Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2008., 17:12   #21
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Ovako - taj iscjedak nalik na bjelanjak i koji se može dosta razvući među prstima (elastičan) je plodna sluz koja se pojavljuje 4-6 dana prije same ovulacije (kod mene 6 dana prije, i ne moraš je uvijek vidjeti kad si na wc-u), probaj uvući prste dublje i izvući sluz...
E sad, kod nekih muškaraca spermiji u plodnoj sluzi mogu živjeti i do 4 dana (u ovo sam se osobno uvjerila i zatrudnila) iako je to u prosjeku 24-48 sati.
Znači da ako imate odnos i 4 dana prije ovulacije, spermići lijepo mogu dočekati ovulaciju, udobno smješteni u toj plodnoj sluzi.
Čak štoviše, mogu napraviti sačekušu čak do 5 dana (iako je to iznimno rijedak slučaj) prije ovulacije. Naravno, preduvjet je ta plodna sluz koja se kod žena sa redovitim (28 dana) ciklusom pojavljuje najčešće već 9-ti dan.

Vidio sam da neki kažu da je čak moguće da i do 7 dana prežive, ali mislim da sam čitao da samo mogu preživjeti do 7 dana u maternici ali da više nisu sposobni za oplodnju jajne stanice.
Viasat2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 20:16   #22
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Ovako - taj iscjedak nalik na bjelanjak i koji se može dosta razvući među prstima (elastičan) je plodna sluz koja se pojavljuje 4-6 dana prije same ovulacije (kod mene 6 dana prije, i ne moraš je uvijek vidjeti kad si na wc-u), probaj uvući prste dublje i izvući sluz...
E sad, kod nekih muškaraca spermiji u plodnoj sluzi mogu živjeti i do 4 dana (u ovo sam se osobno uvjerila i zatrudnila) iako je to u prosjeku 24-48 sati.
Znači da ako imate odnos i 4 dana prije ovulacije, spermići lijepo mogu dočekati ovulaciju, udobno smješteni u toj plodnoj sluzi.
ako se ne varam...a ne varam se, oplodnja se događa u jajovodu, ne u maternici.
šta onda spermići malo prilegnu par dana u maternici, onda se dignu jedno jutro i krenu dalje sjeverno?
koliko znam, za vriejme i prije ovulacije, ta sluz bi trebala olakšati put spermijima na putu do jajovoda (inače je sluz gušća, čvršća, nepropusnija, i time otežava oplodnju), a ne biti ,mjesto za prezimiti
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 21:56   #23
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
šta onda spermići malo prilegnu par dana u maternici, onda se dignu jedno jutro i krenu dalje sjeverno?
koliko znam, za vriejme i prije ovulacije, ta sluz bi trebala olakšati put spermijima na putu do jajovoda (inače je sluz gušća, čvršća, nepropusnija, i time otežava oplodnju), a ne biti ,mjesto za prezimiti
Da ta sluz je skliska baš iz tog razloga da olakša put spermijima do maternice, a kasnije i do jajovoda. Ali isto tako ima i nekakva svojstva (vjerovatno hranjiva) kako bi malci mogli preživjeti neko vrijeme.

Mislim da sam baš negdje čitao da su spermiji u stanju čekati neko vrijeme u samoj maternici i onda kao da dobiju neki signal i svi počnu juriti prema jajovodu kada osjete da stiže ovulacija. Vjerovatno stvar hormona, ne znam.
Viasat2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 22:03   #24
Ova tema je razradena na trudnicama, na wannabe-ju, probajte tamo.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 14:19   #25
na trudnicama-wannabe je totalni kaos pa ću pitat ovdje (a i nisam još trudnica wannabe ).
imam policistične jajnike i naravno neredovitu mengu. kako mogu znat jel imam ovulaciju i kad? znam za metodu mjerenja temperature i počela sam mjerit prije 15 dana pa je malo rano za išta govorit al temp mi je totalni kupus. a i kažu da je tako kad imaš pcos. također gledam i iscjedak. na prošlom ciklusu nisam imala ovulaciju pa sam mengu morala izazvat dabrostonom.
nadam se da mi netko može reć kako ću prepoznat ovulaciju (budući da je ciklus jako dug i neredovit...)
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 23:33   #26
bekica nista ne javlja
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 00:46   #27
evo me ljudi,bila sam na putu pa nisam mogla,al uglavnom dosla menga
bekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 15:07   #28
dizus, svugdi pitam, nigdje odgovora aj probam tu

danas mi 37/38 dc, i test mi pokazuje ovulaciju kad cu onda mengu dobit?? skinula sam se s pilula jel moze bit da mi se sve poremetilo? i da, ginic na godisnjem zato pitam ovdje
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 15:34   #29
gle, ovulacija ne mora nastupiti 14 dana prije menstruacije niti 14 dana poslije menstruacije. šta nisi nikad čula da je cura ostala trudna iako je izbjegavala seks za vrijeme plodnih dana? ovulacija može nastupiti i dan, dva prije menstruacije, pa čak i za vrijeme iste. može se dogoditi da dobiješ za dva dana, a možda i za dva tjedna. čekaj, saznat ćeš moja kristalna kugla se zamutila pa ti ne mogu pomoći .
da, razlog tome je skidanje s pilule
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 18:45   #30
jel normalno da boli trbuh 2 dana za vrijeme ovulacije? inaće me znalo bolit 2-3h kad bi ovulirala a sad me već 2. dan lagano probada
__________________
Hobi je nešto besplatno što te skupo košta.
Arien is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 21:22   #31
Quote:
Arien kaže: Pogledaj post
jel normalno da boli trbuh 2 dana za vrijeme ovulacije? inaće me znalo bolit 2-3h kad bi ovulirala a sad me već 2. dan lagano probada
Meni se to uvijek desava. Imam neizdrzive bolove 2-3 dana, cak su puno jaci od pms bolova. Jedna moja frendica zbog bolova uredno zavrsi na hitnoj u vrijeme ovulacije. Uzas. Budi sretna dok te "lagano" probada.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 00:44   #32
ajme,sad me lagano strah šta bu idući mjesec
__________________
Hobi je nešto besplatno što te skupo košta.
Arien is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 11:24   #33
Nemas se sta bojati. Kakvo ti je stanje s jajnicima?
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 18:57   #34
neredoviti ciklusi i ovulacija

Bok svima! ja sam nova i zanima me jedna stvar ako netko zna.. ako su ciklusi dugi i neredoviti (37,31,35,40) kako odrediti plodne dane? i da li ih ima? pitala sam doktoricu, ona kaže da postoji vjerojatnost da uopće nema ovulacije, al ja mislim da to nije moguće.. vjerojatno kasnije nastupa.. znate li vi nešto o tome?
mishkica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 19:07   #35
ovulacije može biti ali i ne mora. ako imaš dugi ciklus, računa se da je ovulacija 14 dana prije menstruacije (npr. ako je ciklus od 40 dana, ovulacija je obično 24. dana; tako piše u knjizi medicinske fiziologije). ako imaš neredovite cikluse, plodne dane je teško odredit pa trebaš koristit drugu metodu, ne možeš brojat dane
__________________
Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje!
dawor18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 19:11   #36
hvala puno.. sad mi je jasnije..
mishkica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 20:03   #37
znači misliš da je 16. dan prerano za ovulaciju kod takvih ciklusa? ne znam kakao da ih odredim kad mi variraju.. hm..
mishkica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 21:00   #38
Quote:
mishkica23 kaže: Pogledaj post
znači misliš da je 16. dan prerano za ovulaciju kod takvih ciklusa? ne znam kakao da ih odredim kad mi variraju.. hm..
16.dan je prerano (osim ako ti ciklus traje 30 dana)
u neredovitim ciklusima plodne dane ne možeš nikako sa sigurnošću odrediti jer se računaju ovisno o danu kad ti dolazi slijedeća menga (a ti ne znaš kad će ti doći jer su ti menge neredovite)..

Možeš u ljekarni kupiti ovulacijske trakice ili onaj mali uređaj (maybe baby)...
rose123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 21:02   #39
ok, tnx, budem provjerila tako..
mishkica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 17:39   #40
Quote:
mishkica23 kaže: Pogledaj post
Bok svima! ja sam nova i zanima me jedna stvar ako netko zna.. ako su ciklusi dugi i neredoviti (37,31,35,40) kako odrediti plodne dane? i da li ih ima? pitala sam doktoricu, ona kaže da postoji vjerojatnost da uopće nema ovulacije, al ja mislim da to nije moguće.. vjerojatno kasnije nastupa.. znate li vi nešto o tome?
Nemoguce je tacno odrediti plodne i neplodne dane sa ovakvim ciklusom. I kod mene je isto,samo mi je tri puta se zaredalo da mi tacno svaki 33. dan dodje a onda opet po starom,nekad 33,nekad 40,nekad 36 ..kako joj je draze.
Odustani od pokusaja racunanja ,ja sam davno odustala,nema smisla
hope21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.