Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2006., 20:55   #41
Quote:
walter kaže:
Ko?
pa uzmimo da je autorica topica zensko.
a tema topica je inace strah od braka i svega sto on nosi.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 20:57   #42
Quote:
Natch kaže:
pa uzmimo da je autorica topica zensko.
Zašto?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 20:58   #43
Quote:
walter kaže:
Kad bude ribala kuhinjski pod. A on izvaljen u fotelji pije pivo.
kuzis ima zena, koje plasi sama pomisao na ovakvu sliku.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 20:59   #44
Quote:
walter kaže:
Zašto?
pa zato jer JE.
to je vise nego ocigledno.
zasto bi se muskarac plasio braka?
on i onako ocekuje da ce piti pivo dok ona riba pod.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 21:00   #45
Quote:
Natch kaže:
on i onako ocekuje da ce piti pivo dok ona riba pod.
Misliš?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 21:02   #46
Quote:
walter kaže:
Misliš?
ne, idem na balet i pivo
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 23:37   #47
Quote:
snjeska kaže:
covjece ja sam totalno suprotna od vas,s deckom ne zivim nit cu zivjet prije vjencanja,a udajem se za mj i pol 09.09.
u vezi sam tek 1,5 godine i sad se pitam dal je brzo il nije
jedva cekam da se udam,volim ga,obozavam ga i jedva cekam da budem samo njegova,njegova i njegova

Iskreno ti želim da zadržiš te ružičaste očale što duže.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 23:43   #48
Quote:
ema1 kaže:

Ja shvaćam ljude koji ne žele ući u brak jer sam i ja bila takva. Jednostavno me to nije interesiralo, ali gledajući sa ove točke, mislim da nisam bila sigurna ni u osobu s kojom sam bila, a ni spremna preuzeti odgovornost braka.
Život u dvoje također nosi svoje odgovornosti, al nekako uvijek imaš "slobodnog" prostora za pokupit stvari i otić ako se posvađate il nešto ne štima.... vjerujem da se ljudi manje trude izgladiti neke stvari nakon par godina. To isto slobodno napraviš i kada si u braku, ali više se trudiš da to ide dalje, možda griješim,,, ali vidim toliko primjera, možda je to psihološki učinak. bu!

Mislim da griješiš. Oni koji se ne žele truditi neće se truditi ni s papirom ni bez njega. Možda će zbog papira ostati zajedno, ali u kakvom braku. Ja imam dugu vezu (nedavno proslavili 16 god.). Meni se sviđa osjećaj što nas u vezi drže isključivo naši osjećaji i želja da ostanemo zajedno. Svatko od nas u svakom trenutku može otići ali to ne želi. Zajedno smo jer tako hoćemo ne zato što nas veže neki potpisani papir.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 08:17   #49
Quote:
walter kaže:
Kad bude ribala kuhinjski pod, suze će joj ići od sreće. A on izvaljen u fotelji pije pivo.

Sad je napokon moj moj moj. Uhvatila sam ga!

ha ha ha ha



ne pije pifu
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 08:24   #50
da fakat moj ti waltere ne pije pivu i moj decko,buduci muz zna kuhat,peglat,cistit i puno je pedantniji u tim stvarima od mene,istina je i moram mu to priznati

a tebi trebam reci da je zalosno kad je covjek pesimistican kao sto si ti,pa ak si vec takav nemoj sirit svoje lose vibracije drugima
svaka veza i brak je nesto u sto treba ulagati,za sto se treba boriti,treba voljet,bit ce kompromisa,al ako se oboje budemo trudili onda ce valjda bio to brak il veza ono i uspjeti

ne volim kad su ljudi tak pesimisticni kao ti,ajd za promjenu pocni trazit nesto dobro u necem losem,a ne samo lose
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 10:33   #51
Vidjela sam puno primjera gdje ljudi, živjeli oni zajedno ili ne, imaju strah od braka jer to po njima nosi neke nove obaveze (kakve ako su već živjeli zajedno!?), pričaju o primjerima svojih prijatelja koji su "zapeli" u lošim brakovima i razvijaju neka stereotipna mišljenja o braku, u stilu ako je tom i tom loše u braku, zašto da ja očekujem da meni bude drugačije? Kao da će se osoba s kojom su bili do tada transformirati u krvopiju koja će ih isisati i ispljunuti, on će se pretvoriti u pivopiju zavarenog za kauč kojem je vrhunac nogometna utakmica na TV-u, dok će ona jadna sve morati sama. Ili je obavezan slijed stvari da žena prestaje brinuti o sebi, dobije automatski bar 20 kg, razgovori su začinjeni bacanjem tanjura po kući, a sex je nešto što želi jednom godišnje. Jer je tako jednom njegovom frendu, bratu, poznaniku, njenoj kolegici s posla. Slijedi zaključak - briši dok možeš. Ako nekom i spomeneš primjer braka koji funkcionira i gdje su ljudi bili i ostali normalni, onda slijedi mahanje rukom kako je to izuzetak, jedan na 100 i ostala sranja. Ne kažem da nema svega toga, ali ljudi moji, valjda upoznate prije osobu s kojom mislite završiti u braku i sami je birate ili odlazite od nje svojom odlukom ukoliko mislite da nije za vas. Ne može se netko toliko promijeniti potpisom na papir, možda je bio takav i prije, a vi niste željeli vidjeti, ili je možda bila ona (nažalost tipično ženska) spika: on će se zbog mene promijeniti, dovest ću ja njega već u red. A-ha, moš mislit!
Anareth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 11:45   #52
Quote:
snjeska kaže:
da fakat moj ti waltere ne pije pivu i moj decko,buduci muz zna kuhat,peglat,cistit i puno je pedantniji u tim stvarima od mene,istina je i moram mu to priznati

a tebi trebam reci da je zalosno kad je covjek pesimistican kao sto si ti,pa ak si vec takav nemoj sirit svoje lose vibracije drugima
svaka veza i brak je nesto u sto treba ulagati,za sto se treba boriti,treba voljet,bit ce kompromisa,al ako se oboje budemo trudili onda ce valjda bio to brak il veza ono i uspjeti

ne volim kad su ljudi tak pesimisticni kao ti,ajd za promjenu pocni trazit nesto dobro u necem losem,a ne samo lose


Snješka walter je to malo karikirao i pretjerao, ali nije loš savjet da ipak jedno vrijeme živite zajedno. Vjeruj mi neke ćeš stvari o svom partneru saznati tek kad počnete živjeti zajedno. Neke njegove mane (a svi ih imamo) činit će se daleko težim kad ih podnosiš svaki dan u zajedničkom životu, nego ovako povremeno. Dosta je brakova propalo zbog toga što se nisu dovoljno poznavali prije. Ne znači da će tvoj biti takav, ali dovoljno se često događa da se ne može zanemariti.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 14:05   #53
Quote:
Cordelia kaže:
Mislim da griješiš. Oni koji se ne žele truditi neće se truditi ni s papirom ni bez njega. Možda će zbog papira ostati zajedno, ali u kakvom braku. Ja imam dugu vezu (nedavno proslavili 16 god.). Meni se sviđa osjećaj što nas u vezi drže isključivo naši osjećaji i želja da ostanemo zajedno. Svatko od nas u svakom trenutku može otići ali to ne želi. Zajedno smo jer tako hoćemo ne zato što nas veže neki potpisani papir.

Slažem se s tobom u potpunosti.

Ljudi se i vjenčaju jer žele to obadvoje ( ipak smo u 21 stoljeću). Međutim nakon godina života sa svojim dragim, ne smatram da se udajem za njega jer "će pobjeć od mene ili ja od njega ako ne potpišemo", kao i tebi i meni se sviđa da smo to zajedno odlučili ISKLJUČIVO zbog naših osjećaja.
Kao što sam to već prije rekla - taj čin nije jednostavno objasniti ( bar meni), jednostavno je TO - TO.

Ja imam sada pitanje - primjetila sam da ljudi koji su u vezama 10 i više godina ( nevjenčani), kada žena zatrudni - odmah se ( nekih 90%) vjenča?
ZAŠTO?
Meni nema to smisla,,,, ako su do sada tako funkcionirali, odbijajući nametnute forme, čemu forma kada je dijete u pitanju? Jel to sramota ili šta?
Samo mi nemojte o onim stvarima kako je birokratski tako lakše...
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 16:35   #54
Quote:
ema1 kaže:
Slažem se s tobom u potpunosti.

Ljudi se i vjenčaju jer žele to obadvoje ( ipak smo u 21 stoljeću). Međutim nakon godina života sa svojim dragim, ne smatram da se udajem za njega jer "će pobjeć od mene ili ja od njega ako ne potpišemo", kao i tebi i meni se sviđa da smo to zajedno odlučili ISKLJUČIVO zbog naših osjećaja.
Kao što sam to već prije rekla - taj čin nije jednostavno objasniti ( bar meni), jednostavno je TO - TO.

Ja imam sada pitanje - primjetila sam da ljudi koji su u vezama 10 i više godina ( nevjenčani), kada žena zatrudni - odmah se ( nekih 90%) vjenča?
ZAŠTO?
Meni nema to smisla,,,, ako su do sada tako funkcionirali, odbijajući nametnute forme, čemu forma kada je dijete u pitanju? Jel to sramota ili šta?
Samo mi nemojte o onim stvarima kako je birokratski tako lakše...

Ma ne mislim ja loše o tvojoj odluci. Netko uživa u tom činu vjenčanja i ja to poštujem. Nekome je upravo to simbol odluke da će ostati zajedno. Uskoro se udaje cura koja mi je kao kćerka i to hoće pravi pir, pa će mene mrziteljicu takvih događanja dopasti sudbina da pomažem organizirati jedan

Mi na žalost ne možemo imati svoju djecu, pa nemam pojma bi li podlegla društvenim normama kad je to u pitanju. Ako se odlučimo na usvajanje,a ozbiljno o tome razmišljamo nećemo imati izbora jer oženjeni parovi imaju više šanse. Dok ne riješimo stanovanje i onako nemamo šanse.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 10:29   #55
...mene je bilo jako strah stupanja u brak, jer sam se bojala obaveza i nepoznatog i da li ću se nositi sa njima i jer nam stambeno pitanje nije bilo do kraja riješeno, a imala sam predrasudu ako budemo duže vrijeme morali sa njegovim starcima živjeti da će nam brak otići u kurac (što bi vjerojatno i bilo) ...plus slike groznih parova, on izlazi svako malo ona sa djecom kući...nikad ne provode vrijeme skupa i tako to, moj je dragi pažljiv što se toga tiče i ni slika ni prilika toga...ali postojala je nekakva negativna konotacija vezano za brak u mojoj glavi...jer i onako nam je bilo super, kontala sam zašto išta mijenjati...
...uklonili smo izvore strahova prije braka u velikoj mjeri tako da mi je bilo lakše...dakle, riješili stambeno pitanje 99%, i ostalo...ja diplomirala i našla posao u struci (to mi je igralo jako važnu ulogu za vlastiti osjećaj sigurnosti da neću raditi kao trgovac sa završenim faxom i da ću zaglibiti tako...moja velika paranoja...), uglavnom uklonivši izvore strahova lakše mi je bilo i kako smo se odlučili na brak godinu dana unaprijed imala sam vremena da se naviknem i nije mi tolko stresno bilo, taj prelazak mislim...
...ali da smo živjeli skupa neko vrijeme prije braka, bilo bi nam puno bolje i razne trzavice koje smo do sad prošli i koje ćemo možda proći bile bi out, ali još jednom ponavljam u maloj smo sredini gdje bih ja bila u nezavidnom položaju kao član vanbračne zajednice i da smo mogli i prije stvoriti preduvjete za zajednički život, onda bi se i prije vjenčali sigurno...
..seks je bolji čak u braku, sad zasad a uvijek ga je bilo poprilično
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 11:42   #56
Quote:
Anareth kaže:
Vidjela sam puno primjera gdje ljudi, živjeli oni zajedno ili ne, imaju strah od braka jer to po njima nosi neke nove obaveze (kakve ako su već živjeli zajedno!?), pričaju o primjerima svojih prijatelja koji su "zapeli" u lošim brakovima i razvijaju neka stereotipna mišljenja o braku, u stilu ako je tom i tom loše u braku, zašto da ja očekujem da meni bude drugačije? Kao da će se osoba s kojom su bili do tada transformirati u krvopiju koja će ih isisati i ispljunuti, on će se pretvoriti u pivopiju zavarenog za kauč kojem je vrhunac nogometna utakmica na TV-u, dok će ona jadna sve morati sama. Ili je obavezan slijed stvari da žena prestaje brinuti o sebi, dobije automatski bar 20 kg, razgovori su začinjeni bacanjem tanjura po kući, a sex je nešto što želi jednom godišnje. Jer je tako jednom njegovom frendu, bratu, poznaniku, njenoj kolegici s posla. Slijedi zaključak - briši dok možeš. Ako nekom i spomeneš primjer braka koji funkcionira i gdje su ljudi bili i ostali normalni, onda slijedi mahanje rukom kako je to izuzetak, jedan na 100 i ostala sranja. Ne kažem da nema svega toga, ali ljudi moji, valjda upoznate prije osobu s kojom mislite završiti u braku i sami je birate ili odlazite od nje svojom odlukom ukoliko mislite da nije za vas. Ne može se netko toliko promijeniti potpisom na papir, možda je bio takav i prije, a vi niste željeli vidjeti, ili je možda bila ona (nažalost tipično ženska) spika: on će se zbog mene promijeniti, dovest ću ja njega već u red. A-ha, moš mislit!
ovo je velika istina. svi smo mi robovi nekakvih naucenih predrasuda i unaprijed se jezimo od stvari koje uopce dublje ne poznajemo.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 11:59   #57
mene je bilo strah ne samo BRAKA, vec opcenito ZAJEDNICKOG zivota. mi prije braka nismo nikada bili zajedno duze od mjesec dana. s obzirom da jos i dalje (nakon vjencanja) zivimo odvojeno (u dvije drzave), strah i dalje stoji i ja sam uzasnuta. a ujedno sam i uzasnuta sto vise necu moc bez ikakve obaveze okolo brijati i zavoditi druge frajere....e to me fakat plasi! iako mi je muz ful otvorena osoba i imam slobode vise nego itko, cak i previse, opet je to tlaka da si svaki dan sa jednom osobom i nemas tu svoju "privatnost".....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 12:04   #58
Quote:
lolita11 kaže:
mene je bilo strah ne samo BRAKA, vec opcenito ZAJEDNICKOG zivota. mi prije braka nismo nikada bili zajedno duze od mjesec dana. s obzirom da jos i dalje (nakon vjencanja) zivimo odvojeno (u dvije drzave), strah i dalje stoji i ja sam uzasnuta. a ujedno sam i uzasnuta sto vise necu moc bez ikakve obaveze okolo brijati i zavoditi druge frajere....e to me fakat plasi! iako mi je muz ful otvorena osoba i imam slobode vise nego itko, cak i previse, opet je to tlaka da si svaki dan sa jednom osobom i nemas tu svoju "privatnost".....
mene nije strah da necu moci brijati, jer mi je to tlaka, nego mi je paranoja da bi mogao biti agresivan i tuci me.
isto tako, ne daj boze da se propije , ili da pare trosi na kockanje.
to mi je, onako, najgora paranoja.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 12:12   #59
Quote:
Cordelia kaže:
Dosta je brakova propalo zbog toga što se nisu dovoljno poznavali prije. Ne znači da će tvoj biti takav, ali dovoljno se često događa da se ne može zanemariti.
ovo jednostavno nije istina jer u mojoj uzoj i siroj obitelji NITKO nije zivio zajedno prije s osobom s kojojm su se poslije ozenili i SVI imaju vrlo sretne brakove...a cak ti i statistika kaze da oni koji zive prije zajedno imaju vecu sansu rastave-ne citas novine?

a ne mijenja se sve potpisivanjem papira vec obecanjem koje dajes pred bogom ili maticarkom-vjeruj mi to je jedna jaaako ozbiljna stvar i nema uzmaka i ja sam se sva stresla kad je to trebalo obaviti iako sam do tog trenutka govorila da to nije bitno...jer sad nakon ovoga vise nema starog, razularenog zivota kao prije.i kaj sad ti zivis 16god. sa svojim frajerom i njemu se digne na neku mladu koku i ostavi te jer eto nema nikakve obaveze prema tebi (a ljubav naravno ne moze trajat vjecno ili je iz komocije s tobom jer mu kuhas i prese).i kaj ces onda ti? sama do smrti? vjeruj mi teze je raskinut pred bogom obecanu zajednicu nego neobaveznu vezu (za koju nemam niti jedan primjer da je ikada opstala do kraja zivota)
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 12:14   #60
Quote:
Natch kaže:
mene nije strah da necu moci brijati, jer mi je to tlaka, nego mi je paranoja da bi mogao biti agresivan i tuci me.
isto tako, ne daj boze da se propije , ili da pare trosi na kockanje.
to mi je, onako, najgora paranoja.

pa valjda si ga vidjela u raznim situacijama i da li je ikada ispoljio tu agresivnu stranu te da li je rastrosan....takve se stvari vide.nitko ne pocne tuc zenu u braku vec odavna ima takav stav prema zenama(djeci, zivotinjama) ,a to se moze skuziti i prije braka....i ak nikad nije pio, sta bi sad poceo???
ak zenis neku sirovinu iz odredenih krajeva hrvatske koje ovdje ne bi htjela navoditi zna se sto ces dobiti..na zalost...pazi u cijem grozdu beres.....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.