Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 15:24   #241
Dizanje djece iz boravka ovisi od skole do skole i od uciteljice do uciteljice.
Kod mog seniora uciteljica je prosle godine dozvoljavala dizanje bilo kad. Po djecu bi isao dezurni ucenik. Ove godine je nova i na sastanku je rekla da mozemo podici djecu ranije ako bas moramo i da to bude u vrijeme odmora da se ne remeti rad druge djece. I ona radi u boravku tako da se zadaca pise odmah poslije rucka do 14h, a onda idu vani ili se igraju.
Juniorova pak uciteljica je rekla da se oni igraju od rucka do 14h, a od 14-15:30h pisu zadacu. I naglasila je da se djecu moze podici ranije iskljucivo zbog nekih neodgodivih obaveza tipa posjeta doktoru.
A ravnatelj je na sastanku s roditeljima svih prvasica rekao da ukoliko se dijete ucestalo bude podizalo ranije, da skola moze razmotriti pitanje potrebe za boravkom i isti i otkazati
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:24   #242
koja je razlika ak pokuca zastitar ili roditelj? kucanjem ionak ometajy rad a uz to, dijete se mora spremit ak ide doma i opet se ometa rad.
jedina je razlika sto roditelj ne moze cavrljat s uciteljicom dok dijete posprema pernicu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:45   #243
nama su rekli da je to zbog sigurnosti, da se tko god u bilo koje doba ne prošetava po školi, mada nisam primjetila da te itko išta pita kada uđeš u školu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 16:24   #244
kod nas nema ulaska u skolu. klinci se kupe pod odmorima, osim naravno u slucaju nekom nepredvidjenom.
u principu u pol 4, onda u 4 i 15 slijedece, pa u 4 i 30.
djeca izlaze van po dogovoru, ako si zapisao da ce ici u 4 i 15 tada izlazi, ako te nema vraca se i izlazi u pol 5
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”

Zadnje uređivanje SummerNight : 23.09.2017. at 16:38.
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 16:26   #245
Kod nas su ulazna vrata zakljucana i ne moze uci nitko u skolu bez da se javi dezurnom uceniku.
Npr, kad idem na informacije, moram im dati osobnu i oni prepisu podatke na neki papir.
I kamere su svuda.

Rad u boravku jednako ometaju i roditelj i zastitar i dezurni ucenik, a najvise ucenik koji se sprema.
Zato su nase i molile da eventualno ranije skupljanje djece bude pod odmorom.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:00   #246
Ne znam baš. ...ima dosadnih roditelja koji dođu po djecu pa zapričavaju učiteljicu.
Zaštitar ili učenik samo pokucaju i pozovu dijete...a ovih se ne moš riješit.

Normalno nisu svi...dovoljno je par da ti iznerede rad.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:00   #247
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Kod nas su ulazna vrata zakljucana i ne moze uci nitko u skolu bez da se javi dezurnom uceniku.
Npr, kad idem na informacije, moram im dati osobnu i oni prepisu podatke na neki papir.
vidiš kod nas toga nema što mi je čudno jer je tak bilo i u naše vrijeme. kad sam pitala u vezi toga rečeno mi je da klinci više ne smiju dežurati, da to samo povremeno rade. kada sam išla na upise učenici su sjedili na porti. otkako je počela šk godina viđam samo čistačice ili praznu portu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:09   #248
da, ne smiju ucenici. kod nas je cistacica ili domar na porti obavezno.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:57   #249
neka pravila pristojnosti moraju postojat i ok mi je da se skuplja pod odmorom ak se vec ne mozes oslonit na to da ce roditelj u tisini pokupit dijete.
ovo pisanje zadace odmah nakon nastave (s pauzom za rucak) mi se ne svidja. pogotovo ak dijete nema pauzu u vidu praznog vjeronauka ili kad neki imaju dodatnu/dopunsku a pogotivo ak nisu imali suvisli sat tjelesnog da se posteno izdivljaju.
da ne spominjem da je sva ta skolska hrana prepuna skroba i vjerojatnost da se klincima prispava je vrlo velika.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 19:31   #250
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pitam zato jer su svi oko mene dizali paniku jos tamo od prije ljeta da je to strogo propisano i da se djecu NE SMIJE pokupiti prije 15:30, u nekim skolama i dulje.
ja ga onaj tjedan kad radim ujutro najnormalnije pokupim u 15, na roditeljskom nam je receno da nisu jako strogi, ali da cesto skroz do 15 rade zadace.
dva dana sam isla po malu oko 14:30, i vidjela boravkase u parku, uciteljica mi je mahnula i dala znak da ga mogu pokupiti ako hocu jer su gotovi sa svime.

Sve je ok na početku dok oni još nemaju puno zadaće za domaći..može i u 14.30.

Poslije je nezgodno jer sve nosi kući, po meni je bolje ostavit ga još pola sata da sve riješi. Od obaveze ne može pobjeći.

Popodnevne učiteljice su uhodane i rade po planu jutarnje...ne piše se samo zadaća nego i vježbaju za sutrašnji kontrolni ili kad im gradivo nije leglo.

Uzeti dijete prije nego je sve odradilo je bar meni bilo nezgodno.
Onako umorno mora još kod kuće raditi ili vježbat, šta je mogao odradit u školi.
Doma sve to sporije rješavaju....umorni su, sad bi malo gledali crtić, pa mu se kaki, piški... i to se sve otegne do večeri.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 20:18   #251
kod nas je koliko znam, u svim školama- da se dijete iz produženog diže kad hoćeš,a sve češće postoje razredni mobiteli za PB pa uciteljicu nazoves ili posaljes sms- spred skolom sam, posaljite dijete xy van..
mi imamo razredni mobitel i u redovnoj nastavi ako nešto učiteljica treba nas ili mi nju
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 20:21   #252
BBC, nisam od onih koji bi ometali bilo ciji plan i program.
da mi je receno da ga prije pol 5 ne mogu pokupiti, jbg, dosla bi po njega u pol 5.
ali ako uciteljica kaze da nisu rigidni po tom pitanju i da ga oko 15 vec mogu pokupiti, cak i ranije ako ih vidim na dvoristu, nisam luda da ga ostavljam tamo jos satima.

i nisam ga upisala u boravak primarno da tamo napise zadacu i nauci za test, nego zato jer nema s kim biti doma jedan tjedan od 12 do 14, a drugi tjedan od 12 do 16:30.

ni njemu ni nikome od ukucana nije problem da on dovrsava zadacu ili vjezba dodatno kod kuce.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 22:39   #253
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Sve je ok na početku dok oni još nemaju puno zadaće za domaći..može i u 14.30.

Poslije je nezgodno jer sve nosi kući, po meni je bolje ostavit ga još pola sata da sve riješi. Od obaveze ne može pobjeći.

Popodnevne učiteljice su uhodane i rade po planu jutarnje...ne piše se samo zadaća nego i vježbaju za sutrašnji kontrolni ili kad im gradivo nije leglo.

Uzeti dijete prije nego je sve odradilo je bar meni bilo nezgodno.
Onako umorno mora još kod kuće raditi ili vježbat, šta je mogao odradit u školi.
Doma sve to sporije rješavaju....umorni su, sad bi malo gledali crtić, pa mu se kaki, piški... i to se sve otegne do večeri.
djelomice si upravu.
uzeti dijete koje nije do kraja odradilo zdacu, a nije ju odradilo jer sporije radi nego cijeli razred, je zapravo dobro. doma mu mozes omogucit da radi svojim tempom. i cinis dobro i tom i drugoj djeci (zamisljam ucenje koje kao pocne od rucka pa do 14, i kao od 14 pocne igra. pa se onda trojica razvlace i nisu gotovi do 15, i onda su svi kolektivno u razredu jer se ceka da trojica zavrse)
nekoj djeci treba duzi odmor, a prije nego sto sjednu opet pisat, mislim da bi se posteno trebali izdivljat. inace im je koncentracija zaqrac.


isto ko sto nekad nije lose uzet onog koji je gotov za 15minuta, pa ometa razred. ako postoji mogucnost, dobro je i za jedne i za druge da se diejte ode doma igrat ili radit sto voli, a ne da sjedi i ceka ostale na igru.
ako naravno ima tu mogucnost.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 23:21   #254
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
BBC, nisam od onih koji bi ometali bilo ciji plan i program.
da mi je receno da ga prije pol 5 ne mogu pokupiti, jbg, dosla bi po njega u pol 5.
ali ako uciteljica kaze da nisu rigidni po tom pitanju i da ga oko 15 vec mogu pokupiti, cak i ranije ako ih vidim na dvoristu, nisam luda da ga ostavljam tamo jos satima.

i nisam ga upisala u boravak primarno da tamo napise zadacu i nauci za test, nego zato jer nema s kim biti doma jedan tjedan od 12 do 14, a drugi tjedan od 12 do 16:30.

ni njemu ni nikome od ukucana nije problem da on dovrsava zadacu ili vjezba dodatno kod kuce.
Mislim o čemu pričamo, većina nas je upisala djecu u boravak zbog čuvanja.. ....oni koje ja znam.


Iz tona tvoga upisa kao da čitam kritiku na moj odgoj, požrtvovnost... problem bavljenja s djecom.

Iznijela sam iskustvo, sada već pređenog boravka, da je djeci puno lakše kad sve odrade u školi, do 15.30 je gotovo sa svim

Lako je sada prvašiću, nema neke velike domaće i potrebu za vježbanjem za ispit....ali starijima ako ga nakon pola dana odrađenih u školi čeka još nemali posao kod kuće
.... pogotovo što je u kućnoj atmosferi teže odraditi jer imaju puno stvari koje im oduzimaju želju za radom, koncentraciju.... uostalom i umorni su...nije lako.

Govorim o iskustvu u splitskom boravku koji je do 16-16.30...ovdje se spominje čak 17.30 e to mi se čini zbilja predugo....problem velikog grada i ludog radnog vremena.

Kako radim do 15 mogla sam po njih već u 15.10 ali uzimala sam ih u 15.30. znala ih je učiteljica povremeno i duže zadržati jer nisu odradili sve.

Strpljivo bi čekala ispred škole, ali kad su izašli iz iste bili su slobodni za sva svoja zadovoljstva, odmor....crtići, igrice, sport (druženje s mamom).

Zadnje uređivanje BBC drama : 23.09.2017. at 23:34.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 08:30   #255
Moj neće doma...trčim, jurim, dođem oko 16, a on u živčanom slomu kaj sam došla tako rano..on hoće ostati zadnji....

svaki dan...bilo kiša ili sunce...u petak sam morala čekati na klupici da se on još igra...
valjda mu je super u školi
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 08:37   #256
tak i moja, ona sretna ak zapnem pa dodjem u pol 5 umjesto u 4 i 15
a sva je u bedu kad ju baka pokupi u pol 4 jer je taj dio najbolji, igraju se i zezaju nakon pol 4 a do tad je zadaca i ucenje.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 09:54   #257
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Mislim o čemu pričamo, većina nas je upisala djecu u boravak zbog čuvanja.. ....oni koje ja znam.


Iz tona tvoga upisa kao da čitam kritiku na moj odgoj, požrtvovnost... problem bavljenja s djecom.
uopce ne kuzim otkud si to zakljucila?
nikakvog "tona" ni "kritike" nije bilo u mom postu.
jednostavno sam ti odgovorila na post gdje mi uz kvotanje mog posta govoris kako je tebi raniji odlazak bio nezgodan.
meni (nama) zasad nije i ne vidim razlog da ga ostavljam 2 sata duze u boravku.
naravno da govorim o prvasicima, jer je moj prvasic. kako se to kasnije odvija trenutno mi nije u fokusu. mi uostalom uopce ne znamo hoce li u drugom razredu biti boravka. vjerojatno hoce, ali to cemo znati tek na ljeto. zato ne razmisljam sto ce biti za godinu, dvije nego pricam o onome kako je sad.
ako ni uciteljici ni djetetu ni meni ne smeta raniji odlazak, ne razumijem zasto bi sad tu morala opravdavati svoje postupke.

zanimalo me jesu li u drugim skolama jako strogi po tom pitanju jer su me na to "pripremali" u RL, a to ocito nije pravilo.

inace, moj nikad nije htio doma iz vrtica, sad mu je jako drago kad dodjem ranije.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 09:54   #258
A moji grintaju sto ih se vise ne kupi ranije


Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
vidiš kod nas toga nema što mi je čudno jer je tak bilo i u naše vrijeme. kad sam pitala u vezi toga rečeno mi je da klinci više ne smiju dežurati, da to samo povremeno rade. kada sam išla na upise učenici su sjedili na porti. otkako je počela šk godina viđam samo čistačice ili praznu portu.
Kod nas stalno dezuraju, uvijek u paru, a i cistacice sjede blizu porte.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 10:35   #259
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post

Lako je sada prvašiću, nema neke velike domaće i potrebu za vježbanjem za ispit....ali starijima ako ga nakon pola dana odrađenih u školi čeka još nemali posao kod kuće
.... pogotovo što je u kućnoj atmosferi teže odraditi jer imaju puno stvari koje im oduzimaju želju za radom, koncentraciju.... uostalom i umorni su...nije lako.
mislim da imas krive pretpostavke.

bas zato, ako ima potrebe za dodatnim vjezbanjem kod kuce (ako dijete ne stize odraditi u skolu unutar ona dva skolska sata koja imaju na raspolaganju) onda je bolje da dijete dodje kuci ranije, da se odmori i da onda ide raditi. u miru, bez da 22 klinaca sjedi i zuji oko njega dok on jos jedini nije gotov.
sve sto ima doma, oduzimat ce im koncentraciju iducih 7-6 godina, jedina je razlika sto ce, kada nije na boravku, dolaziti kuci znatno ranije i imat vise vremena za nestrukturirani odmor.

ako postoje roditelji frikovi koji zele kontrolirat sto im dijete kod kuce radi, nositi torbu doma svaki dan i uciti s dejtetom nakon nastave, meni je draze da ih skupljaju ranije, a ne da to dijete na ucenju omet moje, jer zna da ce ionak doma s roditekjima morat radit, iako dodje kuci tek iza 17:00 (ili cak i kasnije)
moja ne smije nosit doma zadacu, tu sam beskompromisna. ima sve odradit u skoli, dok je u skoli.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 10:48   #260
meni je radno vrijeme takvo da ga jedan dan ne mogu nikako prije 17h uzeti, a drugi dan bih mogla već u 14h, ako nemam neki dodatni sastanak i sl. i ja bih ga najradije te dane uzimala već u 14h ponajviše zbog kretanja, friškog zraka i sl... i nije mi problem onda kasnije popodne s njim odrađivati zadaću...no, za sada još ne znam jel bi to ometalo njihov rad dok ne odradim informacije i ne saznam kako točno funkcioniraju nakon 11.30... i do tada dolazim u 15h - kad dođem, ako me spremačica pusti do njih do razreda, obično igraju neke igre po izboru ili glasovne igre ili tako nešto ako su unutra zbog lošeg vremena ili su pak već vani tako da za sada mislim da tih 15h nije prerano, pogotovo jer mi je tada mali već od 7.00 u dežurstvu u školi i bome već odradi 8h u školi i to mu je po mom mišljenju uvrh glave i sjedenja i zatvorenog prostora i učenja i pisanja... dođe pun kufer nama odraslima tako dugo biti na istom mjestu, pa mi je razumljivo da je i jednom prvašiću na samom početku školovanja to stvarno i više nego dovoljno škole
Zvrksa-is-back is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.