Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2008., 23:57   #41
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
nema ništa tamo čudno, osim to da je ako se ide iz Zagreba ipak jedna velika udaljenost i da umori vozača,i još sad kako je jesen česte su i magle tamo jer 20 km dalje su ribnjaci, al uglavnom ništa paranormalnog nema tamo
točno tako.
samo mala ispravka-ribnjaci su 30-ak km istočno, dok se na desetak km južno nalazi Sava,pa zato bude magle.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 22:02   #42
pa ok 20-30 dalje su ribnjaci,znam ja to,to sam ja rekao ovako odokativno da i Sava je na tom dijelu autoputa dosta blizu, zna dosta puta biti magle i dosta je nezgodno voziti tim dijelom autoputa.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 11:27   #43
Quote:
neštomekopka kaže: Pogledaj post
malo sam pregledala po forumu, ali nisam uspijela nać sličnu temu...ako postoji slobodno prebacite...

evo ovako...
sigurno ste primjetili da se u zadnje vrijeme često događaju prometne na onom dijelu autoceste zg- slavonija kod nove gradiške...
malo sam se raspitala i kod ljudi koji se bave tim (policija, projektanti, geodeti...) i rekli su mi da je tamo nešto čudno...oni vjeruju da su tamo jaka magnetska polja.
a ljudi kažu da je nešto neobjašnjivo tamo. oni koji su preživjeli prometne na tom dijelu imaju slične priče...svih je naime obuzela nekakva paraliza i nisu se mogli koncentrirati na vožnju...bili su kao vođeni nekom silom.
a, da ...čula sam i teoriju da su tamo vrlo jake podzemne vode koje stvaraju neko svoje " magnetsko polje ", odnosno neku silu na površini zemlje koja jednostavno vuče aute u svom smjeru, koji vodi dijagonalno preko seste...nešto kao neka sklizava staza...
ja ne znam ništa o tome, pa ako netko zna, ja bih molila da nešto napiše o tome...

magnetska polja su uvijek jake stvari.

ako je to istina na tom području bi trebalo biti mnogo mačaka. Jer mačke su privučene podzmenim strujanjima.

Kroz moje dvoriše i kroz jedan dio kvarta kod mene prolaze podzemne vode. Imali smo situaciju da pola bilja koje smo posadili u dvorištu raste a pola ne. tako samo ustanovili da baš tamo ide podzemna voda.

No nisam siguran da može postojati tako jaka podzemna voda koja može stvoriti tako jako magnetsko polje da izazove sudar.

Biti će da je nešto drugo u pitanju.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 16:37   #44
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
magnetska polja su uvijek jake stvari.

ako je to istina na tom području bi trebalo biti mnogo mačaka. Jer mačke su privučene podzmenim strujanjima.

Kroz moje dvoriše i kroz jedan dio kvarta kod mene prolaze podzemne vode. Imali smo situaciju da pola bilja koje smo posadili u dvorištu raste a pola ne. tako samo ustanovili da baš tamo ide podzemna voda.

No nisam siguran da može postojati tako jaka podzemna voda koja može stvoriti tako jako magnetsko polje da izazove sudar.

Biti će da je nešto drugo u pitanju.
gle uz autoput ima puno kanala koji vode do Save,al kakvo oni magnetsko polje mogu stvarati.Evo danas sam se vozio tim dijelom autoputa iz Zagreba i prema Zagrebu,i nisam ništa nit osjetio ni vidio nešto čudno,tako da ova tema može lagano pod lock,jer nema tamo nikakvih paranormalnih događaja...
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 18:24   #45
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
magnetska polja su uvijek jake stvari.

ako je to istina na tom području bi trebalo biti mnogo mačaka. Jer mačke su privučene podzmenim strujanjima.

Kroz moje dvoriše i kroz jedan dio kvarta kod mene prolaze podzemne vode. Imali smo situaciju da pola bilja koje smo posadili u dvorištu raste a pola ne. tako samo ustanovili da baš tamo ide podzemna voda.

No nisam siguran da može postojati tako jaka podzemna voda koja može stvoriti tako jako magnetsko polje da izazove sudar.

Biti će da je nešto drugo u pitanju.
Podzemna voda koja stvara magnetsko polje...
Jos malo pa nam nece trebat ni elektrane...
Ispijač Mozga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 17:38   #46
Posavski trokut (bermudski trokut)

Quote:
Malo o ovome ima,znaci prije nego sto pocnete govoriti znam da vecina nesreca jest umor i neispavanost vozaca.Vecina ih putuje po 12 sati i bas na tom dijelu boom.Ali sto je s onim nesrecama koje se nemogu objasniti..
Quote:
Posljednja nesreća srpskog autobusnog prijevoznika „Lasta“ u kojoj je izgorio autobus, a dvije osobe smrtno stradale dok je osam ozlijeđeno – ponovo je aktualiziralo priču o „crnoj rupi“ autoceste Bregana-Lipovac na potezu između Oriovca i Nove Gradiške.

Na ovoj dionici dugoj 30-ak kilometara u posljednjih 18 mjeseci 12 je osoba izgubilo život dok je 21 ozlijeđena. Među njima je i mladi makedonski pjevač Toše Proeski. Samo u prvih 6,5 mjeseci 2008. godine na ovom dijelu autoceste smrtno je stradalo 6 osoba dok je 10 ozlijeđeno.

- Kada vozim ovom dionicom utrostručim pozornost – kaže prometni vještak Darko Konjević, čovjek koji je u 30-ak godina staža sudionik očevida u više od 17 tisuća prometnih nesreća.

Stručnjaci nemaju primjerenog odgovora zbog čega se događaju nesreće na ovoj dionici, ali zato kruže priče o „posavskom Bermudskom prometnom trokutu“, podzemnim zračenja kao i o nekim iznadnaravnim silama koje utječu na vozače.

U jednoj prometnoj nesreći (poginula jedna osoba) vozačica je prometnom vještaku rekla kako je iznenada izgubila kontrolu nad upravljačem automobila. Nakon pregleda na vozilu je uočeno da je ispao vijak na uređaju za upravljanje.

- No, zanimljivo je da ja takav isti vijak nisam uspio izbiti čekićem – kaže Konjević.

S druge strane jedan od vozač priča kako je iznenada ugledao ljude kako hodaju autocestom. Nije mogao vjerovati svojim očima, zaustavio je automobil, ali cesta je bila prazna.

- Nema zbora o umoru jer sam vozio tek stotinjak kilometara. Ali to nije prvi puta. Ponovilo mi se to još jednom - kaže Konjević.

Drugi vozač tvrdi da mu se već nekoliko puta noću stvara dojam da vozi u suprotnom smjeru te je jednom u panici zaustavio vozilo i umalo skrivio prometnu nesreću.

Takve sreće nije bio Toše Proeski čiji je Touareg udario u kamion koji se kretao ispred njega, ili vojni kapelan koji je bez vidljivog razloga skrenuo s autoceste, baš kao i vozač Audija.

To su samo neki od primjera na koje nema odgovora. Pored nesreća koje skrivio ljudski neoprez, još uvijek je puno prometnih nesreća sa tragičnim posljedicama koje čekaju prometno tehničko objašnjenje.
Info:24sata nazalost nemogu sada naci link....
-----
Quote:
Ima puno i previše sličnosti sa nesrećom u kojoj je Toše poginuo..zanimljivo je i to da se Tošin automobil(terenac) zabio u kamion talijanskih registarskih oznaka čiji je vozač iz Srbije. A ovdje se automobil talijanskih registracija zabio u kamion srpskih. Vozač auta u kojem je Toše poginuo zove se Georgij, a otac ove obitelji, koji je vozio..Gjorgij. Još je i utorak..čudim se što nije i 16.i u mjesecu..to bi več bilo malo morbidno. Također se desilo rano ujutro oko 7 sati..na autocesti u smjeru Zagreba..nedaleko od mjesta gdje je i sam Toše poginuo. U oba slučaja je automobil podletio pod kamion i to lijevi dio..jedina razlika je što se ovaj nije kretao(a Touareg je kasnije još bio odbačen na suprotnu stranu i zaustavio se pri udaru o zaštitnu ogradu)..zato je i došlo do ovakvog silovitog udara..odnosno prizora gdje je automobil smrskan gotovo do neprepoznatljivosti. Ima tu još nekih 'zanimljivosti' ali ne bih da ne ispadne da sad gledam na svaku 'sitnicu' ili da namjerno 'izvlačim'.
http://www.24sata.hr/news/clanak/uda...e_id=main_page

A kasnije potrazim,na toj dionici najvise ljudi pogine sada umor ili nesto 10 sami prosudite
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 19:49   #47
http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kroni...ocesti-a3.html
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 02:14   #48
Kad pogledam Info: 24sata odmah mi je sve jasno...
Da ti kažem nešto. Posavski trokut ne postoji. Zašto?
Recimo što bi bio uzrok tom trokutu, nisi ništa napisao, al u većini slučajeva je umor, nikakve više sile, nešto nadnaravno, da prelazi preko graničarskog groblja, nešto bezveze. Jednostavno umor. Zamisli Turčin ide iz Hamburga, svojim autom do Ankare i želi što prije stići. Što se dogodi ako se ne staje redovito, kao što to većina čini na ovom autoputu, jednostavno uhvati te umor. To je uzrok većini nesreća. Recimo sad sam nedavno išao tim dijelom autoceste sa starim do Vinkovaca i što sam vidio, taj dan sam vidio kako je nekom liku izgorio auto, svi preživjeli, pa onda onu nesreću s kamionom, pa kad sam se vraćao u Zagreb vidio sam 2, da dva auta pored autoceste u onom jarku i svi ti ljudi nisu mogli tako nastradati pod utjecajem više sile, nego zbog neispravnosti vozila, kao što sam spomenuo ovog što mu je auto izgorio, to je jednostavno umor i autocesta izgleda monotono kad se redovito putuje njome.
Bila je već tema o tom "fenomenu" gdje su ljudi govorili da su vidjeli babe na cesti , da se cesta izvija, da neke vuče u jednu stranu, ne znam. Osobito ovako preko ljeta ljudi vide svašta, zbog te vrućine ljudi mogu vidjeti i te babe, da se cesta izvija, stvarno to može biti jedino umor, ništa više.
Evo recimo u ovom članku 24sata, gdje su makedonci poginuli, piše da je vozač zaspao za volanom, a i samo znamo da mora preći dug put da dođe iz Makedonije u Italiju, al očito je taj vozač loše predvidio svoje mogućosti i tako nastradao, kao i Tošin vozač, zaspao je za volanom i eto, pogine. Ništa drugo, nego umor...
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 17:09   #49
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Jednostavno umor. Zamisli Turčin ide iz Hamburga, svojim autom do Ankare i želi što prije stići.
I da i ne. Prvo, da su vozaci na svim autocestama umorni, to stoji, to je nesto na sto se mozes kladiti i na cemu ces u 9 od 10 puta dobiti okladu (sto je statistcki dovoljno indikativno da se ti ustvari ne kladis, vec beres pare, samo ne znam gdje ces naci ljude koji su spremni na takvu "okladu").

No, ajmo pogledati malo to ovako, kada vec koristimo statistiku:

Statisticki, vjerojatnost da se desi nesreca je jednaka na svakom kilometru, jer netko uvijek ide u neko mjesto i netko uvijek ide iz nekog mjesta. Samim tim, ako postoje "clusteri" oko nekog mjesta (crne tocke je termin), onda nesto nije u redu s tim mjestom.

Strucnjaci prometnog usmjerenja, sudski vjestaci i druge osobe takva mjesta analiziraju, cisto da vide, da li se na tom mjestu moze nesto promijeniti, dodati kakav znak koji bi skrenuo paznju na opasnost, posjeci neko stablo koje smanjuje vidljivost, dodati semafor, nesto (ima mnogo problema, pa samim tim i mnogo raznih konkretnih rjesenja).

No, kada pricamo o autocesti, pa onda o velikom i znacajnom clusteru koji grupira nesrece u jednoj zoni, a autocesta je obicno vise manje ravna (a i zavoji nisu ostri), te se ne radi o dionici ceste s izuzetno gustom maglu (recimo, dionica od Zagreba do Karlovca je prilicno maglovita, naravno, sezonski), covjek se mora upitati, zasto statistika kaze da tu nesto ne stima.

A nesto ocito ne stima. Zasto umorni ljudi mogu vidjeti duhove? Jasno je da se umoran covjek slabije povezuje sa "stvarnoscu" i lakse se povezuje s "nevidljivim". Sad, sto je slucaj, da li je to paranormalno, ili ipak ima ocitih prometnih nedostataka na toj dionici autoceste, ne znam. Moze biti da je umor ono sto olaksava da se vidi nesto sto odmorni ljudi ne vide. Ali, vec takvo statisticko iskakanje (ako zaista postoji, hrvatski novinari su poznati da vole izmisliti "cinjenice", a 24 sata je prepun "novinara" koji nisu novinari, vec pisci fikcije i koji se s time ponose) bi bilo zanimljivo samo po sebi za prometni fakultet, cisto da izide na teren i snimi situaciju, jasno, cisto s naucnih osnova prometnih nauka (da, i to postoji).
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 22:22   #50
za one sklonije nadnaravnim objašnjenjima-odmah kod Nove Gradiške nalazi se i zlosretna Stara Gradiška...
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 12:46   #51
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
za one sklonije nadnaravnim objašnjenjima-odmah kod Nove Gradiške nalazi se i zlosretna Stara Gradiška...
Da, na 30 km zračne linije, nešto dalje od Pakraca i Kutine. Ni Goli otok nije tako daleko.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 18:52   #52
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Da, na 30 km zračne linije
20-ak,ipak bih ustvrdio.respektabilna udaljenost,mora se priznati.
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 18:58   #53
Quote:
Ni Goli otok nije tako daleko.
Goli otok je ipak udaljen preko 200 km zračne udaljenosti,usto odijeljen morem i planinskim masivom Velebita.Tako da,možda nije baš najmudrije njega povezivati s prometnim nesrećama kod Nove Gradiške...
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 17:46   #54
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
20-ak,ipak bih ustvrdio.respektabilna udaljenost,mora se priznati.
6 cm na karti 1:500000 od Novske do Stare. Okučani kao mitsko mjesto puno su bliži.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 18:35   #55
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
6 cm na karti 1:500000 od Novske do Stare. Okučani kao mitsko mjesto puno su bliži.
meni pak Google Earth kaže manje od 20 kilometara.
kakve Novske?govorimo o Novoj Gradišci.
Okučani kao mitsko mjesto?
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 21:27   #56
Od N. Gradiške do Novske. A kad se već spaja nespojivo, spojimo i otok Goli, pa tko voli nek izvoli. Kakve veze ima ...i Gradiška Stara sa podrobljenim na autoputu? Iste veze ima i ženski zatvor na Grguru.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 22:31   #57
bla bla truć truć...
Okučani kao mitsko mjesto?
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 08:18   #58
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
bla bla truć truć...
Okučani kao mitsko mjesto?
Mitsko mjesto ukazanja balvana i balvandžija na cesti.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 23:51   #59
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Kroz moje dvoriše i kroz jedan dio kvarta kod mene prolaze podzemne vode. Imali smo situaciju da pola bilja koje smo posadili u dvorištu raste a pola ne. tako samo ustanovili da baš tamo ide podzemna voda.
je podzemna voda, al zato što vam je cjev neka pukla pa tu curi, i zato tu biljke bolje rastu
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.