Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2017., 08:48   #1
Ovrha stana zbog duga od 1.400 kn za pričuvu - vijest

Evo vijest od jucer, zena zivi u Njemackoj, ima stancich od 36m2 u Koprivnici, dolazi svaka 3 mjeseca, kad odjednom sretne ljude koji joj skidaju ime s vrata jer su oni kao kupili njen stan na ovrsi.
Ispada da je bila duzna 1400kn za pricuvu, pa joj je ovrsen stan, kao jedina imovina u RH. Dug je iz 2011, no ona nije kroz 6 godina primila nikakvu obavjest o dugu, nikakvu opomenu, nikakav sudski termin, nitko je nije kontaktirao.

Ovrha je provedena bez nazocnosti vlasnice, a cak i odvjetnica po sluzbenoj duznosti joj je dodjeljena tek nakon pravomocnosti presude. Ovo je sramota hrvatskog pravosudja koje dupusta da se provodi ovakva prevara i otimacina.

Quote:
SUD JOJ PRODAO STAN ZBOG DUGA OD 1400 KN ZA PRIČUVU 'Vratim se iz Njemačke i vidim kako uklanjaju moje prezime s vrata i kažu: Ovaj stan je sada naš!' Jutarnji
Cini se da je ovrhu pokrenula firma koja upravlja zgradom. Da li ce sad ostali vlasnici stanova ukinuti ugovor firmi, koja ocito radije poseze za ovrhom stana na dug od ispod 200 Eura nego da napravi komplicirano rjesenje tipa: napise pismo "duzni ste nam novce" i ugura ga u postanski sanducic ili ispod vrata i priceka par mjeseci?

Druga je sramota sistema da se stan odmah prodaje po 2/3 cijene. Zasto se ne prodaje prvo neko vrijeme po punoj cijeni, pa 90%, pa 80% i td? Zasto se ide na ostecivanje duznika? Zasto nemamo neki minimalni iznos duga za koji se ne moze provesti ovrha nad nekretninom?

Meni ovo smrdi na prijevaru. Mozda je netko bacio oko na stan, vidio da vlasnice nema, pa slozio sistem da ga uzme po 1/3 manjoj cijeni? Ali zasto sudstvo ne stiti vlasnicu? Zasto kao drustvo dozvoljavamo ovakvu otimacinu i nepravdu?

Danas su uzeli zeni koja zivi u Njemackoj, hoce li sutra uzeti vama dok ste na godisnjem odmoru?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 09:32   #2
Sve je moguće google izbacuje 2 mogućnosti s imenom i prezimenom nove vlasnice, odvjetnicu sa zagrebačkom adresom ili poduzetnicu iz Koprivnice koja je bila i na listi neke stranke. Vlasnica veli da svatko može kupiti stan na javnoj dražbi, baš me zanima koliko npr forumaša zna i obilazi javne dražbe na kojima se prodaju nekretnine i koliko ih je kupilo stan upravo na taj način. Mislim da je to rezervirano za one "koji znaju nekoga" i imaju žnoru. I uopće me ne bi čudilo da je foul play u igri.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 10:01   #3
mene recimo zanima donja granica za koju izbacuju. mogu li ja tužiti trgovca da mi je 2003. ostao dužan 14 lipa, sudski pozivi na krivu adresu, i netko kupi imanje za pola cijene?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 10:07   #4
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Sve je moguće google izbacuje 2 mogućnosti s imenom i prezimenom nove vlasnice, odvjetnicu sa zagrebačkom adresom ili poduzetnicu iz Koprivnice koja je bila i na listi neke stranke. Vlasnica veli da svatko može kupiti stan na javnoj dražbi, baš me zanima koliko npr forumaša zna i obilazi javne dražbe na kojima se prodaju nekretnine i koliko ih je kupilo stan upravo na taj način. Mislim da je to rezervirano za one "koji znaju nekoga" i imaju žnoru. I uopće me ne bi čudilo da je foul play u igri.
meni izbacuje neku misicu u bikiniju....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 10:12   #5
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
meni izbacuje neku misicu u bikiniju....
personalizirana pretraga.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 10:20   #6
(1989), medicinska sestra, zaposlena u struci, privatna poduzetnica.

2013. pobijedila na izboru za miss

2015. kandidirala se na izborima

2017. kupuje stan pod sumnjivim okolnostima

postavlja se logično pitanje- tko to guzi?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 15:20   #7
Ocevidnik ovrha je dostupan na http://ovrha.hgk.hr
Nisam siguran koliko to gledaju ljudi koji nisu povezani, jer s velikim brojem ovrha povezane su i delozacije, pa ljudi zaziru od kupovine nekretnine u kojoj netko zivi.
I u ovoj postojecoj zena kao zivi, zato pise u clanku da joj ne mogu provaliti tek tako u stan. Ona je "u posjedu", pa tko provali taj joj "smeta posjed", odnosno valjda i radi neko kazneno djelo provalom.
Svejedno, ta prodaja na prepad i bez obavjesti je bezobrastina, ali meni smrdi do neba to da se zena koja je kupila bavi politikom i da je odvjetnica.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:04   #8
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Ocevidnik ovrha je dostupan na http://ovrha.hgk.hr
Nisam siguran koliko to gledaju ljudi koji nisu povezani, jer s velikim brojem ovrha povezane su i delozacije, pa ljudi zaziru od kupovine nekretnine u kojoj netko zivi.
Kao prvo, sada ti je očevidnik na FINA-i : http://ponip.fina.hr/ocevidnik-web/pocetna
I ima elektronička javna dražba.
I za svaku nekretninu imaš naznačeno je li "slobodna od osoba i stvari" ili vlasnik živi, tj. u posjedu je nekretnine.

Quote:
Svejedno, ta prodaja na prepad i bez obavjesti je bezobrastina, ali meni smrdi do neba to da se zena koja je kupila bavi politikom i da je odvjetnica.
Ne biti naivan.
Ništa tu ne smrdi, nego se radi o udruženom zločinačkom poduhvatu.
Čak se ni novinar ne usuđuje to napisati, a svi sve znaju.

Tvrtka koja održava zgradu je pokrenula ovrhu za bijednih 1400 kuna! Nije nepoznat netko iz drugog djela države, pa da nema pojma o čemu se radi.
Koliko netko treba biti glup da povjeruje da u tvrtki koja održava zgradu ne znaju da vlasnik(ca) tog stana redovito plaća sve račune? Ono, zadnjih 6 godina, nakon tog malog duga iz 2011? Nisu se to zapitali?
Pa njima su se i dalje redovito plaćali računi!

Nisu znali gdje je vlasnica?
Nisu mogli pokucati na susjedna vrata i pitati? Pa svi u zgradi sigurno znaju da je "u Njemačkoj" , a poneki susjed sigurno ima i njenu adresu i telefon u Njemačkoj!
Dobivali su u tvrtki uplate za pričuvu!Redovito, nakon toga
Na svakoj uplati se može vidjeti tko je uplatio, za miloga Boga. Ako ja to vidim na svom E-bankingu, onda valjda vidi i ta tvrtka!

Ta ovrha je na temelju tzv. "vjerodostojne isprave", odnosno računa koji je izdala ta tvrtka!
Kako možemo znati da taj dug nije knjigovodstvena fikcija?
Jer mnogi takvi dugovi to jesu.
A u ovom slučaju, moguće da je to napravljeno s namjerom. Taj dug.Da je izmišljen.

Samo bih poručio gospođi koja je žrtva da ide na USKOK i podnese kaznenu prijavu , da traži da ju primi netko u Saboru,Vladi ... i da ne vjeruje 100% svojim odvjetnicima.
Da ovi na USKOK-u privedu ekipicu iz te tvrtke i osumnjiče ih za niz kaznenih djela, lijepo i propjevali.
Možda ovo i nije jedini takav slučaj sa tom tvrtkom.


Da nastavimo s činjenicom da se za tako mali iznos više ne provode ovrhe. Tko provodi ovrhe? Što je po struci gđica koja je kupila stan? Je li to ona misica - odvjetnička vježbenica? Sud,
Bolje da ne pišem dalje.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 20:35   #9
Očevidnik nekretnina dostupan na int.stranici - DAAAA

Očevidnik vodi HGK - Zna se tko je bio čelnik...
I zna se tko i dalje vuće konce.
I sve je pjesma od transparentnosti ... ALI..
ono što se tamo dade pročitati su ostaci ostataka. Pročitaj pažljivo -
upisanih nekretnina za dražbu 51.000
dostupan pregled na netu cca 2000 predmeta

Razlika od 49000 je na "promatranju, razmatranju i podjeli " ....
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 23:57   #10
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
(1989), medicinska sestra, zaposlena u struci, privatna poduzetnica.

2013. pobijedila na izboru za miss

2015. kandidirala se na izborima

2017. kupuje stan pod sumnjivim okolnostima

postavlja se logično pitanje- tko to guzi?
dnevnice prijatelju,dnevnice...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 15:02   #11
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
mene recimo zanima donja granica za koju izbacuju. mogu li ja tužiti trgovca da mi je 2003. ostao dužan 14 lipa, sudski pozivi na krivu adresu, i netko kupi imanje za pola cijene?
nastupila je zastara a kao drugo moraš dokazat da ti je ostao dužan.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:23   #12
Moram priznat da me ove stvari ljute. Trebala bi postojati neka zaštita. Npr. ako je dug ispod 5% vrijednosti nekretnine da se onda ne smije prodat. I treba više truda uložit u pronalaz dužnika, a ne odmah prodavat.
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:31   #13
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Kao prvo, sada ti je očevidnik na FINA-i : http://ponip.fina.hr/ocevidnik-web/pocetna
I ima elektronička javna dražba.
I za svaku nekretninu imaš naznačeno je li "slobodna od osoba i stvari" ili vlasnik živi, tj. u posjedu je nekretnine.



Ne biti naivan.
Ništa tu ne smrdi, nego se radi o udruženom zločinačkom poduhvatu.
Čak se ni novinar ne usuđuje to napisati, a svi sve znaju.

Tvrtka koja održava zgradu je pokrenula ovrhu za bijednih 1400 kuna! Nije nepoznat netko iz drugog djela države, pa da nema pojma o čemu se radi.
Koliko netko treba biti glup da povjeruje da u tvrtki koja održava zgradu ne znaju da vlasnik(ca) tog stana redovito plaća sve račune? Ono, zadnjih 6 godina, nakon tog malog duga iz 2011? Nisu se to zapitali?
Pa njima su se i dalje redovito plaćali računi!

Nisu znali gdje je vlasnica?
Nisu mogli pokucati na susjedna vrata i pitati? Pa svi u zgradi sigurno znaju da je "u Njemačkoj" , a poneki susjed sigurno ima i njenu adresu i telefon u Njemačkoj!
Dobivali su u tvrtki uplate za pričuvu!Redovito, nakon toga
Na svakoj uplati se može vidjeti tko je uplatio, za miloga Boga. Ako ja to vidim na svom E-bankingu, onda valjda vidi i ta tvrtka!

Ta ovrha je na temelju tzv. "vjerodostojne isprave", odnosno računa koji je izdala ta tvrtka!
Kako možemo znati da taj dug nije knjigovodstvena fikcija?
Jer mnogi takvi dugovi to jesu.
A u ovom slučaju, moguće da je to napravljeno s namjerom. Taj dug.Da je izmišljen.

Samo bih poručio gospođi koja je žrtva da ide na USKOK i podnese kaznenu prijavu , da traži da ju primi netko u Saboru,Vladi ... i da ne vjeruje 100% svojim odvjetnicima.
Da ovi na USKOK-u privedu ekipicu iz te tvrtke i osumnjiče ih za niz kaznenih djela, lijepo i propjevali.
Možda ovo i nije jedini takav slučaj sa tom tvrtkom.


Da nastavimo s činjenicom da se za tako mali iznos više ne provode ovrhe. Tko provodi ovrhe? Što je po struci gđica koja je kupila stan? Je li to ona misica - odvjetnička vježbenica? Sud,
Bolje da ne pišem dalje.
Za komparaciju kod mene u zgradi vlasnik stana nije plaćao pričuvu 15 godina, kao ni komunalnu naknadu, grijanje i plin kao i sve ostalo što je trebao plaćati i nikome ništa! Redovno utuživan i ništa, na kraju je još i prodao stan i uspio novog vlasnika upisati iako je bila u zemljišnoj knjizi zabrana. Toliko o jednakom tretmanu svih pred zakonom.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.