Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2007., 14:13   #1661
nisam sigurna da li je za tvoju suprugu baš najbolja ideja da se kupa u bazenu s obzirom na gljivice i ine mikroorganizme koje tam može skupit s tako oštećenom kožom. Mislim ja osobno izbjegavam svaki vid kolektivnog kupanja
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 15:28   #1662
Pozdrav.

Nesmeju po zakonu da zabrane kupanje niti pristup nijednom javnom objektu , to je diskriminacija.

Takodje mislim da je savet za izbegavanje javnih kupalista koristan i pametan.

Pozdrav i bori te se.
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:22   #1663
Quote:
florence kaže: Pogledaj post
Ljudi da li je netko od vas išao na bazen ili u kakve toplice - onako gušta radi, s obitelji ili ekipom? Da li puštaju ljude s psorijazom da se kupaju u toplicama? Pitam zato što bih poveo suprugu u toplice za vikend ali ne bih želio da nam tamo kažu da se ne može kupati. Poslao sam mailom upit u toplice pa sad čekam njihov odgovor, ali me zanima da li netko ima kakva iskustva u vezi s tim. Inače supruga ima jednu fleku (ne volim tu riječ) oko 10 cm na jednoj potkoljenici i još jednu manju na drugoj. Što vi mislite u vezi s tim i jeste li imali neka slična iskustva?
Za te dvije "fleke" ne bi trebalo biti problema.Može se slobodno kupati u bazenu,poslije kupanja obavezno pranje nekim gelom ili mlijekom za tuširanje i neće biti nikakvih problema.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 23:27   #1664
Quote:
IZLECENI kaže: Pogledaj post
Stvarno se pitam sta treba da se desi pa da prihvatite nesto novo "alternativno" sto moze da Vam pomogne.

bez reklame između redova
kužimo te, pametni smo mi
zafaljivam, polly
Ta krema definitivno ne lijeći psorijazu, ali pomaže kod simptoma, dobro ju je upotrebljavati nakon kupanja, a naroćito ako imate psorijazu na zglobovima šaka i prstiju kao ja. Nema miris i bezbojna je, upije se u kožu jako brzo i drži dosta dugo. Ne reklamiram nikoga, ali želim pomoći svojim saznanjima koja sam isprobao na sebi i koja mi pomažu da se borim s bolešću.
milivoj12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 00:07   #1665
Da nismo stalno u alternativi, podsjetimo se što nam kaže zvanićna medicina!!!!
http://www.farmakologija.com

U tražilici upiši psorijaza.
milivoj12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:24   #1666
Vidjela sam na ovom forumu spominjanje Zorac gela, pa sam rijesila da vas pitam nesto. Da li mozete reci da li da kupujem ovu kremu jer vidim da pise da je ne bi trebalo mazati na lice, a ja imam acne iuvenilis (sto nije prorijaza) samo na licu.
Maya_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 20:11   #1667
Quote:
dalmatinac28 kaže: Pogledaj post
IZLEČENI,ti si prisutan već dugo na forumu i to je super,neki članovi su se već javili i rekli da imaju dobre rezultate sa tvojom kremom što je još bolje ali nemoj stajati u obranu nečega što nema veze sa zdravim razumom.
Dakle SAPATNIK se javlja prvi put i ima lijek i to još kaže da mu je bilo zahvaćeno 80% tijela,meni je zahvaćeno 20% tijela pa na svakoj fotografiji iz obiteljskog albuma mi se vidi barem pokoja točkica.
Ja sam samo pitao gospodina jel ima kakav dokaz da je uopće imao psorijazu uostalom sam je rekao da i sada ima par točkica i da mu je na mjestima gdje je prošla psorijaza malo tamnija koža,onda ne vidim u čemu je problem da to poslika i pokaže ali samim tim što se nakon moga posta nije nikako ni javio mene navodi na misao da je prodavao maglu.
Budimo realni da meni nešto izliječi porijazu nikom draže od mene da to podijelim sa svima ali argumentirano i sa nekakvim dokazima.
I još jedna stvar, u prvom mjesecu dolazim u bg poslovno pa ću ti se javiti uzet ću tvoju mast i koristiti je a promjene ću svaki dan slikati i ako mi pomogne objavit ću sve i donijeti ti posla preko glave (netko je to već bio pokušao ali se više nije javljao).
Napominjem svima da svi pravi članovi ovoga foruma imaju samo jedan cilj a to je pomoć pri izliječenju ili dao Bog zaliječenju PSORIJAZE,a svi drugi koji se jave prvi i jedini put su manipulatori.
P.S.
Ekipa koja je počela koristiti mast i čaj od Pere Antičevića nitko ništa ne javlja,što se događa javite se i u slučaju da nema rezultata da znamo ne trošiti vrijeme i pare.
Pozdrav,

Evo vec 3 ili 4 tjedna mažen sa masti od Antičevića, skoro je bocica pri kraju...Crvenilo je tu, ljuskice su tu, ne vidin nekog napretka...malo mi koza je meksa i ljuske sta opadaju su tanje, ali odustajen. Možda na mene ne djeluje, vi provajte, ako budete, nosite samo crno, jel bijela odjeca ce vam malo pocrnit od kreme NEXT CREAM PLEASE....
Manoro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 00:58   #1668
Quote:
Maya_K kaže: Pogledaj post
Vidjela sam na ovom forumu spominjanje Zorac gela, pa sam rijesila da vas pitam nesto. Da li mozete reci da li da kupujem ovu kremu jer vidim da pise da je ne bi trebalo mazati na lice, a ja imam acne iuvenilis (sto nije prorijaza) samo na licu.
Ovo je sve o ZORACu koji spada u grupu Tazarotena.
Tazaroten
Tazaroten je esterificirani retinoid koji se u koži pregrađuje u svoju aktivnu formu, tazarotensku kiselinu. Ona je jedini poznati metabolit tazarotena koji ima retinoidnu aktivnost. Tazarotenska kiselina specifično regulira gensku ekspresiju, modulirajući bujanje stanica, hiperplazuju kožnog tkiva, i diferencijaciju kožnih stanica. Točan mehanizam djelovanja tazarotenske kiseline u liječenju psorijaze još nije poznat. Poboljšanja u psorijatičnih pacijenata javljaju se povezani s povratkom normalnog izgleda kože, te u smanjenju razine upalnih biljega, ICAM-1 i HLA-DR, te biljega epidermalne hiperplazije i abnormalne diferencijacije kožnih stanica, kao što su keratinocitne transglutaminaze, involukrin i keratin.
Tazaroten se koristi u obliku gelova i krema za liječenje blage do umjerene psorijaze koja ne prekriva više od 10% površine kože. Počinje se s pripravcima s 0,05% tazarotena, a nastavlja, ukoliko je potrebno, s pripravcima s 0,1% tazarotena.
Pripravci s tazrotenom ne koriste se u slučajevima trudnoće i dojenja zbog mogućeg teratogenog djelovanja na fetus, a ne koriste se niti u slučajevima psorijaze pustuloze i psorijaze eksfolijative, a ne primjenjuju se na dlakavim dijelovima kože te na pregibnim mjestima.
Tazaroten se s oprezom primjenjuje u slučajevima oštećenja ili upale psorijatične kože zbog moguće iritacije. Tazaroten ne smije doći na oči. Također, koža premazana pripravcima s tazarotenom ne bi se smjela izlagati sunčevim zracima, biti UV zračenju u solarijima.
Najčešće nuspojave tazarotena jest svrbež koće, osjećaj žarenja, crvenilo kože, iritacija kože, ljuštenje, kontaktni dermatitis, bolovi kože, pa i pogoršanje psorijaze.
Registrirani u RH za 2006: Zorac (BELUPO)
milivoj12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 10:35   #1669
Sjajan jedan proizvod , za preporuciti svim prijateljima za svakodnevnu upotrebu.
Bolje koristite onu gore spomenutu kremu za ruke.
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 15:28   #1670
Quote:
milivoj12 kaže: Pogledaj post
Ovo je sve o ZORACu koji spada u grupu Tazarotena.
Tazaroten
Tazaroten je esterificirani retinoid koji se u koži pregrađuje u svoju aktivnu formu, tazarotensku kiselinu. Ona je jedini poznati metabolit tazarotena koji ima retinoidnu aktivnost. Tazarotenska kiselina specifično regulira gensku ekspresiju, modulirajući bujanje stanica, hiperplazuju kožnog tkiva, i diferencijaciju kožnih stanica. Točan mehanizam djelovanja tazarotenske kiseline u liječenju psorijaze još nije poznat. Poboljšanja u psorijatičnih pacijenata javljaju se povezani s povratkom normalnog izgleda kože, te u smanjenju razine upalnih biljega, ICAM-1 i HLA-DR, te biljega epidermalne hiperplazije i abnormalne diferencijacije kožnih stanica, kao što su keratinocitne transglutaminaze, involukrin i keratin.
Tazaroten se koristi u obliku gelova i krema za liječenje blage do umjerene psorijaze koja ne prekriva više od 10% površine kože. Počinje se s pripravcima s 0,05% tazarotena, a nastavlja, ukoliko je potrebno, s pripravcima s 0,1% tazarotena.
Pripravci s tazrotenom ne koriste se u slučajevima trudnoće i dojenja zbog mogućeg teratogenog djelovanja na fetus, a ne koriste se niti u slučajevima psorijaze pustuloze i psorijaze eksfolijative, a ne primjenjuju se na dlakavim dijelovima kože te na pregibnim mjestima.
Tazaroten se s oprezom primjenjuje u slučajevima oštećenja ili upale psorijatične kože zbog moguće iritacije. Tazaroten ne smije doći na oči. Također, koža premazana pripravcima s tazarotenom ne bi se smjela izlagati sunčevim zracima, biti UV zračenju u solarijima.
Najčešće nuspojave tazarotena jest svrbež koće, osjećaj žarenja, crvenilo kože, iritacija kože, ljuštenje, kontaktni dermatitis, bolovi kože, pa i pogoršanje psorijaze.
Registrirani u RH za 2006: Zorac (BELUPO)

Hvala..Mislim da cu odustati od kupovine Zorac- a Ne svidjaju mi se nuspojave. Imate neki drugi lijek za acne, za koji ste culi da je ok? Koristila sam Skinoren, ali nisam zadovoljna.
Maya_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 16:17   #1671
Quote:
Maya_K kaže: Pogledaj post
Hvala..Mislim da cu odustati od kupovine Zorac- a Ne svidjaju mi se nuspojave. Imate neki drugi lijek za acne, za koji ste culi da je ok? Koristila sam Skinoren, ali nisam zadovoljna.
imaš posebnih topica za akne na zdravlju i na kozmetici
tamo ćeš prije dobiti savjet
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 20:03   #1672
Quote:
IZLECENI kaže: Pogledaj post
Sjajan jedan proizvod , za preporuciti svim prijateljima za svakodnevnu upotrebu.
Bolje koristite onu gore spomenutu kremu za ruke.
Nisam preporućio Zorac, upravo obrnuto upaznao sam Mayu-k s svim nuspojavama i o kakovom se lijeku radi. Što se tiće nekih drugih pripravaka o nuspojavama i drugom možemo saznati samo na vlastitoj koži.
milivoj12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 16:55   #1673
Pozdrav
Spali smo na četvrtu stranicu. gdje ste, kako ste i kako živite sa hladnijim danima i ovom bolesti koja buja u jesen i zimu?
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 18:25   #1674
Pozdarv za sve
evo da se i ja priključim klubu ljudi koji su bolesni od ove dosadne bolijesti.psorijazu vulgaris sam dobio prije 7 godina,najprije na vlasištu,laktovim pa onda redom svuda po malo.
Terapija koju sam koristio je lokalnog karaktera,obično masti i kreme,farmakološki produki.
nekoliko puta sam pokušavao sa čajevima koji pročišćavaju organizam ali bez nekog većeg napretka.
U biti rezultati su kao i kod većine oboljelih.
Ovaj forum pratim od skora,pa odlučih da se i ja pridružim.
Za sada tolko.
pozzz.
Gaetano is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 21:13   #1675
Zanima me da li osoba koja ima psorijazu može biti davatelj krvi?
JackBauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:08   #1676
Quote:
JackBauer kaže: Pogledaj post
Zanima me da li osoba koja ima psorijazu može biti davatelj krvi?
35. Na koje se uzročnike bolesti ispituje krv darivatelja?
Nakon svakog darivanja, svaka doza krvi ili krvnog pripravka ispituje se na prisutnost uzročnika krvlju prenosivih bolesti: hepatitis B, hepatitis C, AIDS i sifilis.

Tko nesmije davati krv?
Oko 10% darivatelja se tijekom pregleda odbije. Oni mogu biti privremeno ili trajno odbijeni. Razlog odbijanja uvijek je opasnost od uzimanja krvi za darivateljevo zdravlje ili opasnost od krvnih pripravaka za bolesnikovo zdravlje.
- Krv ne smiju davati osobe koje bi time oštetile svoje zdravlje ili bi njihova krv mogla ugroziti bolesnikovo zdravlje.
- Krv ne smiju davati osobe koje boluju od akutne ili kronične bolesti, uzimaju antibiotike ili neke druge lijekove, neispavane osobe, osobe koje su na dugotrajnoj dijeti i osobe s rizičnim ponašanjem.
- Darivatelju koji je odbijen iscrpno se objasni razlozi zbog kojih ne može dati krv i daju mu se odgovori na sva njegova pitanja.

Trajno odbijanje darivatelja:
1. Trajno se odbiju od davanja krvi osobe koje su bolovale ili sada boluju od teških kroničnih bolesti dišnog i probavnog sustava kao i osobe koje boluju od bolesti srca i krvnih žila, zloćudnih bolesti, bolesti jetre, AIDS-a, šećerne bolesti, živčanih i duševnih bolesti.
2. Trajno se odbijaju osobe s ponašanjem visokog rizika:
- ovisnici o alkoholu ili drogama,
- muškarci koji su u životu imali spolne odnose s drugim muškarcima (homoseksualni odnosi),
- žene i muškarci koji su imali spolni odnos s prostitutkama,
- osobe koje često mijenjaju seksualne partnere (promiskuitetne osobe),
- osobe koje su uzimale drogu intravenskim putem,
- osobe koje su liječene zbog spolno prenosivih bolesti (sifilis, gonoreja),
- osobe koje su HIV-pozitivne,
- seksualni partneri gore navedenih osoba.

Privremeno odbijanje darivatelja:
Privremeno se od davanja krvi odgađaju osobe:
- s lakšim akutnim bolesnim stanjima (prehlade, poremetnje probavnog sustava, smanjenog željeza u krvi i sl.),
- nakon operativnih zahvata,
- nakon primanja transfuzija, primanja nekih cjepiva,
- s lakšom poremetnjom krvnog tlaka, te
- žene za vrijeme menstruacije, trudnoće i dojenja.

Osobe koje uzimaju lijekove obvezno moraju to kazati liječniku tijekom liječničkog pregleda prije davanja krvi. Lijekovi se mogu prenijeti krvlju i u bolesnika izazvati neželjeno djelovanje.
Ovi podaci otkrivaju se u tijeku razgovora s darivateljem i njegova pregleda.

Molimo budite iskreni pri svakom liječničkom pregledu za davanje krvi. Izrecite liječniku svoje sumnje jer time štitite i svoje i tuđe zdravlje.

Postati darivatelj krvi je privilegija koja sadrži i odgovornost prema bolesniku.

Nigdje se izrekom ne spominje psorijaza.
milivoj12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:26   #1677
Thumbs up Pozdrav svima

Evo još jednog novog, tj. mene :-)

Ja imam psorijazu već 13-ak godina (sad imam 29 i po), ali mi se dosada samo pojavljuje na vlasištu te na koži ispod očiju, kod obrva te malo kod uha tu i tamo.

Trenutno kožu na licu 1-2 puta dnevno mažem Aloe Vera gelom kupljenim u DM-a za 30-ak kn koji mi se pokazao boljim od nekih daleko skupljih krema te konstantno drži psorijazu na licu pod kontrolom, od totalno nevidljive (rjeđe) do blagog crvenila bez boli i ljuskica (češće)

Što se tiče vlasišta, dosada sam prvo bio upotrebljavao Selsun Blue, međutim onda je nestao s našeg tržišta pa sam cca godinu i pol koristio Vichy Dercos protiv peruti.

Vichy sam koristio bez ikakve pauze i do prije cca 10-ak dana mi je vlasište držao pod kontrolom dok mi prije 10-ak dana nije izbila alergija i na njega.

Taman sam se mislio s čime nastaviti, ili napraviti malu pauzu pa opet koristiti Vichy no u međuvremenu sam naletio na ovaj forum

Tako sam odlučio da unatoč dosta jakom svrabežu vlasišta neću ništa koristiti dok forum ne pročitam od početka do kraja i poslije cca 1700 postova te par dana čitanja i stalnog češanja po vlasištu evo i mene

E sad par pitanja :-)

Što se tiče vlasišta nisam primjetio da se ovdje o tome puno raspravlja,više je kako skinuti sa laktova, nogu i sl.

Inače imam srednje dugu gustu kosu. (6-7 cm).

Primjetio sam da je i kod Vichyja i kod Selsun Blua aktivna tvar Selenium Disulphide pa me zanima smije li se to uopće duže koristiti ili je ista stvar kao i sa kortikosteroidima?

Preporučate li i koje kreme za tretiranje lica? Koliko sam pročitao neke kreme, uključujući tu psorcutan (njega se može neograničeno koristiti?) se ne preporučaju staviti na lice?

Kao što sam rekao ALoe Vera zasad umjereno drži stvari pod kontrolom, ali tako mi je držao i Vichy pa je opet došlo valjda do zasićenja pa bi volio imati neku rezervu za kojom mogu posegnuti u tom slučaju.

Imam i pitanje vezano uz ovaj melem od Izlijecenog - da li se on može stavljati na lice i vlasište i kako?

Vidim da je on ovdje dosta kontroverzan pa ako ne može javno onda molim odgovor na PM.

Rambo64, kako tebi ide terapija sa tim melemom iz Bihaća?

Isto tako, kod dermatologa nisam odavno bio pa ako može netko preporučiti nekog dobrog (u Splitu sam), po mogućnosti da je u bolnici preko zdravstvenog jer sam nažalost trenutno bez prihoda pa si opet nažalost jako teško mogu priuštiti skupi pregled/tretman.

Eto toliko za sada od mene, moram priznati kad sam vidio kakvih ima slučajeva da se nekako lakše nosim sa svojim iako naravno svatko bi se htio toga totalno riješiti.

Nadam se da će i Okto i Nebojša (koliko sam shvatio ovdje 2 najteža slučaja) bar stvari dovesti pod kontrolu.

Eto, toliko za sada od mene, nadam se da nisam puno 'udavio' grupu za prvi put.

Bilo što da počnem koristiti obećajem da ću periodički izvijestiti grupu o (ne)uspješnosti toga.
agimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 00:41   #1678
Odgovorit ću samo na ono s čim sam relativno upoznat.Kad je vlasište u pitanju činjenica je da nama šamponi protiv peruti uopće ne pomažu.Možda samo kod nekih najlakših slučajeva.Meni a i drugim psorijatičarima koje poznajem takvi šamponi uopće ne pomažu.Najviše mi pomažu posebno blagi šamponi.Preporučio bih Vichijev običan šampon protivupalni,s crvenim kvadratičem na kutiji.Govore da je još dobar i šampon od dr.Theissa sa uljem noćurka.Na žalost svi su ovi šamponi prilično skupi.Takodjer bi preporučio Diprosalic losion,stavljati samo na oboljela mjesta.
Kad je riječ o dobrovoljnom davanju krvi nisam zato da psorijatičari daju krv.Poznato je da je psorijaza osim što je genetska bolest ujedno i bolest imuniteta.Primjetio sam da lako pokupim neki virus,navučem prehladu ili gripu.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 12:49   #1679
Pozdrav za nove clanove.
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 16:11   #1680
ljecenje

Dragi moji tek sam se ukljucila i neznam jeste li vec pisali o tomejer nisam sve procitala, al zasigurno znam da je izljeciva, ima kod nas u hrvatskoj jedna zena ribice koje se koriste u ljecenju psorijaze,tj udete u kadu sa tim ribicama i one ciste kozu od psorijaze potpuno, a postupak se ponavlja svakih par godina. Cula sam da puno ljudi iz inozemstva dolazi kod nje, pa ako vas zanima mogu vam saznati gdje je to pa se mozete raspitati.
Kenai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.