Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2018., 19:18   #1
"Rodit ću ja sebi dijete, ne treba meni muškarac"

Vozim ti se ja autobusom kući iz Sarajeva kad na pola puta iza sebe začuh jedan zanimljiv (i meni poznat) razgovor. Okrenuh se da vidim sugovornike kad ono dvije žene. Jedna je plavuša od reklo bi se 35 a druga je crnka od nekih 50 godina.

Uglavnom priča ova starija kako ima jednu kolegicu/prijateljicu koja je jako uspješna na poslovno/karijernom planu ali koja eto nema sreće u ljubavi. Ovo je direktno kaže rezultiralo činjenicom da se još uvijek nije ostvarila kao majka te da ona sad planira pronaći nekog muškarca ili još bolje zamoliti kakvog svog dobrog prijatelja da joj pomogne da zatrudni kako bi mogla da dobije toliko željeno dijete.

"Rodit će ona sebi bebu kako zna, muškarac joj ne treba" - reče crnka ponosno a plavuša se složi sa njom.

U tom trenutku ja počinjem da se gubim. Hvata me nesvjestica ali i mučnina. Čovjek koji sjedi ispred mene me pita jesam li dobro a ja ne znam šta da mu odgovorim. Samo mi je u glavi ta njena rečenica.

Mislim se da li da se umiješam u razgovor i da im kažem da su budale zajedno sa tom ženom koja to planira da napravi?

Da li da im zovnem svog psihoterapeuta pa da im on objasni kakve sve posljedice jedna takva odluka može da ostavi na dijete?

Ili da im jednostavno opalim po jedan šamar a onda neka se misle zašto sam to uradio?

Ništa nisam od toga učinio. Ostao sam sjediti na svom mjestu sve do kraja putovanja.

Mene sad zanima jesu li djevojke odnosno žene svjesne kakve posljedice ta njihova filozofija može da ostavi na dijete?

Znaju li da od svoje djece koju osude svjesno na život bez oca (ovdje ne govorim o djevojkama i ženama koje partner ostavi za vrijeme odnosno poslije trudnoće ili koje su ne daj Bože silovane) mogu napraviti debile, edipovce i nesigurne djevojke/žene koji se neće znati nositi sa životom sutra kad odrastu?

Imaju li pojma kako to može NEGATIVNO da utiče na odrastanje djeteta?

Kakvo je vaše mišljenje?

Slažete li se sa ovim gore ženama?

Ili ste protiv njih kao i ja?
__________________
Sjećanje mi snagu daje...
Winston Smith is offline  
Old 10.12.2018., 19:31   #2
Liječi se.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 10.12.2018., 19:31   #3
Zbog cega toliko osobno primas tudje razgovore?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 10.12.2018., 19:40   #4
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Zbog cega toliko osobno primas tudje razgovore?
Odakle ti to da tuđe razgovore primam osobno ?

Uostalom tema nisam ja već ovo iz naslova.

A isto bi reagovao da su kojim slučajem govorile kako sve crnce treba likvidirati ili sve pse pobiti.

Ponavljam nisam ja tema već ovo iz naslova .

Ako imaš šta da napišeš vezano za temu napiši a ako nemaš produži dalje i mirna Bosna.
__________________
Sjećanje mi snagu daje...
Winston Smith is offline  
Old 10.12.2018., 19:41   #5
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Liječi se.
Tema nisam ja već ovo iz naslova .
__________________
Sjećanje mi snagu daje...
Winston Smith is offline  
Old 10.12.2018., 22:00   #6
Kazes da je uspjesna. Znaci da novca ima. Bolje ce se ona brinuti o djetetu nego ovi siromasni sto imaju po petero, a ne mogu da se brinu posteno ni o jednom.
Bice to sve cesca opcija u buducnosti. Predugo zene cekaju danas, pa onda ostanu bez opcija.
BrianS is offline  
Old 10.12.2018., 22:22   #7
Nedavno se u jednoj situaciji vodio sličan razgovor; također je nekakav zaključak bio da je to mrvicu sebično. Ja sam samo slušala, nije moj stav A što misliš o tome je li sebično da osoba koja je samac posvoji dijete? Tada to dijete jednako tako ne bi imalo oca. Ne mislim tu na malene bebe jer će rijetko koji samac moći posvojiti novorođenčee; njih se više usmjerava onoj kategoriji teže posvojive djece kao što su djeca starija od 6 godina ili su pripadnici manjina/imaju zdravstvene poteškoće itd.
Depeche E. is offline  
Old 10.12.2018., 22:30   #8
Quote:
BrianS kaže: Pogledaj post
Kazes da je uspjesna. Znaci da novca ima. Bolje ce se ona brinuti o djetetu nego ovi siromasni sto imaju po petero, a ne mogu da se brinu posteno ni o jednom.
Bice to sve cesca opcija u buducnosti. Predugo zene cekaju danas, pa onda ostanu bez opcija.
Pa sad koliko je tačno uspješna ne znam ali tako je starija žena rekla.

Ali nije ovo samo tema o njoj već generalno o ženama (mada i muškarcima) koje se vode tom ja ću sebi da rodim, djetetu nije potrebna očinska figura, mogu ja to sve sama.

Po meni to nije normalno da osoba svjesno dijete osakati u startu za očinsku figuru.

Ok, hoćeš bebu? Super, napravi je i rodi je ali bez pomoći muškarca to jest njegove sperme. Je li pošteno?

Realno, svaka bi me ovako pogledala .
__________________
Sjećanje mi snagu daje...
Winston Smith is offline  
Old 10.12.2018., 22:53   #9
Postoje banke sperme. Tako da zene bez problema mogu same imati djecu danas.
Smatram da nije idealno da dijete odrasta bez oca, ali ima gorih stvari u zivotu.
BrianS is offline  
Old 10.12.2018., 22:59   #10
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Nedavno se u jednoj situaciji vodio sličan razgovor; također je nekakav zaključak bio da je to mrvicu sebično.
Mrvicu?

Quote:
Ja sam samo slušala, nije moj stav
I ja sam samo slušao , ali mi je malo falilo da se krenem svađati sa njima .

Quote:
A što misliš o tome je li sebično da osoba koja je samac posvoji dijete?
Ovo opet može dovesti do pojave emocionalnog incesta gdje majka ili otac od svog djeteta prave partnera u nedostatku istoga. I do niza drugih problema. Nije pravilo to znam. Međutim ja sam se fokusirao na osobe (dakle ne samo na žene) koje već u startu sakate dijete za drugog roditelja.

Quote:
Tada to dijete jednako tako ne bi imalo oca.
Pročitati moj prijašnji komentar.

Quote:
Ne mislim tu na malene bebe jer će rijetko koji samac moći posvojiti novorođenčee; njih se više usmjerava onoj kategoriji teže posvojive djece kao što su djeca starija od 6 godina ili su pripadnici manjina/imaju zdravstvene poteškoće itd.
Ovo samo pokazuje nakaradnost sistema.
__________________
Sjećanje mi snagu daje...
Winston Smith is offline  
Old 10.12.2018., 23:17   #11
Slažem se da je sebično odmah u startu djetetu oduzeti priliku da spozna kako je to imati oba roditelja, no nikako se ne slažem s time da je sebično da samac posvoji dijete koje pripada toj teže posvojivoj kategoriji.

To dijete ionako ne zna kako je to, a životna situacija u kojoj bi ga posvojio samac je svakako mnogo bolja nego da je u domu

Nisam razumjela kaj misliš pod time kada kažeš da to pokazuje nakaradnost sistema? Ako misliš na to da roditelji predugo ne bivaju lišeni prava na roditeljsku skrb i da je to razlog zašto dijete doživi šestu godinu (ili više) u domu ili udomiteljskoj obitelji, onda se slažem
Depeche E. is offline  
Old 11.12.2018., 09:32   #12
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Vozim ti se ja autobusom kući iz Sarajeva kad na pola puta iza sebe začuh jedan zanimljiv (i meni poznat) razgovor. Okrenuh se da vidim sugovornike kad ono dvije žene. Jedna je plavuša od reklo bi se 35 a druga je crnka od nekih 50 godina.

Uglavnom priča ova starija kako ima jednu kolegicu/prijateljicu koja je jako uspješna na poslovno/karijernom planu ali koja eto nema sreće u ljubavi. Ovo je direktno kaže rezultiralo činjenicom da se još uvijek nije ostvarila kao majka te da ona sad planira pronaći nekog muškarca ili još bolje zamoliti kakvog svog dobrog prijatelja da joj pomogne da zatrudni kako bi mogla da dobije toliko željeno dijete.

"Rodit će ona sebi bebu kako zna, muškarac joj ne treba" - reče crnka ponosno a plavuša se složi sa njom.

U tom trenutku ja počinjem da se gubim. Hvata me nesvjestica ali i mučnina. Čovjek koji sjedi ispred mene me pita jesam li dobro a ja ne znam šta da mu odgovorim. Samo mi je u glavi ta njena rečenica.

Mislim se da li da se umiješam u razgovor i da im kažem da su budale zajedno sa tom ženom koja to planira da napravi?

Da li da im zovnem svog psihoterapeuta pa da im on objasni kakve sve posljedice jedna takva odluka može da ostavi na dijete?

Ili da im jednostavno opalim po jedan šamar a onda neka se misle zašto sam to uradio?

Ništa nisam od toga učinio. Ostao sam sjediti na svom mjestu sve do kraja putovanja.

Mene sad zanima jesu li djevojke odnosno žene svjesne kakve posljedice ta njihova filozofija može da ostavi na dijete?

Znaju li da od svoje djece koju osude svjesno na život bez oca (ovdje ne govorim o djevojkama i ženama koje partner ostavi za vrijeme odnosno poslije trudnoće ili koje su ne daj Bože silovane) mogu napraviti debile, edipovce i nesigurne djevojke/žene koji se neće znati nositi sa životom sutra kad odrastu?

Imaju li pojma kako to može NEGATIVNO da utiče na odrastanje djeteta?

Kakvo je vaše mišljenje?

Slažete li se sa ovim gore ženama?

Ili ste protiv njih kao i ja?
Da sam ja ta zena u autobusu i da si mi se obratio na nacin kako si zamisljao da bi se mogao/trebao obratiti, vjeruj mi, jos bi osjecao posljedice tog putovanja i bilo bi ti daleko mucnije nego sto je bilo.

I to je potpuno nevezano za to sto netko zeli ostvariti jednoroditeljsku obitelj u svojoj 50 o cemu bi se dalo mnogo pricati. Ali sigurno ne na nacin da jedan padobranac ulijece sa svojim veleumnim zakljuccima kako tko treba i sto treba u svom zivotu.
Eto, tebi se smucilo...a drugima se ne smuci kad im netko debilno ulijece. Troskok, decko.
Tilld is offline  
Old 11.12.2018., 09:35   #13
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Tema nisam ja već ovo iz naslova .
Temu si otvorio ti, a ne te zene. Znaci, tebe svrbi i samim tim ti postajes tema.

Drugi put stavi slusalice na usi kao svi drugi normalni ljudi u autobusu, a ne prisluskujes tudje razgovore kao nekakva baba.

I da svom psihoterapeutu ispricas isto sto i ljudima na ovom forumu, ni on se ne bi bavio tim nekim zenama, nego tobom.
Tilld is offline  
Old 11.12.2018., 09:38   #14
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Tema nisam ja već ovo iz naslova .
Liječi se zbog toga što ti je to tema.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 11.12.2018., 09:40   #15
Neka je djece koja su željena i voljena, mašala!
A ti vadi nos iz tuđih života i bit će sve dobro.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 11.12.2018., 09:44   #16
Quote:
Tilld kaže: Pogledaj post
Drugi put stavi slusalice na usi kao svi drugi normalni ljudi u autobusu, a ne prisluskujes tudje razgovore.
Ovo je, zapravo, baš onako kako svakodnevni život nekada ne funkcionira Ne možeš ne načuti razgovore drugih. Ponekad ti određene teme ostanu kao nešto o čemu bi volio razgovarati i čuti što drugi misle. Ja bih rekla da je to pohvalno; htjeti čuti neke druge perspektive

A s kakvim je on stavom pristupio tome osobno, ha.. pa to je na njegova stvar. Neki dan sam u tramvaju čula čovjeka (starijeg) kako je pričao da je svojoj djeci znao opaliti šamarčinu ako bi došli doma i pokazali kaznu kontrolora. Na što mu je ovaj drugi rekao da to nije u redu i tu se razvila rasprava. Naravno da sam to u jednom trenutku povukla kao nekakvu usputnu temu kasnije kada sam bila s nekime. Zabadalo deluxe


Depeche E. is offline  
Old 11.12.2018., 09:54   #17
Quote:
BrianS kaže: Pogledaj post
Postoje banke sperme. Tako da zene bez problema mogu same imati djecu danas.
Smatram da nije idealno da dijete odrasta bez oca, ali ima gorih stvari u zivotu.
Npr.kad imas oca koji zlostavlja tebe i cijelu obitelj.da li je onda bolje bez oca? Je.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Old 11.12.2018., 11:16   #18
Quote:
Tilld kaže: Pogledaj post
Da sam ja ta zena u autobusu i da si mi se obratio na nacin kako si zamisljao da bi se mogao/trebao obratiti, vjeruj mi, jos bi osjecao posljedice tog putovanja i bilo bi ti daleko mucnije nego sto je bilo.
Ključno je zamišljao i zato spusti malo loptu . Izvinite nisam vas prepoznao .

Quote:
I to je potpuno nevezano za to sto netko zeli ostvariti jednoroditeljsku obitelj u svojoj 50 o cemu bi se dalo mnogo pricati.
Dakle nećemo pričati nego ćeš ti glumiti uvrijeđenu primadonu ? Odakle ti to da ta žena koja želi zatrudniti ima 50 godina?

Quote:
Ali sigurno ne na nacin da jedan padobranac ulijece sa svojim veleumnim zakljuccima kako tko treba i sto treba u svom zivotu.
Za tvoju informaciju tako rasprava i izgleda . Po tvojoj logici bi onda trebalo zatvoriti 99% tema na ovom forumu .

Quote:
Eto, tebi se smucilo...a drugima se ne smuci kad im netko debilno ulijece. Troskok, decko.
Dobro na čemu si ti? Niko nigdje nije uletio ali izgleda da nisi u stanju pratiti tok diskusije . Troskok? More like beam me up .
__________________
Sjećanje mi snagu daje...
Winston Smith is offline  
Old 11.12.2018., 11:18   #19
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Liječi se zbog toga što ti je to tema.
Hajde da se zajedno liječimo .
__________________
Sjećanje mi snagu daje...
Winston Smith is offline  
Old 11.12.2018., 11:23   #20
Quote:
Tilld kaže: Pogledaj post
Temu si otvorio ti, a ne te zene. Znaci, tebe svrbi i samim tim ti postajes tema.


Quote:
Drugi put stavi slusalice na usi kao svi drugi normalni ljudi u autobusu, a ne prisluskujes tudje razgovore kao nekakva baba.
Jesam li povrijedio tvoje nježno feminističko srce ? Ovo isto tako važi za tebe srce. Ako te bodu neke teme onda ih nemoj čitati .

Quote:
I da svom psihoterapeutu ispricas isto sto i ljudima na ovom forumu, ni on se ne bi bavio tim nekim zenama, nego tobom.
Ispričao sam mu ali njemu je krivo što se nisam umiješao u razgovor sa tim ženama .
__________________
Sjećanje mi snagu daje...
Winston Smith is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.