Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2015., 14:30   #661
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Strižna (pred kotačem ili iza) ili rotaciona (sa koliko diskova)?
strižna pred kotacem
Zile1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 18:46   #662
Pa to bi trebalo pasati!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 14:12   #663
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Pa to bi trebalo pasati!

nepaše
Zile1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 10:30   #664
Pozdrav svima.Novi sam na forumu pa imam par pitanja.Postoji li vrtni traktor sa strižnom kosilicom,da može solidno vući prikolicu i eventualno prikljućak za plug?Cijena do 5000 eura.Zahvaljujem na savjetima.
opatiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 12:37   #665
Mali japanski traktori, tipa Kubota, Yanmar, Iseki...
Svi oni mogu imati kosilicu ispod trupa (između kotača) a imaju normalnu hidrauliku i kardan.
Čak se i uklapaju u tvoj budžet.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 13:14   #666
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Mali japanski traktori, tipa Kubota, Yanmar, Iseki...
Svi oni mogu imati kosilicu ispod trupa (između kotača) a imaju normalnu hidrauliku i kardan.
Čak se i uklapaju u tvoj budžet.
Za više detalja oko cijena treba se raspitati, ali na Njuškalu ova trgovina ima sasvim pristojnu ponudu..

http://www.njuskalo.hr/trgovina/yanm...tor?sort=cheap
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 13:35   #667
Ima još jedan poznatiji.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 14:02   #668
Hvala na odgovorima.Ima li tko iskustva sa tim markama i što preporucujete
opatiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 14:17   #669
Quote:
opatiac kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima.Ima li tko iskustva sa tim markama i što preporucujete
Jedan moj poznanik ima nešto slično, mali japanski traktor, i to već nekih 7-8 godina. Nisam siguran jel uopće kupio novog ili rabljenog, ali koliko vidim traktor obavlja svoje zadaće. Ore, kosi (održava livadu gdje su posađeni orasi), vuče natovarenu prikolicu gabarita autoprikolice..

Za neko malo ozbiljnije ratarstvo glavni su problem priključci, jer sve si moraš sam kupiti ili napraviti, teško možeš posuditi od nekoga...

Upiši u tražilicu Yanmar ili neku drugu sličnu marku, dobit ćeš i cijene

http://www.agroklub.com/poljoprivred...asnik/pretraga
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 17:41   #670
Najvažnija mi je strižna kosilica jer trava ide za koze i da ima snage povuc jedno 400 kg po cesti uzbrdo
opatiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 19:58   #671
Strižne kosilice već odavno su prevaziđene i zamjenjenje roto-kosama (osim na strmim terenima i s kamenom), koje isti posao obave puno brže i lakše. Ako nisi dosad to vidio, one ne usitne i ne samelju travu poput vrtnih kosilica...

http://youtu.be/6mCDRZPiT1w

http://youtu.be/NVpY5GOqTiw
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)

Zadnje uređivanje champ : 02.03.2015. at 20:14.
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 08:21   #672
Kakav teren imaš? Glatko polje ili kamenjar?Za glatko polje/livadu ti je roto kosilica OK, samo treba teži traktor od klase koju ti gledaš.
Nisu strižne kosilice za odbaciti. Dapače, prikladnije su za traktore manje snage i gabarita. A za manje površine su čisto OK, a osim toga, iza njih trava bolje raste. Jedino ju treba redovito kositi.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 09:02   #673
Nisu to polja više su veci vrtovi i to ravni.Osnovno mi je da je što manji i da može vuc prikolicu trave da se žena ne muci nosit i da sama to doveze.Imam samohodnu strižnu kosilicu ali kad vec uzimam traktorcic zašto da hodam.I da mora imati dosta snage jer iako vozi po asfaltu iznad Opatije je dosta brdovito.
opatiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 11:23   #674
Ako hoćeš strižnu kosilicu...to na malim japancima nisam videl. Za to bi ti bil prikladniji neki Zetor2511 ili IMT533, no bojim se da su ti preveliki.
Jedino na ovoga maloga pripasati neku od bočnih strižnih kosilica od ovih, prije spomenutih.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 11:38   #675
Quote:
opatiac kaže: Pogledaj post
I da mora imati dosta snage jer iako vozi po asfaltu iznad Opatije je dosta brdovito.
Snaga nije u pitanju, jer traktori imaju više stupnjeva prijenosa, pa ga prije uzbrdice ubaciš u nižu brzinu. Za dobru trakciju ili grip guma važna je težina traktorića, koja se može značajno povećati dodavanjem prednjih i zadnjih utega. U svakom slučaju bilo bi poželjno da traktorić ima 4WD progon..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 14:39   #676
Pozdrav, trebao bih mišljenje o ovoj kosilici Napiši vrstu ili tip kosilice koristila bi se za košenje voćnjaka koji je na kosini.

Zadnje uređivanje Majstor : 04.04.2015. at 14:20. Reason: Reklama
slish is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 19:46   #677
Za tu lovu "nemreš fulat"!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 15:53   #678
Što mislite o traktorskoj kosilici koja je trenutno u bauhaus letku Hurricane HTG 98SD? Malo sam googlao i hurricane općenito se kao marka rijetko gdje po internetu spominje. Ispada da je to u biti Alpina kosilica BT 98 samo sa drugom karoserijom (bez svjetala) valjda da bude jeftinija. Zna li netko kakve su kvalitete ti alpina motori uopće (ovaj je 414 ccm, 7.1 kw)?
thegala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 10:56   #679
odi provjeri u pevec bio sam prosli mjesec, mtd 110cm širina košnje - motor briggs&s 17 konja, bio je 11900kn. i najvažnije možeš ga uzet na 12 rata bez kamata

Zadnje uređivanje Majstor : 05.05.2015. at 12:07. Reason: Post koji prehodi Vašem postu se ne quota jer nema potrebe a i narušuje tijek rasprave
mrimproper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 11:11   #680
molio bih informaciju, ako netko zna gdje bi mogao kupiti kvalietne noževe za traktorsku kosilicu. izmišljao sam košaru za kosilicu sa bočnim bacanjem pa mi sada trebaju nekakvi noževi koji su gore spigani da rade veći tlak na izlaz
mrimproper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.