Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2016., 21:24   #1
Arrow The VVitch: A New-England Folktale {The Witch} (2015)

The VVitch: A New-England Folktale (The Witch) (2015)


Film je smješten u 17. stoljeće i prati puritansku doseljeničku obitelj koja je protjerana iz civilizacije i živi životom u divljinama Nove Engleske. Ubrzo nakon uspostavljanja novog života, obitelji iznenada nestaje novorođeni sin, a njihova kći je osumnjičena za vještičarenje, te se obitelj počinje urušavati pod utjecajem nepoznatog zla. Vještica, prvi samostalni film talentiranog reditelja i scenarista, Roberta Egersa, je zastrašujuća čak i prije spomena nadprirodnog. Kritika je film ocijenila izuzetno visokom ocjenama rekavši da film možda jest prespor (u odnosu na današnje horore) i da je prepun dijaloga, ali da se bavi vrlo važnim motivima koji film rangiraju na vrlo visoko mjesto i čine ga izuzetnim.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 22:16   #2
Ovo sam si već predbilježio za gledanje, nadam se da će doć u naša kina.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 22:50   #3
ovaj film je posve van horor sablone. za nekog je horor, za nekog nije, ali nedvojbeno jako dobar, zanimljiv film vrijedan gledanja.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:11   #4
Bolji od većine horor filmova, ali definitivno u istom košu sa ostalima. Ne bih se baš složio da je van šablone, završnica je baš fan service što ga dosta uprosječuje.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:15   #5
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
ovaj film je posve van horor sablone. za nekog je horor, za nekog nije, ali nedvojbeno jako dobar, zanimljiv film vrijedan gledanja.
Napisao sam već i napisat ću opet: ovo je veći horor nego svi slasheri zajedno osim originalnog Halloweena i Psiha. Fantastično ostvarenje i drago mi je da smo mi horor fanatici dobili napokon jedan odličan horor.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:18   #6
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
Bolji od većine horor filmova, ali definitivno u istom košu sa ostalima. Ne bih se baš složio da je van šablone, završnica je baš fan service što ga dosta uprosječuje.
Nije fan service ako od početka filma vještice traže nove mlade vještice, a tu spada Thomasin. To nam možda nije od početka jasno, ali vrlo je jasno u zadnjoj trećini filma. Ona im je bila meta, a ona koza philip je bio sredstvo i okidač za blizance od kojih je sve praktički krenulo. Nadnaravno je sve jasnije i jasnije tijekom filma. Ima simbolike, ali očito je bilo kako će biti i supernatural elemenata.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:22   #7
Prava šteta šta ovo neće biti u hr kinima. Vjerojatno horor godine, a ne stave ga u kino.
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:23   #8
Pa zar nije bio stavljen?
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:25   #9
Kad?
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:28   #10
Negdje sam pročitao vijest još prije nekih mjesec dana da će biti. Ne znam, možda su onda maknuli.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:33   #11
Pratim stalno najave na Cinestar i Cineplexx, još ništa. Ovo mi izgleda odličan film za kina, zbog zvuka i atmosfere. Neki obični slasher se može pogledati i na kompu ili TV.
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:40   #12
@ Remam

Nije jasno na početku što to vještice traže, meni tu ništa nije bilo očito i tako je trebalo nastaviti do kraja. I to što je jasno u zadnjoj trećini filma bolje da nije jasno, jer ako nemamo o čemu drugom pričati i ako nam autor nije ni ostavio ništa drugo o čemu možemo pričati, onda je to malo bezveze i sve već vidjeno.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:40   #13
Idealan je za kina. Ja sam gledao na tv-u si stavio na usb i zvuk je fenomenalan, a glazba ubija. Onako nije kristalno jasna već teška i gusta. Baš za kino. Meni je film ustvari napet većinom zbog izvrsne glazbe.

Vidim u nekim recenzijama govore da je slow burning horor, ali odmah da kažem kako nije nešto slično britanskom horor klasiku 'Don't Look Now' gdje većina filma otpada na Veneciju (inače odličan film) već se ovdje stalno događa nešto bitno u svakoj sceni. Spor je, ali nije na način koji bi nekome bio dosadan. Barem mislim da većini ne bi bio dosadan.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:43   #14
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
@ Remam

Nije jasno na početku što to vještice traže, meni tu ništa nije bilo očito i tako je trebalo nastaviti do kraja. I to što je jasno u zadnjoj trećini filma bolje da nije jasno, jer ako nemamo o čemu drugom pričati osim o tim stvarima, a autor nam nije ni ostavio ništa drugo o čemu možemo pričati, onda je to malo bezveze i sve već vidjeno.
Pa kažem, nije jasno na početku, ali meni postaje jasno u toj zadnjoj trećini filma i zato mi je kraj odličan i upotpunjuje tu cijelu sliku o vješticama. Dosta recenzija se bave sa simbolikom ali i sam redatelj je rekao da su vještice stvarne. Mislim, neki idu toliko daleko da si ona to sve zamišlja pa izdvajaju neke scene skroz iz konteksta. Mislim, volim i ja simboliku u filmovima, ali ovdje mi je dosta jasno kako ima dosta supernatural scena.

Al dobro, svatko drugačije gleda
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 02:04   #15
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Nije fan service ako od početka filma vještice traže nove mlade vještice, a tu spada Thomasin. To nam možda nije od početka jasno, ali vrlo je jasno u zadnjoj trećini filma. Ona im je bila meta, a ona koza philip je bio sredstvo i okidač za blizance od kojih je sve praktički krenulo. Nadnaravno je sve jasnije i jasnije tijekom filma. Ima simbolike, ali očito je bilo kako će biti i supernatural elemenata.
hm, akcija je od pocetka usmjerena na svu djecu obitelji osim thomasine, ocito da je ona defaultna meta.
objektivno film jest spor no ja tu sporost nisam osjetio, casom mi je proletio.

don't look now je posve drugi tip filma, nema tu usporedbe. zapravo jedini film s kojim bih ga mogao usporediti je http://www.imdb.com/title/tt0447642/.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 11:00   #16
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
ovaj film je posve van horor sablone. za nekog je horor, za nekog nije, ali nedvojbeno jako dobar, zanimljiv film vrijedan gledanja.
svakako ima elemenata horora kao i psihološke drame, film je užitak pogledati, a trailer u potpunosti prenosi atmosferu filma i ne zavarava očekivanja
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 11:19   #17
Film je dosta kvalitetan i zanimljiv, glumci su dobri, glazba je veliki faktor u stvaranju atmosfere, kao i zagasiti smeđi tonovi na koje je postavljena kamera. Al nije uopće strašan.. a horor bi trebao biti strašan, zar ne Na svu sreću nije eksplicitno prikazano ubijanje bebe, tog me jedino bilo strah da će prikazati, ali ipak nisu. Kao ni što se dešavalo s malim (Calebom) u šumi i blizancima u štali. Da jesu, puno bi pridonijelo stupnju jezivosti, a ovako je dosta ublaženo.

Više je neki nadnaravni triler/drama, nego horor..

7/10 po meni..
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 12:44   #18
najstrasniji horor svih vremena dogadja se 1965/66 u newyorku, u gradjanskom interijeru s penzicima i kucanicama, bez kapi prolivene krvi.

ako ovaj film nije strasan i jeziv onda strasnoga/jezivog niti nema.
sto bi moglo biti strasnije od toga da ti netko/nesto nepoznato sustavno unistava obitelj a ti si posve nemocan i zapravo niti ne shvacas sto ti se dogadja, tko je taj protiv koga bi se trebao boriti i na koji nacin?
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 14:04   #19
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
najstrasniji horor svih vremena dogadja se 1965/66 u newyorku, u gradjanskom interijeru s penzicima i kucanicama, bez kapi prolivene krvi.
o čemu je riječ?
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 14:53   #20
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
o čemu je riječ?
Rosemary's baby.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.