Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2014., 07:45   #4161
zagrijavanje traje 110 sekundi, stara kanta od 100 kg. ali je ispis 2 lp
hektordog is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 12:52   #4162
---
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 20:24   #4163
kupac ne preuzima pošiljku - račun

Da li netko ima iskustva: kupac ne želi preuzeti poštansku pošiljku - odnosno račun. Da li netko ima iskustva.
ljakovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 12:25   #4164
storno
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 00:07   #4165
Da li je netko dobar u Synesisu?
Dakle radnica mi je slučajno u broj računa utipkala šifru robe,
niz računa se nastavio iza šifre, preskočeno je 200 računa
pr. zadnji je bio 700 i krenili smo s 900.
Kako vratiti niz na 701?
Hvala

Zadnje uređivanje marmarma : 08.10.2014. at 00:30.
marmarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 12:13   #4166
Ne znam kako software to uopće dozvoljava, no vjerujem da se ispraviti može samo u samom SQL-u, a za to ćeš morat zvati njih.
Jel' račun fiskaliziran ili?
Ako jest, netko bi ti trebao napraviti zapisnik koji bi ovjerio u poreznoj i da nastaviš raditi od računa 900.
Ako nije fiskaliziran, onda rješenje preko SQL-a igra opciju...
__________________
We ignore the ones who adore us, adore the ones who ignore us, love the ones who hurt us, and hurt the ones that love us.
Centurionzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 18:43   #4167
Ako su već rađeni fiskalizirani računi sa brojem 900 i dalje onda preporučujem da se napravi zapisnik sa proizvođačem software i to dostavi u knjigovodstvo.

Ne bih preporučio nikakvo zadiranje u bazu podataka.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 04:03   #4168
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ne bih preporučio nikakvo zadiranje u bazu podataka.
Potvrđujem ovo, osim ako se radi o dobro verziranome korisniku Synesisa-ali mada sebe smatram dosta dobrim danas sam zaglavio na Synesis kasi!

Problem je u zaključku kase - nije napravljen jer je trebao jedan ispravak sa gotovina na kartica (umjesto da sam stornirao - ja krenuo kopati!) i nastavljen je rad slijedeći dan! (a joj!!) Pa je bilo povuci potegni i na koncu: izbrisani svi računi od drugog dana, izbrisan zaključak, promijenjen način plaćanja - pa lijepo ponovo: zaključiti prethodni dan, pa copy-paste račune, pa... i to je to.

Može se, sve se može, ali je pitanje ima li smisla, a posebno: pazi da ne zaribaš... Big fisch eye nas sve gleda...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 20:29   #4169
F0 blagajna iskustva

Dali je netko imao problem-error "prijave poslovnog prostora poreznoj upravi" kod programa F0 Blagajna?
jerdam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 20:49   #4170
Ne, ali sam imao sličan na druga 2...
Na prvom ke bio problem što u tvrtki koja je razvila software nije bio prijavljen početak rada na dotičnoj licenci, a drugi je bio što certifikat nije bio pravilno instaliran.
__________________
We ignore the ones who adore us, adore the ones who ignore us, love the ones who hurt us, and hurt the ones that love us.
Centurionzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 20:17   #4171
potrebna mi je povoljnija fiskalna blagajna
radi se o poslu gdje ce mjesecno biti napravljeno oko 6 racuna

1 solucija:
-laptop imam
-skinuti besplatni softver za blagajnu (treba za svega 3 vrste racuna)
-kupiti legalne windowse(na njuskalu windows 7 oem 400,00
-kupiti printer ili ako mi moze za to posluziti veliki kucni printer?
2 solucija:
- kupiti fiskal 1 (1500,00 kuna na njuskalu )

sto mi je bolje ?
-vrijedi li besplatni softver za nesto takvo ?
-smiju li biti ti windowsi oem ?
-smiju li se racuni printati na obican veliki kucni printer ?
robif is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 20:46   #4172
za oem nisam siguran, a ostalo sve može

Quote:
robif kaže: Pogledaj post
potrebna mi je povoljnija fiskalna blagajna
radi se o poslu gdje ce mjesecno biti napravljeno oko 6 racuna

1 solucija:
-laptop imam
-skinuti besplatni softver za blagajnu (treba za svega 3 vrste racuna)
-kupiti legalne windowse(na njuskalu windows 7 oem 400,00
-kupiti printer ili ako mi moze za to posluziti veliki kucni printer?
2 solucija:
- kupiti fiskal 1 (1500,00 kuna na njuskalu )

sto mi je bolje ?
-vrijedi li besplatni softver za nesto takvo ?
-smiju li biti ti windowsi oem ?
-smiju li se racuni printati na obican veliki kucni printer ?
Hdnst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 21:29   #4173
Quote:
Hdnst kaže: Pogledaj post
za oem nisam siguran, a ostalo sve može
zna li netko za windows oem?
moze li za fiskalnu blagajnu ?
robif is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 06:47   #4174
Nisam ziher, al čini mi se da OEM može legalno na PC samo kad kupuješ novi...
Dakle ako ti ga instalira servis/trgovina kod prodaje potpuno novog računala.

Mislim da ne igra da ga ti kupiš pa instaliraš na staro računalo
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 14:57   #4175
hmm
nasao sam rabljeni pc sa licenciranim windowsima tj komp ima naljepnicu sa kljucem,ali nema cd-a
dali mi je potrebno imati windows cd ?
robif is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:43   #4176
Ne. Samo original naljepnica i račun za pc sa win.
kaj10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 17:26   #4177
na ovom kompu koji mi je zapeo za oko ima instaliran Windows 7 Professional sa original naljepnicom na sebi ali nema nikakvog racuna niti tog cd-a
moze li to proci ?

sad sam vec i sebi dosadan
robif is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 09:24   #4178
Nisi dosadan. Nemaš koga pitati od odgovornih a ako ti i odgovore sve ovisi od inspektora do inspektora.

Može proći samo ako imaš račun na firmu i na računu piše da je računalo s Windozama ili imaš papir da je računalo s win.
Ja samo imao problema jer na računu to nije pisalo već samo PC HP 765asd876 tako da sam morao od HP tražiti da mi pošalju prospekt na kojem piše da je taj model s Windozama. Tek mi je tada inspektorica to priznala. Do tada je stalno spominjala kaznu od 20.000 kuna.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 11:46   #4179
Quote:
robif kaže: Pogledaj post
na ovom kompu koji mi je zapeo za oko ima instaliran Windows 7 Professional sa original naljepnicom na sebi ali nema nikakvog racuna niti tog cd-a
moze li to proci ?

sad sam vec i sebi dosadan
Ni slučajno, račun za Win ili imaš - ili nemaš!! Pusti one priče: naši PC imaju Win licencu, ma kako da ne!! Do dolaska inspekcije.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 18:56   #4180
Korisni info za sljedece kupce fiskalizacije

S obzirom da sam i sam trazio najbolje rjesenje za fiskalizaciju, a ujedno da je i najjeftinije.....htio sam s vama podijeliti neka iskustva, s obzirom da vidim da ima zainteresiran kupaca, a ponuda ima jako puno dobrih i losih. Ja cu se bazirati na one jeftinije i besplatne s obzirom da su mi te bile najprivlacnije u istrazivanju naj programa...

krenut cu s onim besplatnim:

tetrada f0 blagajna - dobar program i jednostavan za upotrebu, problem kod prijave prostora, svi korisnici imaju iste ovlasti, nema skladista i podrska samo na broj 060. Besplatan

gempos - dobar ali prejeftino napravljen program, ovlasti su za svakog korisnika iste, problem kod unosa i malo tezi uvoz certifikata, kada potvrdujete promjene nema nikakvih obavijesti i svaki put morate ulazit u postavke ponovo jer sam izade iz njih, nema skladista i podrska preko maila nikakva. Besplatan

fiskalphone (android) - fiskalizacija putem telefona ili tableta, malo sam ga isprobao i radi dobro. Ima jako puno ljudi koji navodno kazu da je dobar, ali ne vjerujem im toliko. Ako koristite telefon morate ulozit minimalno 1000kn na mobilni bluetooth printer inace se ispisivanje vrsi putem cloud printera. Ako koristite tablet bit ce vam jednostavnije raditi s njime, a prednost je sto se racuni mogu ispisivati putem usb printera (iako vlasnici to negiraju na svojoj web stranici). Besplatan

unicentapos (by vizler) - program napravljen na vec poznatoj i provjerenoj platformi, radi odlicno, ima skladiste, ovlasti korisnika, podrska odlicna i princip kljuc u ruke. Treba vam samo kompjuter. Cijena: 400kn

fiskal1 - provjereni program, radi odlicno iako bi ja koristio neki jaci tablet po specifikacijama, podrska odlicna, ima sve i ne treba puno pisati. Cijena vec od na njuskalu tablet + program 700kn, printer se kupi posebno za 200kn. Usteda 50% u odnosu na novi.

Fiskalux - dobar i zanimljiv program, nisam ga imao prilike isprobati ali u rangu je fiskal1 i mozda malo jednostavniji. Cijena im je marketinski trik od 1111kn i tu naravno nije pdv ukljucen.

Digitron - preskupo rjesenje barem za mene.

Vip, HT, i ostali - ponude na dnevnom, tjednom, mjesecnom, godisnjem najmu, kupnjom vremenski limitirane licence i slicnim limitiranim ponudama na temelju izdanih racuna i slicno, definitivno nije isplativo.

Online WEB fiskalizacija - ako vam nestane interneta onda ste u problemima.
jerdam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.