Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2008., 22:38   #41
Quote:
lego kaže: Pogledaj post
Nosac je od cijevi 80x40 stjenka 3mm
Nosaci gazista flah 40x5mm
Lim ti treba bit 4-5mm, pozeljno da bude spigan ko na slici 3.
Nemora bit rebrasti.
Ove su stenge pod kutem 45°. za visinu 230cm
Cijena neznam, zaboravio sam oko 500kn ove na slici jer moras uzet dvije 6m cijevi.
Ako ti pasu ja ti ih dam povoljno, uz preinake ako treba.
Meni netrebaju.

http://img193.imageshack.us/img193/6741/0014uv.jpg
http://img129.imageshack.us/img129/9524/0029il.jpg
http://img129.imageshack.us/img129/153/0032pv.jpg
http://img129.imageshack.us/img129/7069/0045ht.jpg
http://img129.imageshack.us/img129/6812/0051ra.jpg
pozdrav svima.zanima me gdje se mogu kupit metalna gazista
radim vanjske stepenice visine 2,30m
icq205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 15:34   #42
Quote:
icq205 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.zanima me gdje se mogu kupit metalna gazista
radim vanjske stepenice visine 2,30m
Stepenice su, natkrivene ili ne natkrivene!
Ako su ne natkrivene (mogućnost snijega) postavljaju se rešetkaste, da se ne polomiš. Narućuju se u Topuskom - po mjeri. Pofarbane ili pocinćane. Ili u Stenjevcu (negdje preko puta crkve).

Ako hoćeš limeno gazište sa uzorkom, (pitaj u recimo STROJOPROMETU, ili opet u Stenjevcu) za dimenziju lima, izračunaj gazišta i negdje izreži.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 15:59   #43
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Stepenice su, natkrivene ili ne natkrivene!
Ako su ne natkrivene (mogućnost snijega) postavljaju se rešetkaste, da se ne polomiš. Narućuju se u Topuskom - po mjeri. Pofarbane ili pocinćane. Ili u Stenjevcu (negdje preko puta crkve).

Ako hoćeš limeno gazište sa uzorkom, (pitaj u recimo STROJOPROMETU, ili opet u Stenjevcu) za dimenziju lima, izračunaj gazišta i negdje izreži.
samo jedna opservacija...
ako su gazišta rešetkasta, problem je onda u ženskoj štikli....
ja bih mu preporučio suza lim iz Strojoprometa.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 09:17   #44
Vanjske stepenice uzrokuju vlaženje zida - što sad?

Kao što naslovih - naknadno izgrađene vanjske stepenice uzrokuju vlaženje zida u prostoriji uz čiji su vanjski zid napravljene.
Stepenice su "odjevene" u betonske ploče (Beton Lučko). Očigledno se voda podlijeva pod te ploče i solidno kvasi zid. Netko mi reče da napravim sokl pa da će to prestati. Međutim sokl je napravljen, a vode još i više.
Očigledno ću trebati silikonizirati fuge na pločama, a možda i primijeniti neko sredstvo za impregnaciju zida.
Ima li tko dobar savjet?
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 12:00   #45
Ovako na prvu (slika bi pomogla):
- postoji li slučajno kakav pad/nagib stepenica od zida ili prema zidu ?
- treba staviti definitivno hidroizolaciju (2-komponentnu) na spoj stepenište/zid
zalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 11:38   #46

Eto. Naučio sam i to. Vjerujem da će mi sama sanacija uzeti manje vremena od ovog uploada.
Nagib, barem neki bitni ne postoji. Kao što se vidi - stepenice su dovršene, te ne dolazi u obzir kompletna hidroizolacija. Problem je što voda ulazi ispod obloga stepenica. Pretpostavljam da ću trebati silikonizirati fuge odozgo prema dolje. Ima li za to neki poseban silikon ili je dobar svaki?
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 13:21   #47
I ja mislim da je silikoniranje dovoljno (ili jedino) rješenje.
Što se tiče silikona, raspitaj se u trgovini koji ti paše po boji i zadovoljava vanjske uvjete (hladnoća - sunce).
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 17:57   #48
silikon je za prvu ruku dovoljan ali neće ti puno pomoći (dugoročno),stvarno mi te je žao ali jednostavno tu nema pomoći.
Za par godina imat ćeš velikih problema s kamencem pa ćeš ih ionako rušit a onda sve ispočetka po zanatu.
Možeš probat hidrofobirat fasdu i stepenice s ovim; PCI silconal, ili sa http://www.dracomerx.hr/Default.aspx...erdesmo-t-.htm
Ovaj materijal s linka je proziran ali kad ga premažes kamen će ti izgledat kao da je lakiran.
Zapuni sve rupe i fuge pa premaži
Sretno
hit me is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 21:06   #49
Kad si već napravio stepenice možeš probati i napraviti neki krović iznad njih. Trošak je ali i trajno rješenje.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 21:12   #50
Eh da... kad sam malo detaljnije pogledao sliku skužio sam da imaš zazore između ploča i po par milimetara! Ili se meni to samo čini. Ako je tako potrošio bi previše silikona pa probaj to zafilati na rijetko zamiješanim (da je tekuće) fleksibilnim keramičkim ljepilom u koje dodaš radi još bolje vodonepropusnosti neko tekuće sredstvo za tu namjenu.
Ja sam upotrebljavao neku tekućinu od Sike. Ispalo je jako dobro.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 08:09   #51
Prema slici čini se da uopče nije zafugirano...u tom slučaju kupiš flexibilnu fugir masu i ARDION E 95 od ardex-a(ima po 1 l) tekućinu za oplemenjivanje fuga,i primiš se posla...samo moraš fugirati stepenicu po stepenicu i odmah ispirati fugu...pošto se bavim s tim ovo je jedna od malobrojnih kombinacija na koju bi se usudio dati garanciju u ovom slučaju...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 21:11   #52
Hvala na konstruktivnim odgovorima.
Jah. Točno je - nisam zafugirao (odnosno keramičar koji je postavljao to nije učinio). Da sam sam radio vjerojatno bi mi došlo iz pozadine u glavu da to treba i zafugirati, kao što sam zafugirao sokl kojeg sam sam postavljao.
Sada znam što mi je činiti, pa ću umjesto kupanja prve dane godišnjeg upražnjavati fugiranje.
Znači ne silikon (pretpostavljam da nije trajan u ovakvim uvjetima) nego fleksibilnu masu za fugiranje. Nadam se da ju mogu tonirati po želji (baš imam nešto pigmenta za beton).
Taj ARDION E 95 se može kupiti u Pevecima, Bauhausima itd ili u nekom specijaliziranom dućanu? On se doda u fugir masu ili?
Odmah ispirati fugu jer se brzo stišće ili iz nekog drugog razloga?
Ah, jedva čekam.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 08:52   #53
Malo se raspitaj ali koliko znam Sika ima neki "trajno elastični kit" koji je i skuplji, ali navodno i puno bolji od silikona.
zalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 19:49   #54
ardexove proizvode imaš u baustofmetallu(Lučko ili Sesvete),a po pitanju fug mase u ovoj lombinaciji uzmi eurofix od knauffa zbog palete boja...nemoj nikakav pigment dodavat jer uvijek postoji mogučnost da bitno umanji svojstva mase...a sto se tiče silikona 0-bodova...bez obzira što ljudi mislili i pričali ja još uvijek nisam vidio stabilan spoj silikon-beton stariji od dvije godine....ne keramici,gresu,porculanu staklu da,ali ne na poroznim i hidroskopnim podlogama.Što se tiče samog fugiranja miješaj manje količine mase i po mogučnosti što gušće i odmah ispiri da ti nebi ostale fleke na betonu jer je beton hidroskopan pa brzo povlači u sebe vlagu...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 08:45   #55
Hvala.
Vidio sam i kod nekih drugih proizvođača da imaju slična sredstva, ali prihaćam dobar savjet i idem u baustofmetal.
U nekim uputstvima sam vidio da se prvo navlaži beton (doista je rošav i porozan) i da se tek tada fugira - kao i s gipsom.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 11:29   #56
Smile Vanjske stepenice-mramor ili granit

E pa procitala sam sve postove na slicnu temu pa jos nismo sigurni sto da stavimo na vanjske stepenice! Zato molim savjet . Mislili smo staviti kamen, no majstori kazu: zasto ne granit, manje upija vlagu i tvrdji je. No graniti su tako ruzni . Za kamen smo mislili staviti Veselje Unito(Jadrankamen) jer vec imamo cela za njih. No izgleda da upija vise od 2% vlage (vazno nam je da ne upija vlagu jer je ispod stepenica stan...) Pa smo razmisljali o Dolitu (jadrankamen) koji je jedan od najboljih....No neki kazu: uzmite granit pa sad razmisljamo o granitu. Gledam boje, ali za one koje su bijeli kazu da su mekani, porozni i upijaju vlagu, te da treba kupiti one tockaste (ruzne...hehe)...Zar onda i neki granit vise upija vlagu od mramora?? Kako onda covjek da zna
Sto je bolje za vanjsko stepeniste onda, mramor ili granit? I koji i kakav granit treba izbjegavati. Svidja mi se Jadrankamenov website na kojem se lijepo vidi sav kamen te sva njegova svojstva. Na koji god website od granita da naidjem, tamo se uvijek i samo vidi njegova slika i nista drugo, pa je nemoguce dobiti konkretnu info o njegovim svojstvima (poroznost, vlaga, tvrdoca itd).
Hvala na odgovoru...ako je ovo bilo jasno
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 12:21   #57
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
E pa procitala sam sve postove na slicnu temu pa jos nismo sigurni sto da stavimo na vanjske stepenice! Zato molim savjet . Mislili smo staviti kamen, no majstori kazu: zasto ne granit, manje upija vlagu i tvrdji je. No graniti su tako ruzni . Za kamen smo mislili staviti Veselje Unito(Jadrankamen) jer vec imamo cela za njih. No izgleda da upija vise od 2% vlage (vazno nam je da ne upija vlagu jer je ispod stepenica stan...) Pa smo razmisljali o Dolitu (jadrankamen) koji je jedan od najboljih....No neki kazu: uzmite granit pa sad razmisljamo o granitu. Gledam boje, ali za one koje su bijeli kazu da su mekani, porozni i upijaju vlagu, te da treba kupiti one tockaste (ruzne...hehe)...Zar onda i neki granit vise upija vlagu od mramora?? Kako onda covjek da zna
Sto je bolje za vanjsko stepeniste onda, mramor ili granit? I koji i kakav granit treba izbjegavati. Svidja mi se Jadrankamenov website na kojem se lijepo vidi sav kamen te sva njegova svojstva. Na koji god website od granita da naidjem, tamo se uvijek i samo vidi njegova slika i nista drugo, pa je nemoguce dobiti konkretnu info o njegovim svojstvima (poroznost, vlaga, tvrdoca itd).
Hvala na odgovoru...ako je ovo bilo jasno
znam samo da je granit bolji od mramora za vanjsku upotrebu i to je to... a sad, što se tiče vlage, mislim da to nije tak strašno kak misliš ali to će ti odgovoriti netko kompetentniji od mene... ja sam uzeo kashmir white za unutarnje stepenice i čuo sam priču o njemu da je dosta mekan i da upija vlagu, no svi koji ga prodaju, drže ga vani na otvorenom i po njemu pada i kiša i snijeg pa sasvim dobro izgleda...

to ti je onako, zdravo seljački od mene...
__________________
Jel´ što će ti sloboda kad nemaš čast...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 12:45   #58
ali drugacije je za unutarnje stepenice, kako cujem tu mozete staviti bilo koji materijal. a to sto klesari drze vani kamen, kazu obicno je izlozen samo najgornji sloj ili je polozen okomito, a mramor pokrivaju najlonom ili necim...da cujem i ja da je granit bolji, ali cini se ima ih i onih koji nisu bolji...a mene zanima neki koji nije taman vec svjetliji...i tako. citala sam o tom kashmiru, kazu da nije dobar za van. za unutra moze.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 14:55   #59
Treba razlikovati trgovačku terminologiju od petrografske. Trgovci poznaju dvije kategorije: graniti (granit, magmatske i neke metamorfne stijene) i mramor (mramor, ali je to najčešće vapnenac - sediment). No diskusija o terminologiji za kupca i nije toliko bitna nego se treba informirati o svojstvima kamena i namjeni koju proizvođač, odnosno trgovac preporuča.
Graniti jesu tvrđi i imaju manje upijanje vode. Ovo potonje ne znači da će kroz mramor curiti voda, nego da će upiti veći postotak vode i na temperaturama ispod nule može doći do oštećenja od smrzavanja.
Ako Jadrankamen kaže da dolit može ići za vanjske obloge ja bih im vjerovao. Jest da će trajati nešto kraće od onog ružnog granita, ali će davati dojam doma a ne nekog ušminkanog gradskog trga.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 15:31   #60
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Treba razlikovati trgovačku terminologiju od petrografske. Trgovci poznaju dvije kategorije: graniti (granit, magmatske i neke metamorfne stijene) i mramor (mramor, ali je to najčešće vapnenac - sediment). No diskusija o terminologiji za kupca i nije toliko bitna nego se treba informirati o svojstvima kamena i namjeni koju proizvođač, odnosno trgovac preporuča.
Graniti jesu tvrđi i imaju manje upijanje vode. Ovo potonje ne znači da će kroz mramor curiti voda, nego da će upiti veći postotak vode i na temperaturama ispod nule može doći do oštećenja od smrzavanja.
Ako Jadrankamen kaže da dolit može ići za vanjske obloge ja bih im vjerovao. Jest da će trajati nešto kraće od onog ružnog granita, ali će davati dojam doma a ne nekog ušminkanog gradskog trga.
Lol, hvala. no pogodnost granita je sto uz cinjenicu da je tvrdji i manje upija vlage, i jeftiniji. jel ima netko ideju koji granit je kvalitetan a da i dobro izgleda i nije taman? cula sam vec da su ovi dobri:
Rosa beta
Roso porino
Multikolor
Juperana indija
Impala,silver kristal,rosso krista, a nikako ova dva: kashmir,imperial white jer su slabe kvalitete(meksi). Eto to sam pokupila sa foruma...Ima li netko jos neku ideju i da li se slaze sa ovom analizom spomenutih granita... Evo ovi su nama dostupni:
http://www.petrokamen.hr/?portfolio=izbor-kamena
Cashmir white je vec spomenut kao los na forumu, a sto je sa Ivor Fantasy, bas je simpa...slici na mramor! a bianco cristal, bianco romano....
Ako su bljedji da li to nuzno znaci da su losiji!!??
Hvala na odgovoriima
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.