Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2010., 16:59   #5821
Quote:
AnaG2 kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije je od Lupusa ali mi nije jasno da mi nakon infuzija nije nista bolje a bila sam na visokim dozama.250mg dva dana 125mg dva dana,100mg dva dana.I onda tablete od 80mg do 4 u sest dana.
Ne znam, ja se samo nadam da će ti biti bolje.

A znaš šta, to ti je vjerovatno kao i sa zglobovima. Kada nastane oštećenje ne možeš tu nešto puno pomoći al se sa lijekovima (visokim dozama) sprečava daljnje oštećenje. Ja se iskreno nadam da će ti se popraviti stanje sa vremenom, možda treba proći neko vrijeme da dođe do poboljšanja.

Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Leeloo,

ako te bas interesuje americka literatura vezano za Sjogren, mogu ti preporuciti ovaj tekst koji je pisan za pacijente narodskim i vrlo razumljivim jezikom. Nadam se da govoris engleski.

http://dry.org/fox20020816/guide.htm

Vecinu toga sigurno vec znas, ali ja volim s vremena na vreme da se podsetim, a i uvek se citanjem literature naidje na nesto novo.

Ja cu sebi ovaj tekst isprintati i procitati, naisla sam na odlomak gde pise da ukoliko ti je sve negativno, a patis od suhoce, ona najverovatnije onda dolazi od periferne neuropatije, a to je meni rekla moja neurologica jos na pocetku da se ne zna ko je stariji kokos ili jaje(periferna neuropatija ili SJOGREN), sto znaci da moze prvo da se razvije neuropatija, pa potom Sjogren ili obratno.
Hvala draga na linku, proučit ću ga . Imam ogromni riječnik engleskih riječi pa ako i zapnem negdje na nećem stručnom budem si s njime pomogla.

Kako ste ti i bebica? Jel napredujete? Brzo će doći i taj treći mjesec.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 21.09.2010., 17:22   #5822
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Draga ovo za volontera ne trebaš biti u nikakvoj udruzi (barem koliko sam ja skontala). Kontaktirajte voloterski centar u Zagrebu pa se raspitajte.

Evo kontakti, nadam se da modovi neće zamjeriti i da smijem staviti:

Volonterski centar Zagreb
Ilica 29
10000 Zagreb

(radno vrijeme: od ponedjeljka do petka - od 9:00-17:00)

Besplatni volonterski telefon: 0800 400 005
(radnim danom od 11:00 do 15:00)

Telefon:
01/ 3013 058
Fax:
01/ 3013 736
Mobitel:
098 / 373 615


Elektronička pošta
Ured: [email protected]
Zagrebački volonterski servis: [email protected]


I tu se ne bi družila sa drugim invalidima već bi ti našli volontera koji je spreman besplatno odvojiti svoje vrijeme i tebi pomagati. Molim te kontaktiraj ih i probaj se raspitati. Znam da se tu kod mene nedavno tražio volonter koji bi nekom dečku (ja sad ne znam jel dečko oštećen ili je invalid) pomogao u nastavi i bio s njim na nastavi. Vidim da su povukli oglas što znači da su vjerovatno nekoga našli. Na istom principu radi i ovaj vaš u Zagrebu volonterski centar pa probaj, nemaš šta izgubiti, možeš samo dobiti iskrenog prijatelja/icu tako.
Čekam mamu da dođe s posla pa ću joj pokazati. Puno hvala šta se trudiš, to mi puno znači... Javljati ću sve novosti, ali mi smo mislile pozvati jednu curu za asistenta koja blizu živi i znam je i super je, samo treba vidjeti oću li dobiti. Mi smo čule od jedne žene šta je dobila za kćer pravo na asistenta. Ta mala je retardirana, a kako je lako zaljubljiva onda su tražili da im asistent bude susjeda ili tako nešto. Plaća joj socijalno, ima zdravstveno. Prođe samo neki tečaj. Pa ćemo vidjeti... HVALA
rock baby is offline  
Old 21.09.2010., 17:37   #5823
Thumbs down

Sad sam se sjetila šta sam htjela reći. I meni smeta sunce. Ja imam lupus i preko ljeta ne izlazim iz kuće a da se ne namažem kremom s faktorom 50. I tada me zna peckati koža. Ali za sada nema nekih promjena na koži.
rock baby is offline  
Old 21.09.2010., 17:39   #5824
Sada mi je mama došla s posla. Pogledala je post i nazvati će na telefon sutra popodne ako bude imala vremena. Hvala leeloo!
rock baby is offline  
Old 21.09.2010., 18:14   #5825
dragi moji,kao prvo pozdrav angelinu mužu,gore su ti oni naveli mislim da je betili što su sve te tablete i moje osobno mišljenje je da to pije ,ako ima vodu,za izmokravanje i za želudac tbl,i kalcij jedino sam se zgrozila što su joj medrol ukinuli.mislim da se tu lupus aktiviro dobro i nije se zezat sa tim.i mislim da nije dobro što je kući u takvom stanju.jeste li kontaktirali njenu dr.u zg?žao mi je da se to sve tako zakompliciralo,i grozno se čovjek osjeća ako ne može pomoći svome bližnjemu.molim te nemoj te se predati,evo nemam riječi koje bi pisala tako mi je teško kad sam pročitala post i grozno se osjećam.puno je pozdravi i pokušajte se čut sa dr.iz zg. i sve joj reć.veliki pozdrav svima!
renchi01 is offline  
Old 21.09.2010., 18:16   #5826
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Hvala draga na linku, proučit ću ga . Imam ogromni riječnik engleskih riječi pa ako i zapnem negdje na nećem stručnom budem si s njime pomogla.

Kako ste ti i bebica? Jel napredujete? Brzo će doći i taj treći mjesec.
Leeloo,

bili smo danas na pregledu i UZ, beba je velika i lepa, tako kaze gin. Danas je i tata prvi put video svog andjelka na UZ. Sutra nam je ravno 16 nedelja, sto znaci da jos malo izlazimo iz cetvrtog meseca.

Za vreme pregleda sam imala jednu manju kontrakciju, nista strasno, sutra zakazujem amniocentezu i dalje imam problem sa bolovima u mokracnom mehuru i ucestalim mokrenjem, svi nalazi su negativni, pa smo danas uzeli jos jedino bris iz uretre da se bestija esherihija nije slucajno tu zavukla!

Pusa
Betili is offline  
Old 21.09.2010., 20:19   #5827
Quote:
rock baby kaže: Pogledaj post
Čekam mamu da dođe s posla pa ću joj pokazati. Puno hvala šta se trudiš, to mi puno znači... Javljati ću sve novosti, ali mi smo mislile pozvati jednu curu za asistenta koja blizu živi i znam je i super je, samo treba vidjeti oću li dobiti. Mi smo čule od jedne žene šta je dobila za kćer pravo na asistenta. Ta mala je retardirana, a kako je lako zaljubljiva onda su tražili da im asistent bude susjeda ili tako nešto. Plaća joj socijalno, ima zdravstveno. Prođe samo neki tečaj. Pa ćemo vidjeti... HVALA
Quote:
rock baby kaže: Pogledaj post
Sada mi je mama došla s posla. Pogledala je post i nazvati će na telefon sutra popodne ako bude imala vremena. Hvala leeloo!
Javljaj svakako novosti. Ako ne uspije ovo sa tom curom, svakako se javite volonterskom centru, ja vjerujem da oni tu nešto mogu napraviti.

Ja si u zadnjih par mjeseci stalno gledam te oglase kod nas u volonterskom centru, i što si više razmišljam to sve više mislim da ću ići malo volontirati. Posla ovdje kod nas nema a meni se neda sjediti kod kuće i umirati od dosade. Ovako bi barem kvalitetno potrošila svoje vrijeme i još bi usput nekome pomogla.
Jedino me pati što sad dolazi zima a ja zbog svog Raynauldovog sindroma (na hladnoću mi poplave i pobijele prsti na rukama i nogama) ne mogu baš biti puno vani što znači da bi morala moliti nekoga da me stalno vozi jer ja nemogu čekati bus 15 minuta na hladnoći jer meni već nakon 5 minuta počne ovo moje sranje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 21.09.2010., 20:24   #5828
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Leeloo,

bili smo danas na pregledu i UZ, beba je velika i lepa, tako kaze gin. Danas je i tata prvi put video svog andjelka na UZ. Sutra nam je ravno 16 nedelja, sto znaci da jos malo izlazimo iz cetvrtog meseca.

Za vreme pregleda sam imala jednu manju kontrakciju, nista strasno, sutra zakazujem amniocentezu i dalje imam problem sa bolovima u mokracnom mehuru i ucestalim mokrenjem, svi nalazi su negativni, pa smo danas uzeli jos jedino bris iz uretre da se bestija esherihija nije slucajno tu zavukla!

Pusa
Još malo pa ste na pola puta. A ovo sa mokrenjem ti je normalno ako je beba malo niže pa sjeda na mjehur.

neka bebica samo napreduje, brzo ćete se vi maziti.

Meni sada svaki dan dođe seka sa nećakinjom jer ima ispit uskoro pa mora učiti, pa se ja onda fino igram sa bebicom a seka uči u sobi. Joj kako obožavam to malo stvorenje, preslatka mi je. Ne mogu zamisliti koliko se onda tek voli vlastito dijete jer ja ovu malu volim ko da je moja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 21.09.2010., 20:58   #5829
Draga Angel 777,
nadam se da ce suprug moci ovo da ti procita, a i da te zaticem u boljem stanju.
Potpuno te razumem i sto si otisla iz bolnice i kako se osecas.
Koliko se secam, kod tebe su pocele stvari da se kompliciraju na plucima (hvala Bogu, mnogo laksi oblik od ovog mog stanja). Zato mi je bilo jasno koliko se mucis, kad moras da lezis, vidis da nesto ne valja u terapiji ili cemu vec ne, a doktori, ko doktori, ne mozes da im kazes svoje misljenje.
Zatim ta promena dr-a koji te je vodio!!! Zbog glupe papirologije. Cenim da ste ti i tvoja porodica doneli ispravnu odluku kad si napustila bolnicu. Mojoj mami su zimus ukinuli pronison (postupno, ali ne dovoljno, da bi se organizam navikao),kao i drugu terapiju, promenili nesto, ona je za nekoliko dana postala kao biljka!!! Halucinacije, nemogucnost kretanja, ma uzas, vec sam pisala. Dok nije jedna divna dr-a povezala sve njene simptome i uvela i pronison i mnoge druge lekove, stalno ih balansirajuci, kad god se vide na kontroli. sada mama potpuno normalno se krece, ponasa i vratila se u normalu.
Vidim da su mnogi vec dali tumacenje svih lekova koje si dobila u bolnici, za antibiotik moram da pitam, da li si dala sputum, pa na osnovu antibiograma dobila isti, ili je dat "odokativnom" metodom?

Takodje bih te pitala da li si u bolnici lezala na imunologiji ili reumatologiji, ili pak na plucnom (ako su to jos uvek aktuelne tegobe).Jer ako nisu dovoljno obratili paznju na tvoje tegobe sa plucima, to moze da bude problem. Da li su ti uradili spirometriju, gasnu analizu iz arterije, snimak rentgen ili skener pluca?
Sve je to bitno da bi ti se odredila dobra terapija za pluca, uz naravno, terapiju za druge tegobe vezane za lupus.

Posebno bih skrenula pozornost na Kalcijum (o tome sam vec pisala, ali evo da ponovim ). Moja prijateljica je dr-a , zivi i radi u USA, a ima sarkoidozu (autoimunu bolest, koja napada pluca). Zbog godina, (48), dr joj je prepisala, izmedju ostalog Kalcijum, kao pije kortiko, a i zene pocinju da gube kost. masu, pa zbog osteoporoze. Moja prijateljica je usla u jezivu fazu. Dok na kraju nije otkriveno da se Kalcijum ni slucajno ne daje kod ove bolesti, kao i vrlo oprezno kod bolesti pluca. On moze da se natalozi u plucima i drugim unutrasnjim organima, a da ga organizam uopste ne iskoristi! Moze cuda da napravi!.
Moja prijateljica je posle isla na opsezne pretrage i to se i dokazalo, zato, molim vas sve, oprez sa kalcijumom.

Draga Angel, svi mislimo na tebe, zelimo ti brz oporavak, nadam se da ces opet uci u normalu, da si nasla dr-a koji ce te nadalje ispravno voditi kroz bolest i da neces imati vise ovakve epizode.
iva64 is offline  
Old 21.09.2010., 21:12   #5830
Draga Betili, drzimo fige za amniocentezu, drago mi je i da su rez. sa UZ odlicni. Samo napred.
Inace, dok sam lezala pre 3 god na VMA, iznenada dobijem neke cudne bolove, koji su isli od stopala do vilice, uzasno jaki. Sreca u nesreci, sto sam bila u toj ustanovi, moj pulmolog je odmah pozvao dr neurologa, uradjene su mi opsezne analize, iskljucena, hvala Bogu epilepsija, data dijagnoza neuropatije. Dobila sam Karbapim, odmah mi je bilo Ok, i dosta sam ga dugo pila, posle sukcesivno ukidala i sada vise to nemam i ne pijem.

Draga Rock baby, vidis kako se nesto pokrenulo, bas mi je drago. Eto, Leeloo ti je i po godinama bliska i zna situaciju na terenu,moze da ti pomogne, ma slede bolji dani, videces!

Draga Ana, meni su zaglusene usi, vec dugo, nikako da odem kod ORL-a. Kad mi se to desilo pre nekoliko godina, dr je htela da mi da velike doze kortiko, ali se reumatolog nije slagao, ali sam dobila Defrinol (kombinacija brufena i pseudoefedrina) za smanjenje otecene sluzokoze. Tada mi je proslo. Sada ga gutam, pa nista. Pisi kako se ti boris, pozdravljam te!

Drago drustvance, svima saljem pozdrave
iva64 is offline  
Old 21.09.2010., 21:30   #5831
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga Betili, drzimo fige za amniocentezu, drago mi je i da su rez. sa UZ odlicni. Samo napred.
Inace, dok sam lezala pre 3 god na VMA, iznenada dobijem neke cudne bolove, koji su isli od stopala do vilice, uzasno jaki. Sreca u nesreci, sto sam bila u toj ustanovi, moj pulmolog je odmah pozvao dr neurologa, uradjene su mi opsezne analize, iskljucena, hvala Bogu epilepsija, data dijagnoza neuropatije. Dobila sam Karbapim, odmah mi je bilo Ok, i dosta sam ga dugo pila, posle sukcesivno ukidala i sada vise to nemam i ne pijem.


Drago drustvance, svima saljem pozdrave
Draga Iva,

eto vidis i tebi je Karbapin pomogao, a to je stari lek za epilepsiju. Mene su u pocetku kljukali sa nekim savremenim i skupim lekovima iz iste skupine, ni jedan nije pomogao, em sam ih placala skupo na crno, em sam bila kao zombi od njih, a nista nisu pomagali sa bolovima.

Meni Karbapin nije odmah pomogao, vec s vremenom, ali sam imala i neke neprijatne nuspojave od njega, no bar sam se resila delomicno bolova.Meni su dosta pomogle i fizikalne terapije. Jako je ohrabrujuce procitati da se neko poput tebe uspeo resiti neuropatije, mada one dolaze u raznim oblicima, pa je i lecenje razlicito.
Moja je bila umerena polineuropatija(celo telo zahvaceno) distalno sensornomotorna, izgubila sam bila osjet u nogama(ne skroz) i motorika je bila zahvacena(kretanje). Ma samo da se ne vrati vise nikad!
Betili is offline  
Old 21.09.2010., 23:13   #5832
Veliki podrška Angel i njenom tako brižnom suprugu.Po mom mišljenju ima previše propisanih lijekova,Ja sam nekada pila decortin u kombinaciji sa resochinom te lasix koji je za izmokravanje te se tako gubi mnogo kalija pa sam uzimala kalij u tabletama ,a ne kalcij kako neki pišu i doktorica mi je rekla da uzimam banane u kojima ima dosta kalija.Sjećam se da mi je lasix teško padao nisam ga pila svaki dan ,ali onaj dan kad bi ga popila toliko bi me fizički oslabio uvijek korak unazad i ja sam ga sama postepeno izbacivala.Treba tražiti savjet negdje drugdje da se odredi najbolja kombinacija lijekova jer piti sve te tablete prava bomba za organizam.Želim vam da nađete načina kako pomoći Angel.Sretno.
Betili držim fige da nalaz bude o.k.
Pozdrav svima ostalima.
goga52 is offline  
Old 22.09.2010., 00:00   #5833
drago moje drustvo evo red je da vam se javim posto sinoc iza procitanog posta Angelinog muza nisam imala snage a i jedva sam odgovorila na njegov post toliko me dirnulo to sa Angel nadam se i molim dragog Boga za sto brzi njen oporavak. citajuci danas svoj post za Angel nemam pojma da li me covjek mogao razumiti a nadam se da jeste. mene su juce zvali sa reumatologije da dodjem primiti jos jedan citostatik zato sto su mi opet povecani markeri za karcinom pa ako i njih bude trebalo ubijati nekom od kemoterapija morali su mi dati jos jedan endoxan da mi lupus ostane miran. nisam endoxan primila u venu jer sam imala izbora otapati tabletu u ustima ili primiti u infuziji. nazalost odlucila sam se za tabletu i nikome to ne bi preporucila. uzasan osjecaj u ustima (ono kao kad zagrizete foliju od cokolade) pa vas zabole svi zubi jos ja imam obje proteze a mogu misliti kako bi bilo da su mi prirodni zubi. danas se uzasno osjecam i jako sam razdrazljiva i samo placem i vicem po kuci nista mi ne pase i ako se svi trude da mi ugode. i od ovoga sam isto kao pijana kokos kao sto sam bila od proslog i samo cekam do kraja nedjelje jer su rekli da ce me pozvati ako opet budem trebala dobiti nesto. slijede mi opet sve pretrage iza ovoga ali sam molila doktora da se malo odmorim i da te pretrage radim za mjesec dana. ma eto mili moji kako se moj zivot u sekundi mijenja kad sam se najmanje nadala i ustala i raspolozena i bez ikakvih bolova cini mi se kao ptica laka ono poziv iz bolnice. ma molim Boga da se na ovome zavrsi i da me dragi Bog spasi da ne cujem da mi se negdje jos nesto lociralo. tjesim se da su ti markeri opet od ove moje cjelokupne situacije i stresa jer sam svasta prosla u zadnjoj godini dana vise loseg nego dobrog a markeri se odmah jave na stres i zivim u nadi da se samo opet pokazala ta moja sklonost organizma a da mi nece biti nesto genetsko jer mi je tata umro od tumora na debelom crijevu. jos mi je teze sto kroz ovo sve prolazim samo s vama i mm jer ostalim nisam nista rekla da ih ponovo ne bi povaljala u krevet a onda bi mi bilo puno teze da nosim i taj osjecaj krivice. ma ne dam se ja mili moji i Bogu hvala imam jos uvijek snage nisam izgubila optimizam i kako su vec naprijed napisale cini mi se Wumec i betilli prihvatila sam to kao neku prolaznu fazu ako se lupus aktivirao i zeli vuk da se druzimo pa ok. ali opet cu ja njega pobijediti a iskreno se nadam da se necu morati boriti sa jos necim.

betilli drago mi je da je sa bebacem sve OK i zelim da tako i ostane a brzo ce proci i tih pet mjeseci samo ti slusaj ljekare i budi mirna i oprezna a onda kao sto kaze leelaa druzit ce te se i radovat ce mo se svi tome.

rock baby hvala ti na onom misljenju o meni sve mi to daje vjetar u ledja da idem dalje i da se sto duze druzimo u sto boljem zdravlju, ma cekaju te sigurna sam bolji dani samo se nemoj nervirati i sekirati jer evo imas mene zivi primjer sta dodje od stresa ne dao Bog nikome a i mene cuvao On od goreg ovo se moze podnijeti i opet ce me obasjati sunce.

leeloo nemoj se bojati za te usi ne vjerujem da je to tebi od shjogrena kako su ti macani danas.

iva generacijo kao i uvijek radujem se tvojim postovima ohrabrenja svima nama a i sama imas toliko problema sa plucima ali mi smo tvrd orah ne damo se tako lako a i ja ti pijem dvije tablete kalcija od 500 mg. dnevno i 2 tablete magnezija isto otkako sam imala problema sa stomakom a kalcij odnedavno kad su mi rekli da mi se pogorsala osteoporoza. nadam se da kod mene nece odmoci ostalim organima a za ledja mi je relativno pomoglo.

ana, begemotice, pero, renchi, goga i svi ostali procitam ja i vase postove i zelim vam svaku srecu u zivotu i da nam svima svaki dan osvane bolji.

i ako sam bila jako lose i sokirana juce kad mi je majkino Lane dosao kuci i brizno me pogledao i poceo ljubiti odmah sam se otrijeznila i ustala iz kreveta samo da mi on ne bi patio a da je to osjetio vec sam vidjela. ma ne mozete vjerovati koliko to dijete ima predosjecaja za odredjene situacije i koliko se trudi kada vidi da neko od nas legne samo da ustane iz kreveta i sjedi u boravku. on odmah pocne govoriti "utani tata" a to govori ne samo za tatu vec i majki i meni pa onda ko bi se mogao oglusiti na njegove rijeci i ostati lezati. danas sam isla u shoping i kod obje seke po malo samo da se izvucem iz kuce i da ne bi razmisljala o ovoj bestiji kako nasa Leeloo zove bolesti.

sve vas grlim i ljubim i ne brinite izaci cu ja i iz ovoga jer valja mi se srediti za sanatorij mozda imadnem prilike i pricati sa nasim princom na ovom mom divnom jeziku ma bolje mu je da ga ne cuje.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 22.09.2010., 11:01   #5834
Dobro jutro, dragi moji!
Draga Ziza,
opet ti svasta prezivljavas, ali na svoj, pozitivan nacin, pa to i utice da budes bolje, a dace i dragi Bog, jer si ti sa njim i on je sa tobom.
Veruj mi, da mene pitaju, sada bi svaki lek uzimala intravenozno, jer vise ne znas kako sta podnosis, evo tebi muka jos u ustima, a moglo je biti i mucnina posle i svasta. Ovako, fino isprimas.... Doduse, dok sam primala metotreksat (isto citostatik), dobijala sam tablete, verujem kao i vecina ovde na forumu. To se uzima jednom u 7 dana.
Za osteoporozu, mislim da sam ti vec pisala, ovde kod nas se uzimanje kalcijuma odavno napustilo kao terapija za tu bolest. daje se lek (ja primam Bonvivu-Roch( jednom u 3 meseca), a verovatno ima i drugih na trzistu) i vit. D3 svaki dan. To uzimaju i druge bolesnice koje su terapiju dobile od drugih reumatologa , pa nije zgoreg pitati tvog reumatologa za ovu vrstu terapije, jer je osteoporoza podmukla bolest. Mi smo posebno rizicna grupa: 1. zene u ovom dobu,2. bolesnice od ovih bolesti i na kraju, 3. na terapiji koritikosteroidima. Sve 3 komponente uticu na razvijanje ove bolesti.

Betili, svidja mi se ono-da zahvalis Sjorgenu na druzenju i da se lepo pozdravite. To ti od srca zelim .

Ana, mozda sam nesto propustila, ali nisam shvatila na kojim si lekovima bila kad si opisivala da si bila na infuziji i govorila o dozi.Da li ti je ista bolje?

Viktorija, kako si i kako napreduju tvoji planovi da odes na VMA?

Drago drustvance sve vas pozdravljam
iva64 is offline  
Old 22.09.2010., 13:47   #5835
Draga Wumac,
htela sam te pitati, sta je to ahalazija i da li je u sklopu Lupusa?

Kako si, da li su ti u medjuvremenu radili neke pretrage (pominjala si biopsiju)?

Vidim da mnogi kazu da je Angel dobila puno lekova.
Na zalost, i ja imam puno, jer moram piti i za lupus i za pluca (doduse tu imam i inhalacione, ali su lekovi u svakom slucaju, samo se inhaliraju) i za srce.

Ni jedan nisam sama sebi dala i dr-i su u saradnji uveli svu ovu terapiju.
Bitno je da imam tacnu satnicu kad koji uzimam. Imam posebno vodjenje evidencije za svaki dan kada sam koji uzela i za sad je sve OK.
iva64 is offline  
Old 22.09.2010., 14:38   #5836
Thumbs up

Dragi moji, i meni je teško čitati tužne postove, pogotovo jer se lako rasplačem na tužne i sretne stvari. Ali da nema vas nebi bila barem ovako sretna. Dajete dobre savjete i napokon i ja imam prijatelje...
Žiža, i ja sam na početku primala 6 doza citostatika. Ova dr mi je htjela sada dati opet jer se magnet mozga nije popravio. Koga briga za magnet! Ja se nisam mogla micati, a prije 2 god. sam završila srednju školu, sada već i hodam (barem učim) pričam (malo ne razumljivo, ali svako malo bolje). Tako da mi mama nije htjela davati, jer nam nije htjela drugačije objasniti. Ja sada pijem 10 mg dekortina, 1 i po marivarin i kontrolok. U početku sam primala visoke doze dekortina venozno.
Bilo kako bilo, vidim da se svi borimo i osjećam da smo zajedno jači...
rock baby is offline  
Old 22.09.2010., 16:42   #5837
angel777, u mojim si mislim i u mojim molitvama. Draga , duša me je boljela dok sam čitala post tvoga supruga. Šta dalje društvance naše brižno , ko savjet , a ko molitvu samo nek nam angel bude bolje.
luna mn is offline  
Old 22.09.2010., 16:57   #5838
Ma bit će joj dobro, samo neka si proba naći nekog drugog doktora. i ako može neka kontaktira telefonom ove svoje doktore iz zagreba pa neka ih pita za njihovo mišljenje.

Pusa Angel i drži se!!!!
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 22.09.2010., 19:30   #5839
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Uz svo duzno postovanje Pero, naopako kad bih uz svo edukovanje vezano za svoju bolest i iskustvo imala krivo!
Tesko da bi svoju perifernu neuropatiju od koje u pocetku nisam mogla na noge da stanem, a kasnije mogla hodati jedva 50-tak metara i to uz osecaj da su mi stopala totalno deformisana i da hodam po kamenju, a ne na ravnom, uz bolove u kicmi, rukama i ledjima, te razne neuropatske senzacije po citavo telu, cak i po glavi (trnjenje, bockanje, mravinjanje, grcenje) ZALECILA C VITAMINOM I MASLINOVIM ULJEM!
Hehe, zato postoji drugo mišljenje. Znanost malo po malo napreduje, pa će doći do stanja na kojem su kinezi bili prije 2000 godina. Negdje iza 90 stranice sam prepisao članak (člančinu) o utjecaja maslinovog ulja. Nisam ga sigurno ja pisao nego reumatolozi i pulmolozi. Dakle ja uvijek govorim da je ishrana ono s čime se liječite. To izlječenje ne ide preko noći nego treba vremena. To sam sve napisao iz iskustva ne samo mojeg nego i tuđeg. A sada ko proba, proba. Mislim da je to puno bolja varijanta nego samo tablete.Opet napominjem, jedno ne isključuje drugo, samo treba naći mjeru i ispitati sebe. Samo uvijek zapamtite, najveći vrag u vašem tjelu koji vas blokira je strah. Ali preporuka za knjigu i dalje ostaje.
Quote:
angel777 kaže: Pogledaj post
PS: Na kraju zaboravih. Posto su joj propisali hrpu tableta koje i ne stigne sve popiti razmišljao sam da joj neke izbacim posto imaju dosta nuspojava. Decortin i resoschin su joj zamjena za medrol . A gledajte ovaj spisak i ako nesto znate o ovim ostalim tabletama iz vaseg iskustva javite:
-decortin
-resochin
-ca citrat 1000mg
-indometachin
-lasix
-aldactone
-controloc
-andol 50
-cefalexin
Ukupno 15 različitih komad dnevno!!! Želudac je otkida !!!
Dakle, ako je bila na medrolu, ja bi je stavio nazad na medrol, ali sada je problem koja doza i kako će reagirati.
- decortin - kortikosteroid
- resonchin - antimalarik
- indometascin - nesteroidni lijek protiv temperature
- ca citrat - kalcij citrat - pomoćno sredstvo kod diuretika
- lasix - diuretik
- aldactone -diuretik i za smanjenje tlaka
- contorloc - lijek s kojim se čuva želudac (oblaže sluznicu želuca)
- andol 50 vjerojatno su ga dali radi protočnosti krvi
- cefalexin - antibiotik
Ono što bi pod odmah izbacio je cefalexin. To je antibiotik koji djeluje na specifičnu vrstu bakterija, ali iz mog iskustva radi jako puno štete našem tipu bolesti. Slijedeće što bi izbacio je indometascin, koji ne treba ako je kortikosteroid dobro odabran. Imate kortikosterioid koji dijeluje s jedne strane i indometascin, koji djeluje s druge. Dva različita lijeka za isto stanje. Sve ovo izmokravanje mislim da šteti, jer tjera bubrege da rade više. Od tuda toliko spavanja i umora. jednostavno, čini mi se da neki od lijekova imaju beskonačnu petlju i da su dijeljeni neselektivno.
Obavezno uzeti što više nalaza i otići po drugo mišljenje.
P.S. Dodao bi magnezij u šumećim tabletama iza obroka. Smanjuje depresiju i grčeve u mišićima i pomaže želucu.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Old 22.09.2010., 19:56   #5840
dragi mojisve vas pozdravljam,ziza kad čitam tvoj post i vidim što sve proživljavaš srce me stegne,ali kao što kaže iva ti to proživljavaš na pozitivan način,kad si napisala kako te tvoje lane pogledalo i počelo ljubiti suze su mi potekle.evo moje drage mene uvijek nešto prekine kad sjednem za kompjuter,dijeca uvijek nešto trebaju ili muž.angel jevi se kako si,želim ti puno sreće.pozz
renchi01 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.