Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2011., 14:00   #3461
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Nema nikakve provizije, jedino ako dižeš gotovinu na bankomatu.
Ne mora značiti, ovisi koju karticu imaš. Znam da ZABA naplaćuje lihvarske provizije za Španjolsku, Irsku i Englesku (tamo sam putovala) tako da svakako provjeri!
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:12   #3462
Prilikom plaćanja bilo kojom karticom (pa tako i Maestrom) u dućanu ne plaćaš apsolutno nikakvu naknadu niti proviziju, isto kao i kad plaćaš u nekom dućanu u RH.
Jedino na što se treba pripaziti je tečaj po kojem tvoja banka obračunava taj trošak.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:30   #3463
Nije istina. ZABA na Maestro naplaćuje 3,5% provizije na iznos, a minimalno 3,5€.

To je 100% provjereno kod njih u poslovnici. Jedino ako se kaj slučajno promijenilo u odnosu na kolovoz kad sam ja to provjeravala jer sam bila mjesec dana u Španjolskoj.

Na Unicredit bankomatima se može podizati gotovina bez naknade.
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:44   #3464
Dobro jel ti kužiš što ja govorim?

Kad plaćaš U DUĆANU nema naknade. A to ti piše i na njihovim stranicama:
http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/conn...ebitne/maestro

"Maestro karticom možete se koristiti bez naplate naknade:
2. na prodajno-uslužnim mjestima u Hrvatskoj i inozemstvu označenim znakom Maestro za:
- plaćanje roba i usluga na EFT POS terminalima (dnevni limit ovisi o visini vašega dopuštenog prekoračenja i kreće se u okvirima od 5.000 do 40.000 kn)"


Za bankomat cura nije niti pitala, a i za to sam u prvom postu napisao da se plaća naknada.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:50   #3465
Pa jel ti shvaćaš da ja isto pišem za plaćanje u dućanima?! S obzirom da sam putovala, morala sam se raspitati oko toga i ovo gore je PROVJERENA informacija koja vrijedi za Zagrebačku banku.

Ne piše na stranicama da se na svim prodajnim mjestima ne plaća naknada, ovo na stranicama se odnosi na hrvatsku.

A kaj se tiče bankomata, ni tu nisi u pravu jer se na Unicredit bankomatima NE PLAĆA naknada.
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:50   #3466
Hvala ti
Da, ne zanima me za bankomat, nego za pos aparate u dućanima. I pretpostavljala samm da je samo tu riječ o tečaju. Hvala još jednom
NEZAMJETNA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:59   #3467
Nema na čemu.

Quote:
Fem kaže: Pogledaj post
Pa jel ti shvaćaš da ja isto pišem za plaćanje u dućanima?! S obzirom da sam putovala, morala sam se raspitati oko toga i ovo gore je PROVJERENA informacija koja vrijedi za Zagrebačku banku.

Ne piše na stranicama da se na svim prodajnim mjestima ne plaća naknada, ovo na stranicama se odnosi na hrvatsku.
OMG

Na stranicama ti piše "bez naplate naknade... na prodajno-uslužnim mjestima u Hrvatskoj i inozemstvu označenim znakom Maestro"

Btw, nisi jedina koja je putovala. Uredno u inozemstvu peglam njihov Maestro (a i onaj Erste i PBZ-a) i nikad nisam platio niti lipe naknade.


Uostalom, pogledaj si promet po tekućem od kolovoza pa ćeš vidjeti da ti nigdje nije zaračunana neka stavka pod nazivom "Naknada za plaćanje na POS uređaju".
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:04   #3468
Ne namjeravam raspravljati. Niti plaćati Maestrom Zagrebačke banke u inozemstvu. Kao što nisam ni do sada. Na stranicama piše da je omogućeno plaćanje na mjestima, ne piše da je omogućeno plaćanje bez naknade.

Lijepo ti kažem, bila sam u poslovnici dva puta, prije puta u UK i u Špa, dvije različite službenice su mi rekle istu stvar. Meni dovoljno! Ne pada mi napamet riskirati.
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:08   #3469
Quote:
Fem kaže: Pogledaj post
Niti plaćati Maestrom Zagrebačke banke u inozemstvu. Kao što nisam ni do sada.
I onda nađeš ovdje davati savjete i tvrditi nešto tako sigurna?! Svašta...
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:12   #3470
Rekla sam da neću raspravljati, a s obzirom da si ti moderator i ti bi se trebao zaustaviti. Meni je dovoljno što su mi službenice rekle, a ako netko želi isprobavati samo neka da.
Na kraju krajeva, ovo uopće nije tema, tema je Shopping u Grazu.

__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 17:07   #3471
Ima li u centru Graza neki dućan sa dječjim igračkama i di? Uzeli bi neke stvari koje nemaju u Hr-u, a da ne moramo ići u slovenski baby centar brežice.
rina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 23:53   #3472
Quote:
rina82 kaže: Pogledaj post
Ima li u centru Graza neki dućan sa dječjim igračkama i di? Uzeli bi neke stvari koje nemaju u Hr-u, a da ne moramo ići u slovenski baby centar brežice.
toys'r'us predobar dućan za igračke odmah kraj ikee u grazu
in the middle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 23:55   #3473
Quote:
love_peace222 kaže: Pogledaj post
kako je prosao shopping? ima li snizenja vec polagano
Ne baš uspješno. U Seiersbergu smo imali samo sat vremena za šoping, a to nam je bilo premalo (nas 5 čoporativno...). Stekla sam dojam da ima nekako manje robe po nekim trgovinama nego u Kopru, u Tušu, ili u BTC-u u Ljubljani, obično tamo idemo. U gradu smo kupile nešto u H&M-u, a najviše smo tražile čizme ali ništa nismo našle, ili preskupo, ili nisu kožne. Sniženje nicht.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:06   #3474
Po ovome sam skužio da je bolje otići ovaj tjedan između božića i nove nego onaj tjedna poslije nove?! :-)
naravno za najveće rasprodaje pitam :-)
su1try is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:19   #3475
Quote:
in the middle kaže: Pogledaj post
toys'r'us predobar dućan za igračke odmah kraj ikee u grazu
ikea je van grada? nismo mislili ići vani, ali ako budemo imali vremena skoknut ćemo i tamo

ja idem ovaj vikend 17.12.-18.12. pa ću javit jesu li počela sniženja, a nadam se da će početi :trljaruke:
rina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 12:18   #3476
sniženja kreću odmah nakon Božića? konkretno, idemo 29.12
ja ne mogu dočekati
QueenCOZofYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 19:43   #3477
bok ljudi,

kojim ste sve agencijama isli u taj "grački" shopping ? ja znam za autoturist, cula sam da i croatia express vozi tamo (ali ne petkom, right?) pa me zanima tko jos postoji (na webu uglavnom zastarjele info) i onda redom zivkam!

hvala!
*klepetalo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 19:49   #3478
bok, mene zanima dal ste naišli u grazu na lacosteov dućan, kakav im je izbor torbi i dal se razlikuju cijene od naših... HVALA!!!
__________________
...da usne tvoje poljubim, i nježno da te zagrlim, da ti priznam ljubavi, da si moje sve...<3<3<3
carrie_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:46   #3479
Quote:
rina82 kaže: Pogledaj post
Ima li u centru Graza neki dućan sa dječjim igračkama i di? Uzeli bi neke stvari koje nemaju u Hr-u, a da ne moramo ići u slovenski baby centar brežice.
u centru graza imas na 5. ili 6.katu Kastner&Ohlera djecje igracke..predivno uredjena robna kuca (obnovljena lani). frendica mi tamo neki dan kupovala igracke svom malom pa sam i ja gledala..ima i mali free ringispil za djecu kupaca

klepetalo., i mondo travel i alka tours vozi u graz.
ali croatia express ima mjesta..uvijek ubace bus vise ako ima zainteresiranih..inace ide jedan bus, ovaj vikend kad sam bila, islo cak 4 busa preko croatia expressa, a na granici vidjela bar 20 busa iz hrv. za graz
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:51   #3480
Pozdrav, dali je moguce kupiti sat u grazu? Dali placam nekakvu carinu? Dali mogu dobit povrat poreza! Satu je cijena cca. 300e.
Hvala
ante111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.