Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2017., 16:50   #61
Imate u linku u mom sigu, kolega Tony sve lijepo objasnio...
__________________
mojamazda.com
fast eddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 04:24   #62
Jel ovo iz Rusije friško
http://www.ebay.com/itm/Soft99-Fusso...wAAOSwq7JT4yZv
Di vi nabavljate autokozmetiku?
FilipR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 08:24   #63
https://forea-ocd.hr/
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 10:24   #64
Quote:
FilipR kaže: Pogledaj post
Jel ovo iz Rusije friško
http://www.ebay.com/itm/Soft99-Fusso...wAAOSwq7JT4yZv
Di vi nabavljate autokozmetiku?
Ja sam prvi put uzeo taj ruski dok mi je novi stigao iz koreje.
Nema razlike, oba su made in japan a budući je rok trajanja: vječno, ne moraš brinut.
na forei s dostavom je 270, na ebayu 180.
renpata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 12:24   #65
To mi se sviđa
FilipR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 13:22   #66
Kako se stavlja taj Fusso i jel to jedno pakiranje dosta za cijeli auto?
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 13:33   #67
jedno pakiranje je dosta za jedan auto bar 10 puta. vosak na pripremljenu podlogu naneses aplikatorom, na tanko, cekas da se posusi i izglancas.
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:00   #68
Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
jedno pakiranje je dosta za jedan auto bar 10 puta. vosak na pripremljenu podlogu naneses aplikatorom, na tanko, cekas da se posusi i izglancas.
Sorry, laik sam.
10 puta? Koliko onda dugo to, ajmo reći, drži?
Što znači pripremljena podloga?
Kakav aplikator? Spužva, vata?
S kakvom krpom izglancam?

Upućivali su me na detailing forume, ali takva briga o autu je prebolesna za moje kriterije pa me samo ovakve nekakve osnove zanimaju...
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:43   #69
Ako ti je priprema prebolesna mani se corava posla onda jer nemas potrebe za voskom...

"Be water my friend"
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:49   #70
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Ako ti je priprema prebolesna mani se corava posla onda jer nemas potrebe za voskom...

"Be water my friend"
Nije mi priprema prebolesna.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:01   #71
Za Mz3 ja bi rekao za oko 4 puta sve preći. Možeš seljobeljo metodom oprat auto, stavit i uglanjcat krpom mikrofibre.
Pravilno bi bilo oprat aktivnom pjenom, pa oprat dobrim autošamponom, pa glinirat, pa kemijski dekontaminirat, pa stavit fusso (ne na suncu, ne na otvorenom, vjetrovitom), pa zaštitit gume i plastike jer je sranje za skidat to poslje, pa proć mikrofibrom.
Na taj način sigurno traje duže.
Najbolje bi bilo imati dobru aktivnu pjenu (gyeon npr.) i minivoš i onda samo tako beskontaktno prat auto, nikakve spužve, autopraonice i šamponi iz lidla jer ode sav vosak i trud dolje.
Jbga, ovi šta rade detiling ne naplaćuju bezveze, materijal košta a i sati rada tu ima fin broj.
renpata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:16   #72
A jebiga svatko ima svoje veselje ali meni je to isto malo too much. Ja sam si narucio par stvari sa e-baya za pranje i to je to, pa necu ga imati vjecno.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:36   #73
Ja isto nikada nisam prao/ulickavao auto s tim sredstvima, nekako mi dovoljno ga dobro oprati i obrisati i to je to Ovo mi je isto malo previše, ali svako ima svoj izbor i voli da mu je auto uvijek cakum pakum. Možda bih i ja ovo sve radio da imam M3 sa ovakvim lakom pa da ga zaštitim.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:24   #74
Quote:
renpata kaže: Pogledaj post
Za Mz3 ja bi rekao za oko 4 puta sve preći. Možeš seljobeljo metodom oprat auto, stavit i uglanjcat krpom mikrofibre.
Pravilno bi bilo oprat aktivnom pjenom, pa oprat dobrim autošamponom, pa glinirat, pa kemijski dekontaminirat, pa stavit fusso (ne na suncu, ne na otvorenom, vjetrovitom), pa zaštitit gume i plastike jer je sranje za skidat to poslje, pa proć mikrofibrom.
Na taj način sigurno traje duže.
Najbolje bi bilo imati dobru aktivnu pjenu (gyeon npr.) i minivoš i onda samo tako beskontaktno prat auto, nikakve spužve, autopraonice i šamponi iz lidla jer ode sav vosak i trud dolje.
Jbga, ovi šta rade detiling ne naplaćuju bezveze, materijal košta a i sati rada tu ima fin broj.
Ja sam si htio uzet onaj blow dryer za susenje ali puno paprike...

Nek prije gline prode sa korosolom pa mozda i nema potrebe za glinom da ne ujebe lak bzvz.

"Be water my friend"
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 18:11   #75
Pa kupiš obični kompresor pa s njim ispuhuješ auto,ak te baš to mori.....


Stavljanje voska na auto iziskuje pravilnu pripremu,koja je zahtjevna,ako nemate volje mackat i packat po autu.....osim navedenih postupaka....treba dakle uložit u sve dotične preparate i rekvizite koje trebate i nakon svog odrađenog posla,osim uživati u sjaju auta,i težem zaprljanju istog......i naravno lakšem pranju dok je vosak postojan.....treba opet auto održavat primjereno.....i koristit šampone,koji su PH neutralni,tj. koji su sigurni za vosak,da ga nakon par pranja ne skinu dolje....


Dakle ima tu posla....i ako se ne mislite pozabavit s takvom zaštitom ...onda rađe platite da to odradi netko tko se tim bavi.


A oni koji žele,sve detalje mogu saznat na detailnig forumu....i krenut u avanturu.....koja,napominjem u samom startu nije nimalo jeftina.
Marcoone is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 19:47   #76
Quote:
rodjak kaže: Pogledaj post
da li su prekidači otvaranja/zatvaranja prozora osvijetljeni, i ako jesu, od koje opreme (challenge ili top)?
s tugom moram ustanoviti da je osvijetljen samo vozački prozor, a drugo ništa.
Ni skupljanje retrovizora :/
kiroliza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 20:14   #77
Unhappy

Quote:
kiroliza kaže: Pogledaj post
s tugom moram ustanoviti da je osvijetljen samo vozački prozor, a drugo ništa.
Ni skupljanje retrovizora :/

To je pretpostavljam oprema challenge
Zar se retrovizori ne mogu skupiti ni na gumb (ako vec nejde automatski)?
rodjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 05:59   #78
Treba li pazit na gumu kad se stavlja vosak (fusso npr.)
i što sve mažete s njime osim laka? Može li se namazat vjetrobransko staklo, farove, plastiku, alu felge...?
Ili za sve ide posebno sredstvo za zaštitu i lakše održavanje?
FilipR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 08:51   #79
Felge možeš jer je to isto lak, plastiku ni slučajno, stakla isto možeš ali vjetrobransko staklo ne maži ničim.
iandic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 10:15   #80
Jbt vrag kolko se na ovoj temi ponavljaju ista pitanja,a samo par postova gore covjek ima odgovor...

"Be water my friend"
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.