Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2011., 13:24   #201
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
ajde, ako imate šansu ići u Australiju, a dvumuite se, samo se prisjetite gdje biste ostali:

http://www.youtube.com/watch?v=gl3kGdsHueY
...ako zelis nesto uciniti za svoju zemlju, emigriraj..!!
VideoZid is offline  
Old 23.01.2011., 13:26   #202
pozdrav dijasporasi i ostali wannabe imigranti kao ja

imala bih pitanje za gospodina vilka, ali i za ostale koji mogu pomoci savjetom.

ukratko, vec sam pisala kako planiram tamo na studij koji bi u konacnici trebao voditi i ostanku tamo. kako mi roditelji nisu rockfelleri, cak i sa stipendijom koju planiram ganjati jer imam nekakve osnove, financijska je konstrukcija jako, jako mrsava.

da odmah napomenem, procesljala sam australski vizni sistem i imigraciju na stranicama AU vlade, pa bih imala par pitanja.

konacni cilj bi mi bio tamo se trajno naseliti, zaposliti i zivjeti (surprise, surprise..).
kako sam poprilicno mlada (22), imam zavrseni bachelor i imam studentskog radnog iskustva u jednoj kompaniji koja nije izravno povezana sa mojim fakultetom. samim time, ne mogu ici na skilled visu, a trenutno nemam niti cca 3 tisuce dolara za tako nesto.

decko mi tamo ceka izbjeglicku vizu, odnosno proteksn vizu, ali kako smo oboje mladi, ne zelim ici na partner visu i tomu slicne, barem ne zasad jer ne zelim ni njemu ni sebi stvarati probleme posto se njegovo upravo procesuira.

moje je pitanje, ukoliko mi se planovi sa fakultetom financijski izjalove, bih li mogla eventualno otici na kratkotrajnu studentsku vizu na onaj tecaj TESOL za poducavanje engleskog ljudi kojima engleski nije materinji jezik, te nakon zavrsenog tecaja eventualno pronaci poslodavca koji bi me sponzorirao tamo? znam da nisam izvorni govornik, ali engleski mi nije nikakav problem, u cemu bih se jos usavrsila, a s tom diplomom mogu poducavati engleski svuda u svijetu. bas sam jucer obavila IELTS academic, i mislim da je dobro proslo.

u biti, postoji li ikakav kratkotrajni tecaj necega u australiji preko cega bi, nakon sto zavrsim, mogla dobiti barem privremenu employer sponsored vizu?

znam da je plan nategnut, ali zanima me iskreno kolike su mi sanse i na koji nacin mogu doci do tamo. cijenim bilokakav savjet, pomagajte
anayao is offline  
Old 23.01.2011., 16:21   #203
Thumbs up

Pozdrav svima, nažalost vidim da se i ovaj topic pretvorio u prepucavanje, što ne pomaže nama koji želimo doći do korisnih informacija.
Znači umjesto čitanja cca. 50 stranica mora se pročitati 250, a sve zato što ne želim ponavljati pitanja!
Uglavnom na ovo nisam pronašao odgovor!
Dakle AUSFIS agencija koja se masivno reklamira na internetu i posreduje u dobivanju viza.
Priča ide ovako.
Jednom kliknuvši na njihov banner ostavio sam svoj mail i broj mobitela i na čuđenje nazvali su me nakon 2 sata i naš telefonski razgovor je trajao oko 45min.
rekli su da za mene nema problema jer imam všs i odlično pričam engleski i zanimanje je na traženoj listi, treba im samo uplatiti 500eura i sve je ok (za mene ženu i dijete od 3godine).
poslje čitanja ovih topica vidim da to nije sve ok, jer vjerovatno bi trebao proći i lječnički i ielts ispit engleskoga, a kako radim u hotelu i imam zvanje ekonomist turizma otišao sam na link ambasade i vidim da zanimanja nema na listi, pa me sad zanima dali je ausfis scam ili možda ja ne gledam gdje bi trebao.
cijenim svaku pomoć!
baniix is offline  
Old 23.01.2011., 21:19   #204
Bodovanje

Imam pitanje oko bodovanja za general skilled visa. To pitanje sam postavio nedavno na forumu ali sam ga poništio misleći da sam došao do informacije. Uglavnom, na SOL listi moje zanimanje ing. elektrotehnike (Engineering technologist) nosi 60 bodova, a čitajući booklet 6 (11/2010.) pod stavkom points of skill (22.str.) govore o 50 bodova (moje zanimanje je inače u prijevodu prvostupnik, titula bachelor degree tj. ing. elektrotehnike).

Koje je od ovog dvojeg točno?
drazening is offline  
Old 24.01.2011., 03:57   #205
Quote:
baniix kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nažalost vidim da se i ovaj topic pretvorio u prepucavanje, što ne pomaže nama koji želimo doći do korisnih informacija.
Znači umjesto čitanja cca. 50 stranica mora se pročitati 250, a sve zato što ne želim ponavljati pitanja!
Uglavnom na ovo nisam pronašao odgovor!
Dakle AUSFIS agencija koja se masivno reklamira na internetu i posreduje u dobivanju viza.
Priča ide ovako.
Jednom kliknuvši na njihov banner ostavio sam svoj mail i broj mobitela i na čuđenje nazvali su me nakon 2 sata i naš telefonski razgovor je trajao oko 45min.
rekli su da za mene nema problema jer imam všs i odlično pričam engleski i zanimanje je na traženoj listi, treba im samo uplatiti 500eura i sve je ok (za mene ženu i dijete od 3godine).
poslje čitanja ovih topica vidim da to nije sve ok, jer vjerovatno bi trebao proći i lječnički i ielts ispit engleskoga, a kako radim u hotelu i imam zvanje ekonomist turizma otišao sam na link ambasade i vidim da zanimanja nema na listi, pa me sad zanima dali je ausfis scam ili možda ja ne gledam gdje bi trebao.
cijenim svaku pomoć!
Imamo par komenta o istima na Temi Australija...znaci pisano oko koliko se sjecam 4-5 putal...jest to je SCAM jedan od primjera neda mi se traziti druge.

Quote:
i btw danas me zvao agent AUSFIS-a i nakon 15 min razgovora zatražio je da mu dam broj kartice kako bi mogli dalje raditi na mom application-u. ne znam otkud mu podaci koje je imao. objasnio je da to košta otprilike 400 i nešto €... ugl bio je poprilično uporan i naporan. na kraju me spojio sa svojim "šefom" (moš mislit), no ja im i dalje nisam dala broj kartice. još su mi objašnjavali da su PR managers i journalists jako traženi u OZ. sve se bojim, kako da ne...
i još nešto, na kraju su se naljutili pa su rekli nešto u stilu da očito nismo zainteresirani za život u OZ i da propuštamo once in a lifetime opportunity...malo mi je to zvučalo lame, neprofesionalno...

ugl zanima me vaše mišljenje o ovoj organizaciji http://www.ausfis.org/Home.aspx

jel to obična agencija koja je željela izvući lovu od nas ili što? i zašto su se javili baš sada?
mila, jesi li primjetila sta ti pise malim slovima na dnu ove web stranice

Australian Immigration Online Application Services is a private entity and is not a governmental agency and is owned and operated by ausfis.org

ili drugim rijecima - pazite kome dajete svoje osobne podatke.

A za :
Quote:
Pozdrav svima, nažalost vidim da se i ovaj topic pretvorio u prepucavanje, što ne pomaže nama koji želimo doći do korisnih informacija.
Znači umjesto čitanja cca. 50 stranica mora se pročitati 250, a sve zato što ne želim ponavljati pitanja!
Kako se vidi ne moze se pomoci...ima osoba koje znadu najbolje a iznasaju krive podatke ...a kada dodje do davanja odgovora nema ih nigdje
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 24.01.2011., 04:21   #206
Quote:
anamiyao kaže: Pogledaj post
pozdrav dijasporasi i ostali wannabe imigranti kao ja

imala bih pitanje za gospodina vilka, ali i za ostale koji mogu pomoci savjetom.

ukratko, vec sam pisala kako planiram tamo na studij koji bi u konacnici trebao voditi i ostanku tamo. kako mi roditelji nisu rockfelleri, cak i sa stipendijom koju planiram ganjati jer imam nekakve osnove, financijska je konstrukcija jako, jako mrsava.

da odmah napomenem, procesljala sam australski vizni sistem i imigraciju na stranicama AU vlade, pa bih imala par pitanja.

konacni cilj bi mi bio tamo se trajno naseliti, zaposliti i zivjeti (surprise, surprise..).
kako sam poprilicno mlada (22), imam zavrseni bachelor i imam studentskog radnog iskustva u jednoj kompaniji koja nije izravno povezana sa mojim fakultetom. samim time, ne mogu ici na skilled visu, a trenutno nemam niti cca 3 tisuce dolara za tako nesto.

decko mi tamo ceka izbjeglicku vizu, odnosno proteksn vizu, ali kako smo oboje mladi, ne zelim ici na partner visu i tomu slicne, barem ne zasad jer ne zelim ni njemu ni sebi stvarati probleme posto se njegovo upravo procesuira.

moje je pitanje, ukoliko mi se planovi sa fakultetom financijski izjalove, bih li mogla eventualno otici na kratkotrajnu studentsku vizu na onaj tecaj TESOL za poducavanje engleskog ljudi kojima engleski nije materinji jezik, te nakon zavrsenog tecaja eventualno pronaci poslodavca koji bi me sponzorirao tamo? znam da nisam izvorni govornik, ali engleski mi nije nikakav problem, u cemu bih se jos usavrsila, a s tom diplomom mogu poducavati engleski svuda u svijetu. bas sam jucer obavila IELTS academic, i mislim da je dobro proslo.

u biti, postoji li ikakav kratkotrajni tecaj necega u australiji preko cega bi, nakon sto zavrsim, mogla dobiti barem privremenu employer sponsored vizu?

znam da je plan nategnut, ali zanima me iskreno kolike su mi sanse i na koji nacin mogu doci do tamo. cijenim bilokakav savjet, pomagajte
Quote:
Originally Posted by anamiyao
gospodine vilko (cudno mi je tako se obracati na forumu, ali ipak sam ja balavica naprama vama..), hvala na odgovoru!

vec sam ja kontaktirala sveucilista, pozitivan odgovor sam dobila sa bond university na gold coast. moram prvo dokumentirati i poslati IELTS i full application, ali onako off the record me gospodja definitivno okurazila da se prijavim jer postoji mogucnost stipendiranja, a po onome sto sam navela, definitivno imam sanse.

takodjer apeliram na sve koji imaju iskustva ili informacija iz prve ruke, nek se jave, tu ili u inbox.

konacna neka shema i cilj studiranja u australiji, osim dobrog obrazovanja naravno, bi mi bila onshore visa, za svoju struku (novinarstvo, PR) dobivam 50 bodova, za australsku diplomu i dobar IELTS takodjer (nakon 2 godine studiranja mogu reci da ce mi engleski pretty much biti kao u lokalca), mlada sam i spadam u kategoriju 18-29 godina pa i tu dobivam maksimalan broj bodova, tako da jos samo moram ganjati neki posao studentski, a da je vezan za moju struku. u dvije godine valjda cu naci nesto, a planiram imati i izvrsne ocjene da priskrbim mozda i neku stipendiju za doktorat.

mislim da je u mom slucaju, kako je jos neka cura na topicu o studiranju u oz-u rekla, jedini nacin da tamo trajno zavrsim. u najgorem slucaju, imat cu internacionalno priznatu diplomu i brdo iskustva koje ce mi vrijediti bilogdje

(mozda sam samo preoptimisticna )
E sada ponovo kontaktati Bond univerziti.

Malo o kratko trajnim tecajima.

To je dovelo na stotine hiljade osoba iz Indije u AU...emigration agents su im lagali da mogu lagano poloziti ispite i onda ostati u Australiji stalno.

Obicno su i ti tecajevi i bili mnogi SCAM...i propadali financijski kao i nisu vodjeli nikuda.

================
Ja govorim sa AU studentima kraj nas je veliki supermarket i ima zaposleno oko 15 studentica...sve rade po 3-5 dana od 4-8 sati kako kada i u razlicita vremena.

Dakle one imaju smjestaj imaju univerziti "na otplatu"...i jos moraju raditi.....to nije Hrvatska da je student ovisan o roditeljima.

===================
Prije dvije godine sam razgovarao sa studenricom iz Ceske/i govorio preko Skypa sa njezinim roditeljima/.

Ona dolazi iz dobro sredjenje obitelji "nije joj bilo previse potrebno da ostaje ovdje".

Ali svidja joj se zivot pogotovo u Adelaidu i mislila je ukoliko nekoga upozna da se bi udala i zavrsila studirati.

I tako je zivjela sa jednim mladim Australijancem ...fantasticno za njega....kao sta svi znamo razlika u kulturi i obicaja i odgoja ...sa njezine strane sve najbolje ...sa njegove strane ljenost...drustvo pijaca...i nije dugo trajalo.

U to vrijeme kada smo govorili mislila se je vratiti natrag doma....i otisla je.

================
U zakljucku od kratkoga tecaja ne vjerijem da postoji nacin da se dobi stalni borovak...ALI ukoliko se ima zanimanje koje njima treba i na listi je i ima se kvalifikacije nikada se ne znade...moze i uspjeti.

Quote:
decko mi tamo ceka izbjeglicku vizu, odnosno proteksn vizu, ali kako smo oboje mladi, ne zelim ici na partner visu i tomu slicne, barem ne zasad jer ne zelim ni njemu ni sebi stvarati probleme posto se njegovo upravo procesuira.
Ukoliko je ljubav u pitanju....vrijeme nije prepreka, pogotovo ukoliko bi dosli na Bondi univerziti....

Mozda netko znade bolje nego sta sam napisao ,ali do sada nije nitko davao nikakav koment ili sugestion.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 24.01.2011., 12:25   #207
Quote:
drazening kaže: Pogledaj post
Imam pitanje oko bodovanja za general skilled visa. To pitanje sam postavio nedavno na forumu ali sam ga poništio misleći da sam došao do informacije. Uglavnom, na SOL listi moje zanimanje ing. elektrotehnike (Engineering technologist) nosi 60 bodova, a čitajući booklet 6 (11/2010.) pod stavkom points of skill (22.str.) govore o 50 bodova (moje zanimanje je inače u prijevodu prvostupnik, titula bachelor degree tj. ing. elektrotehnike).

Koje je od ovog dvojeg točno?
Quote:
Evo, sad malo dalje pretražujem po forumima, netu i dolazim do zanimljivog podatka, elektroinstalater dobiva 60 bodova, elektrotehničar 40, ing. elektrotehnike (3 godine studiranja)40, a dipl.ing.elektrotehnike (5 godina studiranja) opet 60 bodova. Jesam u pravu? Inače sam radio kao elektroinstalater, imam iskustva kao samostalni elektroinstalater, a dipl.ing. ću postati za par mjeseci. Znači li to da mi se više isplati natjecati kao elektroinstalater? Ili kao projektant sa titulom koju dobivam za par mjeseci, ali opet sa tom stručnom spremom neću imati staža mada imam iskustva na projektiranj 3,5 godina i znanja na autocad-u, MS Office-u i ostale računalne vještine potrebne za projektiranje?
I sada na koncu za sta ste se odlucili da prijavite za priznanje u molbi?

Ukoliko se prijavite kao elektroinstalater= electrician, jeli imate svedodzbu o zavrsenome zanatu isto kao i dokazano iskustvo?

Stvar ne razumijem sta u stvari jeste SADA kada ispunjivate molbu?

Svaki zanat isto kao i doktori ili cak frizeri je 60 pointa.

Electrotehnicar je 40 pointa i u mnogo slucaja skoro da i ne dobije priznanje ili
mora da se doskoluje.

Electrikal engineer je 60 pointa.

Ja imam na postu #4 primjer sve o poduzimanju za electrikalnoga enginjera.

Ukoliko ste Electrical enginner pogledajte kao sta sam i savjetovao.

Ukoliko ste engineer preporucam da procitate sve sta vam treba na .

Engineers Australia.

Linkovi za malo vise.

LINK1

LINK2
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 24.01.2011. at 12:31.
Vilko is offline  
Old 24.01.2011., 14:01   #208
new point test

Pozdrav svima.

Upravo sam vidjeo novi point test koji bi trebao stupiti na snagu od 01.07.2011. godine.

Cisto ukoliko neko nije vidjeo dosada, a misli aplicirati za neku od navedenih visa da ima info.

Nisam se bas obradovao, jer su ukinuli poene za skill assessement, master se takodje ne broji, samo PhD. IELTS je podignut na visi nivo itd.

eo link...

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...oints-fact.pdf

Postavio bih nekoliko pitanja koja se ticu ove izmjene:

1.poeni se dodjeljuju za "professional year".Sta je "professional year"??

2. Da li je neko imao iskustva sa Sponsorship by state or territory government??

3. Kakvo je Vase misljenje sto se tice life in regional Australia???

Unaprijed hvala.

Pozdrav.
Urlacher is offline  
Old 24.01.2011., 14:12   #209
Kao što sam i naveo u prethodnom postu "Bodovanje", apliciram sa titulom ing. elektrotehnike. Znači tri godine studiranja, prije toga sam završio srednju za elektroinstalatera (trogodišnja srednja, nemam tu priznatog radnog iskustva), pa nakon toga polagao razlike i završio za elektrotehničara (četverogodišnja srednja, nemam tu radnog iskustva). Nakon završetka studiranja stekao sam titulu ing.eletrotehnike tj. prvostupnik, titula bachelor degree = ing. elektrotehnike (3,5 g radnog iskustva).

No pitanje se nije odosilo na to, tu mi je sve jasno i čisto što se tiče zvanja, nego je problem kod bodovanja, dva dokumenta daju različiti broj bodova.



1. Booklet 6 (1119) points for Skill

The occupation you nominate must be on the Skilled Occupation Lists current at the
time you apply and should be one which fits your skills and qualifications.

60 points – for most occupations where training is specific to the occupation.
In most cases, you must have a qualification (such as a degree or trade certificate) and
experience which meets the relevant Australian standards and which is specifically
related to your nominated occupation and be able to meet any registration requirements
in Australia. In some cases, experience without formal qualifications may be acceptable.

50 points – for more general professional occupations.
You must have a qualification equivalent to an Australian bachelor degree or higher
qualification (but it need not be specifically related to your nominated occupation). OVO JE MOJE PODRUČJE ing.elektrotehnike=bachelor degree;
TJ. SA ZAVRŠENE TRI GODINE FAKSA.

40 points – for other general skilled occupations.
You must have a qualification equivalent to an Australian diploma or advanced diploma
(but it need not be specifically related to your nominated occupation).


2. SKILLED OCCUPATION LIST (SOL) – SCHEDULE 3
http://www.immi.gov.au/skilled/_pdf/sol-schedule3.pdf

ANZSCO code
233914 Engineering technologist_____Engineers Australia 60
(2. stranica, 1. stavka).

Znači, pitanje je vezano za bodove, taj dio mi nije jasan. Onaj post otprije par tjedana zanemarite.

Hvala g. Vilko
drazening is offline  
Old 24.01.2011., 15:52   #210
Quote:
Urlacher kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Upravo sam vidjeo novi point test koji bi trebao stupiti na snagu od 01.07.2011. godine.Cisto ukoliko neko nije vidjeo dosada, a misli aplicirati za neku od navedenih visa da ima info.

Nisam se bas obradovao, jer su ukinuli poene za skill assessement, master se takodje ne broji, samo PhD. IELTS je podignut na visi nivo itd.

eo link...

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...oints-fact.pdf

Postavio bih nekoliko pitanja koja se ticu ove izmjene:

1.poeni se dodjeljuju za "professional year".Sta je "professional year"??

2. Da li je neko imao iskustva sa Sponsorship by state or territory government??

3. Kakvo je Vase misljenje sto se tice life in regional Australia???

Unaprijed hvala.

Pozdrav.

zurim se za sada!

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...ional-year.htm
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 24.01.2011., 23:01   #211
Quote:
Urlacher kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Upravo sam vidjeo novi point test koji bi trebao stupiti na snagu od 01.07.2011. godine.

Cisto ukoliko neko nije vidjeo dosada, a misli aplicirati za neku od navedenih visa da ima info.

Nisam se bas obradovao, jer su ukinuli poene za skill assessement, master se takodje ne broji, samo PhD. IELTS je podignut na visi nivo itd.

eo link...

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...oints-fact.pdf

Postavio bih nekoliko pitanja koja se ticu ove izmjene:

1.poeni se dodjeljuju za "professional year".Sta je "professional year"??

2. Da li je neko imao iskustva sa Sponsorship by state or territory government??

3. Kakvo je Vase misljenje sto se tice life in regional Australia???

Unaprijed hvala.

Pozdrav.
Novi test smo vec objavili prije....to i nije "za sada zvanican"...mora proci kroz Parlament da bude na snazi....dakle ovo su guide".

odgovori:

1/Dao sam link: http://www.immi.gov.au/skilled/gener...ional-year.htm

2/Imali smo osobe koje su isle na Regional..nazalost nitko se poslije ne javlja,ili veoma rijetko.

3/REGIONAL je siroki pojam!Moze biti blizu vecega mjesta....a moze biti u pustinji.Rudnici su vecinom veoma udaljeni od vecega mjesta i obicno se "ovisno gdje, ne zivi tamo nego putuje na smjene.

Manja mjesta mogu biti dobra isto i za podizanje djece ...lakse je/iz mojega iskustva od mjesta Whyalla /zeljezara,rudnik sa onda 35.000 stanovnika , danas 24.000.

Mjesto kao Adelaide i okolica /Juzna Australija/ isto nije losa....mozda manja placa ali i manji troskovi.

Nije jednostavno kazati bez da se znade specificno koji Region.

Isto ja bi gledao klimu...ja nebi nikada zivio u Queenslandu...ne samo radi stalnih poplavaa ,nego radi tropical sezona.

Uzmite si vremena i napravite list sa AU i klimatske podatke...od suse do poplava...ALI kao po cijelome svijetu nista vise nije sigurno.

Isto morate vidjeti i pratiti koji State nudi koja zanimanja.

U slijedece par godina mnogo toga ce se dogoditi po Zapadnoj Australiji, obnova Queenslanda,Juzna AU ce dobiti iako vec ima sada veliki rudnik Olympic Dam...biti ce najveci na svijetu...ali moraju rijesiti vodu i elektriciti jer su daleko u pustinji.

I tako dosta toga ...ali tesko bez specificno znanja od mjesta i posla.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 24.01.2011., 23:17   #212
Quote:
drazening kaže: Pogledaj post
Kao što sam i naveo u prethodnom postu "Bodovanje", apliciram sa titulom ing. elektrotehnike. Znači tri godine studiranja, prije toga sam završio srednju za elektroinstalatera (trogodišnja srednja, nemam tu priznatog radnog iskustva), pa nakon toga polagao razlike i završio za elektrotehničara (četverogodišnja srednja, nemam tu radnog iskustva). Nakon završetka studiranja stekao sam titulu ing.eletrotehnike tj. prvostupnik, titula bachelor degree = ing. elektrotehnike (3,5 g radnog iskustva).

No pitanje se nije odosilo na to, tu mi je sve jasno i čisto što se tiče zvanja, nego je problem kod bodovanja, dva dokumenta daju različiti broj bodova.



1. Booklet 6 (1119) points for Skill

The occupation you nominate must be on the Skilled Occupation Lists current at the
time you apply and should be one which fits your skills and qualifications.

60 points – for most occupations where training is specific to the occupation.
In most cases, you must have a qualification (such as a degree or trade certificate) and
experience which meets the relevant Australian standards and which is specifically
related to your nominated occupation and be able to meet any registration requirements
in Australia. In some cases, experience without formal qualifications may be acceptable.

50 points – for more general professional occupations.
You must have a qualification equivalent to an Australian bachelor degree or higher
qualification (but it need not be specifically related to your nominated occupation). OVO JE MOJE PODRUČJE ing.elektrotehnike=bachelor degree;
TJ. SA ZAVRŠENE TRI GODINE FAKSA.

40 points – for other general skilled occupations.
You must have a qualification equivalent to an Australian diploma or advanced diploma
(but it need not be specifically related to your nominated occupation).


2. SKILLED OCCUPATION LIST (SOL) – SCHEDULE 3
http://www.immi.gov.au/skilled/_pdf/sol-schedule3.pdf

ANZSCO code
233914 Engineering technologist_____Engineers Australia 60
(2. stranica, 1. stavka).

Znači, pitanje je vezano za bodove, taj dio mi nije jasan. Onaj post otprije par tjedana zanemarite.

Hvala g. Vilko
Ja bi svejedno stavio 60 points.

pogledajte opis:

http://www.immi.gov.au/asri/occupati...chnologist.htm


Procitajte linkove od Engineers Australia..i ukoliko je potrebno probajte pitati za savjet.

Engineers Australia Recruitment Service

http://www.engteam.com.au/

Welcome to the Registration section.

Please fill in ALL sections.

If you are a student or unemployed you do not need to fill out the company details section.

We ask for your current employer’s details to add to the protection of your privacy (your current employer will never see any information about you).

Please click on the Register button below when finished.

Click on the Cancel button to cancel your registration and return to the home page.

For help please call (03) 9008 8080 or email [email protected]
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 24.01.2011. at 23:28.
Vilko is offline  
Old 25.01.2011., 09:35   #213
Quote:
Urlacher kaže: Pogledaj post
2. Da li je neko imao iskustva sa Sponsorship by state or territory government??
Ja sam aplicirao za State Sponsorship of Victoria, ali ga nisam dobio. Official reply je bio da sam izjavio da imam premalo novca za ponijeti. Nakon 6 mjeseci imam pravo ponovno aplicirati.
__________________
### People get what they get. It has nothing to do with what they deserve. ###
seomag is offline  
Old 25.01.2011., 13:34   #214
Thumbs up state sposorship

Quote:
seomag kaže: Pogledaj post
Ja sam aplicirao za State Sponsorship of Victoria, ali ga nisam dobio. Official reply je bio da sam izjavio da imam premalo novca za ponijeti. Nakon 6 mjeseci imam pravo ponovno aplicirati.
Da vidjeo sam na sajtu

http://www.liveinvictoria.vic.gov.au/

da traze da imas novca da dodjes i zivis tamo dok ne nadjes posao. Negdje se cak pominje i period od 2 godine.

Jedino nisam nigdje nasao,a to me najvise zanima, jesu detaljniji podaci vezani za zahtjeve koje State Gov. postavlja pred tebe za te dvije godine zivota u drzavi koja te je sponzorisala. (Spominju se kao neki izvjestaji ali nista detaljnije )?!

Sretno sa drugom aplikacijom.
Urlacher is offline  
Old 25.01.2011., 19:54   #215
Quote:
Urlacher kaže: Pogledaj post
Da vidjeo sam na sajtu

http://www.liveinvictoria.vic.gov.au/

da traze da imas novca da dodjes i zivis tamo dok ne nadjes posao. Negdje se cak pominje i period od 2 godine.
2 godine se spominju u kontekstu da si obvezan zivjeti najmanje toliko u drzavi koja ti da sponsorship, a ne da moras imati novca za 2 godine.

Quote:
Urlacher kaže: Pogledaj post

Jedino nisam nigdje nasao,a to me najvise zanima, jesu detaljniji podaci vezani za zahtjeve koje State Gov. postavlja pred tebe za te dvije godine zivota u drzavi koja te je sponzorisala. (Spominju se kao neki izvjestaji ali nista detaljnije )?!
Ma to ne treba da te brine, to su vise kao neke ankete. Periodicno im se javljas i popunjavas neke upitnike. Jedina obaveza koju imas je da zivis u toj drzavi najmanje 2 godine. Mislim da cak i to mozes izbjeci, npr. ako ne mozes naci posao kod njih, ali mislim da ih moras pitati da li smijes prijeci u drugu drzavu i obrazloziti zasto.
http://www.immi.gov.au/skilled/gener...-applicant.htm
Quote:
Urlacher kaže: Pogledaj post
Sretno sa drugom aplikacijom.
Hvala, ali nadam se da nece biti potrebe, tj. da cu prije toga poloziti IELTS sa sedmicama

By the way, dobar trik je aplicirati za State Sponsorship of Victoria i to odmah zato sto oni ne traze da odmah na pocetku imas Skill Assessment i IELTS, to im mozes poslati naknadno kad dodjes na red, a to zna biti za par mjeseci. Apliciranje je besplatno, pa ako ga dobijes super, mozes ga koristiti, a i ne moras, a ako ga ne dobijes nista ne gubis.
__________________
### People get what they get. It has nothing to do with what they deserve. ###
seomag is offline  
Old 27.01.2011., 07:39   #216
Temporary (Long Stay) Employer Sponsored Visa 457 na 4 godine sad se moze dobiti za nekoliko dana ili tjedana: http://www.immi.gov.au/skilled/flood-reconstruction.htm
__________________
### People get what they get. It has nothing to do with what they deserve. ###
seomag is offline  
Old 27.01.2011., 10:37   #217
Quote:
seomag kaže: Pogledaj post
2 godine se spominju u kontekstu da si obvezan zivjeti najmanje toliko u drzavi koja ti da sponsorship, a ne da moras imati novca za 2 godine.


Ma to ne treba da te brine, to su vise kao neke ankete. Periodicno im se javljas i popunjavas neke upitnike. Jedina obaveza koju imas je da zivis u toj drzavi najmanje 2 godine. Mislim da cak i to mozes izbjeci, npr. ako ne mozes naci posao kod njih, ali mislim da ih moras pitati da li smijes prijeci u drugu drzavu i obrazloziti zasto.
http://www.immi.gov.au/skilled/gener...-applicant.htm

Hvala, ali nadam se da nece biti potrebe, tj. da cu prije toga poloziti IELTS sa sedmicama

By the way, dobar trik je aplicirati za State Sponsorship of Victoria i to odmah zato sto oni ne traze da odmah na pocetku imas Skill Assessment i IELTS, to im mozes poslati naknadno kad dodjes na red, a to zna biti za par mjeseci. Apliciranje je besplatno, pa ako ga dobijes super, mozes ga koristiti, a i ne moras, a ako ga ne dobijes nista ne gubis.
Slicna situacija...i ja radim na 7cama...samo treba uskladiti dobar tajming sa svim prijavama i obrascima, da se ne gubi vrijeme na praznom hodu.

Zanima me jos jedno...mada je to nezgodno pitati...koliko novca traze da imas za dolazak??da li su ti naveli neki iznos po odbijanju sposorshipa???

Da li se smiju imati krediti (ili parnter koji ide na tu istu visu) ???vjerovatno traze i to.

Kako im dokazujes novcano stanje???izvod iz banke ili...nesto drugo???

Nadam se da ovim pitanjima ne zadirem u "private things", ali ocito smo u slicnoj situaciji. Ja planiram aplicirati za visu 175 ili 176.

Pozdrav
Urlacher is offline  
Old 27.01.2011., 11:46   #218
Quote:
Urlacher kaže: Pogledaj post
Slicna situacija...i ja radim na 7cama...samo treba uskladiti dobar tajming sa svim prijavama i obrascima, da se ne gubi vrijeme na praznom hodu.

Zanima me jos jedno...mada je to nezgodno pitati...koliko novca traze da imas za dolazak??da li su ti naveli neki iznos po odbijanju sposorshipa???

Da li se smiju imati krediti (ili parnter koji ide na tu istu visu) ???vjerovatno traze i to.

Kako im dokazujes novcano stanje???izvod iz banke ili...nesto drugo???

Nadam se da ovim pitanjima ne zadirem u "private things", ali ocito smo u slicnoj situaciji. Ja planiram aplicirati za visu 175 ili 176.

Pozdrav
Najsmjesnije od svega je sto od nikog ne traze dokaz o imovinskom stanju. Mogli bi, ali nisam jos nasao na stranim forumima da su to i uradili (naravno mislim samo na Victorian Government, ostali traze potvrdu od banke). Znaci nema veze krediti niti banka, nista. Zbrojis svu ustedjevinu koju imas, sve sto mozes posuditi, i sve sto mozes prodati (aute, kuce, itd) i to sve jos malo preuvelicas :-)

Druga dobra fora je sto ne kazu koliko trebas imati, ali te odbiju ako imas premalo, pa je jako tesko ocijeniti koliko staviti.

Jedino znam da kolicina novca koju im moras prijaviti ovisi od broja clanova obitelji koju vodis i da li imas vec nekog u Victoriji. Ako imas nekog u drugoj drzavi, mozda bolje to i ne pominjati, jer ce pomisliti da bas neces biti motiviran ostati u Victoriji nakon 2 godine.

Ne sjecam se koliko sam ja izjavio da imam (25000 ili 30000 AUD i ima nas troje), ali eto, odbili su me.

ACT, koja je medju najzahtjevnijim drzavama trazi da imas 20000 AUD za glavnog aplikanta i po 10000 AUD za svakog dodatnog: http://www.business.act.gov.au/__dat...nes_Jan_11.pdf
Pa mozda da ti to bude neki orjentir. U svakom slucaju progooglaj malo, pa vidi iskustva drugih.

Inace plan ti je dobar, tako sam i ja krenuo. Isao sam i na sedmice i na State Sponsorship paralelno, pa sta prvo upali. Sestice je lako dobiti, ali kod sedmica sam ja malo zapeo

Victoria je sjajna za traziti State Sponsorship, skoro nista ne moras imati prilikom apliciranja, sve se radi online (nema poste ili DHL-a) i nista ne kosta. Proces traje nekoliko mjeseci, pa imas vremena za to vrijeme napraviti Skill Assessment i IELTS. Dokument od najvaznijeg, ultra-mega-giga-fundamentalnog znacaja za apliciranje kod njih je CV. Pogledaj na njihovom site-u kakvi skillovi se traze, proguglaj ne Internetu koji skillovi dobijaju sponsorship, a koje odbijaju, pa onda napisi i prilagodi tome svoj CV.

South Australia i Western Australia s druge strane imaju jako visoku prolaznost, skoro svakome ko je na njihovoj SMP listi daju sponsorship (ja nisam, pa sam ih mozda zato malo zaboravio). Jos jedna dobra stvar kod njih je sto njima ne smeta ako istovremeno apliciras kod jos neke drzave dok Victoriji to smeta. South Australia isto prima aplikacije bez naknade, a Western ne. Inace, i jedna i druga traze Bank Statement kao dokaz kolicini novca u posjedu, s tim da mozes posuditi novac (ili dici gotovinski kredit :-) ), uzeti Bank Statement i odmah vratiti novac
__________________
### People get what they get. It has nothing to do with what they deserve. ###
seomag is offline  
Old 31.01.2011., 07:47   #219
FYI: Victoria vise ne prima ICT aplikacije za State Sponsorship do kraja poslovne 2010/2011 (sto znaci do 7 mjeseca).
http://www.liveinvictoria.vic.gov.au...t-applications
__________________
### People get what they get. It has nothing to do with what they deserve. ###
seomag is offline  
Old 31.01.2011., 22:58   #220
Lijepi pozdrav svima!
U moru svih ovih informacija i linkova molila bih za savjet..
Suprug ima 27 god. a ja 37,dvoje djece od 11 god i bebačica 9mjeseci..suprug je profesor geografije i latinskog bez iskustva(zar je to cudo u nasoj drzavi),ja sam make up artist sa dosta godina iskustva iza sebe..nasi poslovi su na skill listi i nose 60 bodova iako znam da to puno ne igra ako nema potrznje za istima..Jako smo zagrizli za ideju da se trajno preselimo down underjer ovdje stvarno ne vidimo sjajnu da ne kazem ikakvu buducnost osim zivotarenja..samo me zanima da li je u ovom nasem slucaju pametno da idemo na skill visu ili nesto drugo?..Da napomenem da imam dosta blize rodbine u Melbournu(mamina sestra i rođaci) iako smo razmisljali i o ideji da idemo u Perth jer nam je receno da se trazi radnika za njihove rudnike(mozda je lakse u Perth nego u Melbourn),ispravite me ako grijesim..

Ako netko ima savjet za nas bila bih zahvalna,makar znam da je krajnja odluka na nama..
__________________
Nikad ne reci nikad..ali nikad!
MonyB is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.