 23:55   #15
Quote:
KaligulaPametni kaže: Pogledaj post
Nacija i Religija su dva glavna alata za manipulaciju masa, i dva glavna alata zbog kojih su bili svi ratovi u povijesti covjecanstva. Umjesto da to ljudi ukidaju i da se udruzuju, prvo kontinenti pa onda planet, umjesto toga se to i dalje njeguje. To su dva najveca zla u covjecanstvu i dva najveca primitivizma.
Recimo, krivim, nasilnim putem (ali nikada u potpunosti iskreno takodjer) je komunizam pokusao tome stati na kraj, ali na krivi nacin pa je propao.
i u jugoslaviji su se pokusale ukinuti nacije pa vidis kako je to zavrsilo. iako su svi bili jugoslaveni uvijek je postojao osjecaj tko je hrvat, a tko srbin ili netko drugi. ovo sto ti govoris o ukidanju nacija je utopisticka ideja i neizvediva je. ima 7 milijardi ljudi na zemlji, i svi bi trebali razmisljati kao ti da se to ostvari, tako da je to nemoguce.
i uvijek ce se naci neki hitler ili staljin koji ce pozeljeti vladati i skupiti ce oko sebe istomisljenike, pa ce doci do novih ratova itd.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 00:06   #16
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
i u jugoslaviji su se pokusale ukinuti nacije pa vidis kako je to zavrsilo. iako su svi bili jugoslaveni uvijek je postojao osjecaj tko je hrvat, a tko srbin ili netko drugi. ovo sto ti govoris o ukidanju nacija je utopisticka ideja i neizvediva je. ima 7 milijardi ljudi na zemlji, i svi bi trebali razmisljati kao ti da se to ostvari, tako da je to nemoguce.
i uvijek ce se naci neki hitler ili staljin koji ce pozeljeti vladati i skupiti ce oko sebe istomisljenike, pa ce doci do novih ratova itd.
Nista nije utopisticka ideja nego izbor. Ideja ako je dobra je dobra. A ako ima vise primitivaca nego pametnih onda ce biti kako oni kazu, lose. Poanta je da ovakav sustav izbor, kod onih koji vode narod i kod manjine kojoj je to jasno, a kod vecine je problem nesvjesnost ovoga o cemu pricamo. Koristiti rijec zauvijek nemoj, jer ne znamo kako ce svijet izgledati za 50 a kamoli 1000 godina. Nacije i Religije su zastarjeli nacin funkcioniranja svijeta, granice i ta umjetna obiljezja samo smetaju, pogotovo u internet i globalnom svijetu. Mogu donesti samo zlo. Dok postoji naglasak izmedju bilo koga, "MI" i "VI" dotle prijeti rat, a danas oruzje nije kao prije 70tak godina, puno je opasnije. Ljudi dok ne nauce funkcionirati kao covjecanstvo, jedan identitet, bit ce "Mi" i "VI" a onda i ubijanja i rusenja i genocida itd..
KaligulaPametni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 00:08   #17
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
i u jugoslaviji su se pokusale ukinuti nacije pa vidis kako je to zavrsilo. iako su svi bili jugoslaveni uvijek je postojao osjecaj tko je hrvat, a tko srbin ili netko drugi. ovo sto ti govoris o ukidanju nacija je utopisticka ideja i neizvediva je. ima 7 milijardi ljudi na zemlji, i svi bi trebali razmisljati kao ti da se to ostvari, tako da je to nemoguce.
i uvijek ce se naci neki hitler ili staljin koji ce pozeljeti vladati i skupiti ce oko sebe istomisljenike, pa ce doci do novih ratova itd.
E vidis ja mislim da je moguce, mozda ne za 60 ili 70 godina ali za 200 godina ili prije ce se sigurno poceti udruzivati nacije, brisati zamisljene granice. A kako su se ameri udruzili? Ali barem ce religije zasigurno nestati
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 00:15   #18
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Isitna. Ako će svijet ići prema boljem onda će prvo nestat religije, a onda će se nacije početi udruživati. Ovdje su svi tinejđeri, ali pretpostavljam kad bih pitao starije jel im bolje bilo u SFRJ ili danas, sigurno bi rekli SFRJ. Kod komunizma mi se ne sviđa to što npr. danas Putin zabranjuje homoseksualcima da voze auta jer je to psihički poremećaj po njemu. Sad ne znam baš te sustave kako točno funkcioniraju, imam 16g valjda cu nauciti. Kad bi pitali Hrvate neke osnovne činjenice iz Biblije, a 90% Hrvata se vode kao kršćani, k***c bi znali. Jedino što znaju reći je: Hrvati su kršćanski narod. Odma mi se zgadi kad čujem to. Ako HDZ pobijedi na parl. izborima onda ću definitivno otići iz ove države ovaca. Već napisah, ali gadi mi se HDZ-ovo isticanje domoljublja, ali tako je najlakše pridobiti glas ovog primitivnog naroda. Još više mi se gadi Crkva. Ali Hrvati su ovce i boli ih k za išta osim kad je u pitanju njihova guzica. Još ovi branitelji što sad nešto kmekaju. Jedan razlog više da odem iz ove države.
Komunizam je zanimljiva ideja, ali tu ideju su iskoristili tipovi koji su samo zeljeli vlast. Hocu reci da u realnosti bilo je vrlo malo komunizma a puno nasilne diktature. Sto se tice sfrj; Cuj problem ti je jedan jaaako veliki, a to je ako ovo sto ce stariji govoriti ili govore, sto je istina, da je bilo bolje i to zamisli sa tim 'zlim' srbima, onda se postavlja pitanje od cega su nass to branitelji oslobadjali? Vidis odgovor je jasan, oslobadjali su one koji su iz ustaskih i domobranskih familija a da se nisu odrekli te ideologije, dok sve ostale kojima je u sfrj bilo ok ja ne vidim od cega su ih oslobodili. Da nije bilo proglasavanja neovisnosti nebi bilo ni rata (doduse niti tako skoro neovisne hrvatske). Ideja da HR postane nova Svicarska i bude bolje nego u sfrj je skroz ok, ali to se ne radi kao 1991 stvaranjem saveza sa porazenim ljutim neprijateljem Ustaskom Emigracijom. A ovi koji su bili kao komunisti, nisu nikada to bili, niti u hdz niti sdp, to ti je ekipa koja ce biti sto god zelis samo da ostanu na vlasti, to nisu bili komunisti ni jugoslaveni, kao sto nisu niti sad hrvati iako se jako tako predstavljaju. Ekipa je rjesavala problem unutar sfrj odcjepljivanjem i nasilnim rusenjem sfrj sa tom emigracijom umjesto na miran nacin. Naravno, sad ce reci "pa bilo je nemoguce mirno" zbog toga jer zelle opravdati rat, to je jasno. Ali sta se ima danas osim 200 bogatih obitelji i sirotinje? Bolje da je RH akao je morala biti samostalna postala to 10 godina kasnije bez rata i mrznje i svega negativnog nego u 6 mjeseci silom i ratom. Ali dobro, sto se desilo desilo se nemoze se vratiti unatrag. Sada treba gledati naprijed.
KaligulaPametni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 00:21   #19
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
E vidis ja mislim da je moguce, mozda ne za 60 ili 70 godina ali za 200 godina ili prije ce se sigurno poceti udruzivati nacije, brisati zamisljene granice. A kako su se ameri udruzili? Ali barem ce religije zasigurno nestati
Tako je. Pa Australija kao kontinent vec radi kao drzava, EU pokusava da europa mozda posstane drzava, za pocetak konfederacija, pa jednog dana federacia, a onda kao i europska nacija. Korak po korak, jer su ljudi predugo zivjeli u getima/nacijama odvojeni pa treba vremena za spajanje. Amerika i Kanada naprave ssavez i eto ti vec i taj kontinent. Neki pokusaji su sa africkom unijom ali oni su tamo jako primitivni to ce morati svijet kada se ujedini pomoci itd...
E al ondaa postavljamo pitanje. Koja je ponanta covjecanstva?
1. Siriti se u svemir, svi odgovori na nase postojanje nisu samo na ovoj sicusnoj planeti
2. Covjecanstvo kao jedan nacija
3. Ima resursa dovljno da nitko ne bude gladan, zastiti planet
4. Istrijebiti kriminal i bolesti
5. Posvetit se razvijanju i kao u tocki jedan ssirenju u svemir, a ne ratovati i prepucavati se medjusobno u nekim zamisljenim plemenima, drzavicama itd.. pa to je razina pracovjeka, samo sadd imamo tehnologiju.
KaligulaPametni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 00:35   #20
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Ako će svijet ići prema boljem onda će prvo nestat religije
Tesko da ce se to dogodit u skoroj buducnosti.. ljudi se danas vise grupiraju po religijama nego po nacijama
Nemozes od katolika, muslimana i ostalih ocekivat da samo tak odbace svoja vjerovanja, a kolko god da ona glupa bila uvjek je tu neka manja skupina ili sekta, nazovi kak oces, koja vjeruje u neku svoju pricu. Te vjerske tradicije su i kod ateista i teista postale nacin zivota i nitko ni ne razmislja o promjeni
CoffeeMug is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.