Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2005., 15:15   #1
Sredstva za skidanje boje ili dekolorizatori

Ovako, plavuša se dulje vrijeme farbala u tamno crveno.
Sad bi opet htjela biti plava, ili bar svijetlo smeđa.
Znam da postoje sredstva za skidanje boje.
Ne znam koliko je to pametno, tj. da li možda uništava kosu.
I gdi toga ima u Zgb?
Lokalni Rudeški frizeraj to ne radi.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 00:37   #2
ima u dmu kupit od loreala ak se ne varam dekolorizator al ne valja,isto ko da blajhas kosu ju sasushi i ak si crvena ponarancastis,sam das puno vise para.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 13:23   #3
Quote:
mrkvich kaže:
ima u dmu kupit od loreala ak se ne varam dekolorizator al ne valja,isto ko da blajhas kosu ju sasushi i ak si crvena ponarancastis,sam das puno vise para.
taj proizvod sam davno kupila jer mi je frizerka rekla da je on samo međufaza kad sa tamnog/crvenkastog želiš svijetlu boju.
sjećam se da sam bila žućkasto/narančasta i onda sam isti dan stavila pepeljasto plavu boju i bila zadovoljna postignutom nijansom

taj proces jako isušuje kosu i ako ti je prirodno suha, morat ćeš je dosta skratit.
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 13:32   #4
Idi kod brijača da ti oguli glavu blesavu, i imati češ uskoro lijepu plavu kosu.
Moky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 13:32   #5
Re: skidanje boje za kosu???

Quote:
polly kaže:
Ovako, plavuša se dulje vrijeme farbala u tamno crveno.
Sad bi opet htjela biti plava, ili bar svijetlo smeđa.
Znam da postoje sredstva za skidanje boje.
Ne znam koliko je to pametno, tj. da li možda uništava kosu.
I gdi toga ima u Zgb?
Lokalni Rudeški frizeraj to ne radi.

osim blajha ne postoji nista.
a ni blajh nije toliko jak da skine crvenu boju.
i jos unisti kosu.
vrijeme je jedino sredstvo za skidanje crvenog pgmenta.
ja od ukrsa pustam da kosa svijetli,
frizer se nije zelio upustati u nasilno posvjetljavanje.
izrast prekrivam preljevima u boji isprane boje.
znacajna razlika se pojavila tek nakon ljeta, sunca, mora...
al i dalje je to crvena, neka boja meda, konjaka, duhana...
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 14:01   #6
u zadnjih pet godina prošla sam nekoliko puta promjene od crne u svijetlo smeđu, pa u crvenu i natrag do svijetlo smeđe. naravno, svaki put je bilo blajhanje, pa farba, ili barem pramenovi u gusto.
ako je frizerka stručna, napraviti će posao dobro pa nekon crvene boje neće ostati narančasti tragovi, nego će, kao meni sva kosa biti pepeljasto svijetlo smeđa, jedan put, a drugi put biserno plava. i naravno, paziti će da ne isuši i ne uništi kosu.
problem je, što se većini frizerki ne da imati posla s tim, jer zahtijeva znanja, stručnosti i jaaakooo puuunooo strpljenja.

mene je sređivala Ljubica u RI, u Zg ne znam dobre frizere, pa se bojim takve zahvate prepustiti nepoznatom...

a pustiti da crvena ode s vremenom? možeš komotno u cirkus s takvom šarenom glavom
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 14:24   #7
Quote:
magriz kaže:
u zadnjih pet godina prošla sam nekoliko puta promjene od crne u svijetlo smeđu, pa u crvenu i natrag do svijetlo smeđe. naravno, svaki put je bilo blajhanje, pa farba, ili barem pramenovi u gusto.
ako je frizerka stručna, napraviti će posao dobro pa nekon crvene boje neće ostati narančasti tragovi, nego će, kao meni sva kosa biti pepeljasto svijetlo smeđa, jedan put, a drugi put biserno plava. i naravno, paziti će da ne isuši i ne uništi kosu.
problem je, što se većini frizerki ne da imati posla s tim, jer zahtijeva znanja, stručnosti i jaaakooo puuunooo strpljenja.

...
sve to stoji, al je isto toliko vazna i kvaliteta kose

Quote:
magriz kaže:
a pustiti da crvena ode s vremenom? možeš komotno u cirkus s takvom šarenom glavom
oprosti, al moja glava nije nimalo sarena
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 15:44   #8
Re: Re: skidanje boje za kosu???

Quote:
Bocca della Verita kaže:
osim blajha ne postoji nista.

prosim lepo nije istina. al mi je glupo bilo javljat se jer ona trazhi neki lokalni salon.


evo u mome salonu imaju sredstvo kojima se bash skida boja sa kose. do prirodne. a blansh kosu prvo pocrveni, pa pozhuti pa pobijeli. ne skida boju.


danas su radili ujutro, pa cu pitat sutra. znam da je to cura nazivala 'de kap', a sad shto pishe na proizvodu nemam pojma.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 16:10   #9
Re: Re: Re: skidanje boje za kosu???

Quote:
magic kaže:
evo u mome salonu imaju sredstvo kojima se bash skida boja sa kose. do prirodne. a blansh kosu prvo pocrveni, pa pozhuti pa pobijeli. ne skida boju.
To ima i u mom frizeraju, neka žena je skidala boju kad sam ja bila; to je navodno nekakva kiselina, uuuuužasno smrdi, al stvarno skine boju... ne baš do kraja, al bolje izgleda nego da se blajha...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 16:34   #10
Re: Re: Re: Re: skidanje boje za kosu???

Quote:
chrissy kaže:
, al stvarno skine boju... ne baš do kraja, al bolje izgleda nego da se blajha...
Brijac ti skine i boju i kosu D O K R A J A !!!
Moky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 18:19   #11
Re: Re: Re: skidanje boje za kosu???

Quote:
magic kaže:
prosim lepo nije istina. al mi je glupo bilo javljat se jer ona trazhi neki lokalni salon.


evo u mome salonu imaju sredstvo kojima se bash skida boja sa kose. do prirodne. a blansh kosu prvo pocrveni, pa pozhuti pa pobijeli. ne skida boju.


danas su radili ujutro, pa cu pitat sutra. znam da je to cura nazivala 'de kap', a sad shto pishe na proizvodu nemam pojma.

zasto to meni niko nije htio napraviti???


u 2 salona, oba ok, nije ono da se zovu milka i zora ,
na oba mijesta sam dobila isti savjet, cekati da se boja sto vise ispare da bi bili sigurni da cu uspiti imati plave pramenove.
hm...
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 18:24   #12
e, vidish...ja bash idem u neki bezvezni lokalni salon. ono, na zidicu ispred sjede luzeri s pivom kupljenom u ducanu. al jebiga, cura je
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 18:31   #13
Quote:
magic kaže:
e, vidish...ja bash idem u neki bezvezni lokalni salon. ono, na zidicu ispred sjede luzeri s pivom kupljenom u ducanu. al jebiga, cura je

Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 15:25   #14
Quote:
magic kaže:
e, vidish...ja bash idem u neki bezvezni lokalni salon. ono, na zidicu ispred sjede luzeri s pivom kupljenom u ducanu. al jebiga, cura je
Najbolje da ti dogovoriš termin a ja ubacim blesu (kćerce moje mlađe) u auto i do Rijeke.
Volim takva mjesta sa lokalnim cugerima, podsjete ma na djetinjstvo na Trnju. Uvijek im dobacim koju kunu za pivce. Prosjacima 0 kuna, ali cugerima dam.
Kosa joj je gusta, ponosi dosta dobro maltretiranja, nije baš masna ali malo brže se masti.
Baš je farbana (nisu kolorci) i nema šanse da se ispere. Ne farba se od početka 6 mjeseca i vidi se da se nebu isprala nikad.
U nekoliko frizeraja su rekli da u obzir dolazi samo blajhanje.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 21:19   #15
evo ove proizvode, ovisno o sluchaju, koristi.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 21:25   #16
Ajme, nek se javi netko ima li u Zagrebu frizeraj koji skida boju s kose.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 00:47   #17
kod mene je skidanje crvene upalilo stavljanjem svijetle pepeljasto plave (mislim da je ona dolazila s nekim blond aktivatorom, sto bi reklo blansom). prvi dan me bilo sram izac vani s jarko narancastom kosom. nakon 2 tjedna ponovila sam pepeljasto plavu + onaj nekakav ljubicasti korektor za boju i imala sam zlatno plavu, sljedeci put nakon pepeljaste imala sam plavu kosu sa samo pojedinim zuckastim pramenovima koje sam neutralizirala srebrnim ehotonom. uglavnom, moze se, ali nakon blansa, racunaj na jako ostecenu kosu bez obzira na sve moguce preparate.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 12:46   #18
ove meni u utorak frizerka skidala boju u Zagrebu... isto lokalni frizeraj, pored trznice....
Ja sam bila crvena jako dugo, pa sam htjela postati plava.... Rekla je da to moze samo postupno... Pred nesto vise od mjesec dana sam se ofarbala u tamnosmedje i na to dala plave pamenove, i sad u utorak mi je prvo skidala tu smedju boju, rekla je da jos uvijek vucem na naracasto, ofarbala me u boju meda, i napravila plave pramenove...

Pouka ove price... ako se zeli izbjeci osecivanje kose prelaz sa crvene na plavu je dugotrajan proces.... a pogotovo ako se zeli biti planinasto plava... ja zelim biti zlato plava pa je to manji problem...
Boni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 19:45   #19
Quote:
Boni kaže:
ove meni u utorak frizerka skidala boju u Zagrebu... isto lokalni frizeraj, pored trznice....
Koje tržnice?
Boja je toliko crvena da ju može prekrit samo crna. Nema šanse da ju pokrije tamno smeđa.
Prirodno je pepeljasto tamno plava sa prirodno svjetlijim pramenovima odozgo.
Kad se htjela prvi put kod frizera pofarbat, čovjek je odbio. Rekao je da bi više od pol ženskih ubilo da imaju takvu kosu.
Kak se veli, mladost ludost.

Hvala svima na savjetima.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 12:34   #20
Quote:
Boni kaže:
Ja sam bila crvena jako dugo, pa sam htjela postati plava.... Rekla je da to moze samo postupno... Pred nesto vise od mjesec dana sam se ofarbala u tamnosmedje i na to dala plave pamenove, i sad u utorak mi je prvo skidala tu smedju boju, rekla je da jos uvijek vucem na naracasto, ofarbala me u boju meda, i napravila plave pramenove...
ovo je skroz istina.ja sam isto tak bila crvena jako dugo i htjela sam postat plava.
prvo mi je blajhala na pramenove,pa nakon mjesec dana opet isto i nakon mjesec dana opet isto tak.
e tada mi je kosa bila skroz plava.ali naravno,sve mi je to dosta isušilo kosu pa sam ju skratila za kojih 5 cm.
sada se sama farbam doma uz 12% hidrogen i keuneovu pepeljasto plavu boju.i odlično ispadne.
radije tako nego da dajem masne pare u salonu da mi blajha kosu.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.