Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2006., 13:29   #21
Pa istina, danas ima aviona pa ljudi ne moraju letjeti, a kaj mislis kako su prije 10 000 godina na posao? Pa levitacija čovječe!
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 11:05   #22
Prema nekim teorijama, i piramide i ostali stari gradovi tipa Machu Picchu nastali su tako da su ogromni kameni blokovi (ponekad teški i po nekoliko stotina tona) prenošeni levitacijom na svoja mjesta.
Koliko je u tome istine je pitanje. Ipak, ostaje činjenica da su sva objašnjenja građenja piramida JAKO neuvjerljiva. Da su stvarno postojale one rampe po kojima su odvozili to ogromno kamenje na vrh, zar ne bi rubovi kamenja na koje su rampe bili prislonjene bili uništeni, skrhani, izlizani itd.? Sumnjam da su mogli ostati netaknuti nakon što je po njima vučena tolika težina. Pa još kad se uzme u obzir kako su piramide (i egipatske i one američke) građene u skladu sa savršenom astronomskom preciznošću, puno je tu tajni koje još moramo otkriti.
Tako da je moguća čak i levitacija u ovom slučaju, kolko god to nama nevjerojatno zvučalo!
Ne da vjerujem da je to tako bilo , al, kao što kaže Salvador - vjerojatno su stare civilizacije bile puno razvijenije nego što smo mi spremni prihvatiti.
Levitacija nije ništa manje vjerojatna od toga da su piramide gradile stotine tisuća robova koji su rukama vukli kamene blokove teške nekoliko stotina tona, a zatim ih slagali u visinu od 150-200 m (ne znam točno kolka je visina Keopsove piramide), a uz to još izgradili unutar same piramide veliki broj raznih prostorija, tajnih prolaza itd. Koliko bi godina bilo potrebno za to? A Keopsova piramida nije jedina. Kad se pribroje još i ostale piramide, sve postaje još nevjerojatnije. Osim toga, piramide nisu samo u Egiptu, ima ih puno po srednjoj i južnoj Americi, čak i po Kini (i to više od 100) - link
Levitacija bi znatno olakšala izradu takvih ogromnih građevina, a vjerojatno i znatno skratila vrijeme izgradnje. Iako, i meni se čini prenevjerojatna ta mogućnost. Al opet, puno je tu tajni, tko bi ga stvarno znao! Ljudski mozak nam je i dan danas, unatoč svom našem znanstvenom i tehnološkom napretku velika nepoznanica, možda smo sposobni i za takve stvari? Možda smo to nekad znali, ali smo zaboravili, pa se sad samo moramo prisjetiti?
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 13:18   #23
Quote:
3nina3 kaže:
Koliko si dugo išla na taj tečaj?
Kao šta rekoh ne morate vjerovati,to je vaše pravo,niti ja nisam ali pošto sam vidjela svojim očima-vjerujem.
koja je korist od levitacije
asti srca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 13:29   #24
Quote:
asti srca kaže:
koja je korist od levitacije
Kako koja????? Pa izgradnja piramida.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 13:36   #25
glupo pitanje.

1. nauciti levitirati
2. ???
3. zavladati svjetom
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 00:25   #26
Lightbulb Levitacija

Quote:
3nina3 kaže:
Neznam je li tko čuo za tm siddhi sutre,uglavnom to je jedan program gdje se nakon transcendentalne meditacije u sebi izgovaraju određene sutre kojima se otvaraju čakre,poslijednja sutra se ponavlja svakih deset sekundi i u tom trenutku se osoba digne u zrak-počinje levitirati,ovako ja sam još prije čula za to ali nisam vjerovala dok nedavno nisam upoznala osobu za koju sam slučajno saznala da se bavi time i vidjela svojim očima kako levitira
Hej!!!
Čitao sam mnogo o levitaciji i upoznat sam sa tm siddhi metodom.
Želim znati više o tm sidhi tj koje se sutre izgovaraju i kako se točno postiže levitacija.
Probao sam nekoliko puta levitirati, nekom svojom metodom, ali nisam se uspio podići ali sam osjetio energiju u sebi!!!
talej is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 09:51   #27
ljudi moji dragi ja vidio davida blaina kako levitira ima na filmicima tj clipovima ak je netko zainteresiran ja mu po saljem..2 ak vec neko moze levitirat nak se javi u onu americku agenciju i dobi milju ak neznas o cem pricam ja cu mu aranzirat odlazak tamo nek dokaze ali je sebi uzimam 10 posto ak hoces posaljem ti stranicu..meni sam nije jasno ako neko moze sam tak levitirat znaci eksperiment je moguc u svako doba zasto se to vise onda znanstveno ne obradi potvrdi itd....3 ja bi volio vidjet tog tvog frenda kako levitira ako je moguce ili bilo koju drugu osobu...pozdravava
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 13:08   #28
ima li ovjde itko tko je čitao Carlosa Castanedu?
malena8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 21:14   #29
Quote:
malena8 kaže:
ima li ovjde itko tko je čitao Carlosa Castanedu?

Ima.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 21:14   #30
Quote:
3nina3 kaže:
Neznam je li tko čuo za tm siddhi sutre,uglavnom to je jedan program gdje se nakon transcendentalne meditacije u sebi izgovaraju određene sutre kojima se otvaraju čakre,poslijednja sutra se ponavlja svakih deset sekundi i u tom trenutku se osoba digne u zrak-počinje levitirati,ovako ja sam još prije čula za to ali nisam vjerovala dok nedavno nisam upoznala osobu za koju sam slučajno saznala da se bavi time i vidjela svojim očima kako levitira
Nemam pojma kako im to uspije, no i ja sam vidjela, tako da 3nina3 nije sanjala.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 19:05   #31
Ne vjerujem,jer bi tv to sigurno prikazivao,i knjige i novine,postojala bi istraživanja itd..
mijau19ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 19:09   #32
Quote:
Duhec kaže:
Nemam pojma kako im to uspije, no i ja sam vidjela, tako da 3nina3 nije sanjala.
Ne vjerujem vam da ste vidjele,malo ste si umislile ili ste malo švik..Ako ste vidjele kako tako normalno o tome pričate-kako to da vas nije zaintrigiralo tolko da ste to što ste vidjele išle dublje proučavat..
mijau19ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 19:10   #33
Što taj Carlos Castaneda-šta je napisao?
mijau19ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 19:12   #34
3nina3,kako se može doći do tog tipa kojeg si ti vidjela?
mijau19ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 20:27   #35
Isse kaj vi radite sa ovom temom!
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 21:15   #36
Levitacija se postiže posebnom tehnikom otvaranja 19. čakre, čime se postiže njezina ubrzana rotacija, zbog čega dolazi do stvaranja odbojne aure. Ljude koji svladaju ovu tehniku zapošljavaju u japanskim željeznicama...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 21:22   #37
Quote:
freudrick kaže:
Levitacija se postiže posebnom tehnikom otvaranja 19. čakre, čime se postiže njezina ubrzana rotacija, zbog čega dolazi do stvaranja odbojne aure. Ljude koji svladaju ovu tehniku zapošljavaju u japanskim željeznicama...
ako zajebu i zakasne na posao, ispod časti im je ponovno dići vlak na leđa pa naprave harakiri
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:22   #38
Zajeban je harakiri s odbojnom aurom. Njega opisuje japanska verzija mita o Sizifu. Oni ga zovu Si Zif...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 03:07   #39
ne, ne, nitko mi ne moze dokazat da ljudi mogu letjet...

malo je glupo uopce nekom pokusavat dokazivat tako nesto...

mislim, kakve cakre, to ne postoji, alo......
__________________
Throughout human history, we have been dependent on machines to survive. Fate, it seems, is not without a sense of irony.
riot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 09:38   #40
Quote:
mijau19ri kaže:
Ne vjerujem vam da ste vidjele,malo ste si umislile ili ste malo švik..Ako ste vidjele kako tako normalno o tome pričate-kako to da vas nije zaintrigiralo tolko da ste to što ste vidjele išle dublje proučavat..
Ha, a što ti ja mogu... ne vjeruješ i gotovo. Ne bih ni ja da nisam vidjela. I ne, nisam "švik" i ne nosim naočale. Vidim više no odlično. I kako ti to misliš, da bih ja to trebala proučavati? Nemam ambicija savladati levitaciju i ne razumijem je. A to što čovjek ne zna, npr. kako djeluje bežični telefon, još uvijek ne znači, da nije moguće telefonirati, zar ne?
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.