Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2011., 10:58   #1001
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Dižem staru temu, ali imam odvratnih problema sa donjim lijevim umnjakom.
Dok su rasli, znali su me obadva odvratno boliti. Onda su konačno izbili i neko je vrijeme bio mir.
Međutim, sad imam problema sa tim donjim lijevim umnjakom.
Što je najzanimljivije, ne boli me onako jako kako je znalo boliti dok je izbijao, ali mi je natečeno zubno meso sa vanjske strane, prema obrazu. Boli me na dodir i pritisak.
Bila sam kod zubarke - nije pokvaren i poslala me na slikanje i dala Klavocin.
Klavocin je malo smirio situaciju, ali ne u potpunosti.
Zube sam poslikala - ja na slici ne vidim ništa neobično. Uspoređivala sam taj lijevi umnjak sa desnim i ne vidim nikakvu razliku na slici, a lijeva strana mi natečena i boli.
Mislim da nema govora o granulomu ili nečem sličnom, jer to bi se na slici dobro vidjelo, zar ne? Čak i laiku poput mene.
Sutra idem s tom slikom zubaru, ali sam zabrinuta.
Malo mi je čudna ta kombinacija - umnjak izbio, ne boli jako, a sve natečeno unatoč Klavocinima koje sam popila.
Vjerojatno ću ga morati vaditi, što mi samo po sebi nije problem, ali bojim se da će ga biti gadno vaditi ako se prije ne smiri ta upala. A ne znam kako će se smiriti, ako se nije od Klavocina.
Na slici ne vidim da bi gurao zube, ali vjerojatno raste ukrivo "prema van", odnosno prema obrazu. Jel to moguće?
Mislim da bi bilo dobro da odeš kod oralnog kirurga da on vidi taj ortopan. Jesi snimala sada skoro ortopan (panoramska slika zuba)? Tvoj zubar kojeg imaš preko socijalnog neka ti da uputnicu za oralnog kirurga, recimo u KB Dubrava. To je moja preporuka. Pa će ti sigurno oralni kirurg reći što bi trebalo napraviti u tvojoj situaciji.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 22:10   #1002
Meni su počeli rasti umnjaci, a imam 15 godina. Je li to normanlo ?!?
-Sylvia- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 17:21   #1003
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Mislim da bi bilo dobro da odeš kod oralnog kirurga da on vidi taj ortopan. Jesi snimala sada skoro ortopan (panoramska slika zuba)? Tvoj zubar kojeg imaš preko socijalnog neka ti da uputnicu za oralnog kirurga, recimo u KB Dubrava. To je moja preporuka. Pa će ti sigurno oralni kirurg reći što bi trebalo napraviti u tvojoj situaciji.
Napravila sam ga u petak. Jučer sam bila kod zubarke i poslala me na oralnu kirurgiju, jer ona na snimci ne vidi jasan uzrok.
Umnjak je izrastao pravilno i ravno, ne gura druge zube i nije pokvaren.
Ona jedino misli da je možda stvar u tome da mi iritira kost, jer kaže da je blizu kosti.
Dala mi je Medazol tablete. Počela sam ih piti jučer i danas mi se zubno meso s unutarnje strane prednjih gornjih zubi čini natečeno- slično kao kad ti zapne neka hrana (npr. pogotovo kad jedeš kokice), pa ti se stvori kao "oteklina" oko zuba. Jel moguće da je to nuspojava ili alergijska reakcija na Medazol?
Zubno meso mi nije crveno, normalne je boje i ne krvari - niti na dodir, niti prilikom pranja zubi.
Jel to nešto što bih trebala shvatiti ozbiljno i opet otići zubarki?
Nije to jako, ali osjetim pod jezikom i ne boli - više imam osjećaj kao da me lagano svrbi nepce.
Po nekoj logici mi to liči na alergiju, samo ne znam jel na te tablete ili na nešto drugo, pa je samo slučajnost.
Promijenila sam zubnu pastu - zadnja dva dana koristim Sensodine. Jel može ona uzrokovati alergiju?
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 22:18   #1004
Sve se dogada s razlogom, pa tako i tvoj kašalj. Pretpostavljam da je kod tebe štos u prehrani, jel piješ puno mlijeka slučajno ?Mlijeko stvara puno sluzi, koje ti kašljanjem pokušavaš izbacit iz organizma. Jel jedeš dovoljno voća i povrća? Ljeti ti se stanje smiruje jer se vise kreces, pa ti se i organizam brze detoksificira. Buduci da imas zadah, hrana ti se ne probavlja dobro, vec ''truli'' u probavnim organima. Smanji bilo kakvu preradenu hranu na minimum, kao i proizvode od bijelog brasna, bilo sta tesko i masno. Jedi puno voca - pogotovo ujutro nataste, to ti je najjednostavniji i najukusniji moguci rezim. Good luck
Adrianne Corie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 08:16   #1005
Vjerojatno alergija. Vidjet ćeš po nalazima.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 19:38   #1006
Evo da napisem iskustvo i sa trecim izvadenim umnjakom.
Ovaj put je to bio desno gore, i bio je izaso vec na pola tako da nisam isla na operaciju nego ga je doktorica izvadila u ambulanti. Bio je vani u roku seknude, doslovno vađenje nije trajalo ni pola minute..jedino šivanje malo duže..
Stavila sam odmah led kad sam došla doma i nije mi nimalo nateklo...(za razliku od prošlog koji je bio natecen 5 dana). Puno lakse jedem i sve..

stvarno mi je svaki zub do sada bio drugacije iskustvo.. a ovaj definitivno najbolje..

ostao mi je jos jedan gore lijevo..pošto je gore nadam se da ce i taj proci ko ovaj i da cu se zauvijek rijesit tih malih gadova
*Julia* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 22:44   #1007
Procitao sam sve moguce forume i sl o umnjacima i problemima koje oni stvaraju. Ali niko nije opisao jos mnogo mnogo bizarnih simptoma... Naime ja sam jedan od onih koji su iskusili te simptome... Evo krenimo redom, svi spominju kao najveci problem kvarenje. Kod mene nije takav slucaj izvadio sam prije par dana oba lijeva... Jer su mi zbog malog prostora poceli navlacit vilicu prema vani i usput zacepili usi... A s tim povlacenjem vilice pocnu djelovat na vratne misice slično kao kad se ukoci vrat od propuha, ruka postane nekako teza, usi kao da je voda u njima, podbadanje u ledima oko lopatice, bol u zelucu nije neizdziva al zna tjerat na povracanje i neki cudan osjecaj oko koljena na nozi s te strane tijela, bezvoljnost i brzo umaranje osjecaj kao kad padne tlak.... sve skupa pravi simtomi gripe ili viroze... medutim cijelu tu situaciju debelo pospjesi jos i nervoza jer covjek uvjek procita negdje (bol u ruci je predinfarktno stanje). Meni je sve pocelo kao upala uha... medutim usi ne bole, popio klavocin stanje isto, krvna slika dobra, tlak skolski 120/80 otkucaji 80. Dok nisam skuzio navecer da me bole celjusni zglobovi na dodir i da je jedan veci od drugog.... A savjetovano mi je jos u 1.om mj da ih sto prije vadim al ja ko ja ,ne diraj nista dok ne boli i eto nije zabolilo al neznam sta je gore da boli 5,6 dana ili mjesec dana biti sje...an jer niko nezna sta je. Tako da sam sad u fazi vađenja umnjaka lijeva strana je cista dok me u iducih 10 dana ceka i druga... Kad se malo opustim pogotovo u lezecem polozaju lijeva strana tijela gdje nema umnjaka je ok a desna ko da nije bas sva moja... Lijeva ruka topla, desna hladna... Lijeva noga topla desna hladna, Jedno uho toplo, drugo hladno, želudac ne radi bas kako bi trebao, uglavnom dosta misica na toj strani tijela ne funkcionira dobro... inace i jedan prijatelj, doktor po zanimanju mi je rekao da su odredene tocke na vratu usko povezane sa zelucem.... Bilo bi mi i dalje sve to nevjerojatno da mi susjeda nije ispricala skoro istu takvu pricu za sebe koju je rjesila vadenjem umnjaka nakon svih pretraga od snimanja glave, neurologa i dr.... Mozda sam cudan al reko da podjelim iskustvo s drugima. Al za sad mogu rec samo da su umnjaci velika đubrad i nisam previse oglupio bez ove dva... Necu zaboravit nastavak samo da izvadim i ove dva pa kad mi vilica bude centrirana hehe!
racing is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 01:00   #1008
Ja idem sutra na razgovor kod zubarice. Meni rastu gornji umnjaci, s tim da mi sa desnim umnjakom nema nikakvih problema, no lijevi kako mi se čini raste horizontalno. Nedavno su mi počeli rasti pa nisam još bila kod zubarice po tom pitanju. Sada sam jako nervozna jer mi je jučer naoteklo meso iza sedmice i jako me boli. Ne znam jel će mi ga sutra ona sama vaditi, ili će me poslati na Sušak. Jako me strah vađenja jer me već sada boli. Ako me pošalje prvo na slikanje ne znam kako ću izdržati ovu bol. Već mi je zlo od tableta protiv bolova.
Jana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 22:42   #1009
Evo posto sam rekao da cu se javit javljam se hehe! Izvadih i gornji lijevi i jos je ostao jedan, kojeg moram za 10 dana kirurski... I u meduvremenu slucajno saznah za jednu pojavu koja se temporomandibularni poremećaj. Pogledajte malo sta pisu o tome... Uglavnom kad umnjaci naprave frku imate dovoljno simptoma da vas proglase ludim i depresivnim... A umnjaci ko umnjaci mudro sute, ne moraju boljet... Najprije pocnu uzrokovat nervozu zatezanjem vratnih misica i ramena.... pa krenu na zeludac. I to sve pripisujete stresu i sl. A vi bezvoljni, ukoceni, zivcani... Meni je upravo zglob kod ovog postojeceg malo natecen i desna ruka do pola leda mi je kao da sam bio cijelu noc u birtiji na sanku naslonjen.
racing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 21:24   #1010
@racing Kako to misliš - Umnjaci su ti povlačili vilicu prema van??

Meni su umnjaci počeli rasti zadnjih 7-8 mjeseci, prvo donji, pa onda gornji. I uopće me nisu boljeli.

racing
od ovih posljedica koje imaš od rasta umnjaka, ja samo imam bol u želucu, zapravo želudac me bolio samo jednom ili dvaput i vodica u ušima, samo sam imala 2-3 puta..u zadnje vrijeme se ne javlja.

Inače kao manja sam imala razmaknute zube, ne jako, ali su mi bili razmaknuti. I zadnjih 7-8 mjeseci zubi su mi se počeli skupljati.
Skupila mi se rupica između prednja dva zuba, tj jedinice i druga dva zuba sa lijeve i desne strane, tj dvojke. Skupili su mi se više od 50 %. Isprva nisam znala otkud to i skužila sam onda da se sve skupilo rastom umnjaka. Hvala Bogu.

Jel se umnjaci baš moraju vaditi? Jesu li opasni ako ostanu u čeljusti? Dosad nisam imala nekih većih posljedica od umnjaka..samo me jednom - dvaput bolio želudac i isto toliko puta su mi uši bile kao vlažne, skoro beznačajno. Ali je li opasno ako se umnjaci ne izvade. (Btw, danas sam osjetila stiskanje prva dva gornja zuba, valjda umnjaci nastavljaju rasti.)
__________________
If you look like your passport picture, you probably need the trip.
Candie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 00:01   #1011
Pozdrav svima koje muče umnjaci
Evo da i ja napišem svoje iskustvo.

Dakle, umnjaci su mi izrasli s nekih 18 godina, gornji normalno, a ovi dole samo polovično i u koso nagnuti prema jeziku jer nema mjesta u čeljusti. Dens impactus je latinsko ime toga ako se ne varam.

S uputnicom na kojoj piše spomenuta dijagnoza uputih se u Perkovčevu doktoru Grgureviću. Prvi pregled je trajao možda pola minute, lik je odmah vidio o čemu se radi, tamo se svakodnevno susreću i s puno kompliciranijm slučajevima, tako da ovo moje očito nije bilo ništa posebno. Sestra mi je dala termine kad da dođem, u mojem slučaju to je bilo 14 i 29.4.

Prvo vađenje
Došao u vrijeme kad sam trebao, ostavio sestri povijest bolesti, rendgensku sliku i zdravstvenu iskaznicu. I onda naravno hrvatsko zdravstvo stupa na scenu, dva sata čekanja da dođem na red
Al ajde, bio je frend sa mnom pa je agonija bila manja.
Prvo su me posjeli na stolac ispred sale, dao mi tamo neki asistent par injekcija oko zuba da me anestezira (to inače UOPĆE ne boli, ubod se niti ne osjeti, ako se netko boji injekcije) i nakon par minuta kad mi je utrnulo pola lica odveo me da navučem one nekakve zelene "krpe" preko tenisica jer u operacijskoj sali mora sve biti sterilno.

Ušao u salu, legao na stol, sestre me pokrile nekakvim plahtama s otvorom za usta, tako da se ništa ne vidi za vrijeme operacije. Premazali mi usta nekim dezinfekcijskim sredstvom i voila - spreman za vađenje
Došao doktor, sjedne do mene i stavi mi te neke instrumente u usta, (kao što rekoh ništa se ne vidi što je zapravo super, ja sam imao zatvorene oči).

Pilom je malo pilio, ništa bolno niti neugodno, pa malo čupao, nije se zub dao baš, pa opet pilio malo i na kraju izvadio zub van, zašio ranu i minutu kasnije se dižeš i ideš. Sve skupa trajalo je niti deset minuta po mojoj procjeni, samo šivanje možda minutu-dvije. Dobije se neka gaza koju se zagrize i drži pola sata prema njihovim uputama.
Anestezija je popustila nakon cca 3 sata i bolilo je vrlo, vrlo malo, skoro ništa. Popio sam jedan Neofen forte još dok je držala anestezija, no ispostavilo se da nije bilo potrebe za time. Već navečer sam jeo normalno sve, samo je bitno uzimati doslovno "ptičje zalogaje" i žvakati hranu suprotnom stranom. Iritantno je jer je sporo i dugo traje, al preživi se to bez problema, već idući dan ide malo lakše.
Kamilicom sam mućkao usta 4-5 puta dnevno, obično nakon svakog obroka, nekih 4-5 dana jer su mi tako rekli (protuupalno djeluje).
Nakon tjedan dana išao sam vaditi konce, to pak traje možda minutu i ne osjeti se pod milim bogom ikakva bol ili neugoda.

Drugo vađenje - sad u petak je bilo, sve vrijedi što sam gore napisao, trajalo je i kraće, samo je ovaj zub bio dosta veći pa me i jače bolilo nakon što je anestezija prestala djelovati. No, ono što treba naglasiti - to nije nikakva strašna ili nepodnošljiva bol, popije se Neofen svakih 5-6 sati i sve super
U četvrtak idem na vađenje konaca i eto, mogu reći da je moje iskustvo s vađenjem umnjaka više nego dobro

Jednu bitnu stvar nisam napisao, pa ću je ovdje posebno izdvojiti - nakon što vam izvade umnjak, doći što prije doma, otvoriti frizer, istresti one kockice leda u jednu plastičnu vrećicu, zavezati je, staviti je u krpu da vam se prsti ne smrznu i - DRŽATI NA LICU. Nekih 10 minuta, pa 5 minuta pauze, pa opet. I da, to svakako raditi 5-6 sati nakon što se dođe doma, ako ne želite oteći. Koliko god bili lijeni. Ja sam nakon prvog zuba otekao minimalno, a sad nakon ovog drugog nisam uopće. Sapienti sat.
(Iako, frendica mi veli da je hladila lice cijeli dan pa se iduće jutro probudila s golf lopticom koliko joj je obraz otekao )
Očito nema pravila, ali mislim da nikako ne može odmoći hladiti lice što više, ako je moguće sve do pred odlaska na spavanje.

Dakle, sve je to za ljude, ne treba se ničeg bojati jer zbilja samo vađenje ne može boliti kad si anesteziran, a i ovo poslije nije uopće strašno.
I da, na ovoj temi piše svašta gdje ljude to vade ili misle vaditi, no ja bih svakako savjetovao da se ide u Perkovčevu s obzirom da tamo obavljaju 10-15 vađenja dnevno (osobno sam ih pitao) i sigurno imaju najviše iskustva u Zagrebu. I puno je bolje riješiti se toga što prije, nije isto vaditi s 20 ili 30 godina kad je čeljust sva razvijena i zubi teže idu van.

Sretno svima
__________________
It's who I am, it's what I am. Right or wrong, I can't change that.
Broxigar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 16:49   #1012
evo i ja imam problema sa rastom gornjeg lijevog umnjaka.... jucer me pocelo jace bolit, nisam ni spavat mogla a tablete ne djeluju previse... imam upalu , po mojoj procjeni mislim da zub zeli niknut a ne moze.. e sad... zakazala sam kod zubara , i full me strah, jer sam čitala da se u tim slucajevima najcesce samo meso zareze malo da moze zub niknut normalno... jel to boli?? pretpostavljam da mi prije nego sto to krene radit da inekciju da mi utrne ta strana pa da ne osjetim.. ili?
miss-sunshine91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 19:43   #1013
Quote:
Broxigar kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima koje muče umnjaci
Evo da i ja napišem svoje iskustvo.

Dakle, umnjaci su mi izrasli s nekih 18 godina, gornji normalno, a ovi dole samo polovično i u koso nagnuti prema jeziku jer nema mjesta u čeljusti. Dens impactus je latinsko ime toga ako se ne varam.

S uputnicom na kojoj piše spomenuta dijagnoza uputih se u Perkovčevu doktoru Grgureviću.

Sretno svima
Potpisujem apsolutno sve - kao da si moje iskustvo opisao. Ista situacija, isti doktor, isti proces, sve

No ja sam vadila dva po dva (gornji i donji s jedne strane), tako da sam ipak otekla unatoc drzanju leda + receno mi je da dan dva nikako se ne smije muckati s nicim da ne bi izasao ugrusak koji se stvori i stiti ranu. Tako da prva dva dana ne muckati, niti jesti normalnu hranu, a onda se polako moze poceti lagano ispirati i prati zube na drugoj strani vilice kako bi usna supljina se odrzavala cistom. Inace ja prvih nekoliko dana usta nisam mogla otvoriti, tako da sam doslovce tjedan dana zivjela na tekucini, a da ne spominjem da nisam mogla nit pricat nit smijat se.
No meni su obadva umnjaka rezali, pilili, cupali i na kraju sivali - tako da je drugacije ako ti je pola strane glave izrezbareno i zasiveno, ili kad samo cupnes jedan umnjak

Kakogod, da sam znala i prije za dr. Grgu i kako nije nikakav bed to vađenje (niti ova moja najgora opcija operacije) - otisla bih daaavno prije to rjesiti
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 01:14   #1014
Quote:
miss blondie kaže: Pogledaj post
Potpisujem apsolutno sve - kao da si moje iskustvo opisao. Ista situacija, isti doktor, isti proces, sve

No ja sam vadila dva po dva (gornji i donji s jedne strane), tako da sam ipak otekla unatoc drzanju leda + receno mi je da dan dva nikako se ne smije muckati s nicim da ne bi izasao ugrusak koji se stvori i stiti ranu. Tako da prva dva dana ne muckati, niti jesti normalnu hranu, a onda se polako moze poceti lagano ispirati i prati zube na drugoj strani vilice kako bi usna supljina se odrzavala cistom. Inace ja prvih nekoliko dana usta nisam mogla otvoriti, tako da sam doslovce tjedan dana zivjela na tekucini, a da ne spominjem da nisam mogla nit pricat nit smijat se.
No meni su obadva umnjaka rezali, pilili, cupali i na kraju sivali - tako da je drugacije ako ti je pola strane glave izrezbareno i zasiveno, ili kad samo cupnes jedan umnjak

Kakogod, da sam znala i prije za dr. Grgu i kako nije nikakav bed to vađenje (niti ova moja najgora opcija operacije) - otisla bih daaavno prije to rjesiti
Dva odjednom si vadila? Ajme, to mi se malo previše čini. Sad su izgleda promijenili praksu ako nije baš neka hitnja, jer ovo mi prilično zastrašujuće zvuči.
__________________
It's who I am, it's what I am. Right or wrong, I can't change that.
Broxigar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 17:16   #1015
evo i mogu iskustva... za početak, iskustva nekih forumaša su me isprepadala i takva sam došla u privatnu ordinaciju da bi me doktor uvjerio da to nije ništa strašno. vadila sam lijevi donji, dobila sam aneseziju, cijelo vrijeme sam imala otvorene oči i gledala kaj se oko mene događa, a moj umnjak vani je bio za tri minute, ni tolko, dobila sam ga doma za zubić vilu.. sad čekam slj.tjedan da idem vaditi konce, s time da ova 3 dana nisam popila niti jednu tabletu protiv bolova... kirurg mi je vratio vjeru u zubare!
samoborka2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:32   #1016
Poliklinika Krhen, anybody?
Taccy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 14:28   #1017
Evo,ja sam danas izvadila dva gornja umnjaka.Čitala sam ovdje iskustva i bila isprepadana skroz,odgađala sam vađenje sigurno kojih pola godine.
Prvo sam trebala vaditi samo jedan jer me jako bolio dok je rastao i rastao je prema obrazu,te mi skroz promijenio zagriz.
Kad sam ponovo došla kod svoje dr po uputnicu,rekla mi je da bi mogla i drugi izvaditi. E,tu sam trebala još psihičke pripreme koja je trajala mjesec dana.
I tako odem ja danas i evo me živa i zdrava.
Dao mi u obraze injekcije i ja sam bila vani za 5 min. Desni je odmah izvadio,lijevi (ovaj šta me bolio dok je rastao) je malo više čupao,al to je to.
Bez rezanja i šivanja.Sad je prošlo 5 sati i još mi malo krvari kad pljunem,al me apsolutno ništa ne boli nit mi je natečeno.Sad,ne znam jel mi anestezija još drži?Čisto sumnjam jer mi je dr rekao da će popustiti nako 3 sata.Radi prevencije sam si popila 2 lekadola i nadam se da neće bit komplikacija.
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 19:34   #1018
dulcecandy da povlačili su mi vilicu prema van jer su brze rasli nego sto se okolina oko njih prilagođavala znas da mogu 6mj mirovat pa u 3 dana navale udarnicki. Mislim nije to da ti ode vilica 2cm nego su u pitanju vjerojatno mikro mm. Al to ti je sve ovisno kako kod koga meni su donji bili dvokorijenski i veci su bili od svih ostalih zuba... onako magareći pravi. Ja sam upravo operirao zadnjeg tj tog jednog koji je rasao u koso. Kirurg sa 40godina iskustva mi je rekao da oni uzrokuju vise stete nego koristi... i uopće se nije cudio mojim simptomima, rekao je samo da je to sitnica od problema koje umnjaci mogu napravit. Uglavnom dobro ih promatraj, ne mislim da zijevas ispred ogledala nego malo cesce idi kod zubara. I prije nego ih budes vadila ako ih budes vadila krkaj se vitaminom c... Bio c 500 (dietpharm) je ok. Jer i vađenje zuba je trauma za tijelo di ti dosta pada imunitet pogotovo ako ko ja vadis 3 komada u mjesec dana.
racing is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 23:32   #1019
kakvi to zubari propisuju neofen forte???
znam neke koji su davali tramal ,lijepo te unjonja i sve 5
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 20:51   #1020
Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post
kakvi to zubari propisuju neofen forte???
znam neke koji su davali tramal ,lijepo te unjonja i sve 5
što fali neofenu forte? ja sam ga pila nakon obje operacije umnjaka i nije mi niš bilo .
Vesela Gljiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.