Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2010., 22:14   #21
Mike Tyson, onaj prije zatvora, onakvu seriju i jačinu udaraca od udarca gonga rijetko je tko doživio na nogama nakon prve minute ili najdalje prve runde, samo treba pogledati kako je rušio sve redom.
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:26   #22
Meni je Holyfield najdraži, i stvarno je boksački vrh, al objektivno mislim da je Lennox broj 1. Claya, Fraziera i ekipicu sam gledao kroz sažetke, snimke....
Allen-Iverson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:07   #23
Stavio bi bez ikakve dileme Tysona. Onakav spoj eksplozivnosti rijetko je ko imao. Bio je kompletan, najbolji boksač svih vremena. A sad, tu su ukusi, Ali, Marciano kao jedni od najvećih. Za nekoga je Foreman, za mene definitivno Tyson i u njegovoj eri, onaj Tyson iz svoje ere, ne znam da li bi ga itko mogao dobiti, sumnjam.

Onaj trener Leonard, ne znam kako se preziva je rekao da je Tyson za njega najveći kojeg je gledao
Promjena50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:13   #24
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
Tyson je jednom prepricavao svoj razgovor sa svojim trenerom. Rekao je nesto u stilu kako se ljudi pitaju da li je bolji on ili Muhammad Ali? Stari Cus je rekao da je bolji Ali, i da nikad nije bilo boljeg boksača od njega. Tyson je samo rekao: Ja sam vjerovao treneru, prema tome Muhammad Ali je najbolji boksač svih vremena.
Heh, na youtubu ima jedna američka emisija gdje su gostovali Ali i Tyson te pita voditelj Alia "ko je bolji boksač, on ili Tyson. Ali je pokazao samo prstom na Tysona. A kasnije u jednom intervjuju je rekao također otvoreno da je Tyson najbolji boksač kojeg je ikad vidio, a svi znamo kakvu Ali ima jezičinu i kako je uvijek bio pun sebe. Nema sumnje, Ali je jedan od najvećih, Tyson najveći, a Sugar Ray za mene nezasluženo proglašivan najvećim. Samo zbog efikasnsoti. To se najmanje treba gledati u boksu. Sva sreća što mi je stari ostavio brdo snimaka, što starih iz 50ih od Marciana što do kraja 80ih tako da mogu reći sa svojeg osobnog stajališta jer sam pogledao većinu tih boksača. Šteta što danas boks je
Promjena50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:14   #25
Teško diskutirati o boksačima koje nisi mogao gledati jer si bio dijete ili nisi bio rođen.
No, npr. djedica Foreman je itekeko pokazao kakva je bila njegova generacija kad se vratio u 40-tima sa nekih 10% nekadašnjeg skilla i snage i opet ga nitko nije mogao srušiti. Bio je outboxan od Holyfielda ali u niti jednom meču nije bio blizu situacije da padne. Boksao je protiv Holyfielda, Moorera, Briggsa, Schultza, Stewarta u top formi,a sam je bio trom, spor i blijeda sjenka samog sebe.
No, mislim da je to dovoljan pokazatelj koliko su vrijedili Foreman, Ali, Frazier, Lyle, Norton, Shjavers i ekipa kad su bili na vrhuncu. Rijetki su teškaši od 90-te naovamo koji bi u 70-tim preživjeli Foremanov direkt.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:15   #26
Quote:
Promjena50 kaže: Pogledaj post
Heh, na youtubu ima jedna američka emisija gdje su gostovali Ali i Tyson te pita voditelj Alia "ko je bolji boksač, on ili Tyson. Ali je pokazao samo prstom na Tysona. A kasnije u jednom intervjuju je rekao također otvoreno da je Tyson najbolji boksač kojeg je ikad vidio, a svi znamo kakvu Ali ima jezičinu i kako je uvijek bio pun sebe. Nema sumnje, Ali je jedan od najvećih, Tyson najveći, a Sugar Ray za mene nezasluženo proglašivan najvećim. Samo zbog efikasnsoti. To se najmanje treba gledati u boksu. Sva sreća što mi je stari ostavio brdo snimaka, što starih iz 50ih od Marciana što do kraja 80ih tako da mogu reći sa svojeg osobnog stajališta jer sam pogledao većinu tih boksača. Šteta što danas boks je
Malo čudno jer Muhamed Ali već nakih 30-40 godina tvrdi da je Ray Sugar Robinson najbolji boksač ikad.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:19   #27
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Malo čudno jer Muhamed Ali već nakih 30-40 godina tvrdi da je Ray Sugar Robinson najbolji boksač ikad.
http://www.youtube.com/watch?v=ki4UKsI8bms

tu je pokazao prstom, ali to je Tyson onda odbacio jer pošto je Ali stariji, ma gledaj te kasnije u jednom intervjuju je Ali otvoreno rekao za Tysona da je najbolji. Znam i ovo za Robinsona.
Promjena50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:26   #28
Problem je u tome što je to bila 1989g. Nažalost, Tysonova karijera je bila takva da će vrlo teško biti progalašavan najboljim u povijesti. Odnosno, uvijek će bito ono - prije zatvora šampion, poslije zatvora kurac.
Teško je nekoga ocjanjivati na osnovu jednog segmanta karijere, no uostalom, Tyson se sam sjebao i nitko mu nije kriv što je bio izdominiran od Holyfielda i Lewisa.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:29   #29
Što se tiče Robinsona. Ja njega jednostavno ne mogu staviti kao najveći. Imao je tu nevjerojatnu efikasnost i volim ga još dan danas pogledat, ali jednostavno on nije bio teška kategorija. Joe Louisu sam se poslije Tysona najviše divio i da nema Tysona, njega bi uzeo kao najvećeg. Tyson, Louis, Marciano, Ali, Joe Frazier... Tako nekako bi bio moj redoslijed.
Promjena50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:36   #30
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što je to bila 1989g. Nažalost, Tysonova karijera je bila takva da će vrlo teško biti progalašavan najboljim u povijesti. Odnosno, uvijek će bito ono - prije zatvora šampion, poslije zatvora kurac.
Teško je nekoga ocjanjivati na osnovu jednog segmanta karijere, no uostalom, Tyson se sam sjebao i nitko mu nije kriv što je bio izdominiran od Holyfielda i Lewisa.
Ma ne samo zbog toga već i zbog problema sa zakonom, i ostalim incidentima. Ljudi su ga tada zbilja mrzili, ali eto danas uživa reputaciju kakvu je imao u 80ima. Pa nije on bio malo u top formi kako dosta ljudi zaključuje. On je još od tamo OI igara postao ono što jest. Od 84 makar još nije tada postao najmlađi prvak, znači od 84. do 90. je on vladao. To je veliko razdoblje i kada je izgubio prvi meč, ona poznata velika prijevara gdje je nezasluženo izgubio. Nije odmah pao, nanizao je još pobjeda, e onda dolazi tu "silovanje", zatvor pa kada izlazi, nanizao je još poraza i još pobjeda i to je to. Ne znam kako bi utjecalo na druge boksače da su imali raniji život (čitaj do 13g. u Brooklynu) i kasniji život( ovo sa zatvorom 3 godine)

Teško da bi itko dobio Tysona u njegovoj top forimi, bio je jednostavno nezaustavljiv. I to ne mislim kada netko kaže samo kroz rečenicu za nekoga, "zbilja je nezaustavljiv" Tyson je to ZBILJA bio.

Neki ga progalšivaju najvećim, ima i takvih kritičara, ali ovi koji se bune protiv toga, naravno, zamjeraju mu sve što je radio poslije 90ih.

Usprkos svemu tome, danas se najviše uspoređuje Ali i Tyson i kada se sagleda realna slika, po meni je to zasluženo. Isto kao u nogometi Pele i Maradona, u košarci Jordan i... ups, samo Jordan
Promjena50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 00:36   #31
Quote:
Promjena50 kaže: Pogledaj post
Što se tiče Robinsona. Ja njega jednostavno ne mogu staviti kao najveći. Imao je tu nevjerojatnu efikasnost i volim ga još dan danas pogledat, ali jednostavno on nije bio teška kategorija. Joe Louisu sam se poslije Tysona najviše divio i da nema Tysona, njega bi uzeo kao najvećeg. Tyson, Louis, Marciano, Ali, Joe Frazier... Tako nekako bi bio moj redoslijed.
Srednjaši su uvijek bili ubercijenjeni. Od Robinsona do Leonarda i Haglera.
Ne može se sve svoditi na tešku kategoriju.
Eto, danas su najveće zvijezde boksa u lakim kategorijama. Ne možeš reći da su braća popularnija i cijenjenija od Pacmana.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 13:33   #32
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Srednjaši su uvijek bili ubercijenjeni. Od Robinsona do Leonarda i Haglera.
Ne može se sve svoditi na tešku kategoriju.
Eto, danas su najveće zvijezde boksa u lakim kategorijama. Ne možeš reći da su braća popularnija i cijenjenija od Pacmana.
Slažem se

Slažem se do neke mjere. Tu ipak postoji granica.

Za braću ne želim čuti, a za Pacmana
Promjena50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 19:46   #33
http://www.youtube.com/watch?v=AVaYL...eature=related evo strucnjak veli da je joe louis i tocka.
fairline is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 21:40   #34
top 15

teško je odabrati "najboljeg od najboljih"... Netko ce izabrati ALIJA,netko MARCIANA,netko JOE LOUISA,ROBINSONA...itd.
Svatko ima drukciji pristup boksu kao sportu...Neki favoriziraju nokautere,neki
"ljepotu boksa",neki daju prednost osebujnosti samog boksaca plus njegov kontroverzan zivot,itd...
...tako da je jako tesko izdvojiti najboljeg...
mojih "TOP 15" boksaca svih vremena su : (ne nuzno po redoslijedu...)
A L I HAGLER PACQUIAO ROY JONES jr.
LOUIS MONZON J.C. CHAVEZ DE LA HOYA
HEARNS MARCIANO DURAN TYSON
ROBINSON Archie Moore S.R.LEONARD
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 20:17   #35
Drago mi je da tema napreduje.

Po novim nekim podacima Pacquia ispada među najboljima ikada jer trenutno drži 8 titula.
Ja ga osobno smatram jedni od najboljih kad gledamo lakše kategorije.Još samo da doživimo njega i Floyda.Čovječe koji bi to spektakl bio.Neviđeno nešto.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:11   #36
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Iskreno,baš i nisam upoznat sa boxom.

Ovu temu otvaram čisto jer želim naučiti nešto novoga.
A i općenito me zanima boks.

Nije tema orijentirana samo na ''teškaše'',nego i na sve kategorije...

Pa eto,navodite svoje pickove,i pokoji razlog zašto baš njega smatrate najboljim ili jednim od najboljih.

Moje pitanje je li Muhammad Ali stvarno jedan od najboljih svih vremena?
Ja sam premlad pa nisam upoznat sa njim.
Ono što znam o njemu je youtube.

Mišljenja o Tysonu.Gledajući neke njegove borbe,dobijam dojam da je najbolji udarač ikada.

Također mišljenja o braći Kličko...itd.Jesu li oni u tom rangu the best of the best?
Braca Klicko su vec nekoliko zadnjih godina neporazeni u teskoj kategoriji... Iako ako zelis pogledati prave meceve onda moras gledati neke meceve od De La Hoye, B.Hopkinsa, F.Trinidad-a to su mecevi ovo sto braca Klicko boksaju tj nabijaju ove 120kg teske "boksace" koji nemogu ruke drzati 2 minute u gardu to nije box, barem ne za mene.. Od teskasa bi svakako izdvojio Tysona koji je obiljezio po meni kraj 20-tog stoljeca ili bar tamo do 96 ispravite me ako grijesim kad je izgubio od Holyfielda.. On je bio uzasno brz za svoju tezinu gledao sam neke treninge gdje je nevjerojatno znao ispucati kombinaciju od 4 udarca u jednoj sekundi sto je za teskasa zaista pre dobro cak ni neki srednjasi ili velteri nisu bili toliko brzi koliko je Mike bio..

Nije da nevolim bracu Klicko veliki sam fan njih ali nevolim nacin na koji boksaju istina da svaki mec zavrse skoro nokautom ali dosadio mi je taj nacin distanciranog boksanja istina da je to pametno boksanje i kako se kaze boc po boc ali u danasnje vrijeme po meni nema boksaca u teskoj koji bi mogao skinuti njih dvojicu, barem ne Vladimira dok bi Vitalij po meni mogao izgubiti od Davida Haye-a ali i to jako tesko jer jedno je pricati a drugo je stati u ring ispred njih i ici se "nadboksavati" 12. rundi kad znadete da cete izgubiti.. Iako vecina tih "super velikih" zvjezda nema bas onog pravog srca da bi se uopce usudilo suprostaviti njima..

Ako mene pitas pratim box vec dobrih 6. godina i mogu ti reci da je E.Holyfield jedan od najboljih teskasa i opcenito boksaca ikada.. Tukao je Tysona, u uzvratu je takoder dominirao u mecu za titulu gdje mu je Mike odgrizao komadic uha... Ako se sjecate borbe protiv Valueva to je takoder odradio profesionalno i kao mladic od 25 godina je usao u ring sa puno volje i htjenja jedan Valuev je dobio jer se taj mec boksao u Njemackoj jer je njegova promotorska kuca Saueland bila puno jaca na svom domacem terenu i imala je veci utjecaj na sudce.. Steta samo sto nije uspio nokautirati Valueva..

Ako bi isli sad u nize kategorije tu bi takoder izdvojio R.J.Junior-a koji je takoder bio prvak u 4 kategorije pa cak i u teskoj kategoriji je bio prvak.. Neki su cak pricali da bi bilo zanimljivo vidjeti njega sa Tysonom u ringu ali nisu se nikad nasli.. Poslje je kao mladic tukao i B.Hopkinsa koji je kasnije tukao njega sad nedavno.. Naravno i moj fan B.Hopkins..

Tu je i legendarni Pac Man Mani Pacquiao.. Naravno i L.Lewis

Svaka kategorija drzi barem jednog istaknutog boksaca iako je najzanimljivije u onim nizim kategorijama gdje su velteri tipa Gatti i Ward to si obavezno pogledaj.. dosad neporazeni F.Mayweather Jr..

Pa da Vas vidim tko misli dali ce Haye imati sanse protiv brace Klicko?
marijo90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:15   #37
ZNA SE CASIUS CLAY
robyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:19   #38
Ja se i dalje ne mogu oteti dojmu da bi Lewis deklasirao klicka. Ma i Mavrovic bi ih zgazio.
Danasnji teskasi su jad i bijeda, nesto kao i F1 poslije Senne.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:19   #39
Quote:
be real kaže: Pogledaj post
teško je odabrati "najboljeg od najboljih"... Netko ce izabrati ALIJA,netko MARCIANA,netko JOE LOUISA,ROBINSONA...itd.
Svatko ima drukciji pristup boksu kao sportu...Neki favoriziraju nokautere,neki
"ljepotu boksa",neki daju prednost osebujnosti samog boksaca plus njegov kontroverzan zivot,itd...
...tako da je jako tesko izdvojiti najboljeg...
mojih "TOP 15" boksaca svih vremena su : (ne nuzno po redoslijedu...)
A L I HAGLER PACQUIAO ROY JONES jr.
LOUIS MONZON J.C. CHAVEZ DE LA HOYA
HEARNS MARCIANO DURAN TYSON
ROBINSON Archie Moore S.R.LEONARD
Mojih top 10:

1.Bernard Hopkins
2.Mike Tyson
3.Evander Holyfield
4.Wladimir Klitschko
5.Roy Jones Jr.
6.De La Hoya
7.Arturo Gatti
8.Lennox Lewis
9.Alexander Frenkel
10.Arthur Abraham

Ipak sam ja ova novija generacija pa mi ovi stariji boksaci i nisu neka atrakcija vise volim gledati ove novije generacije a pogotovo ove nize kategorije.. Od kako nema vise Tyson-a i drustva tj od kako su americki boksaci pali u teskoj kategoriji vise mi teska nije uopce zanimljiva kao sto sam gore napisao braca Klicko su pre dosadni... Iskreno ja da sam Lewis usao bi u ring samo da isprasim bar jednog od njih dvojice pa makar ne dobio ni lipe a ne on jadan trazi 50. milja dolara nema problema otici cu i ja u ring za 1 milijun
marijo90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:22   #40
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ja se i dalje ne mogu oteti dojmu da bi Lewis deklasirao klicka. Ma i Mavrovic bi ih zgazio.
Danasnji teskasi su jad i bijeda, nesto kao i F1 poslije Senne.
Ovisi kojeg.. Po meni Vladeka tesko jer je tehnicki a i kondicijski puno bolji od svog starijeg brata.. A imas na jubitubu mec izmedu Klicka Vitalija i Lewisa pa pogledaj 2003. mislim nije bas tako neopasan Lewis bio ali i Vitalij je tukao.. Po meni je "deklasirao" jako losa rijec prije bi bila "dobar protivnik" ona prava rijec.. Ali po meni jos bi najvise jedan Holyfield mozda pokazao ali tko zna..
marijo90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.