Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2014., 21:16   #61
Pušta. Ili ventil ili negdje imaš čavao ili sl. Vulkanizer ti to brzo riješi.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 21:20   #62
Quote:
realistični kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jedno pitanje. Na autu su mi trenutno zimske gume Dunlop winter 175/65 R14 dimenzije na čeličnim felgama i primjetio sam da mi prednja lijeva malo izgleda izdušeno i otišao sam na pumpu i vidio da je tlak 1,5 bara, a neki preporučeni je 2 bara, dok su ostale gume okej. Napušem gumu i danas nakon 10ak dana opet odem da provjerim tlak i vidim da je ta ista guma opet pala na 1,5 bara, a ostale su dobre. E sad mi nije jasno, ako je negdje probušena zar se ne bi izdušila do kraja sama od sebe, šta bi tome mogao biti uzrok? Znam da zimi pada tlak u gumama, ali u ovim ostalim padne za 0,1 bar možda, dok ova dođe sa 2 bara na 1,5...
Kada pušta ventil ili je neki predmet u gumi onda polako pušta. Opet brže nego normalno ali ne do kraja. Kada auto stoji povlači za ventil, odmah vidiš da li je on problem, ako ne onda imaš čavao u gumi.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 21:20   #63
10 dana, 0.5 bara.
Vjerojatno po rubu felge pušta, čavao u gumi u većini slučajeva pušta brže.
neckheneck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 21:26   #64
Sumnjam, već bi davno pukla ili proklizala. Ovisi koliko je čvao unutra i gdje na gumi.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 21:28   #65
Kako to misliš pukla ili proklizala?
neckheneck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 21:35   #66
Da pušta na rubu felge i gume znači da dobro ne leži. A što se događa s gumom koja dobro ne sjedi na felgi, recimo u zavojima gdje je najviše opterečena?Moguće je jedino ako je prilikom montaže oštećenja, tamo onaj dio gdje ima kontakt s felgom. Ali bi onda gubio tlak odmah nakon montaže. Vjerovatno je stavio gume pred 2-3 mjeseca i tek sada je počela gubiti tlak, 99% ventil ili čavao. Osim toga, nagledao sam se puno guma koje su gubile zrak i nikada nisu gubile tamo gdje ti misliš.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 21:44   #67
=)
Nijedna guma neće izletiti sa felge samo tako lako, osim ako nije pod jako malim pritiskom pa u zavoju isklizne. Svaka guma sjedne na rub felge kod pumpanja i to je neupitno =) Puštanje gume po rubu felge ovisi o tome koliko je rub felge gdje sjeda guma - hrđav. Rekao sam Da su veće šanse da po rubu pušta, no nemora značiti da nije pokupio negdje šraf ili da ventil ne pušta, naprotiv i to je mogućnost =)
I ja sam se nagledao puno guma koje su puštale i još uvijek ih gledam =)
neckheneck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 21:46   #68
Hvala na brzim odgovorima. Ljetos sam imao situaciju na ljetnim gumama da sam imao čavao, ali guma je ekspresno izdušila preko noći na svega 0,5 bara, tako da je to bilo očigledno. Ali u ovoj situaciji nemam neko veliko iskustvo da bih procjenio sam šta bi moglo biti jer uglavnom vozim po gradu, to su manje brzine, i lagano ulazim u zavoje tako da ne znam... Otici cu ujutro u vulkanizera da to pogledam.
realistični is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 21:48   #69
Prvo provjeri ventil kako sam napisao. Svejedno ti vulkanizer ne gine.
Zbog takvih stvari sam ugradio kontrolu ispušene gume preko ABS, pusti oko 0,3 bara i pali se lampica. Sigurno je sigurno. Sada da voziš po autoputu malo večom brzinom i ne znaš da je guma pustila za 0,5 bara može svašta biti.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 22:17   #70
Hvala na pomoći, ma srećom vozim prdavca od 75 konja pa je autoput misaona imenica haha :-D ali vozio sam na takoj gumi na otvorenoj cesti 70ak km/h u prosjeku, nisam imao nikakvih problema na sreću. Sutra cu provjeriti svakako. Hvala na odgovorima ;-)
realistični is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 23:13   #71
Quote:
neckheneck kaže: Pogledaj post
10 dana, 0.5 bara.
Vjerojatno po rubu felge pušta, čavao u gumi u većini slučajeva pušta brže.
I moja su iskustva u tom smjeru.
Pogotovo ako je guma mijenjana nedavno
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 13:30   #72
pušta guma radi hrđe na felgi, imao takav identičan slučaj, rješenje je ili dati dobro očistit felgu, imaju čak i neke smjesemkojom se maže rub felge, vulkanizeri će to bolje znati, ili riskirati kakovih 50-tak kuna i kupiti zračnicu i onda prst u uvo i teraj
frekazoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 01:42   #73
ovisi o čavlu, ja sam pobrao onaj za bitumensku ljepenku za krovišta sa širokom glavom ,ispuštala je 10-tak dana, u svakom slučaju ako nađeš čavao ne vadi ga !!
__________________
PEDER JE KARAKTERNA OSOBINA A NE SEXUALNA ORIJENTACIJA
artur222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 10:17   #74
Kad idete na put od kojih 300km, a stražnje siceve i gepek opteretite sa dodatnih 250-300kg, poštujete li preporuke proizvođača i dopumpate gume za 0.3-0.5bara?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 10:25   #75
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Kad idete na put od kojih 300km, a stražnje siceve i gepek opteretite sa dodatnih 250-300kg, poštujete li preporuke proizvođača i dopumpate gume za 0.3-0.5bara?
Da.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 10:31   #76
Da
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 10:44   #77
OK,tnx
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 10:59   #78
Ne. Inače piše da sue zadnje pumpaju na 2,3, ja ih držim na 2,4. Prednje su na 2,5, trebale bi bit na 2,4. Al zato svaki tjedan provjeravam, jer mi i jedna zadnja pušta zbog traljavog vulkaniziranja!

Tipkam dok vozim.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 11:33   #79
Oduvijek pumpam 0.2 - 0.3 više nego preporučeno. Koliko je pametno, ne znam, no to sam nekoliko puta pročitao/čuo .... i za sad ok.
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 12:15   #80
Naravno, ako se sjetim.
Pacer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.