Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2006., 22:28   #21
Quote:
cici mici kaže:
btw, iz iskustva dugog i vrlo lijepog prijateljstva s jednom djevojkom mogu reći da izazovni aspekti daju dodatnu draž.
Istina, napisah to na početku ove priče.
Quote:
egzaktno opozicionirana sunca (bik vs. škorpion), isto takav kvadrat marsova (ali ovdje je bit da su to blagi marsovi - blizanci vs. djevica), opozicija njenog merkura(ovan) i mog stelija, kvadrat mog mjeseca i njenog marsa ... i could go on for days ...

jedino "pozitivno" što imamo su konjukcija njenog vatrenog mjeseca i moje zemljane venere (strijelac - jarac).
plus, u kompozitu imamo veneru na ascendentu. dakle, zbog "samo" ta dva aspekta lijepo nam je.

eto, iz ovog primjera se vidi kako može ispasti i puno ljepša priča nego kod nekog drugog, npr. "sve sami harmonični aspekti" sinastrijskog "para".

ali kombinacije su ... zaista bezbrojne....
Ključno je ovo Sunce - bik. U kombinacijama koje imaju puno izazovnih aspekata, mora biti jaka podudarnost u osnovnom trisu (Sunce, ASC, luna). Ili obrnuto, jaki dobri aspekti, ako se baš ne podudara tris.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 22:36   #22
Quote:
Miriam kaže:
Postavila bih jedno jednostavno pitanje ako može: određuje li odnos između dvije osobe sklad/nesklad njihovih međusobnih planeta, ili je taj sklad/nesklad njihovih planeta samo još jedan segment gdje se može reći da se i tu vidi da postoje problemi u odnosu?
Sinastrija proučava sklad/nesklad između planeta u natalnoj karti dviju individua.
Na osnovi toga se vidi priroda veze.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 01:21   #23
Quote:
fish 1968 kaže:
Ključno je ovo Sunce - bik. U kombinacijama koje imaju puno izazovnih aspekata, mora biti jaka podudarnost u osnovnom trisu (Sunce, ASC, luna). Ili obrnuto, jaki dobri aspekti, ako se baš ne podudara tris.
ključno sunce u biku? sori, nisam upratio.
i podudarnost u kom smislu?

što se tiče ove zadnje sinastrije, tu nema podudarnosti (ako misliš na harmoničnosti) ni u trisu a ni "dobrih" aspekata , osim onih nabrojanih.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 09:47   #24
Quote:
cici mici kaže:
ključno sunce u biku? sori, nisam upratio.
i podudarnost u kom smislu?
Gle, u dugim/čvrstim vezama i brakovima često su Sunca opozicionirana. Općenito, tu opozicija igra veliku ulogu.
Quote:
što se tiče ove zadnje sinastrije, tu nema podudarnosti (ako misliš na harmoničnosti) ni u trisu a ni "dobrih" aspekata , osim onih nabrojanih.
Koji je podznak?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 14:56   #25
Quote:
fish 1968 kaže:
Gle, u dugim/čvrstim vezama i brakovima često su Sunca opozicionirana. Općenito, tu opozicija igra veliku ulogu.

Koji je podznak?
ona je strijelac 17° u podznaku (zanimljivo, uran joj egzaktno konjugira asc - orbis 0,05 °) i mjesec isto u strijelcu.
OK, tu je možda uloga strijelca kojima su frendovi nešto najbitnije u životu ... uz idealističko filozofiranje.

uloga opozicija, kužim. kao mars i venera, jin i jang.
muško i žensko !
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 11:09   #26
Quote:
cici mici kaže:
ona je strijelac 17° u podznaku (zanimljivo, uran joj egzaktno konjugira asc - orbis 0,05 °) i mjesec isto u strijelcu.
OK, tu je možda uloga strijelca kojima su frendovi nešto najbitnije u životu ... uz idealističko filozofiranje.
Obrnuto. ... uloga Urana kojima su frendovi nešto najbitnije u životu ... uz idealističko filozofiranje...strijelca.
Quote:
uloga opozicija, kužim. kao mars i venera, jin i jang.
muško i žensko !
Polariteti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 12:55   #27
dearest fish
refresh teme s jednim vrlo interesantnim pitranjem.

u muškom horoskopu 100%tni je konsenzus () da sunce predstavlja "pravo ja" a mjesec njegove osjecaje i - zenu koja mu odgovara.
kaze se dalje da sunce kod zene predstavlja muskarca koji joj odgovara. a mjesec... da li onda mjesec preuzima ulogu predstavljanja njenog "pravog ja" a sunce ima sekundarnu ulogu u definiciji nje kao osobe, predstavljajuci muskarca u njenom zivotu?
ovo pitam jer me zbunjuje to sto je za sunce sigurno u , ajmo rec, svim poljima astrologije osim sinastrije, predstavlja "pravo ja", a mjesec prestavlja osjecajni dio, bez obzira na spol. drugim rijecima, sunce bi predstavlja najvazniju planetu za svakog covjeka.

jer dobio sam dojam da, gledano kroz sinastriju, sunce u zenskom horoskopu "gubi" svoje originalno znacenje kao najvaznije planete u tom horoskopu. kaj mislis o tome ?
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 12:59   #28
Quote:
cici mici kaže:
dearest fish
refresh teme s jednim vrlo interesantnim pitranjem.

u muškom horoskopu 100%tni je konsenzus () da sunce predstavlja "pravo ja" a mjesec njegove osjecaje i - zenu koja mu odgovara.
Kužim što hoćeš reći.
Quote:
kaze se dalje da sunce kod zene predstavlja muskarca koji joj odgovara. a mjesec... da li onda mjesec preuzima ulogu predstavljanja njenog "pravog ja" a sunce ima sekundarnu ulogu u definiciji nje kao osobe, predstavljajuci muskarca u njenom zivotu?
Ovakvo je moje iskustvo:
Kod žena i muškaraca je situacija identična. Sunce je njihovo pravo “ja” , ono ima primarnu funkciju u definiciji osobe….tu nema dileme. Mjesec simbolizira emocije.

Međutim, budući da je ženama spol ženski, time je emotivna komponenta osobnosti osviještena (opće poznata činjenica da žene bolje hendlaju stvari na bazi osjećajčića…to im je “u krvi” ).
Dakle, iako žene svoje Sunce ne ističu i stavljaju u prvi plan kao frajeri, to nikako ne znači da Sunce ne predstavlja njihovo “pravo ja”.

Za razliku od frajera, njima je odabirom muškog spola ženska (emotivna) strana sekundarna…a na žalost dijelu populacije i potpuno nepoznata.
Quote:
ovo pitam jer me zbunjuje to sto je za sunce sigurno u , ajmo rec, svim poljima astrologije osim sinastrije, predstavlja "pravo ja", a mjesec prestavlja osjecajni dio, bez obzira na spol. drugim rijecima, sunce bi predstavlja najvazniju planetu za svakog covjeka.
Da, to je istina. Znak u kojem se nalazi Sunce je najbitnija točka za svaku individuu bez obzira na spol.
Quote:
jer dobio sam dojam da, gledano kroz sinastriju, sunce u zenskom horoskopu "gubi" svoje originalno znacenje kao najvaznije planete u tom horoskopu. kaj mislis o tome ?
Evo, odgovorih, ne gubi…nadam se da smo se skužili.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 23:45   #29
Quote:
fish 1968 kaže:
Međutim, budući da je ženama spol ženski, time je emotivna komponenta osobnosti osviještena (opće poznata činjenica da žene bolje hendlaju stvari na bazi osjećajčića…to im je “u krvi” ).
Dakle, iako žene svoje Sunce ne ističu i stavljaju u prvi plan kao frajeri, to nikako ne znači da Sunce ne predstavlja njihovo “pravo ja”.
OK. sunce i kod muskaraca i zena ima jednako znacenje dakle.

ali ovo s osvijestenoscu mjeseca (tj. osjecaja) me zbunilo.
jer kad dodjemo do mjeseca (svi) muskarci dakle nisu (toliko) osvijesteni a (sve) zene jesu. zar ovo nije totalna generalizacija a i podcjenjivacki ? ali mislim da osvijestenost nista ne govori o generalnoj bitnosti planeta, odn. onoga sto ona predstavlja.

Quote:
fish 1968 kaže:
Za razliku od frajera, njima je odabirom muškog spola ženska (emotivna) strana sekundarna…a na žalost dijelu populacije i potpuno nepoznata.
zasto zene za partnera biraju sunce (primarni) , koje su same, a muskarci mjesec (sekundarni) , imajuci u vidu vaznost, odn. hijerarhiju planeta ? da li je to kod muskaraca samo zbog psiholoske komponente i neosvijestenosti (znaci kad bi bili osvijesteni onda bi vise voljeli sunce ili npr. veneru) ili je ovo astroloska zakonitost ?
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 00:54   #30
nadovezno za ovo gore - razlicite uloge venere i marsa kod muskaraca i kod zena ....


ne znam gdje sam to pokupio, ali nesto kao da venera predstavlja osobu za flert, kracu avanturu a mjesec predstavlja ipak osobu s kojom bi proveli zivot ...

muskarci na prvi pogled padaju na žene koje imaju sunčev znak isti kao i znak u kojem je njihova venera, a na kraju je ipak osoba sa suncevim znakom u kojemu je njihov mjesec "prava zena" za njih.

ista analogija kod zena sa suncem i marsom. muskarac sa suncem u znaku u kojem je i njen mars - znacilo bi da je takav privlaci vise fizicki, ali onaj sa suncem njenog znaka je "onaj pravi".

ovo, naravno, govorimo o "astroloskim preferencijama" a ne o realnom izboru.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 17:53   #31
Moram napisati na početku da si postavio baš zanimljiva pitanja.
Quote:
cici mici kaže:
OK. sunce i kod muskaraca i zena ima jednako znacenje dakle.
Možda bi umjesto riječi "značenje" bilo pravilnije reći "status". Sunce ima status pravog, unutarnjeg “ja”, ali i ega.
Element znaka u kojem se nalazi Sunce pokazuje tip energije koja je osobi potrebna da bi se osjećala živom (vatra, zemlja, zrak ili voda).
Quote:
ali ovo s osvijestenoscu mjeseca (tj. osjecaja) me zbunilo.
jer kad dodjemo do mjeseca (svi) muskarci dakle nisu (toliko) osvijesteni a (sve) zene jesu. zar ovo nije totalna generalizacija a i podcjenjivacki ?
Znaš i sam da ovo nije istina. Svaki muškarac ima negdje smještenu Lunu, kao što i svaka žena ima negdje smješteno Sunce.

Kao što već napisah, pravo unutarnje “ja” je točka na kojoj se nalazi Sunce, bez obzira na spol. Jedino što to “ja” žene i muškarci drugačije ispoljavaju. Muškarac direktno - kroz Sunce, a žena je svojim spolom/ciklusom vezana uz lunu.

Inače, u starijim knjigama iz astrologije nije rijekost da se dosta pažnje kod žena davalo Mjesecu, jer joj je ranije uloga majke & pregače bila puno bliža.
Quote:
ali mislim da osvijestenost nista ne govori o generalnoj bitnosti planeta, odn. onoga sto ona predstavlja.
U pravu si, to sam i mislila u prošlom postu…osvještenost ne govori o “generalnoj bitnosti planeta”.

To je ujedno i jedan od razloga zbog kojeg računalo ne može zamjeniti astrologa od krvi i mesa.
Quote:
zasto zene za partnera biraju sunce (primarni) , koje su same, a muskarci mjesec (sekundarni) , imajuci u vidu vaznost, odn. hijerarhiju planeta ?
Zato što je to osnovni polaritet. Sunce je muški princip, pa ga “bira “ žena, a Mjesec je ženski princip, pa ga “bira” muškarac.
Quote:
da li je to kod muskaraca samo zbog psiholoske komponente i neosvijestenosti (znaci kad bi bili osvijesteni onda bi vise voljeli sunce ili npr. veneru) ili je ovo astroloska zakonitost ?
Odgovor je opet u suprotnostima muško/žensko. Bez obzira na stupanj osvještenosti samim spolom (muški ili ženski) postoji razlika u odnosu prema Suncu i Mjesecu.
Dakle, to je astrološka zakonitost, jer se astrologija temelji na polaritetima.

U svakoj karti treba među prvim stvarima proučiti odnos između Sunca i Mjeseca, jer su to dva najvažnija tijela… početak svega.

Sunce je izvor svjetlosti, oploditelj i toplina, a Mjesec je lišen vlastite svjetlosti, a time i ovisan.
Sklad/nesklad između ta dva tijela pokazuje stupanj usklađenosti između dviju osnovnih suprotnosti od kojih smo sazdani: spermatozoida i jajne stanice, odnosno muškarca i žene.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 18:01   #32
Quote:
cici mici kaže:
ne znam gdje sam to pokupio, ali nesto kao da venera predstavlja osobu za flert, kracu avanturu a mjesec predstavlja ipak osobu s kojom bi proveli zivot ...muskarci na prvi pogled padaju na žene koje imaju sunčev znak isti kao i znak u kojem je njihova venera, a na kraju je ipak osoba sa suncevim znakom u kojemu je njihov mjesec "prava zena" za njih.
Dobro si to pokupio…to je klasika.

Pogledaj recimo frajere kada mjerkaju žene. Ako žele dobar provod, tada gledaju visoke, vitke, mršave mlade žene…manekenski tip. A kada misle nešto ozbiljnije, tipa…koja li bi to žena mogla produžiti moj gen ? ....onda je to nešto sasvim drugo.
Tada je žena niža, ima malo šire bokove, mrvicu mekše grudi i tako.
Quote:
ista analogija kod zena sa suncem i marsom. muskarac sa suncem u znaku u kojem je i njen mars - znacilo bi da je takav privlaci vise fizicki, ali onaj sa suncem njenog znaka je "onaj pravi".
Da, na sličan način i žene promatraju frajere. Onaj muškarac koji ima više Marsa asocira na višak testosterona, a to je ženi automatski privlačno.
A, onda imaš i žene koje u svojim natalnim kartama imaju višak Marsa...eee, takve se automatski pale na osvještenije tipove.

I tako to ide...u krug.
Quote:
ovo, naravno, govorimo o "astroloskim preferencijama" a ne o realnom izboru.
Naravski.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 21:16   #33
trduim se sa pitanjima, iako ne zvuce uvijek suvislo, ali ti nekako uvijek znas sto sam htio reci. :antenice:
Quote:
fish 1968 kaže:
Element znaka u kojem se nalazi Sunce pokazuje tip energije koja je osobi potrebna da bi se osjećala živom (vatra, zemlja, zrak ili voda).
ovo si bas plasticno opisala, sad mi je mnogo jasnija tvrdnja da ako osoba ne zivi suncev znak, tada nastaju problemi.

Quote:
fish 1968 kaže:
Znaš i sam da ovo nije istina. Svaki muškarac ima negdje smještenu Lunu, kao što i svaka žena ima negdje smješteno Sunce.
naravno, zato sam i napisao jer me bunilo to spominjanje osvijestenosti zena naspram muskaraca. kuzimo se.

Quote:
fish 1968 kaže:
Inače, u starijim knjigama iz astrologije nije rijekost da se dosta pažnje kod žena davalo Mjesecu, jer joj je ranije uloga majke & pregače bila puno bliža.
mislim da muska i zenska priroda postoje vjerojatno ... radi specijalizacije. u smislu da je osnovnoskolsko zvanje kod svakoga isto, a dalje srednje i evt. visoko prema osobnim preferencijama. ima super Knjiga "Muški spol, ženski spol", egzaktno i znanstveno o stvarima koje se "tesko daju definirati". http://opac.zaki.com.hr/kgz/Detalji.asp?RecID=5006327


Quote:
fish 1968 kaže:
Zato što je to osnovni polaritet. Sunce je muški princip, pa ga “bira “ žena, a Mjesec je ženski princip, pa ga “bira” muškarac.
e to je to. ti si jedan/jedan, ali ipak ti nesto fali, a to je onaj drugi/druga.

Quote:
fish 1968 kaže:
Odgovor je opet u suprotnostima muško/žensko. Bez obzira na stupanj osvještenosti samim spolom (muški ili ženski) postoji razlika u odnosu prema Suncu i Mjesecu.
Dakle, to je astrološka zakonitost, jer se astrologija temelji na polaritetima.
super, to sam i pretpostavljao, a sad sam i dobio potvrdu.

Quote:
fish 1968 kaže:
U svakoj karti treba među prvim stvarima proučiti odnos između Sunca i Mjeseca, jer su to dva najvažnija tijela… početak svega.

Sunce je izvor svjetlosti, oploditelj i toplina, a Mjesec je lišen vlastite svjetlosti, a time i ovisan.
Sklad/nesklad između ta dva tijela pokazuje stupanj usklađenosti između dviju osnovnih suprotnosti od kojih smo sazdani: spermatozoida i jajne stanice, odnosno muškarca i žene.
impresivno zvuci.
hvala.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 21:34   #34
Quote:
fish 1968 kaže:
Dobro si to pokupio…to je klasika.

Pogledaj recimo frajere kada mjerkaju žene. Ako žele dobar provod, tada gledaju visoke, vitke, mršave mlade žene…manekenski tip. A kada misle nešto ozbiljnije, tipa…koja li bi to žena mogla produžiti moj gen ? ....onda je to nešto sasvim drugo.
Tada je žena niža, ima malo šire bokove, mrvicu mekše grudi i tako.
jako dobro. a o ukusima ipak ne bih.

Quote:
fish 1968 kaže:
Da, na sličan način i žene promatraju frajere. Onaj muškarac koji ima više Marsa asocira na višak testosterona, a to je ženi automatski privlačno.
A, onda imaš i žene koje u svojim natalnim kartama imaju višak Marsa...eee, takve se automatski pale na osvještenije tipove.

I tako to ide...u krug.

Naravski.
OK, jasna je stvar sa marsom i time generalno, narafski. ali sto je s podudaranostima muskog sunca i zenskog marsa? da li ima u tome nesto astroloski gledano ili je bitno samo to da li je muskarcev mars egzaltiran, domicilan, prognan ili mu je čak opao?
naravno, sve cisto astroloski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 23:20   #35
Quote:
cici mici kaže:
ne znam gdje sam to pokupio, ali nesto kao da venera predstavlja osobu za flert, kracu avanturu a mjesec predstavlja ipak osobu s kojom bi proveli zivot ...

muskarci na prvi pogled padaju na žene koje imaju sunčev znak isti kao i znak u kojem je njihova venera, a na kraju je ipak osoba sa suncevim znakom u kojemu je njihov mjesec "prava zena" za njih.
moram te obavjestiti da te univerzum koristi da bi mene zafrkavao

( taman u dane kad sam osjetljiva i nesigurna i kad me brinu bivše cure )

( bifša je blizankica a dragi ima veneru u blizancima. a ja sam ribica a on ima mjesec u ribicama. )

zakon je ta sinastrija
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 01:09   #36
da, i ja mogu isto potvrditi. volim koze (a znam da to nije dobro) , imam veneru u jarcu, ali ih ne mogu prihvatiti jer su mi nekak previse materijalisticki usmjerene. generaliziram.

meni je mjesec u ribama i mogu potvrditi ovo o mjesecu kod muškarca.
samo kaj me trenutacno *ebe (nazalost, samo figurativno) jedna pačaglu sa marsom u ovnu.

zbog tog marsa u ovnu malo previse gleda marsijance !!!!!
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 11:22   #37
Quote:
cici mici kaže:
trduim se sa pitanjima, iako ne zvuce uvijek suvislo, ali ti nekako uvijek znas sto sam htio reci. :antenice:
:antenice:
Quote:
cici mici kaže:
Quote:
fish 1968 kaže:
U svakoj karti treba među prvim stvarima proučiti odnos između Sunca i Mjeseca, jer su to dva najvažnija tijela… početak svega.

Sunce je izvor svjetlosti, oploditelj i toplina, a Mjesec je lišen vlastite svjetlosti, a time i ovisan.
Sklad/nesklad između ta dva tijela pokazuje stupanj usklađenosti između dviju osnovnih suprotnosti od kojih smo sazdani: spermatozoida i jajne stanice, odnosno muškarca i žene.
impresivno zvuci.
hvala.
Molim.
Samo da napomenem da ovdje nisam mislila na odnos Sunca i Mjeseca u sinastriji, već u individualnoj karti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 11:25   #38
Quote:
cici mici kaže:
jako dobro. a o ukusima ipak ne bih.
Da, Venera pored ostalog ukazuje kakav nam je ukus i styling.
Quote:
OK, jasna je stvar sa marsom i time generalno, narafski. ali sto je s podudaranostima muskog sunca i zenskog marsa?
Kod konjukcije muškog Sunca i ženskog Marsa su u kombinaciji dvije muške planete, obje vruće. Dakle…hot.

Blizina ova dva nebeska tijela može dati zavidnu količinu topline i strasti, ali to naravno ovisi i o tome u kojim znaku je konjukcija.
Ako je ženski Mars jak ( kao kod tvoje vage ) žena može doći u iskušenje da uzme stvari u svoje ruke.

Iako je ovo u biti aspekt borbe za prevlast, može biti koristan u poslovnoj suradnji, jer daje timsku probitačnost i jaku volju za uspjehom.
Quote:
da li ima u tome nesto astroloski gledano ili je bitno samo to da li je muskarcev mars egzaltiran, domicilan, prognan ili mu je čak opao?
naravno, sve cisto astroloski.
Ako je muški Mars slab, onda će se žemsko još dodatno razmahat’.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 01:49   #39
Za mene je astrologija potpuno nerazumljiva. Jako me zanima, ali u jednom, onako, filozofskom pogledu koji se dotiče određenosti i slobodne volje.....No, da ne brljezgam bezveze. Jako malo elemenata svoje natalne karte znam, a zanima me kako se "slažem" prema astrološkom pogledu sa svojim partnerom. Ako netko na temelju ovih šturih podataka može pomoći, bila bih jako zahvalna. Evo ovako, ja sam Ribe, podznak Škorpion. Moj dragi je također Ribe, podznak Vaga. Znam još samo da mi je Venera u Vodenjaku, a Mars u Škorpionu i da je mom dragom Venera u Vodenjaku. Eto, molila bih da mi odgovore oni koji znaju, ako je uopće moguće dati odgvor na temelju ovoga što sam napisala. Hvala
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 23:11   #40
dakle, kompozit je za mene nevjerojatno čudo. kako gađa pa to je upravo nevjerojatno

muku mučim sa sinastrijom. puno vrdam po synastry no neke stvari ne nalazim. na koje bi sitove mogla još ići?

npr: ne mogu naći što znači kada su AC osobe A i MC osobe B preklopljeni, naravno i IC i DC su preklopljeni, dakle rade jednu dugu os?
elala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.