Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2018., 06:51   #1
Gastro i ostale barem donekle srodne priče

Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
vidiš kako su te izignorirali

ali onda ne bi mogli kukati :jadnihrvat: kako nema ničeg i kako moraju napraviti izlet na Volovčicu
A inače je ta Ivanićgradska ulica na Volovčici puno bliže centru grada nego recimo Arena...

....i još je recimo 500 metara zračne linije (ali isto bliže centru grada) od "čuvenog" restorana Kuhinja.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Old 20.08.2018., 09:40   #2
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
A inače je ta Ivanićgradska ulica na Volovčici puno bliže centru grada nego recimo Arena...

....i još je recimo 500 metara zračne linije (ali isto bliže centru grada) od "čuvenog" restorana Kuhinja.
To sam mu odmah rekla.

Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
A ako netko stvarno zeli doci i kupiti, nije to nesto daleko. Od Kuhinje imas do tamo 5 minuta.
Btw, vezao uz apartmane, u blizini postoji jos jedna kuca sa vise apartmana i uvijek ima automobila ispred...i nasih i stranaca, ocito je lokacija ipak dosta zanimljiva ljudima koji dodju u Zagreb.
Naravno, ako pogledamo airbnb ili booking kartu sa smjestajem, osim ove dvije spomenute lokacije, ima ih jos naokolo.

Presli smo 10000 postova, sad ide vol.2, zar ne?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 20.08.2018., 10:52   #3
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Evo x-type je nedavno bio.

Ne znam linkat na post u talpatalku pa evo copi peyst



Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Bome, obećava

Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
To sam mu odmah rekla.



Btw, vezao uz apartmane, u blizini postoji jos jedna kuca sa vise apartmana i uvijek ima automobila ispred...i nasih i stranaca, ocito je lokacija ipak dosta zanimljiva ljudima koji dodju u Zagreb.
Naravno, ako pogledamo airbnb ili booking kartu sa smjestajem, osim ove dvije spomenute lokacije, ima ih jos naokolo.
E bila sam i u ovim apartmanima koje si linkala, ali meni osobno nisu na jednakoj razini,a vlasnici su priča za sebe. A ni cijena im onda nije bila nešto posebno različita, tamo smo partnere slali kada je V casa bila puna.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 20.08.2018., 11:05   #4
Kakva prica? Sad si me zaintrigirala. Moze na pm?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 20.08.2018., 11:31   #5
Može i javno kad već smo u temi za to


Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 20.08.2018., 11:38   #6

Neću ulaziti u detalje ni tu ni u pm , ali je bitno reći da su bili nemarni, nisu doživljavali rezervacije i tako to. Možda su se promijenili u međuvremenu, iako sumnjam.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 20.08.2018., 11:49   #7
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Volovčica je super mirni kvart, u tom dijelu većinom obiteljskih kućica i atmosfere, nešto kao takve uličice na Trešnjevci, proveo sam i tamo u blizini dobar dio života (a godinu dana i u sličnoj uličici na Trešnji) pa iz prve ruke pričam, nikad ikakvih problema.
Cigića je recimo puno više prek pruge južno, na Ferenščici, neg ovde.

No jbg, mnogima grad završava s prugom, Hajnclovom i Selskom pa..
link
Kao da si ti pisao?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 20.08.2018., 12:55   #8
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Na zalost od Gastro uzitaka nema bas nesto. Zoo i Srbin...i to je to.
Ovo je bivsi rubelj, nismo probali
Btw, gdje ti zivis da se ovako zgrazas nad jednim starim, mirnim kvartom?
[/URL]
Govoriš o Volovčci, jel tako?
https://www.zagreb.hr/14-mjesni-odbor-volovcica/15256
Kako si uspjela u nju ugurati Srbina (Ravnice) i ZOO koji je još dalje?
Ovaj Rubelj gore linkani je na Ferenščici, ne na Volovčici.
Naravno i Deedy ga pretjeruje, pa nije to Bronx da je panika tolika tamo. Maltene čakija će da ga ubode. Ali isto tako sigurno je kvaliteta života u tim malim uličicama bitno manja nego recimo u nedalekim Ravnicama ili Maksimiru općenito. U više od 50% Volovčice ne možeš proć s djetetom u kolicima u šetnju jer nema osigurani dio za pješake, nego si osuđen hodati kolnikom i naguravati se s autima, fali i nekih zelenih površina, većih parkova, pogotovo u najgušće naseljenom dijelu Volovčice oko Moslavačkog trga. Dom zdravlja na Donjim Sveticama (pored Ivanićgradske) nije taknut od sedamdesetih. Tako da život tamo sigurno nije nešto bajno ugodan. Do centra moraš presjedati (bus) ili hodati 15min do okretišta tramvaja i onda još 20ak min klackanja. Najbolja je opcija biciklom ili vlakom koji putuje 5min do Gl. Kol. ali i do njega treba doći (ne žive svi uz vlačnu stanicu), sačekti ga i onda još uzeti tram do trga Republike recimo pa se tu nakupi. Ali tko ne zna za bolje i to mu je dobro.

Limenke uz prugu koje svi zovu Volovčica su zapravo Borongaj (poznate zgrade građene od gotovih betonskih panela, slagane na licu mjesta kako bi se uštedilo na vrmenu i sa tada najmodernijom oplatom koja se koristila u aeronautici i danas izaziva pažnju arhitekata, a sve to da više ili manje privremeno prime uneserećene iz velike zagrebačke poplave), a nedaleko su Donje Svetice i Žitnjak koje omeđuju Volovčicu. Sve je to dio veće cjeline gradske četvrti Pešćenica-Žitnjak pa dodajem i ovaj ispravak kao negastronomski prilog raspravi.
črni is offline  
Old 20.08.2018., 13:56   #9
Ispada da do Trga treba 45 minuta, no nije bas tako, ali ok, neda mi se sad oko toga raspredati.
Gdje je Borongaj ne trebas meni tumaciti, cinjenica je da od tog "hotela" do recimo Spara koji je preko Borongajske imas ravno 2 minute, doslovno par koraka.
Zoo sam spomenula u vezi lokacije za smjestaj na tom podrucju. Nije problem prosetati do zoloskog/Maksimira.
Srbina sam spomenula u kontekstu nedostatka gatronomski privlacnih lokacija na tom podrucju, kao sto smo se dotakli i Maxi puba koji nije ni na Volovcici, niti na Borongaju.
..nema nista zanimljivo osim recimo njega (Srbina) koji je blizu, nije problem prosetati do tamo. Nisam tvrdila da je na Volovcici/Borongaju, mislila sam na sire podrucje dostupno cipelcugom, obzirom da na samoj Volovcici nema nista.
Bilo je prije, bilo je i na placu dosta lokala, dobre gablec ponude, ali sada je vecina toga zatvoreno, cak i Stara Volovcica (na drugoj strani) koja je godinama solidno radila. (sad imaju samo pizza dostavu)

Btw, Dom zdravlja nije pored Ivanićgradske ...nego upravo u Ivanicgradskoj, adresa Ivanicgradska 38
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 20.08.2018., 14:08   #10
kak nema gastro ponude? par stanica busom i u čingaču si.
gargamišamel is offline  
Old 20.08.2018., 14:15   #11
Ok, nije da nema, samo nije bogznasto.
Cingac je prilicno dobro posjecen. (imaju toceni Bud )
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 20.08.2018., 15:19   #12
Haha Cingac
Deedy is offline  
Old 23.08.2018., 11:33   #13
Kupila sam u Lidlu na Sveticama jutros savršeni mango i sad bi si rit izgrizla kaj nisam kupila još
i još je bio 4 kn kom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 23.08.2018., 13:14   #14
ja u Kauflandu prije nekoliko dana za 6, pustio ga da dozori i rijesio ga jucer.
nevjerojatno dobar jedno od meni omiljenog voca
i ne kupujem ga vise u Konzumu jer njihovi pocnu truliti oko peteljke dok jos nisu zreli
Krkimir is offline  
Old 23.08.2018., 13:32   #15
da, kad je zrel - prefino voće
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 23.08.2018., 15:09   #16
neki dan mišić pleše i skakuće po svježem mesu u vitrini u kauflandu..
DeeJay Dee is offline  
Old 23.08.2018., 15:11   #17
Pa svjeze meso, ne?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 23.08.2018., 15:21   #18
da..
DeeJay Dee is offline  
Old 23.08.2018., 16:39   #19
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
neki dan mišić pleše i skakuće po svježem mesu u vitrini u kauflandu..
Miš ili mišić?
Da nije skočimiš?
črni is offline  
Old 23.08.2018., 16:49   #20
i kako su reagirali djelatnici? (ako su uopce primjetili)
Krkimir is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.