Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2006., 18:40   #1
Dijete nevjesta

http://hotzone.yahoo.com/b/hotzone/blogs2986

Rijec je o Gulsomi, 12 godsinjoj afganistanskoj djevojcici koju je ocuh prodao u brak kada je imala 4 godine, sto je po serijatu sasvim ok, samo se ne smije seksualno konzumirati brak dok ne navrsi 9 godina, ali zato "suprug" ima pravo "suprugu" tretirati kao roba. Tukao ju je, bilo rukama i nogama, elektricnim kablovima, letvama, poljevao vrelom vodom, znao ju je i natjerati da mu bude daska za rezanje hrane, natjerao bi ju da legne na trbuh, a na njenim golim ledjima bi rezao hranu. Jasno, jedva ju je hranio, zano bi ju drzati zaljucanu u spajzi 2 mjeseca, prilican asortiman koji se ne moze opravdati icim nego sadizmom.

Prije godinu dana, kada je Gulsoma imala 11 godina, optuzio ju je da je ukrala neki rucni sat. Ubio je boga u njoj, udarcima joj je slomio ruku i stopalo, i rekao joj da ako ne nadje rucni sat do sutra, da ce ju ubiti. Ona je otpuzala i sakrila se pod rikshu na ulici, i na kraju se domogla bolnice. Uspjela je podic optuznicu protiv ocuha koji ju je prodao i "supruga" koji je njenu kozu pretvorio u apstraktnu sliku od oziljaka, koji su zavrsili u zatvoru, a ona u sirotistu.

Da su talibani ostali na vlasti (kao sto su i bili vecinu njenog "braka"), ne bi uhapsili "supruga" nego bi ju ili vratili njemu, ili ju isibali pa vratili "suprugu".

Na linku ima i foto esej, sa slikama Gulsome, i njenih oziljaka. Horor nad hororima.

Inace, Kuran odobrava nasilje nad zenama i zove ih "Briga nad zenama" (4:34)
"Muškarci vode brigu o ženama ... A o­ne čijih se neposlušnosti pribojavate, vi posavjetujte, a o­nda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite"

A i poznata je prica o Aishi, 6-godisnjoj supruzi Muhameda.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 19:11   #2
Quote:
UmpaUmpa kaže:

Inace, Kuran odobrava nasilje nad zenama i zove ih "Briga nad zenama" (4:34)
"Muškarci vode brigu o ženama ... A o*ne čijih se neposlušnosti pribojavate, vi posavjetujte, a o*nda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite"
Da jednom nisam bas s tobom tabirila o udaranju zena u Islamu ili o "konzumiranju braka od 9. godine" vjerovala bih da prosto nemas pojma o cemu pricas.
Ovako samo potvrdjujes da si pateticni, maliciozni mali covjeculjak koji pisanje na forumu shvata kao ozbiljan, maximalnog truda, vrijedan zadatak.
Sto je pateticno i jadno na vise nacina samo po sebi.

Btw za razliku od tebe kome puca neka stvar ja sam zaista sa mucninom procitala sudbinu te 12-godisnje djevojcice...tim vise sto ona nije usamljen slucaj.
Ali kao da je to bitno- zar ne?
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 19:35   #3
Neka neko nadje slucaj da su Srbi ovo radili. Ovo je radila samo 'multietnicka' Armija BH.

http://www.patriotmagazin.com/arhiva/0189/media/008.htm

Mirjana rasplakala Italiju

Prvi naš prikazani film jeste dokumentarni film MIRJANA. Radi se o ispovijesti majke Rade Dragičević, čiju su devetogodišnju kćerku Mirjanu trojica mudžahedina koji su bili u sastavu tzv. Armije BiH – prvo zvjerski i zločinački silovali, a potom rafalima iz automatskog oružja i likvidirali!

Nažalost, žrtva stravičnog i nezapamćenog zločina nije bila samo djevojčica Mirjana već su mudžahedinske bjelosvjetske zvijeri u ljudskoj koži teško povrijedili i njenu majku Radu, koja je samo zahvaljujući pomoći medicinskog osoblja i samog Gospoda Boga – ostala u životu. U tom divljačkom masakru ubijena je i Radina tetka.
 
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 20:42   #4
Quote:
smjeskica kaže:
Da jednom nisam bas s tobom tabirila o udaranju zena u Islamu ili o "konzumiranju braka od 9. godine" vjerovala bih da prosto nemas pojma o cemu pricas.
Ne mora se konzumirati brak da bude ovako nesto. I da, znam za fatwe koje ogranicavaju nasilje nad zenama, ali zaboli afganistanca neka stvar, on pozna samo kuran, i tumaci ga doslovno, bas kao i talibani.
Quote:
smjeskica kaže:
Ovako samo potvrdjujes da si pateticni, maliciozni mali covjeculjak koji pisanje na forumu shvata kao ozbiljan, maximalnog truda, vrijedan zadatak.
Sto je pateticno i jadno na vise nacina samo po sebi.
Cemu ovaj ad hominem napad? Zar se osjecas prozvanom?
Quote:
smjeskica kaže:
Btw za razliku od tebe kome puca neka stvar ja sam zaista sa mucninom procitala sudbinu te 12-godisnje djevojcice...tim vise sto ona nije usamljen slucaj.
Ali kao da je to bitno- zar ne?
Nije usamnjen, ali sada, nakon rusenja talibana se barem moze obratiti policiji, sto nije bio slucaj pod njihovim rezimom (BTW, oba rezima su islamski).
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 21:40   #5
Umpa, jel tebe placaju po kolicini ili kvaliteti tekstova ? Malo sam radoznao
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 21:45   #6
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Cemu ovaj ad hominem napad? Zar se osjecas prozvanom?
Da...zaspala sam pa se probudila u nekom paralelnom univerzumu gdje bih se od "diskutanta" tvoga tipa osjetila prozvanom
Mora da je to.

Na tvoje uniformisane teme inace ne reagujem ali svako malo naletim na pokoju koja nije upucena ni protiv talibana ni protiv "islamskih rezima" tipa onog afganistanskog vec protiv Islama-opcenito, ne onoga kojeg se "tumaci doslovno". I sada sam iskljucivo to citirala i komentarisala- jer znam da smo tu pricu vec jednom ispricali.

Ali ako te veseli i cini ti dobro...
Ja zadrzavam pravo da to i dalje smatram pateticnim i jadnim, na vise nacina.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 21:52   #7
Quote:
smjeskica kaže:
Da...zaspala sam pa se probudila u nekom paralelnom univerzumu gdje bih se od "diskutanta" tvoga tipa osjetila prozvanom
Mora da je to.

Na tvoje uniformisane teme inace ne reagujem ali svako malo naletim na pokoju koja nije upucena ni protiv talibana ni protiv "islamskih rezima" tipa onog afganistanskog vec protiv Islama-opcenito, ne onoga kojeg se "tumaci doslovno". I sada sam iskljucivo to citirala i komentarisala- jer znam da smo tu pricu vec jednom ispricali.

Ali ako te veseli i cini ti dobro...
Ja zadrzavam pravo da to i dalje smatram pateticnim i jadnim, na vise nacina.
Protiv čeka, koga, ili kakve vrste islama je uperen ovaj post?
Jel može barem par kratkih rečenica?
Hvala.
Norylo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 22:12   #8
Quote:
Norylo2 kaže:
Protiv čeka, koga, ili kakve vrste islama je uperen ovaj post?
Jel može barem par kratkih rečenica?
Hvala.
Ne cijeli post.

Quote:
koju je ocuh prodao u brak kada je imala 4 godine, sto je po serijatu sasvim ok
Netacno.

Quote:
samo se ne smije seksualno konzumirati brak dok ne navrsi 9 godina,
Netacno (ako govorimo u okviru Islama)

Quote:
ali zato "suprug" ima pravo "suprugu" tretirati kao roba
Ne znam po kome ima pravo.
po Islamu nema.

Quote:
Inace, Kuran odobrava nasilje nad zenama i zove ih "Briga nad zenama" (4:34)
"Muškarci vode brigu o ženama ... A o*ne čijih se neposlušnosti pribojavate, vi posavjetujte, a o*nda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite"
Na dugo i na siroko raspredano na religiji, ne da mi se sada- maximalno nasilje koje se smije primjeniti na zeni po Islamu je dodir koji je na nivou dodira cetkicom za zube ( dodir misvakom...misvak je korjencic koji se koristio za ciscenje zuba)- buduci da je to jedino dozvoljeno- sve drugo i teze je zabranjeno.

Quote:
A i poznata je prica o Aishi, 6-godisnjoj supruzi Muhameda.
Prica o Aishi je poznata.
No prica o 6-godisnjoj Aishi je jedna od verzija ( uz verzije o 14-godisnjoj ili 18-godisnjoj Aishi).

Umpi je to sve poznato jer je ucestvovao na ovakvim temama na religiji...ja ni na koji nacin ne sporim tezak polozaj zena i djevojcica i starica u Afganistanu koje ugnjetavaju muslimani, muskarci- nikada to nisam ni osporavala.I da je vijest objavljena na taj nacin ne bih se ni javila da ista negiram.
Sporim proturanje verzije da je to po Islamu ok.
Jer nije.
No to su vec teme iz domena religije kojima ovdje nije mjesto.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 00:19   #9
Quote:
Juraj2 kaže:
Umpa, jel tebe placaju po kolicini ili kvaliteti tekstova ? Malo sam radoznao
Ja primam mjesecnu placu, i to daleko vecu od bilo cega o cemu ti mozes sanjati.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 00:43   #10
Quote:
smjeskica kaže:
Netacno.
Tacno.
Quote:
smjeskica kaže:
Netacno (ako govorimo u okviru Islama)
tacno, ako govorimo u okviru kurana.
Quote:
smjeskica kaže:
Ne znam po kome ima pravo.
po Islamu nema.
Tko je taj islam, daj da i ja njega upoznam. Citiraj literaturu, ili cu ja poceti sa citatima.
Quote:
smjeskica kaže:
Na dugo i na siroko raspredano na religiji, ne da mi se sada- maximalno nasilje koje se smije primjeniti na zeni po Islamu je dodir koji je na nivou dodira cetkicom za zube ( dodir misvakom...misvak je korjencic koji se koristio za ciscenje zuba)- buduci da je to jedino dozvoljeno- sve drugo i teze je zabranjeno.
Rijec koja se koristi je idreb, potrazi daraba u rijecniku. Evo primjer jos jednog ajeta gdje se koristi ista rijec:
Kada je Gospodar tvoj nadahnuo meleke: "Ja sam s vama, pa učvrstite o*ne koji vjeruju!" U srca nevjernika Ja ću strah uliti, pa ih vi po šijama udarite, i udarite ih po prstima.

Jel i to cetkicom za zube?

Inace, omiljena pjesma kod palestinaca, dok je sadam bio na vlasti, je bila:
Ja sadam ja habib, udrub udrub tel aviv, ili ti oj sadame, oj dragi, lagano takni tel aviv cetkicom za zube

Kome ti prodajes fore?

Uostalom, vidi broj 715 na ovoj strani (buhari, tom 7, knjiga 72):
http://www.usc.edu/dept/MSA/fundamen...i/072.sbt.html

Zelene sljive se ne uzrokuju cetkicom za zube, osim ako ne uzmes cetkicu za zube i zaljepis ju izolirbandom na bejzbol palicu. Tako vec fercera.
Quote:
smjeskica kaže:
Prica o Aishi je poznata.
No prica o 6-godisnjoj Aishi je jedna od verzija ( uz verzije o 14-godisnjoj ili 18-godisnjoj Aishi).

Umpi je to sve poznato jer je ucestvovao na ovakvim temama na religiji...ja ni na koji nacin ne sporim tezak polozaj zena i djevojcica i starica u Afganistanu koje ugnjetavaju muslimani, muskarci- nikada to nisam ni osporavala.I da je vijest objavljena na taj nacin ne bih se ni javila da ista negiram.
Sporim proturanje verzije da je to po Islamu ok.
Jer nije.
No to su vec teme iz domena religije kojima ovdje nije mjesto.
Ako cemo vjerovati hadisima koje aisha sama prica, bila je stara 6 godina gada ju je muhamed ozenio, i 9 kada su imali seksualne odnose. Jel ti kazes da aisha laze?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 01:52   #11
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Tacno.
Netacno.
Poslanik je rekao- " nijedna udovica ne moze biti dana bez njenog pristanka i nijedna djevojka ne moze biti udana bez njenog pristanka"
Cak i poslije svadbene ceremonije ako zena kaze da se ne slaze, brak nije vazeci.

Kur'an...4:19,
" O vjernici zabranjuje vam se da zene kao stvari nasljedjujete, preko volje njihove, i da im teskoce pricinjavate.."

Quote:
tacno, ako govorimo u okviru kurana.
U iscekivanju sam ajeta koji otprilike kaze " dozvoljava vam se da kupite 4-godisnjakinje s kojima cete konzumirati brak na njihov 9. rodjendaa"
Zeljno, zeljno iscekujem taj ajet...

Quote:
ili cu ja poceti sa citatima.
Tresem se od straha.

Dakle po Islamu je ok zenu tretirati kao roba?
Aha...zato joj Islam daje pravo nasljedstva jedno 1000 godina prije nego je to pravo dobila ovdje,
"muskarcima pripada dio onoga sto ostave roditelji i rodjaci a i zenama dio onoga sto ostave roditelji i rodjaci, bilo toga malo ili mnogo..."
Zato joj daje pravo da samo ona upravlja svojom imovinom,
" Muskarcu pripada imovina koju je stekao a i zeni pripada imovina koju je stekla..."
Jer ju se tretira kao roba muzu je i srtogo zabranjeno posezatio za zeninom imovinom bez njenog dopustenja a njeno dopustenje nije obaveza vec sevap ( dobrovoljno dobro djelo)
Jer ju se tretira kao roba Islam joj daje pravo razvoda?
Jer ju se tretira kao roba istaknuta je nuznost tri puta vece pokornosti majci nego ocu.
Jer je ona rob receno je "dzenet je pod majcinim nogama" i " majci ni uh ne reci"
Jer je zena u Islamu rob u slucaju situacije da se na porodu mora birati izmedju majcinog ili djetetovog zivota- spasava se robinj...majcin?
Jer je zena ona koju valja tretirati kao roba Poslanik je, cini mi se na oprosnom hadzu ( no nisam sigurna) rekao, "najbolji medju vama su oni koji su najbolji svojim zenama?
Taj robovlasnicki odnos isijava i iz ajeta:
:" i jedan od dokaza njegovih je to sto za vas, od vrste vase, stvara zene da se uz njih smirite, i sto izmedju vas uspostavlja ljubav i samilost; to su, zaista, pouke za ljude koji razmisljaju;" (30/21)

Jah.

Quote:
Rijec koja se koristi je idreb, potrazi daraba u rijecniku. Evo primjer jos jednog ajeta gdje se koristi ista rijec:
Kada je Gospodar tvoj nadahnuo meleke: "Ja sam s vama, pa učvrstite o*ne koji vjeruju!" U srca nevjernika Ja ću strah uliti, pa ih vi po šijama udarite, i udarite ih po prstima.
Konfuzan si- gdje se koristi ta rijec, u 4:34?
"... vi ih posavjetujte a onda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite. Kad vam postanu poslusne onda im zulum ne cinite"
Sjecam se linka koji mi je na religiji Blixa dao ( da mi dokaze sta i ti) i sjecam se da je tu izmedju ostalog receno da rijec koja ima znacenje udariti ima jos i 11 drugih znacenja od kojih se cesto koristi i ono " otici od kuce".
O nasumicnom mlacenju zene vidimo bas u ovom ajetu;
1. posavjetujte
2. odvojite se u postelji
3. ( zadnja solucija nakon savjetovanja, savjetovanja u krugu porodice, odvajanja u postelji) pa ih i udarite- na oprosnom hadzu spomenuti- "blagim udarcem, koji nece zaboljeti", prenosi Muslim, tumaci Hasan el- Basri

Daj mi broj drugog ajeta, znam otprilike gdje se nalazi i ne odnosi se na bracni odnos vec na stanje napada, rata buduci da nakon tog ajeta slijedi drugi u kojem se kaze otprilike " a ako se oni pozovi na mir pozovite se i vi i ne vojujte vise".
No daj mi suru i broj ajeta da bih bila preciznija.

Quote:
Kome ti prodajes fore?
Zanimljivo, istu stvar bih i ja tebe upitala.

prenosi Ebu Dawud i En-Nesai vjerodostojnim lancem prenosioca, da je Poslanik , sallallahu alejhi we sellem, rekao: "Veceras je doslo kod Muhammeda veliki broj zena. Sve o*ne se tuze na svoje muzeve da ih udaraju. Tako mi Allaha, o*ni ne spadaju medju dobre od vas!"


Quote:
Ako cemo vjerovati hadisima koje aisha sama prica, bila je stara 6 godina gada ju je muhamed ozenio, i 9 kada su imali seksualne odnose.
Adura je to vec mnogo strucnije objasnio i to sam vec par puta navodila
https://www.forum.hr/showthread.php?t=122740&page=4


Quote:
Jel ti kazes da aisha laze?
Ne bih se razbacivala rijecju laz da sam na tvom mjestu...zacrvenis li se bar?

Nastaviti mozemo na religiji.
Po milioniti put na ovu temu.
Apsolutno mi ne pada na pamet divaniti o ovome na ovom podforumu.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 02:32   #12
Quote:
edomaki kaže:
Neka neko nadje slucaj da su Srbi ovo radili. Ovo je radila samo 'multietnicka' Armija BH.

http://www.patriotmagazin.com/arhiva/0189/media/008.htm

Mirjana rasplakala Italiju

Prvi naš prikazani film jeste dokumentarni film MIRJANA. Radi se o ispovijesti majke Rade Dragičević, čiju su devetogodišnju kćerku Mirjanu trojica mudžahedina koji su bili u sastavu tzv. Armije BiH – prvo zvjerski i zločinački silovali, a potom rafalima iz automatskog oružja i likvidirali!

Nažalost, žrtva stravičnog i nezapamćenog zločina nije bila samo djevojčica Mirjana već su mudžahedinske bjelosvjetske zvijeri u ljudskoj koži teško povrijedili i njenu majku Radu, koja je samo zahvaljujući pomoći medicinskog osoblja i samog Gospoda Boga – ostala u životu. U tom divljačkom masakru ubijena je i Radina tetka.
kako je to iz srpske kuhinje onda je teshko povjerovati u takvo shta
AlBundy02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 03:13   #13
Ej, Umpa umpa, sta ti kazes na Hanibala Lectora?

Jel da je seksi, 'nako kulturan i zapadnjak?
LimetaC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 03:20   #14
Quote:
AlBundy02 kaže:
kako je to iz srpske kuhinje onda je teshko povjerovati u takvo shta
Ja bih rekao otprilike isto kao i u priču o 60,000 silovanih muslimanki u BiH..........
Zrinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 03:52   #15
Vezano za Temu.


U Indiji je to mnogo izrazajnije.

Odnos prema zenama, zenskoj djeci, spaljenim snahama, djeci mladencima....
ali nema veze jer sav outsourcing ide tamo pa cemo zazmiriti.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 04:21   #16
Ma sto drugo reci nego Boze me sacuvaj i takvih ljudi i takvih obicaja. O toj religiji nemam sto dodati, sve ova prica kazuje.
__________________
Sve sto nasim "vodjama" treba reci svaki dan.
http://www.youtube.com/watch?v=eihWb...elated&search=
Memara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 04:27   #17
Koja? (prica)
__________________
rambi kaze: "Slažem se - oteto prokleto. Primjenjivo i na Izrael..."
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5874
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 05:08   #18
Quote:
ADEX kaže:
Vezano za Temu.


U Indiji je to mnogo izrazajnije.

Odnos prema zenama, zenskoj djeci, spaljenim snahama, djeci mladencima....
ali nema veze jer sav outsourcing ide tamo pa cemo zazmiriti.
Vidis jebenti, ma kako se samo ona moralna gromata od formata, Slaman Rushdie, nije sjetio uperiti svoj humani ter pravednicki prst na takve neke obicaje? A zamisli, covjek iz Indije.

Ili kako se mozda nije sjetio da ukaze na oanj sasma uvijezen obicaj Amera da dodju i pubijaju iz cista mira jedno 100.000 ljudi, zena i djece?

Valjda zabroavio, sta li. Da priupitamo Vaclava Havela, mozda on zna zasto Rushdie stalno zabroavlja neke stvarce?
LimetaC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 06:28   #19
aisha

I kliknem ja tako na onaj link sto ga je smjeskica dala glede Aishe i njezinih godina... Ne sjecam se da sam nebulozniju stvar u zivotu citala: te nestvarno (piscu se valjda snilo); te imala 7-8 godina, a sestra se nije rodila; te neke bitke u koje nisi moga ic ako nisi ima 15 godina; te ova imala 70, ona 100...

Satralo me objasnjenje .
__________________
Tko ne zna, a ne zna da ne zna-opasan je-izbjegavajte ga!
Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 08:42   #20
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Ja primam mjesecnu placu, i to daleko vecu od bilo cega o cemu ti mozes sanjati.
Tja, nisam te pitao kolka je nego kako je obracunavaju. Ali shvatio sam, kvantitet prije kvalitete

PS Dosadan si ko proljev...
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.