Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2013., 11:19   #781
Mda, nisam znala da i žive glodavce zamrzavaju kao hranu zmiji. Wooowww, prvi glas, i bome me malo to sad , nako, naježilo/rastužilo. Da, znam da ih vubiju neposredno prije hranjenja; to sam nekak prihvatila - iako, ja bi nekak više zagovarala da se hrana daje živa, onak kak si ju i u prirodi uzimaju. A opet, zmije iz uzgoja možda više i ne znaju da su zmije i ne znaju predobro kak da same ubiju hranu.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 16:52   #782
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Mda, nisam znala da i žive glodavce zamrzavaju kao hranu zmiji. Wooowww, prvi glas, i bome me malo to sad , nako, naježilo/rastužilo. Da, znam da ih vubiju neposredno prije hranjenja; to sam nekak prihvatila - iako, ja bi nekak više zagovarala da se hrana daje živa, onak kak si ju i u prirodi uzimaju. A opet, zmije iz uzgoja možda više i ne znaju da su zmije i ne znaju predobro kak da same ubiju hranu.
Ako je vjerovati napisima medija iz SAD-a , itekako znaju zderati kad slucajno uzadju iz terarija.citao sam da je piton u bazenu umalo djecaka pojeo

Using tapatalk 2 with xperia mini.
kernel - lupus v5
rom - zelly cream 4
twitter.com/the_tominho
dark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 12:02   #783
status zaštićene vrste je gadna mješavina idiotizma i tromosti birokracije. broj zmija u slavonskim selima je često veći od broja stanovnika. kopali smo zahvat vode na jednom jezeru, idući dan se u rupi sunčalo bar deset riđovki. bolesno. ljudi ih nalaze po baščama unutar naseljenih mjesta. pun ih je kurac.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 13:27   #784
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
status zaštićene vrste je gadna mješavina idiotizma i tromosti birokracije. broj zmija u slavonskim selima je često veći od broja stanovnika. kopali smo zahvat vode na jednom jezeru, idući dan se u rupi sunčalo bar deset riđovki. bolesno. ljudi ih nalaze po baščama unutar naseljenih mjesta. pun ih je kurac.
na krivoj si temi
mi ovdje volimo zmije i ovakvi napisi su nam iritantni i zreli za ban
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 13:57   #785
pitoni na Floridi su postavili prava napast i invazivna vrsta No.1! donešena je odluka da se svi do jednog ulove ili dobe metak u čelo
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 13:57   #786
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Ne znače, a u prilog tome govore mnoga znanstvena istraživanja. Nije čegrtuša jedina koja zvukom upozorava.
bjelouška ili kobra ne tresu repom
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 14:02   #787
Moram pohvaliti jednu stvar koju je napravio zagrebacki zooloski vrt.

Na mjestu koje je zadnji put kada sam ondje bila bio paviljon s egzotičnim pticama, izlozili su sve hrvatske zmije.

Kao netko tko se od malena boji zmija (u predskolskoj dobi u me mucile nocne more u kojima su one imale glavnu ulogu i strah je jednostavno ostao) uputila sam se ondje s mislju kako je strah najbolje pobijediti znanjem i ostala sam odusevljena.
Obzirom na to u kakvom je stanju ostatak zooloskog, ovo mi je definitivno ostalo u sjecanju kao highlight cijelog parka, i mogu reci da strah, iako nije nestao se definitivno smanjio.

Preporucujem kako zaljubljenicima u zmije, tako i onima kojima u njihovoj blizini nije ugodno, kako bi malo trenirali zivce.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 14:11   #788
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Moram pohvaliti jednu stvar koju je napravio zagrebacki zooloski vrt.

Na mjestu koje je zadnji put kada sam ondje bila bio paviljon s egzotičnim pticama, izlozili su sve hrvatske zmije.

Kao netko tko se od malena boji zmija (u predskolskoj dobi u me mucile nocne more u kojima su one imale glavnu ulogu i strah je jednostavno ostao) uputila sam se ondje s mislju kako je strah najbolje pobijediti znanjem i ostala sam odusevljena.
Obzirom na to u kakvom je stanju ostatak zooloskog, ovo mi je definitivno ostalo u sjecanju kao highlight cijelog parka, i mogu reci da strah, iako nije nestao se definitivno smanjio.

Preporucujem kako zaljubljenicima u zmije, tako i onima kojima u njihovoj blizini nije ugodno, kako bi malo trenirali zivce.
imaš zmija i u noćnoj kišnoj šumi blizu bivših nastambi za slonove
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 12:15   #789
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
imaš zmija i u noćnoj kišnoj šumi blizu bivših nastambi za slonove
Ma, da, jasno, i u paviljonu s reptilima. Ali na ovom mjestu su izdvojene zmije hrvatske.
Prilicno edukativna stvar.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 17:50   #790
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Ma, da, jasno, i u paviljonu s reptilima. Ali na ovom mjestu su izdvojene zmije hrvatske.
Prilicno edukativna stvar.
i u paviljonu gdje su voden konji
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 19:12   #791
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
bjelouška ili kobra ne tresu repom
I? Napisala sam neke

Hrvatske zmije u zoološkom su genijalne, zaista se isplati otići pogledati. Dečki su napravili genijalne terarije, a opet se sve zmije vide.
Preporuka svima da odu pogledati i educirati se
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 19:17   #792
Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post
Jadan li je taj svijet u kojem se 90% tih zmija ne može ni protegnuti kako treba i tako provedu gotovo cijeli svoj životni vijek..

(u tome se ne slažem se tobom..u vezi ljubimaca..)

A onda još i svjesno i dobrovoljno mučiti druge životinje; primjerice kao hranu zmijama, stavljati žive..pazi..žive miševe i štakore u zamrzivač.. žive.. i tako ih ubijati i pripremati kao buduće jelo zmiji..jer je navodno tako najprirodnije moguće..

Tko kaže da se ne mogu protegnuti? Kad smo kod toga znaš li uopće zašto se zmije protežu??

Navodno? A čuj, ja vjerujem docentima s PMF-a koji su mi dali savjete, koje su tvoje reference o tome "navodno"?

Je, je mačke jedu samo travicu, ne jedu druge životinje a dehidrat i konzerve su nastale od samo onih životinja koje su uginule prirodnom smrću
Besmisleno je uopće o ovome razgovarati...........
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 23:30   #793
ima u ZOO i otrovnih zmija koje se ne mogu vidjeiti
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 23:48   #794
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ima u ZOO i otrovnih zmija koje se ne mogu vidjeiti
Da, još uvijek ne mogu, obzirom da su te zmije stigle iz Beograda od pokojnog Pedje i za njih se rade nastambe.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 18:28   #795
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Mda, nisam znala da i žive glodavce zamrzavaju kao hranu zmiji.
A čuj, ovisno vjerojatno o zmiji ali i o tome u kakvim je uvjetima života, kako je zgodnije uzgajivaču i slično.
Quote:
ja bi nekak više zagovarala da se hrana daje živa, onak kak si ju i u prirodi uzimaju.
Velim, daje se i tako, definitivno.
Quote:
A opet, zmije iz uzgoja možda više i ne znaju da su zmije i ne znaju predobro kak da same ubiju hranu.
Možda neke.
No pitonu kada daješ miša/štakora/štagod, malo zuji, i ubrzo ga uhvati i pojede.
Male bebe pitoni, kada im daješ one još gotovo ružičaste miševe, i jesu ponekad dosta zbunjene. No i one se snađu. A i lakše im je nekada dati tek ubijenog miša recimo.
__________________
Everloving.
Walk with me Pater, all alone this tedious journey. Ženskog roda. Piški uz vjetar. It's possible.
Ceres is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 18:33   #796
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
I? Napisala sam neke
Hrvatske zmije u zoološkom su genijalne, zaista se isplati otići pogledati. Dečki su napravili genijalne terarije, a opet se sve zmije vide.
Preporuka svima da odu pogledati i educirati se
Istina.
I pokušati maknuti predrasudu zmije (pogotovo neotrovnice) ponekad okarakteriziranih kao ogavna, đavolska bića.

Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Obzirom na to u kakvom je stanju ostatak zooloskog, ovo mi je definitivno ostalo u sjecanju kao highlight cijelog parka, i mogu reci da strah, iako nije nestao se definitivno smanjio.
Preporucujem kako zaljubljenicima u zmije, tako i onima kojima u njihovoj blizini nije ugodno, kako bi malo trenirali zivce.
Jesi li bila blizu egzotičnih zmija ili pitona, koje su ti se svidjele?
__________________
Everloving.
Walk with me Pater, all alone this tedious journey. Ženskog roda. Piški uz vjetar. It's possible.
Ceres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 14:30   #797
Quote:
Ceres0 kaže: Pogledaj post

Jesi li bila blizu egzotičnih zmija ili pitona, koje su ti se svidjele?
On mi je bio predivan:



Eto, kao netko tko se zmija boji, mogu reci da je ova zivotinja zbilja spektakularna!
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 19:57   #798
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
On mi je bio predivan:

[ IMG ]...[ /IMG ]

Eto, kao netko tko se zmija boji, mogu reci da je ova zivotinja zbilja spektakularna!
Ajme meni, predivna je.
Onda je to egzotična.

Držim fige da se riješiš straha jer su one, pogotovo pitoni, zbilja lijepe i posebne životinje.
__________________
Everloving.
Walk with me Pater, all alone this tedious journey. Ženskog roda. Piški uz vjetar. It's possible.
Ceres is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 21:49   #799
mislim da je ljudskoj vrsti genetski usađen strah od zmija
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 10:52   #800
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
mislim da je ljudskoj vrsti genetski usađen strah od zmija
Nije i znanstvenici su to dokazali.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.