Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2009., 12:44   #1061
majka sam djeteta starog 18mj koje ima atopijski dermatitis. po zimi nam je stanje grozno, sada nekako držimo pod kontrolom, vidjeti ćemo šta će ljeto donijeti jer prošlo ljeto smo bili predivnog lica.
nego, čula sam informaciju da atopičari imaju preko HZZo-a pravo na liječenje u LOšinju, da li netko zna kako se to može ostvariti?
i da alergični smo na grinje i imamo povišen IGE
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 18:22   #1062
djeca mogu dobiti lošinj i crikvenicu, u lošinju postoji mogućnost da roditelj bude sa djetetom, a ostvaruje se putem lječnika na srebrnjaku!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 22:43   #1063
Mora li biti baš liječnik na Srebrnjaku ili može preporuka pedijatra ili dermatologa pa to nositi na HZZO?
__________________
When it's cold outside And all your soul is naked
When there's one last try One last chance Then take it..
beata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 21:35   #1064
seboreicni dermatitis

Pozdrav svima,12 godina se patim sa seboreicnom dermatitisom,lijecio sam se klasicnom zapadnom medicinom i radio razne detoksikacije organizma...uspio sam naci kreme i sampone koji odgovaraju mom tipu koze,ali nikada nijesam bio 100 posto zadovoljan...znaci strogo zvanicna medicina,nikakvi pripravci travara i sl.Lutajuci na netu,nasao sam biljnu kremu koja se proizvodi u Izraelu,za seboreicni i neurodermatitis,narucito kod beba,registrovana kod njihovog ministarstva zdravlja,bez kortikosteroida...Rekoh,da probam.Uspio sam doci do nje,i nakon tri dana koriscenja,cudo.Za nepovjerovati koliko je dobra.Ova kutijica ,koja je jeftina,vrijedi stotine eura koje sam do sada potrosio.Seboreju u usnoj skoljci,oko usta,grudne kosti, prepona ,vise nemem,zaista,svi koji imate takve promjene znate o cemu govorim.Ne zelim da reklamiram proizvod,da ne bi stekeo pogresan utisak,zato,ako nekoga interesuje neka pise na pp.
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 18:44   #1065
.....

e sad da ne citam pola foruma,ovdje vec ima iskusnih......ajte malo savjeta o seboreicnom dermatitisu.....ili kako se vec kaze sad se spetljah ziva....nervozna sam danas.....sve mi ide na krivo....
ajte malo me oplemenite znanjem ili podsjetite na nesto sto mozda znam,ali sam zaboravila da prakticiram...
da trcim po cijelom forumu nema smisla....a pardonirat ce te me jer cekam moju bebu i cuvam si nestaska mog jedinog od 3g....pa uz sve doma poslove ne mogu stici sve da izgoooglam..ili izforumam.....pazi sad koji izrazi....totalno nam ce se rjecnik ukako na kompu
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 21:14   #1066
za gospodju mamu

Za seboreju vlasista:
-bioderma node+ sampon
-bioderma fluide za cesto pranje kose
-za umivanje biderma sensibio gel
-krema za njegu,biodema sensibio ds,sebamed visio hidro gel
Ovo + lamisil koristio sam 12 godina,sad sam presao na Izraelski proizvod Clear Cream,evo i sajta www.heimlich-natural.com
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 21:51   #1067
....

e fala na odgovoru.....
e sad da ti kazem za moj dermatitis....ja imam hipotireozu....umanjeni rad stitne zlijezde....pijem eutirox 100 vec 5g....koristila sam do sad
http://www.tegobe.com/vademecumi/krka/oronazol.html samo sampon....(ispricavam se unaprijed moderatorima da mi ne uzmu za zlo) nisam nacisto jeli smijem ovo staviti....ali hvala za korekciju kakva i da je....nemam namjeru reklame...osim da mi se pojasni da savjet....
koristila sam taj sampon godinama...i sad mislim da osim svrbezi valjda nakon toliko godina nema efekta....ima i dalje peruti.....
lice sam "odrzavala" doktors sapunima i voda....cesto voda,pranja pljuskanja vodom...kremu nisam jos nasla....a mucim se s licem najvise....obloge od soli stavim s vremena na vrijeme...cak i advantanom u nekim situacijama sam mazala...pa onda nakon 3 dana bi bilo i 5 puta gore nego sto jest....ali kremu nikako da potrefim......jedan jedini put neku od zeptera swiss sam naletila (poklon) dnevnu kremicu i nije me iritirala...ali nikad vise nisam je nasla kupiti...nigdje...
digla sam od svega ruke....osim higijene.....traganje za proizvodima me izmorilo....
zeljela bih neki narodni savjeta i lijekova...nekih obloga ili melema....jer vise sam prestala vjerovati u sve lijekove i tretmane takve vrste koje dolaze iz "ducana" i "apoteka" ....svasta sam probala....nisam zadovoljna ni s cime bila....
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 22:46   #1068
Hipotireoza nema nikakve veze sa seboreicnim dermatitisom,sem ako stres,a sve je stres ne uzmemo kao okidac za pojavu seboreje.Znam koja je muka naci pravu kremu,vjeruj mi da je krema,vidjeces po linku sto sam dao u proslom postu,jedino rijesenje,a toliki sam skeptik bio.Sad kad je koza super,i psiha je na boljem nivou,i sve zajedno bingo.
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 10:34   #1069
.....

http://www.zepteronline.com/zepter.p...&image=PNK-405
evo ta kremica mi je bila dobra.....poslije vise nisam je mogla naci.....sad budi pametan.....koza je misterija ziva....
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 10:45   #1070
doktor mora biti specijalista koji daje preporuku pa se ide doktoru opće prakse po uputnicu za komisiju i sa tim papirima se ide na komisiju koja odobrava liječenje !
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 14:50   #1071
pozdrav svima!

tu sam ja, citam iz prikrajka, volje za tipkanjem (i opcenito volje) bas i nemam..
ozdravila nisam, nisam cak ni prizdravila, evo skoro dvije godine sam u komi. kraj se ne nazire. izmijenilo sve sto je do sad sljakalo - umjesto da ljeto popravi stvar, ja padam sve dublje u bezdan nemocnosti. u more sam usla do koljena, koza je sva na rupice pa peceeeee, ne mogu se uopce zamisliti kako plivam u soli . cekam da se stanje popravi i krecem u akciju - samo se nadam da mi more nece kao lani pojest kozu...
nego, u zadnja dva mjeseca sam primila 2 injekcije KENALOGa, i.m., popravi stanje na desetak dana i onda opet ponovo, klasika, al sam u takvoj situaciji da nema druge. srecom, vec duze vrijeme mi ne curi limfa, al sam zato crvena, ljubicasta, osipana, natecena i uz to se, naravno, cesem kao majmun. i ne spavam. i nervozna sam i u depri i arghhhh jos uvijek me muci onaj boravak u bolnici (obicno covjek bude sretan sto je izisao - ja nikako da postanem sretna (cak stovise, mislim da vec lagano imam ozbiljnih problema sa depresijom)) i tako...

uglavnom -
lain su mi na šalati preporucili (a ja odbila) cyclosporin ilitiga sandimmun.
ponovo sam, sad vec, s trece strane dobila prijedlog za taj lijek, a ja na sto muka bi li ne bi li. razgovarala sam s jednom gospodjom koja isto boluje od ad-a, njoj je otpala kosa, nosila je 2 godine periku!! ima doduse skoro 50 godina, a navodno mladjima nuspojave rjedje izbijaju... hmmhmm. popis nuspoja se proteze na 2 stranice, uopce ih ne bih navodila (osim ako nekoga ne zanma), da svi skupa ne padnemo u ocaj. na vise strana sam dobila misljenje (od ljudi koji nisu atopicari) - da je moj izbor, ja bih pio ne razmisljajuci sto ce biti kasnije, samo da si olaksam trenutnu situaciju. ja sam skepticna, iz vise razloga - cjelozivotno (imam 28) mazanje korticima, pijenje kortica, i tako, struh me malo da se ne raspadnem iznutra... :S

sto vi mislite??? ima kakvih iskustva???

pozdravljam svih, sorry na nejavljanju
Tamara_ad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 14:51   #1072
i jos nesto - spominjete lijecenje na losinju - znam da tamo idu asmaticari - ima li nesto novoga u lijecenju ada tamo ili?
Tamara_ad is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:38   #1073
re:

tamara, potpuno te razumijem..neki ljudi su cijeli život na kortićima.jednostavno to je tako..normalno da je teško ići na neki lijek zbog nuspojava..normalno da se bojiš..tako se i ja bojim kad ga mažem s kortićima i elidelom, ali u tim nekim situacijama druge mi nema..spec.to kontrolira i ako on smatra da je to ok i da ne trošim puno i da mu od toga ništa neće biti, onda valjda je tako.
pa probaj s tim lijekom, pa ćeš vidjeti, ako će biti kakvih nuspojava, prekinut ćeš..a, tijelo si uvijek možeš očistiti od toksina..
samo lice ti je problem?
uglavnom ja nemam baš nikakvog iskustva u vezi toga, ali se bojim za budućnost svoga sinčića..
pozdrav..
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 13:15   #1074
meni je nazalost 90% tijela zahvaceno adom. to vise nisu lokalizirani flekovi i osip nego je citava koza upaljena, ruke, vrat, dekolte i lice najvise..
ne znam, razmisljam, premisljam.. trazim ustvari iskustva, no ne nalazim bas korisnike sandimuna..
Tamara_ad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 18:30   #1075
ad

Tamara ad,molim te posjeti link,sajta,dao sam ga u predposlijednjem postu,meni je ta krema najbolja za s. dermatitis,a vidjeces na sajtu kakva su poboljsanja za ostale dermatite
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 14:50   #1076
informacije za crikvenicu možete dobiti na tel. 051/407-666 ili na mail:
[email protected], a za lošinj na tel. 051/236-111, meni su također nudili teške terapije ali ja sam odbila jer ak moram potpisati papir u slučaju otkazivanja organa i otpadanja kose i slično onda mi je draži moj ad!
jeste pokušali sa homeopatijom ili ajurvedom?
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 10:55   #1077
bok svima!
ja sve pratim ali me više nema jer mi je situaija odlična! ne znam što se dogodilo, da li je fototerapija ili homeopatski lijek koji mi je prijatelj koji je doktor nakon godinu dana promišljanja i kopanja smislio pomogao ali meni s esve svelo na točkice po rukama i tu i tamo drugim dijelovima tijela. prijatelja (koji baj d vej nije doktor za kožu) ne mogu preporučiti jer ga sad ni nema do 9 mjeseca a i ne znam da li bi se on hvatao ukoštac s takvom boleštinom kod nepoznatih ljudi. ali imam preporuku za jednog drugog doktora za kojeg isto mislim da bi mogao puno pomoći i to sad pišem prvenstveno radi tamare kojoj neuka kakva jesam ne znam poslati mail na pm ili kako se to već zove. doktor se zove Aleksandar Soltyšik i stvarno je odličan-u smislu da ne eksperimentira nego ako zaključi da ne može pomoći onda to i kaže. a meni je bio odličan a i drugima za neke druge bolesti. to je privatnik i tamara ajde mi molim te pošalji mail ako ti znaš kako se to radi da baš ne pišem brojeve telefona na forum-ne znam ni da li se to smije. nitko nije svemoguć ali ja sam eto kopala na tristo strana tako da nažalost ni ne znam više što mi je pomoglo ni koliko će to durati ali ja od nove godine ne koristim kortiće ni ne pijem više tablete.
možda moje nije ni bilo ad (ja mislim da nije ali doktori to tako zovu) i zato sam sad bolje.
ja sam u zg do četvrtka i onda idem na more pa ne znam koliko će mi internet biti dostupan.
i da, ja sam se opet počela baviti jogom. jedna mi je poznata dermatologica koja je predavala na fakultetu a sad je u mirovini bila preporučila i autogeni trening ali za to ipak nisam imala novaca...
joj voljela bih da znam što je meni pomoglo....
držim vam svima fige
murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 12:11   #1078
znaš li koji si homeo. lijek uzimala i koliko dugo? napiši kako se zove taj lijek!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 12:13   #1079
ciao, ne znam da li se josh uvijek za dermitise propisuju kreme s kortikosteroidima ali meni je dan danas to jedino sto pomaze
trenutacno mi je najbolji Elocom
i povremeno kupanje u hipermanganu ili ti ga zrncima joda
nasa voda iz pipe je najveci neprijatelj za moju kozu
vishe si ni lice ne umivam vodom
i odkad se eto formalno izbjegavam prati vodom iz pipe koza mi je mrak
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 12:38   #1080
iz osobnog iskustva preporučam lječilište Naftalan u Ivanić gradu, doktorica Skrbin. godinama sam vukla atopijski dermatitis, koristila kojekakve kreme i tablete, dermatitis se proširio sa prstiju na ruci skroz do laktova, navuklo se i puno bradavica, dok nisam došla kod nje, terapija naftalan uljem, lipov čaj i naftalan krema. par mjeseci sam išla tamo, svakih desetak dana. prošle su već dvije godine i sve je ok, ali pranje suđa i rad u vrtu obavezno sa rukavicama.
indjipat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.