Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2008., 18:07   #2201
Sebastián ponosan na sina Rafaela
UTORAK, 8. SRPNJA


Sebastián ponosan na sina Rafaela


Nije Rafa dvojio ni trenutka i nakon pobjede u finalu Wimbleona popeo se na tribine, ušao u počasnu ložu i zagrlio najmilije.

Ponosan sam što imam takvog sina. Bio je to finale za pamćenje, još jedan veliki uspjeh španjolskog sporta. Nakon naslova europskoga prvaka veliku radost donio nam je i moj sin. Mislim da je Rafa došao do pobjede zbog izuzetne mentalne snage, rekao je u intervjuu za za južnoamerički ESPN Rafaelov otac Sebastián Nadal .


Za poraz si uvijek kriv samo ti


Gotovo 20 članova porodice Nadal bilo je u Wimbledonu u nedjelju, piše engleski Times. A sportska veza između strica Tonija i Rafaela počela je kada je mali tenisač imao četiri godine.

Rekao sam mu prvog dana da prekidamo istoga trenutka kada baci reket. Za mene je neprihvatljivo da dijete lomi rekete. Objasnio sam mu da je reket skup i da si ga mnogi dječaci njegove dobi ne mogu priuštiti. Rafa me pozorno slušao i zato on nikada ne pokazuje bijes na način da se iživljava na reketu. Kada je Rafael bio mladić rekao sam mu da trener ne može biti kriv za poraz. Kao što to ne mogu biti ni vjetar, ni reket, ni loptice. Krivnja je isključivo u igraču, rekao je Toni.

Kada je Nadal lani izgubio drugi uzastopni finale Wimbledona, u svlačionici nije mogao zadržati suze.

Rekao sam mu da se to ne radi. Bilo bi to isto kao kada bih ja zaplakao zato što me u garaži ne čeka Jaguar. Rafa je rekao da je to bila možda i posljednja prilika da osvoji Wimbledon. Poručio sam mu da je pobjednik Roland Garrosa i drugi igrač svijeta. I da se život neće promijeniti jer tada nije osvojio naslov u Wimbledonu. Istaknuo sam da će još biti finala Wimbledona i tako smo se opet našli u nedjelju na središnjem terenu, rekao je Toni Nadal.

Trener je potvrdio da je nećak bio sve nervozniji uoči trećeg nastupa u finalu Wimbledona.

Nema tada mnogo priče, tek nekoliko riječi u svlačionici. Najvažnije su one koje kažu da nema "ne mogu". Obveze su obveze, naglašava Toni.

Federer luta od trenera do trenera, a Rafa i Toni neprestano su zajedno.

Rafa nije promijenio trenera jer ja nisam skup (smijeh). No najvažnije jest da je očit njegov stalni napredak. To smatram razumljivim. Bolje servira, bolje igra bekhend-slajs. Na travi se važno dobro kretati i dobro udarati. Rafa to oboje radi kvalitetno i zato ne iznenađuje njegov napredak. Njegova pobjeda bit će važna zbog činjenice da više nitko neće moći govoriti da Rafa igra dobro samo na zemlji i zato jer je Wimbledon najprestižniji turnir na svijetu, rekao je Toni Nadal uoči finala Wimbledona.

Ostalo je povijest...
yay is offline  
Old 08.07.2008., 18:09   #2202
Najbolji finale u povijesti

Bud Collins, novinar slavne američke televizijske stanice NBC, nije štedio komplimente nakon finala.

Nadalov i Federerov wimbledonski finale najveći je u teniskoj povijesti. Španjolac je dobio dvoboj jer je bio konstantniji i odlučujućim trenucima pogodio je neke nevjerojatne lopte. Nije pokleknuo iako je na drugoj strani bio jedan od najboljih svjetskih tenisača, rekao je Bud koji teniske događaje u Wimbledonu prati 41 godinu!
yay is offline  
Old 08.07.2008., 18:11   #2203
Quote:
Roose Bolton kaže: Pogledaj post
Non stop igranje je uzelo danak jednom Samprasu u 29 godini, uzeti će danak i Rogeru.
I jednom Ljubičiću u 38... pardon, 28 godini.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Old 08.07.2008., 18:12   #2204
Quote:
tuk'bah kaže: Pogledaj post
I jednom Ljubičiću u 38... pardon, 28 godini.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Old 08.07.2008., 19:41   #2205
Popis pobjednika u pojedinačnoj konkurenciji na Grand Slam turnirima:

(Fali ova godina)

__________________
We do NOT stop playing because we grow old; We grow OLD because we stop playing !.!.!

Tanj@ is offline  
Old 08.07.2008., 19:48   #2206
Sljedece godine Roger osvaja Grand Slam
Podojena Licnost is offline  
Old 08.07.2008., 20:28   #2207
__________________
Nije mjesečina to što sja u noći to su tvoje oči pune ljubavi...
33plavuša is offline  
Old 08.07.2008., 20:37   #2208
Quote:
Podojena Licnost kaže: Pogledaj post
Sljedece godine Roger osvaja Grand Slam
Misliš sva 4 u jednoj godini? Jedino ako se prijavi na ženske turnire.
Vicious is offline  
Old 08.07.2008., 20:40   #2209
Quote:
Vicious kaže: Pogledaj post
Misliš sva 4 u jednoj godini? Jedino ako se prijavi na ženske turnire.
jep, vidli bumo i aj prestanite s tim Rafinim slikama i dizanjem u nebesa, osvojio covjek wimbledon i kaj sad
Podojena Licnost is offline  
Old 08.07.2008., 20:47   #2210
Ma to je jednom davno Sampras rekao, kad su ga pitali kako misli osvojiti Roland Garros pa je rekao da će se prijaviti na ženski turnir.
Vicious is offline  
Old 08.07.2008., 20:51   #2211
Quote:
Podojena Licnost kaže: Pogledaj post
osvojio covjek wimbledon i kaj sad
__________________
Nije mjesečina to što sja u noći to su tvoje oči pune ljubavi...
33plavuša is offline  
Old 08.07.2008., 20:54   #2212
Quote:
Podojena Licnost kaže: Pogledaj post
i aj prestanite s tim Rafinim slikama




__________________
Nije mjesečina to što sja u noći to su tvoje oči pune ljubavi...
33plavuša is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.