Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 22:20   #3181
hej ljudi,jel bio netko nedavno,ovih dana u grazu? kakvo je stanje sto se tice shoppinga?
love_peace222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 14:13   #3182
ee :)

eej, bude li oko Uskrsa nekoga sniženja u H&M-u i u drugim trgovinama u Grazu?? pozz
martina-7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 14:23   #3183
Quote:
love_peace222 kaže: Pogledaj post
hej ljudi,jel bio netko nedavno,ovih dana u grazu? kakvo je stanje sto se tice shoppinga?
Ja bila prije 10 dana, svugdje nove kolekcije, s tim da je skoro u svakom dućanu bio po jedan štender s ostacima ostataka, skroz sniženih, ali tu je naravno problem s izborom i veličinama, no dalo se naći svašta... Geox u Seiersbergu je imao 50% na sve zimske čizme i cipele, u Tom Tayloru se isto našlo zgodnih stvari 50% sniženih, posebno za muške. Intersport u Westu dodatnih 25% na već snižene stvari za ski i snowboarding. I tako, svugdje ponešto.
trocadero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 16:51   #3184
Sutra napokon idem malo do graza u shopping i imam par glupih pitanja.. Pa ako bi mi netko mogao pomoc?
Ovako, zanima me da li je bolje ici prvo npr u west pa u centar ili mi se isplati shoppingirat samo u centru grada? I moze li se placat u ducanima sa rba maestro karticom tekuceg racuna? (u slucaju da potrosim sve pripremljene eurice)
I da, ako nekome nije problem, jel moze meni neinformiranoj detaljno objasnit povrat poreza? Gdje to trebam potvrdit ako shoppingiram u centru graza i opcenito, kak ide ta cijela procedura??
Unaprijed zahvaljujem
loara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 17:41   #3185
Jel budu inače kakva sniženja u H&M-u u lipnju?
__________________
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom.
Ana So is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 18:49   #3186
Quote:
loara kaže: Pogledaj post
Sutra napokon idem malo do graza u shopping i imam par glupih pitanja.. Pa ako bi mi netko mogao pomoc?
Ovako, zanima me da li je bolje ici prvo npr u west pa u centar ili mi se isplati shoppingirat samo u centru grada? I moze li se placat u ducanima sa rba maestro karticom tekuceg racuna? (u slucaju da potrosim sve pripremljene eurice)
I da, ako nekome nije problem, jel moze meni neinformiranoj detaljno objasnit povrat poreza? Gdje to trebam potvrdit ako shoppingiram u centru graza i opcenito, kak ide ta cijela procedura??
Unaprijed zahvaljujem
i jedna i druga opcija nisu lose... ovisi koji te ducani zanimaju... ja idem samo zbog h&m-a, pa onda volim otici i u onaj u westu i u onaj u centru grada... ako mislis da neces sve stici, onda preporucam samo centar grada jer tamo imas 2 h&m-a + NY, Zaru, Orsay, Accessorize + Monsoon, Humanic, Pimkie... ugl, nije da neces imati sta raditi.
za placanje ti ne znam reci ja uvijek nosim gotovinu...

o povratu poreza imas detaljno par puta objasnjeno na ovoj temi, malo prolistaj za detalje ukratko, taj obrazac iliti merver u gradu nabavis i potvrdis u h&m-u - za robu kupljenu u h&m-u (za ostalo ne znam), uz predocenje putovnice, pa onda na slovenskoj granici (prije ulaska u hrv.) moras napraviti racun u iznosu 75,01€ da bi mogla ostvariti povrat poreza... sretno!

sta se tice snizenja, bude ih krajem lipnja... tada pocinju ona ljetna
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 17:23   #3187
Kad opet počinju rasprodaje u Grazu?
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 09:15   #3188
Quote:
tascha kaže: Pogledaj post
Kad opet počinju rasprodaje u Grazu?
krajem šestog mjeseca, početkom sedmog
samoborka2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 09:58   #3189
Ako idete autom u centar Graza - gdje obično parkirate? Ja sam jednom išla, pa sam ostavila auto u garaži Kastner&Ohler. Ali je ta garaža dosta skupa, mislim da je bilo 2 eura za pola sata ali sam tam nešto kupila pa me došlo dosta jeftinije, mislim da sam poslije platila za 4 sata oko 8 eura, nekak tak

Ali ipak me zanima ako postoji neka jeftinija opcija? Za slučaj da ništa ne nađem u K&O ... Valjda postoji neki parking, ali ne znam gdje.
tallly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 17:29   #3190
Quote:
samoborka2010 kaže: Pogledaj post
krajem šestog mjeseca, početkom sedmog
Hvala, jedva čekam
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 14:47   #3191
Quote:
MangoAnanas kaže: Pogledaj post
U jednom ducanu moras potrositi najmanje 75eura (mozes zbrajati racune iz istog ducana).
1. ako si u shopping centru- odes na help desk ili tak nekaj i tamo ti uz tvoju putovnicu potvrde racune
- ako nisi u shopping centru, to ce ti napraviti u ducanu
2. na hrvatsko- slovenskoj granici izadjes van iz auta/busa i stanes u red tamo gdje svi cekaju (moras imati putovnicu), tamo ti lupe nekakve zigove da izlazis iz zemlje
3. kad dodjes doma, mozes podignut novce na posti u Branimirovoj ili na posti u Jurisicevoj (ne znam za druge gradove) ili mozes kad ponovo odes u Graz dobit novce na onom istom help desku gdje su ti potvrdili mwst

Sretno, lijepo se provedi, nadam se da ces kupiti puno lijepih krpica!
da li je to još uvijek točno?
ovaj sam post našla iz 2066 mislim.
znači ja u dućanu kažem: može merverstojer. i oni mi poštambiljaju, i onda mi ne granici to opet potvrde, i kaj onda... s tim papirom odlazim u poštu?

molim pomoć... ovo mi je prvi put da idem u graz i ne znam to s tim povratom?
dadica0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 10:59   #3192
isao bi u graz prvi put i zanima me sportska odjeca (trenirke i tenisice), tehnika (fotici, kucista za komp i slicno) i alat (busilice, ubodne pile i ostalo) pa me zanima gdje ima najvise tehnike, sportske odjece i da li uopce negdje ima trgovine sa alatom tipa bauhaus?
da li se moze nekako doci od jednog do drugog shopping centra i do centra grada ili gdje se jednom izadje tamo se mora biti do povratka u zg? znam da sam prije negdje bio citao da tokom dana bus ide 2-3 puta od centra do centra i tako prebacuje ljude, jel to jos uvijek tako ili ne?
kada je bolje ici, prek tjedna ili vikendom?
Hvala.
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 11:11   #3193
definitivno ti je bolje ici preko tjedna, znatno su manje guzve nego vikendom ...Autoturist ti vozi svaki dan osim ned. i pon. i povratna karta ti je 100kn, a staje ti u Seiersbergu, pa u Westu, pa u centru grada, i onda mozes jednom tokom dana (oko 12, 1) promijeniti mjesto shoppinga...
moja preporuka bi ti bila da odes svakako u West centar... tamo imas veeeliki Intersport (sportska odjeca, obuca i oprema), i Obi (trgovina tipa Bauhaus, Baumaxx), a i Ikea je blizu... jedino ti oko tehnike ne mogu puno pomoci, koliko znam ima u Seiersbergu veliki Mediamarkt, ali vjerujem da se i u Westu moze naci nesto slicno... u centru grada ima i Gigasport (sportska odjeca, obuca i oprema)... nazalost, nemoguce je obici sve 3 lokacije za shopping, ali prema ovome sto ti trazis, ja bi ti svakako preporucila centar West

Zadnje uređivanje ma.nx : 24.03.2011. at 12:32.
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 12:40   #3194
Quote:
diesel_zg kaže: Pogledaj post
Dakle, svejedno je kojim autoprijevoznikom ideš - Dalmacijaturistom ili Autoturist,
svi uglavnom imaju istu "rutu".

Zadnji puta sam išao autom, ali prije toga, uglavnom sam rabio usluge Autoturista. Dakle, put ti ide ovako:
05.30 Polazak ispred Lisinskog
redovit pregled putovnica i lupanje žigova na HR-SLO i SLO-AU granici
08.30 stajanje na 1. stajalištu u AU na kavu i pauzu 15 min
09.00 bus pušta putnike u centru Seiersberg
09.10 bus pušta putnike kod Ikee i centra West
09.20 bus pušta putnike u centru Graza
-->> ti odluči gdje silaziš, iako ti je moj savjet ovaj prvi (u Seiersberg)
osivno o tome gdje si izašla, bus dolazi po putnike nekako ovako:
12.15 kreće iz centra grada
12.30 bus kupi putnike koji su jutros sišli u Seiersbergu/ostavlja putnike koji dolaze iz centra grada
12.40 bus kupi putnike koji su jutros sišli u Ikei-Westu/ostavlja putnike koji dolaze iz centra grada iz Seiersberga
12.55 bus je ponovno u centru
-->> ako si jutros sišla u Seiersbergu, ovo je 2.dio tvoj shopping dana - centar grada! daleko najbolji!
15.30 bus po zadnji put kreće iz centra grada
15.45 kupe se putnici iz Ikee i Westa
15.50 kupe se putnici iz Seiersberga
u 19.30 si u Zagrebu, ako ne bude veće gužve!

Ukoliko želiš bit i cijeli dan u prvom ili 2. stajalištu, možeš, pa znači siđeš jutrom i završiš kad se bus konačno vraća zadnji put!

Ugodan ti shopping želim!!!
molim znace odogovor.
jel još uvijek takav vozni red?
dadica0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 12:56   #3195
je! samo sta bus krece u 5:50, a ne 5:30 iz zagreba... i krece sa parkinga pored gradskog poglavarstva (a ne ispred lisinskog)...
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 15:20   #3196
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
definitivno ti je bolje ici preko tjedna, znatno su manje guzve nego vikendom ...Autoturist ti vozi svaki dan osim ned. i pon. i povratna karta ti je 100kn, a staje ti u Seiersbergu, pa u Westu, pa u centru grada, i onda mozes jednom tokom dana (oko 12, 1) promijeniti mjesto shoppinga...
moja preporuka bi ti bila da odes svakako u West centar... tamo imas veeeliki Intersport (sportska odjeca, obuca i oprema), i Obi (trgovina tipa Bauhaus, Baumaxx), a i Ikea je blizu... jedino ti oko tehnike ne mogu puno pomoci, koliko znam ima u Seiersbergu veliki Mediamarkt, ali vjerujem da se i u Westu moze naci nesto slicno... u centru grada ima i Gigasport (sportska odjeca, obuca i oprema)... nazalost, nemoguce je obici sve 3 lokacije za shopping, ali prema ovome sto ti trazis, ja bi ti svakako preporucila centar West
tnx na brzm i konkretnom odgovoru.
a jel se moze kako ici njihovim prijevozom izmedju tih centara, recimo busom?
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 19:29   #3197
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
tnx na brzm i konkretnom odgovoru.
a jel se moze kako ici njihovim prijevozom izmedju tih centara, recimo busom?
Autoturistov bus te moze prebaciti s jednog mjesta na neko drugo - imas gore dadica je quotala post od diesel_zg-a - tu ti sve pise - znaci, moguca je jedna promjena shopping lokacije s tim busom...
naravno, ima i lokalnih autobusa koji voze iz centra grada do ikee (centar west) i do seiersberga i nazad, ali nazalost ne znam tocno koje su to autobusne linije... znam da uglavnom u centru grada staju na Jakomini Platzu, a to je sami centar grada (1 tram. stanica od Hauptplatza!)...
po mojoj slobodnoj procjeni, neces ni imati vremena za obici i Seiersberg i West i centar grada, tako da bi ti ja savjetovala da jos na netu proucis trgovine u tim centrima i izaberes si 2 lokacije... jer ce ti se inace shopping pretvoriti u jurnjavu i strku
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 21:13   #3198
Quote:
dadica0808 kaže: Pogledaj post
molim znace odogovor.
jel još uvijek takav vozni red?
vozni red je sljedeći:
5.50 južno parkiralište Gradskog poglavarstva (parkiralište koje se nalazi uz Vukovarsku, odmah uz Gradsko poglavarstvo, ne Palača pravde!!)
nakon pregleda putovnica na Maclju (cca.30-ak minuta), vožnja preko Slovenije, do Austrije, do odmorišta Gralla (pauza za kavu cca. 20- 30 minuta)
oko 9.00 sati dolazak u Seiersberg, pa u Metro, pa West centar i centar grada
oko 12.15 - 12.20 sati autobus kreće iz Seiersberga prema West centru i centru grada, za one koji odluče promjeniti mjesto kupovanja : ako ujutro izađu u Seiersbergu mogu popodne ići u West i u centar grada, a ako izađu u Westu mogu samo u centar grada, a neki već u devet sati ujutro ostaju u centru
povratak je u 15.45 iz centra, 16.00 iz West centra i 16.15 iz Seiersberga,... to je uvijek tako, osim kada Autoturist napuni desetak autobusa za vrijeme sniženja i praznika kod nas, onda ta vremena variraju 5 minuta + -
povratak u Zagreb je oko pola osam, ...
samoborka2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 20:52   #3199
gdje mijenjate eure kad idete u graz, kod nas ili kod njih
dayko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 20:54   #3200
Jednom kad je dragome zatrebalo dosta kesa, promijenio je u Privrednoj banci, ali ispostavilo se da bi mu bilo jeftinije da je novac podigao na bankomatu u Austriji.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.