Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2017., 11:12   #1
Savjeti za usamljena srca

Da se odmah razumijemo,meni ne trebaju,u sretnoj sam vezi,nije mi loše u životu.

Ali vidim ovdje dosta nesretnih duša,a s obzirom da je forum mjesto za pomoći,volio bi napisati koju riječ a nadam se da će me neki iskusniji (ne baš djevci :P ) slijediti i dati koju svoju riječ.

Znači,mada sam tehnički tip volim tu i tamo malo proučavati ljude,psihologiju i slične stvari.

Možda više u svrhu znatiželje,a manje do konkretnih stvari (jer najbolje stvari su mi se dokazali slučajno) bio sam malo prisutan na Badoo-u,OkCupid-u,vidi se po Facebook-u svaštat,tu na oglasima.

Moj savjet,ponajprije muškima, prvo budite sretni sa sobom.

Mislim da je ovo jedna karakteristika (vječnih) samaca.Znam da je teško ti ljudima biti u društvu,jer često je to povezano.

Ali realno,mada su žene posebna bića,ali tko bi htio biti s osobom koja naljepi neku očajnu profilnu sliku koju je sam u sobi slikao,da nema neke slike s društvom ,da uživa.Da mu je život isprazan...

Da se razumijemo,ovo nije nikakvo vrijeđanje-bar nije cilj.Ali ljudi,prvo probajte složiti svoj život,vjerujem da se kroz pola godine-godinu to može dotjerati do neke granice.

Radite na sebi,nađite interese,obucite se pristojno,pronađite sreću u sebi

Mojih par riječi...
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 11:49   #2
Ovo -budite sretni sa sobom- vec je toliko utisnuto u priznanje jebljivih ostvarenja, da se pocelo olako shvacat. Govorim to iz razloga uocenog fejkerstva u masu elektronickih zapisa. Pametniji od mene mogli bi reci da takva vjestacka napuhanost "sa sobom sretnosti", moze pogubno utjecat na iskrenost- kao bitniji preduvjet svakog postenog, pravog -s tendencijom dugorocnosti- odnosa.

Ne ucestvujem -ni slikom ni dosade prilikom- na dejting stranicama, pa ne mogu komentirat ocajnost tamosnjih profilnih slika; ali mi se cesce znala potvrdit oprecnost i razlika uzivo sugovornika sa njegovom forum-predstavom.
Uocih da se "sretnost sa sobom" redovito svede na kontrast iskljucivosti, u mjeri u kojoj i "kvalitete" nadasve sreCnog subjekta, promjenom okruzenja, vidljive i preocite postaju.
Ali, u virtuali, svi mozemo biti sretni. Sa sobom. I medjusobno.

Zadnje uređivanje scarletlemur : 17.04.2017. at 12:10.
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 12:00   #3
@ autor

umjesto da generaliziraš, kako se to točno postaje sretan sam sa sobom?
katyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 12:21   #4
Pa ako si sretan sam sa sobom onda ti ne treba nitko drugi.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 12:25   #5
Quote:
katyb kaže: Pogledaj post
@ autor

umjesto da generaliziraš, kako se to točno postaje sretan sam sa sobom?
Ne ocekujes valjda neki -na svakog- univerzalno primjenjiv odgovor.
Kuda, uostalom, vodi pusto definiranje?
Osobno, tezim postizanju sklada u bas svakoj od disciplina koje, raznovrsnim, svojim umijecima drzim. Ne smjestam se prema potrebi u neki kontekst za druge prilagodjen. Ne posudjujem osobine koje u stvarnosti ne posjedujem kako bi u forum interakciji priskrbila si bonus simpatizere.
Naprotiv bas, stitim ovu zivotinju u sebi i njeno prirodno staniste, briga za mentalni okolis kakva, najcesce i rezultira srecom sa samom sobom i brojnim ne-sretnicima okolo mene.
Zelim reci, prilagodba je zajebana stvarka. Mnogi teze prvenstveno svidjanju drugima kako bi sa sobom sretniji bili. IMO, sasvim pogresna linija pristupa. Mozda i autor ukazuje na tu ideju u uvodnom postu
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 12:26   #6
Ne ide tebi baš to proučavanje ljudi i psihologija. Od viđenja usamljenih kao nekakve homogene populacije pa do viđenja navodne hrpe nesretnih ovdje, fail do faila.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 13:00   #7
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Da se odmah razumijemo,meni ne trebaju,u sretnoj sam vezi,nije mi loše u životu.

Ali vidim ovdje dosta nesretnih duša,a s obzirom da je forum mjesto za pomoći,volio bi napisati koju riječ a nadam se da će me neki iskusniji (ne baš djevci :P ) slijediti i dati koju svoju riječ.

Znači,mada sam tehnički tip volim tu i tamo malo proučavati ljude,psihologiju i slične stvari.

Možda više u svrhu znatiželje,a manje do konkretnih stvari (jer najbolje stvari su mi se dokazali slučajno) bio sam malo prisutan na Badoo-u,OkCupid-u,vidi se po Facebook-u svaštat,tu na oglasima.

Moj savjet,ponajprije muškima, prvo budite sretni sa sobom.

Mislim da je ovo jedna karakteristika (vječnih) samaca.Znam da je teško ti ljudima biti u društvu,jer često je to povezano.

Ali realno,mada su žene posebna bića,ali tko bi htio biti s osobom koja naljepi neku očajnu profilnu sliku koju je sam u sobi slikao,da nema neke slike s društvom ,da uživa.Da mu je život isprazan...

Da se razumijemo,ovo nije nikakvo vrijeđanje-bar nije cilj.Ali ljudi,prvo probajte složiti svoj život,vjerujem da se kroz pola godine-godinu to može dotjerati do neke granice.

Radite na sebi,nađite interese,obucite se pristojno,pronađite sreću u sebi

Mojih par riječi...
Ja sam jedan od tih vječnih samaca. Izađem tu i tamo, nije da stalno izlazim ali izađem. Kad sam sa ljudima smijem se, pričam, pokušavam držati razgovor. Imam dobar posao, pazim na izgled i pazim kakvu sliku stavljam na dating portalima. Ne stavljam sad slike sa društvom na dating stranicama nego stavim samo svoje. Često imam faze koje se izmjenjuju a to znači od aktivnog traženja nekoga za vezu do faze da me boli briga i da gledam svoja posla. Kada gledam svoja posla često sam i opušteniji nego kad aktivno tražim nekoga jer kad tražim onda me znaju zapasti kratke krize da ću vječno biti sam ali brzo prođe. Općenito rečeno nisam depresivan. Imam relativno uspjeha sa traženjem i ugovaranjem dejtova i općenito pokušavam na dejtovima biti zanimljiv i imam nešto znanja o svačemu pomalo pa mi nije teško održavati razgovore o svemu i svačemu. Svejedno nemam uspjeha da bih ušao u vezu. Zadovoljan sam sobom ali nešto mi fali da pobudim interes kod druge strane. Što nisam siguran. Ili je izgled ili je karakter nema trećeg. Samo želim ukazati da su takvi savjeti da budeš svoj da budeš sretan besmisleni. Kao kad kažeš depresivnoj osobi da nabaci smješak i ta će osoba nabaciti smješak trenutno ali joj to neće pomoći. Ja kako god sam se ponašao imao sam slabo uspjeha. Ponekad bi mi cure i prišle ali nikad ništa od toga. Stalno mi govore da sam miran i povučen dok se meni istovremeno čini kao da normalno i pričam i sve da radim kako treba. Kako drugima izgledam ne znam bilo fizički bilo po ponašanju ali iz moje perspektive sve napravim kako treba. Koje je rješenje tog problema ne znam ali bih volio znati ali biti sretan sam sa sobom definitivno nije rješenje.
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 13:30   #8
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Da se odmah razumijemo,meni ne trebaju,u sretnoj sam vezi,nije mi loše u životu.

Ali vidim ovdje dosta nesretnih duša,a s obzirom da je forum mjesto za pomoći,volio bi napisati koju riječ a nadam se da će me neki iskusniji (ne baš djevci :P ) slijediti i dati koju svoju riječ.

Znači,mada sam tehnički tip volim tu i tamo malo proučavati ljude,psihologiju i slične stvari.

Možda više u svrhu znatiželje,a manje do konkretnih stvari (jer najbolje stvari su mi se dokazali slučajno) bio sam malo prisutan na Badoo-u,OkCupid-u,vidi se po Facebook-u svaštat,tu na oglasima.

Moj savjet,ponajprije muškima, prvo budite sretni sa sobom.

Mislim da je ovo jedna karakteristika (vječnih) samaca.Znam da je teško ti ljudima biti u društvu,jer često je to povezano.

Ali realno,mada su žene posebna bića,ali tko bi htio biti s osobom koja naljepi neku očajnu profilnu sliku koju je sam u sobi slikao,da nema neke slike s društvom ,da uživa.Da mu je život isprazan...

Da se razumijemo,ovo nije nikakvo vrijeđanje-bar nije cilj.Ali ljudi,prvo probajte složiti svoj život,vjerujem da se kroz pola godine-godinu to može dotjerati do neke granice.

Radite na sebi,nađite interese,obucite se pristojno,pronađite sreću u sebi

Mojih par riječi...
Kaj savjetuješ ekipi da lažu o sebi? Možda da fotošopiraju svoje slike i svoj život? Mnogo si pametan.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 15:42   #9
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Ne ocekujes valjda neki -na svakog- univerzalno primjenjiv odgovor.
Kuda, uostalom, vodi pusto definiranje?
Osobno, tezim postizanju sklada u bas svakoj od disciplina koje, raznovrsnim, svojim umijecima drzim. Ne smjestam se prema potrebi u neki kontekst za druge prilagodjen. Ne posudjujem osobine koje u stvarnosti ne posjedujem kako bi u forum interakciji priskrbila si bonus simpatizere.
Naprotiv bas, stitim ovu zivotinju u sebi i njeno prirodno staniste, briga za mentalni okolis kakva, najcesce i rezultira srecom sa samom sobom i brojnim ne-sretnicima okolo mene.
Zelim reci, prilagodba je zajebana stvarka. Mnogi teze prvenstveno svidjanju drugima kako bi sa sobom sretniji bili. IMO, sasvim pogresna linija pristupa. Mozda i autor ukazuje na tu ideju u uvodnom postu
totalno si fulala, upravo sam htjela čuti isključivo autorov stav, mislim da je moje pitanje bilo jasno i jednostavno
kako se išta u životu može primijeniti na sve?!? pa to bi odrasla i zrela osoba trebala znati, odnosno spoznati
katyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 15:58   #10
Quote:
katyb kaže: Pogledaj post
@ autor

umjesto da generaliziraš, kako se to točno postaje sretan sam sa sobom?
Ovak nekak
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 16:12   #11
Quote:
gigranovic kaže: Pogledaj post
Ja sam jedan od tih vječnih samaca. Izađem tu i tamo, nije da stalno izlazim ali izađem. Kad sam sa ljudima smijem se, pričam, pokušavam držati razgovor. Imam dobar posao, pazim na izgled i pazim kakvu sliku stavljam na dating portalima. Ne stavljam sad slike sa društvom na dating stranicama nego stavim samo svoje. Često imam faze koje se izmjenjuju a to znači od aktivnog traženja nekoga za vezu do faze da me boli briga i da gledam svoja posla. Kada gledam svoja posla često sam i opušteniji nego kad aktivno tražim nekoga jer kad tražim onda me znaju zapasti kratke krize da ću vječno biti sam ali brzo prođe. Općenito rečeno nisam depresivan. Imam relativno uspjeha sa traženjem i ugovaranjem dejtova i općenito pokušavam na dejtovima biti zanimljiv i imam nešto znanja o svačemu pomalo pa mi nije teško održavati razgovore o svemu i svačemu. Svejedno nemam uspjeha da bih ušao u vezu. Zadovoljan sam sobom ali nešto mi fali da pobudim interes kod druge strane. Što nisam siguran. Ili je izgled ili je karakter nema trećeg. Samo želim ukazati da su takvi savjeti da budeš svoj da budeš sretan besmisleni. Kao kad kažeš depresivnoj osobi da nabaci smješak i ta će osoba nabaciti smješak trenutno ali joj to neće pomoći. Ja kako god sam se ponašao imao sam slabo uspjeha. Ponekad bi mi cure i prišle ali nikad ništa od toga. Stalno mi govore da sam miran i povučen dok se meni istovremeno čini kao da normalno i pričam i sve da radim kako treba. Kako drugima izgledam ne znam bilo fizički bilo po ponašanju ali iz moje perspektive sve napravim kako treba. Koje je rješenje tog problema ne znam ali bih volio znati ali biti sretan sam sa sobom definitivno nije rješenje.
Možda ti fali inicijative, "miran i povučen" može značiti, s njihovog gledišta, da nemaš dovoljno asertivnosti da stvari krenu dalje od pukog pričanja na dejtu. Možda se previše ponašaš kao muška prijateljica, a premalo kao zainteresiran, heteroseksualan muškarac.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 16:18   #12
Pitaj ih jel žele s tobom nešto dalje - da ili ne.
Ako ne, doviđenja.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 16:25   #13
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Kaj savjetuješ ekipi da lažu o sebi? Možda da fotošopiraju svoje slike i svoj život? Mnogo si pametan.
Ti si iz one rubrike:Čitanje s razumijevanjem bio odličan ?

Evo tu stajem,jer je kukanje na ovim prostorima nacionalni sport.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 17:23   #14
Let me fix that for you...

Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Moj savjet,ponajprije muškima, prvo budite iskreni prema sebi i drugima.
Mezzaninne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 21:03   #15
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
simbioza?
katyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 23:50   #16
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Ti si iz one rubrike:Čitanje s razumijevanjem bio odličan ?

Evo tu stajem,jer je kukanje na ovim prostorima nacionalni sport.
Kukanje.
Da, to je to.

To je stavljanje negativne etikete na necije osjecaje.

Lakse je prihvatit vlastiti fejl ako druga strana drami.
Lakse je preskocit kvalitetnu kritiku ako druga strana sere.
Lakse je biti cijepljen od empatije ako druga strana kuka.

Umanjivanje tudjih problema ljepljenjem negativnih etiketa je nas nacionalni sport definitivno.

I ne razumijem sto se dize frka oko toga da roditelji ne zele cijepit djecu, pa velika vecina ljudi je cijepljena od empatije i nije im nis, kaj
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 00:46   #17
Quote:
katyb kaže: Pogledaj post
simbioza?
Da. sa desankom.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 01:39   #18
Najbolji savjet svim samcima kojeg mogu dati je da otiđu kod nekog dobrog astrologa, naprave svoju natalnu kartu i čuju zašto im šteka polje ljubavi i veza.
Meni je odgovor jedne astrologinje promijenio život, nabolje.
Još uvijek sam samac, a od njenog odgovora je prošlo šest godina.
U tih šest godina promijenilo se dosta toga, ali točnost njenog odgovora je ostala nepromijenjena.
Fascinantno nešto.
I još jedna stvar, počnite cijenite vrijeme. Ono vrijeme koje imate na raspolaganju i ono koje je potrebno da bi stvari sjele na svoje mjesto!
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 09:16   #19
Tko traži, naći će.
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 09:21   #20
Vidim, krenuli evergreeni.

Tko bira, masturbira.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.