Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2009., 12:03   #201
bas sam zvao info telefon i ne mozes saznati nista korisno, pokusavam zeni objasniti da imam vec dopunsko, ona meni prica o kartoncicu i tak...
uglavnom, diplomirao sam prosle godine u 12 mjesecu, tada sam se odjavio od staraca i prijavio kao nezaposleni, tako da je drzava placala i obvezno i dopunsko osiguranje, imam normalno i karticu za obvezno i karticu za dopunsko...
nedavno sam se zaposlio (napokon), firma rjesava odjavu-prijavu obveznog osiguranja, a mene zanima kaj je sa dopunskim... negdje sam procitao da svejedno dopunsko na teret drzave vrijedi do datuma isteka koje pise na kartici i da onda dobijes ponudu da sam placas, pa me zanima da li je to istina, da li ce sami skuziti da imam novo obvezno osiguranje, da li moram ici kod njih vrsiti kakve promjene...?
hvala unaprijed
Bratija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 12:30   #202
posalju ti oni sami, bez brige. uskoro ces dobit na adresu.
barem sam ja tako dobio. u roku od 3 mjeseca od dana kada sam prijavljen preko firme.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 12:20   #203
Da opet aktiviram temu. Dakle, ja uzela dopunsko i pošteno prijavila ratu od 130 kuna na godinu dana. Sad mi je plaća pala ispod 5108 kuna i htjela sam smanjiti premiju na 80 kuna. U HZZO ne znaju što da rade sa mnom jer nigdje ne stoji kako se mijenja premija s rastom ili padom plaće, znaju samo da si ti obavezan prijaviti svaku promjenu (prezime, adresu, plaću), ali ne znaju kako ti izaći u susret. Njihovo odgovor: tri mjeseca otkaznog roka postojećeg ugovora, onda moram tražiti novi ugovor sa smanjenom premijom (s tim da mi taj ugovor ima poček od mjesec dana). Najluđe je to što je moja kolegica prijavila manju plaću i plaća 80 kuna cijelo vrijeme, a ima 500 kuna veću plaću od moje-i nikom ništa jer nitko ne kontrolira visinu vaše plaće. Eto kad sam bila poštena
džuvanasamting is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 09:39   #204
Quote:
džuvanasamting kaže: Pogledaj post
Da opet aktiviram temu. Dakle, ja uzela dopunsko i pošteno prijavila ratu od 130 kuna na godinu dana. Sad mi je plaća pala ispod 5108 kuna i htjela sam smanjiti premiju na 80 kuna. U HZZO ne znaju što da rade sa mnom jer nigdje ne stoji kako se mijenja premija s rastom ili padom plaće, znaju samo da si ti obavezan prijaviti svaku promjenu (prezime, adresu, plaću), ali ne znaju kako ti izaći u susret. Njihovo odgovor: tri mjeseca otkaznog roka postojećeg ugovora, onda moram tražiti novi ugovor sa smanjenom premijom (s tim da mi taj ugovor ima poček od mjesec dana). Najluđe je to što je moja kolegica prijavila manju plaću i plaća 80 kuna cijelo vrijeme, a ima 500 kuna veću plaću od moje-i nikom ništa jer nitko ne kontrolira visinu vaše plaće. Eto kad sam bila poštena
ja imam istu situaciju i ne znam što da radim....
najbolje je što su na televiziji govorili nešto na tu temu i rekli da imamo pravo na smanjenje iznosa, ali na žalost nisam čula detalje....
zna li netko nešto o tome ili ima konkretno iskustvo? džuvana??
pretpostavljam da ovo više nije rijetka situacija i da su se oni u hzzo-u već pripremili
margoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 18:36   #205
Imam pitanje:
htjela bi se dodatno osigurati (hzzo) da mogu otici na neke spec. preglede (eventualno fiziklnu). Je li moguće platiti osiguranje samo za npr. pola godine?

Kako je sa privatnim osiguranjima?
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 12:56   #206
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Imam pitanje:
htjela bi se dodatno osigurati (hzzo) da mogu otici na neke spec. preglede (eventualno fiziklnu). Je li moguće platiti osiguranje samo za npr. pola godine?

Kako je sa privatnim osiguranjima?
Dopunsko osiguranje se sklapa na godinu dana, ne može na manje razdoblje. Izračunaj koliko te košta fizikalna bez i sa dopunskim, a dok imaš policu možeš obaviti neke preglede koje nisi inače obavljala kako bi se polica isplatila.

Policu možeš otkazati nakon što obaviš fizikalnu,

Ugovaratelj može otkazati ugovor uz otkazni rok od tri mjeseca za koje je vrijeme obvezan podmiriti pripadajuću premiju.

ali za vrijeme otkaza plaćaš premiju. To bi značilo slijedeće: plaćaš 6 mj redovito, kad nastupi 6 mj od početka važenja police u HZZO napraviš otkaz police, plaćaš još 3 mj i gotovo. Tako sve u svemu plaćaš 9 mj umjesto 12 mj. Kužiš? To je regularno, odnosno stoji u Općim uvjetima ugovora o DZO.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:45   #207
Dakle ovako. Stari mi je dobio tuberkulozu i sada bi se ja i majka trebali također testirati te slikati pluća. Ona ima dopunsko ja ne.

Zanima me kada najranije mogu ostvariti dopunsko zdravstveno?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 15:21   #208
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Dakle ovako. Stari mi je dobio tuberkulozu i sada bi se ja i majka trebali također testirati te slikati pluća. Ona ima dopunsko ja ne.

Zanima me kada najranije mogu ostvariti dopunsko zdravstveno?
U ponedjeljak otiđi u HZZO i popuni ponudu. Polica počinje vrijediti 30 dana od dana podnošenja ponude.

Nema mogućnosti da ti polica počne vrijediti prije tog vakacijskog roka, ali ako oboliš (nadam se da nećeš) isplatit će se u konačnici, iako ti za slikanje pluća još neće vrijediti.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 20:54   #209
šmujc

a koliko košta slikanje pluća?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 23:08   #210
Pa to ti je obična rontgenska snimka tj. 2 komada, jedna latero-lateralna, jedna postero-anteriorna. Nema boli, traje u sekundama. To bi moralo biti pokriveno i osnovnim osiguranjem.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 21:08   #211
Joj Neuson oni su to gadno sad poskupili. Znam samo za neke moje pacijentice, primam ih u bolnicu pro forme, izvadim krv (najnormalniji nalazi, ništa special), napravim color Doppler - participacija ko nema dopunsko 700 kuna

Tako da me ne bi čudilo da ambulantno liječenje (vađenje krvi plus slikanje pluća) košta upola toliko, treba se raspitati
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 23:20   #212
Quote:
margoth kaže: Pogledaj post
ja imam istu situaciju i ne znam što da radim....
najbolje je što su na televiziji govorili nešto na tu temu i rekli da imamo pravo na smanjenje iznosa, ali na žalost nisam čula detalje....
zna li netko nešto o tome ili ima konkretno iskustvo? džuvana??
pretpostavljam da ovo više nije rijetka situacija i da su se oni u hzzo-u već pripremili
je li itko išta saznao u vezi ovoga???
thune is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 23:20   #213
@bilokoje

Ma znam ja dobro da su poskupili, nemoj da otvaramo pandorinu kutiju no screening u svrhu prevencije širenja zaraznih bolesti bi morao biti pokriven najosnovnijim osiguranjem. No ako se i plaća to je jamačno nešto minimalno jer su te dijagnostičke metode na razini primarne zdrav. zaštite.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 09:58   #214
Rontgen pluća = 33kn
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 18:26   #215
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Rontgen pluća = 33kn
I jesi li napravio dopunsko ili ne?
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 18:28   #216
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
@bilokoje

Ma znam ja dobro da su poskupili, nemoj da otvaramo pandorinu kutiju no screening u svrhu prevencije širenja zaraznih bolesti bi morao biti pokriven najosnovnijim osiguranjem. No ako se i plaća to je jamačno nešto minimalno jer su te dijagnostičke metode na razini primarne zdrav. zaštite.
Rentgen ulazi u specijalističko-konzilijarnu zdr.zaštitu, odnosno sekundarnu zdravstvenu zaštitu.

U primarnu zdr.zaštitu ulazi opća/obiteljska medicina, stomatolozi, pedijatri i ginekolozi.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 15:16   #217
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
I jesi li napravio dopunsko ili ne?
nisam stigao još, valjda ću u petak uspit, a ionako se čeka 30 dana da "proradi" pa...
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 18:11   #218
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
nisam stigao još, valjda ću u petak uspit, a ionako se čeka 30 dana da "proradi" pa...

Da, ali time si produžuješ rok, pa sam sebi štetiš.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 21:24   #219
Quote:
thune kaže: Pogledaj post
je li itko išta saznao u vezi ovoga???
Ispitat ću, pa javim.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 23:13   #220
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Da, ali time si produžuješ rok, pa sam sebi štetiš.
a znam al radim jebiga, ne mogu izostat s posla u vrijeme kad radi HZZO
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.