Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2013., 16:22   #1
Passat '99 problems s paljenjem!

Bok ljudi!

Evo kao što se iz naslova vidi imam problsm s paljenjem Passata 1.9 TDI 85 KW. Naime problem je bio s alnaserom koji je i zamijenjen no međutim slijedeci dan, tj danas opet nije htio upaliti pa sam ga uspio pomocu guranja i ponovo odvezao kod mehanicara koji kaze da su pukla 3-4 zubca na zamašnjaku i da je to uzrok toga jer se bas potrefilo da stane tako.

Sad zanima me kakvo je vase misljenje o tome, da li to stoji i ako da koliko bi me koštao taj sport da zamijenim zamasljak i set kvačila?!
__________________
Everything you know is wrong!
mars_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 19:06   #2
Zubi ne pucaju od guranja jedino ako ga nisi na guranje i pomagao se anlaserom pa se potrefilo
Doči če te od valjda od 1000kn ili za koliko več nađeš polovan zamašnjak. U ovlaštenom je čini mi se 7000kn, dvomaseni. I još treba doči do zamašnjaka. Možda se lamela malo stanjila, možda je potisni prozuja. Ne skida se svaki dan.
A zašto ne pali, hladno je?
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 19:44   #3
Ma nije hladnoca nikad bila problem sto se paljenja tice, pali on iz prve i na -15. Uglavnom auto sad pali normalno, ali kaze da svaki stoti ili deseti put nece upalit radi tih polomljenih zubaca ako se potrefi da stane na njima.

Znači iljadu ako nadjem polovan plus set kvacila. Ozenilo me bome pred blagdane!
__________________
Everything you know is wrong!
mars_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 09:20   #4
cek cek....
tri cetiri zubca na zamasnjaku ili na zupcastom remenu?

i jos jedna druga stvar.....polovno nikad nije dobro stavljati na auto......tako da ovih 1000 uzmi sa dooobrom rezervom....

necu te plasiti al mi je sosgr prije mjesec dana mijenjao zamasnjak i potisni i lamelu....sve skupa 5300 sa dobrim popustom....isto pasat ali 2001 godina...

a zasto ne pitas kod vw u ovlastenom za akciju 4 plus??????
http://www.volkswagen4plus.com.hr/in...ar=2001%3E2004

ozenilo te da....znam kako je i ja sam nekad vozio takvog....
samo veliki servis me kostao 5500kn
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 15:04   #5
Na zamasnjaku nedostaju 3-4 zubca. Čekaj, ovih 3100 kn sto si stavio je bez zemasnjaka jel?! http://www.volkswagen4plus.com.hr/in...ar=2001%3E2004
__________________
Everything you know is wrong!
mars_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 16:53   #6
Ma samo teraj dalje. Kad ti se potrefi da se neće uzupčit bediks malo promuljaj mjenjačem kroz brzine da se zubi malo pomaknu, može i bez stiskanja kvačila.
Kad bude trebalo mijenjati lamelu onda eventualno i to sredi
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 17:22   #7
Neće moći. Kolegi na kamionu odletio JEDAN zub. I ko za klinac baš tu najčešće stane zamašnjak (zato je taj zub i odletio). Pa ti kljjučem nateži remenicu da se pomakne. Ekspresno je mjenjao vjenac na zamašnjaku.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 10:16   #8
Znači auto nije htio paliti i zamijenjen je alnaser. Nakon toga opet nije htio paliti i šta si uradio? Umjesto da odmah reklamiraš ideš ga sam "popraviti", e sad si jebo ježa..
Eto uštede kod mehe u šupi..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.