Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2009., 15:44   #61
dobro vi ste svi ovdje bili na amputaciji mozga il sta?
__________________
UZMI VELIKI EKSER PA RADOSCU NAORUZAN ZAKUCAJ SVAKI SVOJ OSMEH DA NIKAD NE BUDES TUZAN
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 15:52   #62
pazi da ti se pizda ne ukiseli
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 22:14   #63
Quote:
bella88 kaže: Pogledaj post
"dersette" hvala ti puno na riječima podrške i na svim savjetima,,,ja se nadam da će skoro naići taj "pravi" uz kojeg ću uspijet riješit taj svoj problem...još jednom hvala puno i blago se tebi što si pronašla takvog dečka,,nedaj ga !!!

molim.
ali pazi da ne zaboraviš na sebe u iščekivanju. neće ti "pravi" riješiti problem, ti ga trebaš priješiti prije no se on pojavi. u biti, s njim ćeš osloboditi sve ono što je godinama kočeno, i to ne u jednom danu,nego će ti trebati određeni period, ali taj period neće trajati dugo ukoliko,kažem, si upoznala srž problema,naučila biti sama, i naučila voljeti iskonsku ženu u sebi.

Quote:
nije mi se dalo čitati cijeli topic, jesi se uspjela jebucnut na kraju?

ako nisi, preporucio bi partnera kojeg voliš, malo alkohola, lagane muzike i puno petinga.
joj bilo bi lijepo da je meni to pomagalo. mene mala doza alkohola uspava, i strašno me peče želudac od pola čaše vina. sposoban je nositi jedino s kamilicom heh.
a ni peting nije pomagao, mene je i to peklo. odnosno slina me jako iritirala,jer nisam bila vlažana i od silnih pokušaja nasilne penetracije.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 22:15   #64
Question

Ja sam dosta čitala o tom problemu na internetu i u nekim knjigama.. i ne znam dal imam taj problem.. Imam 16 godina i imam decka vec vise od 6 mjeseci.. i kad smo intimni kad se uzbudim on mi proba stavit prst u....... ali ne ide.. ja se jednostavno sva zgrcim i ne mogu se opustit.. i ne znam zasto.. ali prosle godine sam probala stavit tampon.. i uspjela sam ga stavit normalno i sve.. ali sam imala problema pri vađenju.. ko da je zapeo za nesto.. jedva sam ga izvadila nekako sa strane.. od tad ga nisam htjela stavljat ali sam opet probala misleci da cu uspjet i na kraju sam ga opet jedva izvadila.. i zakljucila da ga vise necu stavljat.. ako sam ga uspjela stavit.. i sebi uspijem stavit prst jedan i ne do kraja... da li mozda imam taj problem ili? jer kad mi decko to radi bas ne ide nikako.. i ful me strah seksa.. ne znam koga da pitam..


??? ???
dancee_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 10:11   #65
djevojko, da bi se opustila moraš osjetiti ljubav,a ovo što misliš da osjetiš nije ljubav.
nemoj se siliti. nemoj dogovarati seks. nemoj činiti išta iz ljubavi prema njemu,odnosno činiti ZBOG njega.
u trenutku kad osjetiš pripadnost,ljubav ,povjerenje i snažnu bliskost samo će se desiti od sebe.
on da je žena i da osjeti to što ti osjetiš u trenutku kad penetrira jasno i glasno bi rekao da nije spreman. nemoj činiti ono što on ne bi na tvom mjestu.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 10:12   #66
šest mjeseci možda jest dovoljno da shvatiš da je to osoba za tebe,ali ne i da osjetiš gore navedeno.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 10:14   #67
Je lako je reć da se opusti kad nije svakom jednostavno ko tebi npr.Možeš ti to govoriti hipnotizerski u njenoj glavi će biti kočnica. Tk je kod mene.Od čaše vina nitko nije umro,a lakše se opustiš.
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 10:24   #68
nisam savjetovala da se opusti. takve savjete mogu o guzu obrisati.
nije CILJ opustiti se. opuštanje je popratna pojava dubljeg cilja. a to je da shvatiš što osjećaš,što uzrokuje to što osjećaš, da li je partner osoba koja ti može pružit ono što TREBAŠ a ne ono što misliš da trebaš,samozavaravanje je ovdje česta popratna pojava. i poticaj za upoznavanje sebe ti ne smije biti želja da se napokon opustiš,da napokon uživaš i da napokon budeš normalna kao i svi drugi. NE to je gadna greška. trebaš se upoznati iz ljubavi prema sebi iz potrebe da se zaštitiš,da ti tijelo bude hram duha(znam klišej), da dopustiš sebi biti slaba i ranjiva. mislim da si prvo trebate dopustiti da budete ranjivi, dopustiti si ne moći se seksati....a u vama postoji konstantan otpor prema tom dupuštenju tijelu da reagira kako ima potrebud a reagira s razlogom. i kad imaš otpor prema reakciji tijela(PRIRODNOJ) ,OTPOR SE SVE VIŠE POJAČAVA.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 10:27   #69
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
djevojko, da bi se opustila moraš osjetiti ljubav,a ovo što misliš da osjetiš nije ljubav.
nemoj se siliti. nemoj dogovarati seks
. nemoj činiti išta iz ljubavi prema njemu,odnosno činiti ZBOG njega.
u trenutku kad osjetiš pripadnost,ljubav ,povjerenje i snažnu bliskost samo će se desiti od sebe.
on da je žena i da osjeti to što ti osjetiš u trenutku kad penetrira jasno i glasno bi rekao da nije spreman. nemoj činiti ono što on ne bi na tvom mjestu.
Meni ti je ovo sve isto vjeruj mi .Isto ko da si joj i rekla:"Opusti se"
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 11:05   #70
a dobro onda. mislim, onda vjerojatno i jest.
ma ja samo sam imala (i još uvjek osjećam ostatke otataka) taj problem.
pa ono, znam da smo svi različiti,ali možda u stotini rečenica koje napišem neka će djevojka ili žena naći jednu koja će joj pomoći...
mene ovo rastužuje jako...ne to što se ne mogu seksati,nego me rastužuje jako pomisao da imaju prazninu u sebi,tupu i bolnu, da su doživjele nešto loše...
malena sam još..no nekako...imam onaj majčinski osjećaj da bih ih tako zaštitila od svega toga, baš kao što sam ja trebala nekoga da me zaštiti a nisam imala.
zvučim možda patetično.
no ne solim pamet ikome. nemam magičnu formulu.
moji postovi na ovu temu su samo grčeviti strah od suočavanja sa nemogućnošću da nas zaštitim.
preosjetljiva sam na temu seksualnosti,beba i žena....ja bih najradije sve žene sakrila negdje ispod majice da im nitko ne može nauditi.
bože kako sam djetinjasta. ne igram se boga. samo se bojim. neznam čega.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 11:52   #71
Ja nikad nisam imala prazninu tako da uopće ne znam što je to.
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 12:50   #72
Quote:
dancee_e kaže: Pogledaj post
Ja sam dosta čitala o tom problemu na internetu i u nekim knjigama.. i ne znam dal imam taj problem.. Imam 16 godina i imam decka vec vise od 6 mjeseci.. i kad smo intimni kad se uzbudim on mi proba stavit prst u....... ali ne ide.. ja se jednostavno sva zgrcim i ne mogu se opustit.. i ne znam zasto.. ali prosle godine sam probala stavit tampon.. i uspjela sam ga stavit normalno i sve.. ali sam imala problema pri vađenju.. ko da je zapeo za nesto.. jedva sam ga izvadila nekako sa strane.. od tad ga nisam htjela stavljat ali sam opet probala misleci da cu uspjet i na kraju sam ga opet jedva izvadila.. i zakljucila da ga vise necu stavljat.. ako sam ga uspjela stavit.. i sebi uspijem stavit prst jedan i ne do kraja... da li mozda imam taj problem ili? jer kad mi decko to radi bas ne ide nikako.. i ful me strah seksa.. ne znam koga da pitam..


??? ???
Pitaj ginekologa koji ce utvrdit da li se radi o vaginizmu ili nekom drugom problemu jer ovo sto opisujes mogu biti i neke druge stvari.. zato prvo k ginekologu po misljenje..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 15:44   #73
Quote:
Rosalinda kaže: Pogledaj post
Ja nikad nisam imala prazninu tako da uopće ne znam što je to.
baš lijepo.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 03:23   #74
Thumbs down

ej cure! ajde pliz recite jel vam ti problemi postoje oduvijek ili su vam se javili s vremenom? i dal imate problema iskljucivo sa sexom ili postoji problem i kod drugih stvari-kod ginekologa i slicno, da li samo s dečkom ili ni "same" ne možete...je li...? thanks na odgovorima!
hopeless_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 09:29   #75
Sve varijante su moguce..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 13:27   #76
Quote:
dunja 22 kaže: Pogledaj post
Tijelo razvije nesvjesan refleks zaštite i misic maternice se zgrci i ostaje zgrcen kada se u njega pokusava staviti nesto (tampon, penis, kod ginekološkog pregleda i sl.
Prvo počni pisati sa razmišljanjem i nekom logikom... ne kontrahira se mišić maternice nego vaginalni mišići. Osim ako trpaš tampon ili nešto drugo u maternicu Zato se i zove vaginizam... ovo tvoje bi bio neki uterizam (ako postoji takvo što u tom kontekstu).
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 09:54   #77
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Čuj,ja nisam ni znala da se to tako zove. Nisam ni znala simptome stručno objasniti. Znam samo da me vraški peklo i da nisam mogla izdržati ....
Mislim da nije samo poanta biti iskren prema partneru,nego ponajprije sebi. Doslovno prodrijeti u srž problema. Nakon toga trebaš naći "pravu osobu". Za ovo prvo ti mogu pomoć,no prava osoba obično nađe tebe, u trenutku kad najmanje očekuješ i kad si na jednom od vrhunaca samospoznaje. I kad se ne bojiš biti sam. Kada snagu počneš crpiti iz sebe,ne iz okoline,bliskih i manje bliskih ljudi,muškaraca,roditelja.
Mogu ti dati "natuknicu" ne savijet,nisam sigurna koliko sam kompetentna za davanje savijeta,napose ovako,svi smo individue,moj uzrok tome nije isti kao i tvoj. No ovako općenito...prije svega NEMOJ NI SLUČAJNO IKAD VIŠE POMISLITI DA SI TI ZA NEŠTO NESPOSOBNA! Tebe nešto koči. Ali sposobnost nije upitna. Ja sam imala dosta loših iskustava i to u ranijoj dobi i doslovno me sve to trgalo. Imala sam hrpu drugih problema,osim tog sa seksualnošću. Ono što nama društvo prodaje jest ta umjetna percepcija seksualnosti. Odvajaju psihu(duhovnost,emocije,osobnost) od seksualnosti. A to je neodvojivo. I onda nam se događa da nam je seksualnost blokirana,zbog čega se osjećamo bespomoćno i frustrirano,a zapravo blokiran nam je protok emocija, slojeviti dijelovi psihe. Doživljavaj svoju zakočenost kao posljedicu,ne kao uzrok problema. Pomoći ti ne mogu da saznaš što ti se događa s psihom,toplo preporučam da isključiš vanjski svijet i dobro penetriraš u svoju psihu. Prestani tražiti i biti s muškarcima. Ne trebaju ti sada. Jednostavno nisi spremna na njih. Ne možeš biti spremna na građenje odnosa s nekim kad još nisi izgradila sebe. Ili barem osnove. Ponavljam,nije osnova seksualnost nego CIJELA TI. Zaboravi na seks. Radi na sebi,upoznaj se, udalji se od veza i vezica. Smanji na najmanju moguću razinu razmišljanje i posvećenost drugima. To ti je ona meditacija o kojoj govore. Nije to samo fraza. Čovjek kad je primoran biti sam sa sobom, doživljava snažne promjene. Ovako te samo ometaju gluparije nepotebne. Puniš se informacijama koje nisu bitne za tvoju psihu a zanemaruješ onaj ključni dio sebe.
Uglavnom, napravi to zbog sebe, a i tako da kad te pronađe "onaj pravi" da budeš,jača,mudrija,svjesnija i sposobnija raditi skupa s njim na tom problemu. Kažem "onaj pravi",jer svi ovi koji ti kažu nisu za tebe. Nisu za onu pravu tebe ispod prividne tebe. Jer, da se ti poznaješ,i da se oni poznaju i da su sposobni tebe upoznati ne bi im palo na pamet to reći.
Nakon proživljenih burnih odnosa s muškarcima(jer kako se nisam mogla prepustiti,stalno sam bila neuhvatljiva,promjenjiva,čudljiva,nisam se mogla vezati,a voljela sam i zaljubljivala se) , rekla sam dosta i doslovno prekinula sve veze i odlučila se posvetiti sebi. Rekla sam si da mi muškarac ne treba, a ako jednog dana upoznam svoju srodnu dušu biti će to predivno,no neće mi to biti glavni cilj u životu,ja samu sebe stavljam na prvo mjesto. Uostalom, i ako se ne postavim tako svaka veza će mi u budućnosti propasti, pa možda i ona s onim pravim.
A kada takva osoba naiđe, reći će ti nešto tipa:"znaš li kako se to riješava? Ako ne znaš, postoji li način da saznaš? Ako ti mogu nekako pomoći reci ne srami se. Seks ćemo prakticirati u mjeri u kojoj ti to možeš/želiš... A dok ne shavtimo oboje o čemu se radi i dok ne nađemo riješenje,možemo ga prakticirati na druge načine,ne penetracijom,a ako ni za to nisi spremna,maziti ćemo se. volim te i stalo mi je do tebe. naći ćemo zajedno put ka riješenju,kao partneri. neću te manje voliti jer ti je teško. nisam s tobom jer si savršena ili jer trebaš biti to za mene, nisam s tobom zato da nešto ševim,nego da nešto gradim s tobom,prođem sve faze odnosa,uspone i padove. privlačiš me seksualno,ali to nije jedino što me privlači kod tebe. Ispunjavaš me kao osoba ne kao objekt. "
Ja sam prvih godinu dana se samo mazila i ljubila s njim, sjedili bismo satima goli i pričali o filozofskim temama, nekad čak ne bih mogla izdržati ni lizanje,pa je stao svaki puta kad bih to zatražila i ne radio frku oko toga.
Drugu godinu smo započeli s penetracijom, i kad ne bih mogla više stali bismo. Otvarali smo se jedno drugome,plakali satima zajedno. Kad sam shvatila u čemu je problem, ni onda se nisam mogla opustiti,to je bio tek prvi korak. Znala sam se rasplakati za vrijeme seksa. A onda se samo jedan dan dogodio toliki naboj emocija,žudnje,povjerenja,ljubavi,slobode,otvoreno sti,ranjivosti. Uživala sam. i doživjeli smo moboje orgazam,svako po dva puta.
Uglavnom ima načina i postoji rješenje. Poanta je samo u tome da se ne trudiš opustiti,jer to ne vodi nikamo. NEĆEŠ USPJETI. Ti ne postojiš da bi zadovoljavala nekog. Voli se.
to je super kad možeš tako jer imaš vjere da će na kraju sve biti kako treba. ali obično cure misle da nešto s njima nije u redu, kako svi drugi mogu, a ona ne može.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 11:12   #78
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
a dobro onda. mislim, onda vjerojatno i jest.
ma ja samo sam imala (i još uvjek osjećam ostatke otataka) taj problem.
pa ono, znam da smo svi različiti,ali možda u stotini rečenica koje napišem neka će djevojka ili žena naći jednu koja će joj pomoći...
mene ovo rastužuje jako...ne to što se ne mogu seksati,nego me rastužuje jako pomisao da imaju prazninu u sebi,tupu i bolnu, da su doživjele nešto loše...
malena sam još..no nekako...imam onaj majčinski osjećaj da bih ih tako zaštitila od svega toga, baš kao što sam ja trebala nekoga da me zaštiti a nisam imala.
zvučim možda patetično.
no ne solim pamet ikome. nemam magičnu formulu.
moji postovi na ovu temu su samo grčeviti strah od suočavanja sa nemogućnošću da nas zaštitim.
preosjetljiva sam na temu seksualnosti,beba i žena....ja bih najradije sve žene sakrila negdje ispod majice da im nitko ne može nauditi.
bože kako sam djetinjasta. ne igram se boga. samo se bojim. neznam čega.
Lijepo. Pogotovo razumijem da se tako osijecas s obzirom da si imala taj problem, pa znaš o čemu je riječ. I ja imam taj problem i partnera koji me razumije i s kojim mogu sve pricati, i stvarno nema sto nismo pokusali i nista. Blokada je tu, u to doba sam se pozalila i ginekolozima i reakcija je bila takva da mi je zao da sam ista rekla. Problem mi traje godinama i sad sam zapravo vec u godinama da moram priznat, nemam vise ni volje za pokusavati, i izgubih nadu da ce biti ista bolje. A sto se moze. Ima nas razlicitih, svako ima nesto, eto ja sam medju tim rijetkima s tim problemom. A nemrem reci da imam traume iz djetinjstva i to, ma ja sam malo njeznija, OK mozda sam neke stvari obicvno preozbiljno shvacala, imala sam neke romanticne predodzbe o svemu i tako... U svakom slucaju, osim partnera nisam imala nikoga da me zastiti od toga, pomogne, razumije... Srecom, on je jos uvijek tu uz mene, svijestan da je eto on medju onima kojima nije sudjen taj uzitak.
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 14:19   #79
Imam problem, pretpostavljam vezan uz vaginizam, ili psihologiju, pa molim nekoga da mi pomogne.
U vezi sam 4 godine, što se seksa tiče u startu je sve bilo super, da bi nakon godinu dana veze ona počela "postajati" sve uža, dok nije došlo do toga da uopće ne mogu penetrirati u nju. Sad je tome skoro 2 godine, u koje sam možda 2-3 puta uspio. Zaista sam strpljiv, imamo oralni seks, ona je napaljena i doživljava orgazam redovito, ali penetracije više uopće nema.

Puno o tome pričamo, te sam iz razgovora s njom shvatio da je i prije imala takvih problema, prije mene imala je dugu vezu u kojoj zadnje 2 godine nije navodno bilo nikakvog seksa, jer joj se (citat) taj čovjek seksualno gadio, ali je bio dobar prema njoj pa nije prekidala. Imala je još seksualnih partnera, s većinom ili skoro svima je imala problem penetracije.

Naravno, meni je kroz glavu odmah prošlo kako je ja ne privlačim seksualno, međutim onda bi me valjda odbijala i za oralac, koji je relativno redovit, a i pretpostavljam da ne glumi orgazme. Molio sam je da potraži i neku stručnu pomoć, rekla je da hoće i da joj je stalo, ali nikako da se to dogodi. I dalje sam strpljiv, čekam, ali ono što me brine je da je počela tražiti uzroke tog problema u nekim stvarima koje su posljedica upravo njenog nemarnog odnosa prema tom problemu, odnosno netraženja stručne pomoći. Kaže da nije imala nikakvih trauma u djetinjstvu.

Uz to, ima velikih problema s buđenjem ujutro, ne znam je li to povezano s ičime ali koliko sam shvatio može biti posljedica depresije. Treba joj nekoliko sati da ustane iz kreveta.

Ima li netko preporuku za dobrog psihologa/psihijatra/terapeuta?
na zidu slika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 08:01   #80
kako uspijevas gurnuti tampon i penis u maternicu?
ladydomina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.